دانلود فیلم Doctor Sleep؛ داستان، نقد و بازیگران

دانلود فیلم ترسناک دکتر اسلیپ
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

فیلم Doctor Sleep (دکتر خواب) دنباله ترسناک فیلم درخشش اقتباس شده از داستان استیون کینگ است. در این مطلب نگاهی به اطلاعات این فیلم شامل، داستان، بازیگران، تریلر و نقد و بررسی منتقدان داریم و لینک دانلود فیلم دکتر اسلیپ را به اشتراک می‌گذاریم.

یک هتل مجلل با چشم‌اندازی رو به کوهستان، برف و کولاک و بسته شدن راه‌ها و مردی که با همسر و فرزند خردسالش سرایداری هتل را بر عهده گرفته است. تنها چیزی که این ترکیب کم دارد، رخدادهایی ترسناک و میخکوب‌کننده است که هم کابوس‌های آن کودک خردسال را تا پایان عمر رقم بزند و هم در ذهن بسیاری از ما که هنگام اکران و ظهور مجدد فیلم درخشش کودک بوده‌ایم بماند. حال 40 سال پس از اکران فیلم The Shining، اقتباسی سینمایی از دنباله آن با نام فیلم دکتر اسلیپ آمده است تا بدانیم سر آن کودک بی‌گناه، چه بلایی آمده است.

فیلم دکتر اسلیپ

فیلم Doctor Sleep در 8 نوامبر 2019 (17 آبان 1398) منتشر شد و مورد ستایش منتقدان قرار گرفت. این فیلم در مقایسه با سایر اقتباس‌های استیون کینگ مانند It Chapter Two و Pet Sematary نتوانست در باکس آفیس و فروش موفق ظاهر شود. فیلم دکتر اسلیپ با بودجه 45 میلیون دلاری خود توانست تنها 72 میلیون دلار درآمد داشته باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی به داستان، بازیگران، تریلر، نظرات و نمرات منتقدین فیلم Doctor Sleep داشته باشیم و لینک دانلود آن را ارائه دهیم.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


داستان فیلم سینمایی دکتر اسلیپ


تغییرات فاحشی بین داستان رمان و فیلم درخشش وجود دارد که موجب نارضایتی استیون کینگ، نویسنده اثر شد. این نارضایتی به قدری شدید بود که هنگام ساخته شدن مینی سریال درخشش، دومین اقتباس از داستان مذکور، کار نگارش فیلمنامه را خود استیون کینگ بر عهده گرفت تا از فضای اصلی داستان فاصله نگیرد. سومین اقتباس درخشش، یک اپرا با همین نام در سال 2016 بود که به موفقیتی بالا دست یافت و پس از آن، یک اجرای زنده سالنی هم از آن اجرا شد. تجربه تلخ استیون کینگ در مورد فیلم درخشش موجب شد تا در ساخت فیلم دکتر اسلیپ نیز همکاری تنگاتنگی با مایک فلاناگان داشته باشد و همین امر باعث شده است تا تماشای فیلم، تقریبا تمام رخدادهای اصلی رمان را از مقابل چشمان بیننده بگذراند؛ اما بزرگ‌ترین ایراد وارد شده به فیلم دکتر اسلیپ این است که شدت این پایبندی به روند داستانی آن لطمه وارد کرده است و بیننده با امواجی پیاپی از رخدادها و موقعیت‌های مختلف مواجه می‌شود.

در ابتدای فیلم دکتر اسلیپ، دنی و مادرش وندی را می‌بینیم که زندگی تازه‌ای را در فلوریدا شروع کرده‌اند؛ اما کابوس‌های وحشتناک اشباح خبیث هتل اوورلوک، دنی را رها نمی‌کنند. آقای هالوران که اکنون به شکل یک شبح مهربان تبدیل شده است، برای دنی توضیح می‌دهد که هتل اوورلوک و سکنه ترسناک آن از وحشت مردم تغذیه می‌کرده‌اند و چون الان آنجا خالی از سکنه است، به ذهن دنی راه یافته‌اند تا از ترس او تغذیه کنند. آقای هالوران به دنی یاد می‌دهد که چگونه با قدرت درخشش، آن‌ها را در پس ذهن خود در صندوقچه‌هایی قرص و محکم حبس کند تا دیگر ذهن پریشان او را آزار ندهند.

