بررسی بازی Disintegration ؛ داستان، گیم پلی، تریلر و نمرات

بررسی بازی Disintegration
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

از جمله مهمترین بازی‌های ویدیویی اخیر در ژانر تیراندازی اول شخص می‌توان به بازی Disintegration اشاره کرد. در مقاله پیش رویتان جوانب مختلف بازی Disintegration را بررسی می‌کنیم. با ما باشید.

بازی Disintegration یک بازی ویدیویی در ژانر تیراندازی اول شخص (FPS) است که توسط کمپانی V1 Interactive ساخته شده و کمپانی دیگری به نام Private Division وظیفه انتشار آن را برعهده گرفته است. در گیم پلی بازی Disintegration المان‌های ژانر استراتژیک همزمان نیز گنجانده شده است و در واقع می‌توان گفت سازندگان بازی تلاش کرده‌اند که ژانرهای شوتر اول شخص و استراتژیک همزمان را با یکدیگر ادغام کنند.

تاریخ انتشار بازی Disintegration مصادف با 16 ژوئن 2020 (27 خرداد 99) بوده و این بازی برای پلتفرم‌های PC، کنسول بازی پلی‌استیشن 4 و Xbox One منتشر شده است. در مقاله پیش رویتان به بررسی جوانب مختلف این بازی از جمله داستان آن، گیم پلی و نمرات منتقدین در رابطه با آن خواهیم پرداخت. جا دارد اشاره کنیم که قبل از پرداخت به این موارد، تریلر بازی Disintegration را برای مشاهده شما در بخش بالا قرار داده‌ایم. در این تریلر برخی از عناصر مربوط به گیم پلی بازی و همچنین داستان را می‌توانید مشاهده کنید. همراه پلازا باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:


داستان بازی Disintegration


داستان بازی Disintegration در زمان آینده و 150 سال پس از زمان کنونی اتفاق می‌افتد. در این زمان اجتماعات انسانی به دلیل تغییرات اقلیمی به کلی دچار فروپاشی شده‌اند و در عین حال گروهی از دانشمندان تکنیکی را پرورش داده‌اند که به وسیله آن می‌توان مغز انسان را تبدیل به یک بدن رباتیک کرد تا حداقل استفاده ممکن را از منابع محدود موجود در کره زمین بکند. این پروسه به شکل خلاصه ادغام (Integration) نام گرفته است.

پروسه ادغام ذاتا ماهیتی موقتی دارد، اما با این وجود یک گروه نظامی که در بازی رایون (Rayonne) نام گرفته، شروع به وادار کردن تمام انسان‌ها برای زیر بار رفتن به پروسه ادغام کرده است. بر همین اساس قهرمانان اصلی بازی Dintegration گروهی یاغی قانون شکن هستند که همگی قبل از این تحت پروسه ادغام قرار گرفته‌اند. این گروه به سرپرستی فردی به نام رومر شوال (Romer Shoal) بر ضد گروه رایون قیام کرده و قصد دارند انسانیت را به حالت اولیه خود بازگردانند.

بازی Disintegration / بررسی بازی Disintegration

 


گیم پلی بازی Disintegration


بازی Disintegration از یک زاویه اول شخص (FPS) تجربه می‌شود. بازیکنان در بازی Disintegration کنترل فردی به نام رومر شوال را به دست می‌گیرند. قهرمان شما در گیم پلی بازی Disintegration کنترل وسیله نقلیه‌ای به نام Gravcycle را برعهده می‌گیرد. رومر از طریق این وسیله نقلیه که قادر است از روی زمین بلند شده و در هوا شناور شود، می‌تواند به گروه چهارنفره خود دستور داده و قابلیت‌های آن‌ها را فعال کند؛ در عین حال که قادر است پشتیبانی هوایی ارائه دهد.

سفینه Gravcycle در گیم پلی بازی Disintegration سه مدل متفاوت دارد که هر کدام از آن‌ها مزیت‌های مختلفی را برای بازیکن‌ها به همراه دارند. به عنوان مثال سفینه سنگین (Heavy) قادر است که حملات مرگباری انجام دهد، اما در عین حال از نظر سرعت حرکت، کند محسوب می‌شود.

تریلر بازی Disintegration / / گیم پلی بازی Disintegration

رومر در گیم پلی بازی Disintegration قادر است از وسیله Gravcycle برای برجسته کردن (هایلایت کردن) نقاط مختلف نقشه و منابع گوناگون استفاده کند؛ منابعی که می‌توان از آن‌ها برای ارتقای این وسیله نقلیه، نیروهای زمینی و همچنین تراشه ارتقا (Upgrade Chip) استفاده کرد.

حالت چندنفره بازی Disintegration قادر است بیش از 10 بازیکن را پوشش دهد. در بخش چندنفره این بازی بازیکنان می‌توانند به فرماندهی یک خدمه بپردازند. هر خدمه از یک وسیله نقلیه Gravcycle و تعدادی نیروی زمینی تشکیل می‌شود. به هنگام انتشار بازی Disintegration بازیکن‌ها قادر خواهند بود از میان نه خدمه مختلف یکی را انتخاب کنند. هر کدام از خدمه‌های بازی Disintegration دارای ویژگی‌های گیم پلی مخصوص به خود و همچنین قابلیت‌های مختص به خود هستند.

تاریخ انتشار بازی Disintegration

 


بررسی بازی Disintegration با نمرات منتقدین


در بخش زیر به بررسی بازی Disintegration و زیر نظر گذراندن نمرات منتقدین در رابطه با این بازی خواهیم پرداخت. همراه پلازا بمانید.

 

App Trigger / امتیاز: 85

بازی Disintegration چه از نظر گیم پلی و چه از نظر جلوه‌های بصری روح تازه‌ای را به ژانر تیراندازی اول شخص دمیده است. المان‌های تیراندازی و استراتژی هم زمان در این بازی به خوبی با یکدیگر ترکیب شده‌اند و داستان بازی نیز توجه شما را از همان ابتدا جلب می‌کند. به طور خلاصه می‌توان گفت بازی Disintegration یک عنوان جدید بکر است که در نسخه‌های بعد از خود پتانسیل بهتر شدن را نیز دارد.

 

Areajugones / امتیاز: 83

بازی Disintegration همان عنوانی است که اولین بازی ویدیویی یک شرکت تازه کار باید باشد؛ عنوانی تازه که به