فیلم ترسناک دکتر اسلیپ

در ادامه فیلم دکتر اسلیپ، دنی را در بزرگسالی می‌بینیم که همانند پدر خود جک تورنس به الکل اعتیاد دارد و با زندگی فلاکت‌باری دست‌وپنجه نرم می‌کند. او در نهایت تصمیم می‌گیرد زندگی تازه‌ای را در نیوهمپشایر آغاز کند و عضو یک گروه ترک اعتیاد نیز می‌شود. رهایی او از دام الکل، به او فرصت کار در یک مرکز مراقبت تسکینی را می‌دهد که بیماران غیر قابل علاج و رو به مرگ را پذیرش می‌کند.

فیلم دکتر اسلیپ Doctor Sleep

دنی با قدرت درخشش خود، بیماران را در لحظات آخر عمرشان همراهی می‌کند تا وداعی شیرین و پذیرفتنی با زندگی داشته باشند و در بین مردم با نام Doctor Sleep شناخته می‌شود. در این حین، قدرت درخشش دنی آشنایی با دختری به نام آبرا را کلید می‌زند که درخششی به مراتب قوی‌تر از دنی دارد و با کمک قدرت ذهنی حیرت‌آور خود، از راه دور با دنی دوست می‌شود.

فیلم Dr Sleep

به موازات زندگی دنی تورنس که اکنون با نام دن زندگی می‌کند، داستان فرقه‌ای به نام The True Knot یا گره حقیقی را در فیلم دکتر اسلیپ می‌بینیم که می‌توان آن‌ها را «روح آشام» خطاب کرد و رهبری آن‌ها به دست زنی به نام رز کلاهپوش است. این گروه، کودکانی که قدرت درخشش دارند را به دام انداخته و با زجر دادن و کشتن تدریجی آن‌ها از نیروی «بخار» یا عصاره درخششی که هنگام شکنجه و مرگ آزاد می‌شود تغذیه می‌کنند تا عمر طولانی خود را حفظ کنند. آن‌ها با دختری به نام اندی آشنا می‌شوند که با قدرت درخشش خود، توانایی فریب دادن و کنترل ذهنی هر انسانی را دارد و تصمیم می‌گیرند او را برای راحت‌تر شدن شکار کودکان و با قول زندگی ابدی، عضو گروه خود کنند.

فیلم دکتر اسلیپ

در ادامه فیلم دکتر اسلیپ می‌بینیم که آخرین شکار گروه گره حقیقی به قدری هولناک و زجرآور است که آبرا را از مسافتی طولانی متوجه خود می‌کند. آبرا به شدت می‌ترسد و با از دست دادن کنترل ذهن خود، هم دن را آگاه می‌کند و هم توجه رز کلاهپوش به سوی او معطوف می‌شود. رز با مشاهده این حجم از درخشش، ذخیره عظیمی از «بخار» در او می‌یابد و تصمیم خود را برای پیدا کردن او می‌گیرد. آبرا که متوجه خطر شده است به ملاقات دن می‌رود و از برنامه خود برای پیدا کردن و متوقف ساختن رز کلاهپوش می‌گوید؛ اما دن به او می‌گوید برای امنیت بیشتر باید قدرت درخشش خود را سرکوب کند.

Doctor Sleep دکتر اسلیپ

آقای هالوران برای آخرین بار به ذهن دن یا همان دکتر اسلیپ می‌آید و می‌گوید همانطور که او دن را نجات داده است، دن نیز باید از آبرا محافظت کند. دن با دوست خود به خانه آبرا مراجعه می‌کند و پس از متقاعد کردن پدر او به حفاظت از جسم آبرا، به سمت محل دفن آخرین قربانی گروه گره حقیقی می‌روند تا دستکش او را بردارند. ذهن آبرا نیز از جسمش خارج می‌شود تا رز کلاهپوش و دارودسته‌اش را به سمت محلی مناسب برای از بین بردنشان بکشاند.

فیلم ترسناک Dr Sleep

دن و دوستش پس از یافتن دستکش بیس بال آخرین قربانی به کمینگاهی که برای گروه گره حقیقی در نظر گرفته‌اند می‌روند و بیشتر آن‌ها را به ضرب گلوله از پا در می‌آورند؛ اما اندی، عضو تازه وارد گروه در آخرین لحظات زندگی خود به ذهن دوست دن وارد می‌شود و کاری می‌کند که با شلیک تفنگ، خود را از پا در آورد.

در ادامه فیلم دکتر اسلیپ، یکی از اعضای گره حقیقی به خانه آبرا می‌رود و پس از کشتن پدر او، جسم آبرا را همراه برمی‌دارد. آبرا با کمک درخشش خود و دن، او را از پا در می‌آورد و دن تصمیم می‌گیرد تنها راه از بین بردن سردسته خطرناک گروه یعنی رز کلاهپوش، بردن او به هتل اوورلک است تا اشباح هولناک آن، رز را از پا در بیاورند. او و ابرا راهی سفری طولانی به سوی هتل اوورلوک می‌شوند و دن با قدرت درخشش خود، هتل را بیدار می‌کند.

فیلم ترسناک دکتر اسلیپ

همچنین بخوانید :

در فیلم دکتر اسلیپ بار دیگر فضاهای ترسناک فیلم درخشش را می‌بینیم و فرصت مشاهده دوباره شخصیت‌های سرگردان در این هتل مخوف نصیبمان می‌شود. اشباح خبیث هتل، رز را از پا در می‌آورند؛ اما دن دوباره اسیر آن‌ها می‌شود و در اندک زمان باقیمانده، آبرا را از هتل دور می‌کند. دن به موتورخانه هتل می‌رود و با کمک آن، هتل را به آتش می‌کشد. او در آخرین لحظات زندگی، کودکی و آغوش مهرآمیز مادرش را به یاد می‌آورد و از آبرا، کاری جز نگاه کرردن به هتل در حال سوختن بر نمی‌آید.

در آخر فیلم دکتر اسلیپ هم می‌بینیم که شبح دن با آبرا ملاقات می‌کند و به او می‌گوید باید از قدرت درخشش خود برای نیروهایی همانند گروه گره حقیقی استفاده کند. آبرا که از دیدن اشباح خبیث هتل اوورلوک دچار کابوس‌هایی مشابه دن شده است، از همان روشی که آقای هالوران به دن یاد داده بود برای حبس کردن آن‌ها در صندوقچه‌های غول‌پیکر استفاده می‌کند.

 


تریلر فیلم Doctor Sleep


در ویدیوی بالا می‌توانید تریلر فیلم Doctor Sleep را تماشا کرده و با شخصیت‌های مختلف و جو ترسناک آن بیشتر آشنا شوید.

 


بازیگران فیلم دکتر اسلیپ


بازیگران فیلم ترسناک دکتر اسلیپ

در فیلم دکتر اسلیپ، نقش دن تورنس را اوان مک گریگور بازی کرده است که احتمالا نقش‌آفرینی او را از فیلم مشهور ماهی بزرگ یا Big Fish به کارگردانی تیم برتون به یاد دارید. اوان مک گریگور به خاطر بازی در سریال فارگو برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول مرد شده‌است و نامزدی و جوایز بسیاری در کارنامه پربار خود دارد. سهم صحنه مک گریگور در فیلم دکتر اسلیپ آنقدر بالا نیست و درست برعکس شخصیت درخشان و سرزنده او در فیلم ماهی بزرگ، نقشی آرام و تاثیر گذار را در فیلم دکتر اسلیپ بازی کرده است.

رز کلاهپوش که در نخستین صحنه‌های فیلم دکتر اسلیپ به منفورترین کاراکتر سینمایی شما تبدیل می‌شود، توسط ربکا فرگوسن، بازیگر سوئدی نقش‌آفرینی شده است. بازی او در دو قسمت از سری فیلم‌های ماموریت غیرممکن با نام ایسا فاوست احتمالا برایتان آشنا است و در فیلم مردان سیاهپوش 2019 نیز در نقش یک دلال سلاح‌های بیگانه ظاهر شده است. او در فیلم دکتر اسلیپ، نقشی متفاوت را بازی می‌کند که به دلیل انگیزش شدید حس نفرت تماشاگر، می‌توان نقش‌آفرینی او را موفق به حساب آورد.

رز کلاهپوش در فیلم دکتر اسلیپ

بازیگر آبرا، کایلی کوران است که احتمالا صداپیشگی نالای خردسال در فیلم شیرشاه جدید، مهم ترین نقش‌آفرینی او قبل از فیلم Doctor Sleep باشد. بازی مصمم و جدی او به همراه تسلط بالایی که بر نقش خود دارد، یکی از مهم ترین نکات مثبتی است که در نقد فیلم دکتر اسلیپ می‌بینیم و بی‌شک شروع خوبی برای حضور او در سینمای هالیوود به حساب می‌آید.

 


فیلم سینمایی دکتر اسلیپ، ادامه داستان درخشش


استیون کینگ در سال 2013 رمان Doctor Sleep را به چاپ رساند که داستان دنی تورنس را پس از خلاصی از هتل اوورلوک بیان می‌کند. بخشی از اشتیاق کینگ برای نوشتن این داستان بلند، گربه‌ای به نام اسکار است که در یک آسایشگاه مخصوص بیماران آلزایمر و پارکینسون زندگی می‌کند و طبق مشاهدات پرستاران این مرکز، گرایش ویژه‌ای به همراهی بیماران رو به مرگ در دو ساعت پایان عمر آن‌ها دارد. استیون کینگ به قدری برای رمان دکتر اسلیپ وسواس به خرج داده که از نویسنده و محقق مشهور، راکی وود برای کنترل و اطمینان از انطباق داستان این رمان با کتاب درخشش کمک گرفته است.

بلافاصله پس از چاپ کتاب دکتر اسلیپ، کمپانی برادران وارنر (وارنر برادرز) به فکر اقتباس فیلم افتاد و پس از اکران آن در سال 2019، علی رغم نمایش دو فیلم دیگر اقتباسی دیگر از رمان های استیون کینگ (ایت، فصل دوم و غبرستان حیوانات) به موفقیتی فراتر از حد انتظار دست یافت.

فیلم دکتر اسلیپ

 


دانلود فیلم ترسناک دکتر اسلیپ


نسخه دیجیتال فیلم Doctor Sleep در 21 ژانویه 2020 (1 بهمن 1398) منتشر شد و دو هفته بعد در 4 فوریه 2020 (15 بهمن) هم نسخه بلوری فیلم عرضه شد. یک نسخه Director’s Cut هم از این فیلم منتشر شده است که حدود 30 دقیقه طولانی‌تر از نسخه‌ای است که در سینماها اکران شد. نسخه Director’s Cut مدت 181 دقیقه دارد و نسخه معمولی سینمایی، 152 دقیقه است. برای دانلود فیلم ترسناک دکتر اسلیپ با کیفیت عالی بلوری Director’s Cut می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید.

دانلود فیلم ترسناک دکتر اسلیپ

دانلود فیلم Doctor Sleep با کیفیت 1080p بلوری Director’s Cut و حجم 3.2 گیگابایت

دانلود فیلم Doctor Sleep با کیفیت 720p بلوری Director’s Cut و حجم 1.2 گیگابایت

دانلود فیلم Doctor Sleep با کیفیت 480p بلوری Director’s Cut و حجم 536 مگابایت

 


نمرات منتقدین فیلم دکتر اسلیپ


فیلم Doctor Sleep نقدهای مثبتی را از منتقدین دریافت کرد و آن‌ها بازیگری‌ها و اتمسفر این فیم ترسناک را ستودند ولی به مدت زمان طولانی انتقاد کردند. فیلم دکتر خواب در سایت راتن تومیتوز امتیاز 77% را براساس 308 نقد دارد. این فیلم در سایت متاکریتک امتیاز 59 را از 46 نقد کسب کرد که 23 نقد سبز، 20 نقد نارنجی و 3 نقد آن قرمز است. در ادامه نگاهی به نظرات و نمرات منتقدین نسبت به فیلم Doctor Sleep داریم.

 

تام یورگنسن آی‌جی‌ان: امتیاز 85

فیلم دکتر خواب ترسناک و قدرتمند، بهترین وضعیت خود را زمانی دارد که کار مخصوص به خودش را به جای بازسازی بخش‌هایی از فیلم The Shining انجام می‌دهد.

 

آنتونی ری بنچ / فیلم ترت: امتیاز 80

علاوه بر بازیگری عالی و شخصیت‌های خوب پرداخته شده، فیلم Doctor Sleep یک سفر تصویری لذت‌بخش در یک سرزمین عجایب زمستانی است.

 

جیمز براردینلی / ریل ویوز: امتیاز 75

فیلم Doctor Sleep سرراست‌تر و از نظر روایت، تمیزتر از فیلم The Shining است. با وجود اینکه این فیلم حداقل 20 دقیقه طولانی‌تر از آن است؛ ولی دردسترس‌تر بوده و زیاد کسانی که فیلم اصلی را ندیده‌اند یا به خاطر نمی‌آورند، تنبیه نمی‌کند.

 

پیتر تراورس / رولینگ استون: امتیاز 60

فیلم دکتر اسلیپ بیش از حد روی الهام گرفتن تمرکز کرده است و در نهایت، بخار آن تمام می‌شود. این ترکیب مشکل‌دار و کینگ و کوبریک هنوز هم مواردی را دارند تا شما را شب‌ها بیدار نگه دارند.

 

کریست هوییت / امپایر: امتیاز 60

با توجه به اینکه این فیلم از روی منبعی بسیار متفاوت نسبت به فیلم قبلی ساخته شده است، کسانی که به دنبال یک دنباله مستقیم از فیلم درخشش هستند، ناامید خواهند شد. این یک اثر خسته‌کننده در ژانر وحشت خالص نیست؛ بلکه عجیب‌تر و ژرف اندیشانه‌تر است و ارزش تماشا کردن را دارد.

بازیگران و کارگردان فیلم دکتر اسلیپ

 

برایان لوری / سی‌ان‌ان: امتیاز 55

فیلم دکتر اسلیپ استیون کینگ، اثر تاخیری دنباله فیلم The Shining را به فهرست فیلم‌ها و سریال‌های اقتباسی از آثار این نویسنده اضافه کنید که در ابتدا می‌درخشد ولی طولی نمی‌کشد که درخشش خود را از دست می‌دهد.

 

پیرتر بردشاو / گاردین: امتیاز 40

این اثر بیش از نیم ساعت طولانی‌تر از فیلم استنلی کوبریک است؛ با وجود این، به نظر می‌رسد بیشتر از این هم هست. این فیلم طاقت‌فرسا، بی‌جهت و پر از شخصیت‌های خسته‌کننده جدید است که تمرکز روایت در بین آن‌ها تقسیم و آشفته شده است.

 

ای‌او اسکات / نیویورک تایمز: امتیاز 50

بسته به اینکه فیلم دکتر اسلیپ را از چه منظری ببینیم، می‌توان آن را یک دنباله، به‌روزرسانی، اصلاحیه یا فاجعه به حساب آورد.

 

پوستر فیلم Doctor Sleep

بد نیست بدانید کوئنتین تارانتینو، یکی از تاثیرگذارترین کارگردانان عصر حاضر که او را به خاطر فیلم‌های پالپ فیکشن، بیل را بکش، جنگوی زنجیرگسسته و روزی روزگاری در هالیوود می شناسیم، فیلم دکتر اسلیپ را در کنار مرد ایرلندی (The Irishman) و کرال (Crawl) جزو بهترین فیلم‌های سال 2019 رده‌بندی کرده است.

 


سخن نهایی


دانلود فیلم دکتر اسلیپفیلم دکتر اسلیپ به سادگی شما را پای تلویزیون میخکوب می‌کند و لحظات تکان‌دهنده‌ای برایتان رقم خواهد زد. شکل القای ترس در این فیلم با فیلم درخشش به کل فرق دارد و در حالی که در ساخته استنلی کوبریک از شدت ترس مدام از جای خود می‌پرید، هنگام تماشای دکتر اسلیپ ترس همچون سرما، آهسته از دست و پا به قلبتان نفوذ می‌کند. سرعت پیشروی فیلمنامه در دکتر اسلیپ به مراتب سریع‌تر از درخشش است و با ریتمی پرافت‌وخیز جلو می‌رود. به همین دلیل برای نسل امروزی که برای فهمیدن اینکه «بعدش چه می‌شود» عجله دارند، انتخاب خوبی برای تماشا در شب محسوب می‌شود. در این مطلب مروری بر اطلاعات این اثر ترسناک داشتیم و لینک دانلود فیلم دکتر اسلیپ را با شما به اشتراک گذاشتیم. نظر شما درباره این فیلم چیست؟ نظرات خود را می‌توانید در پایین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022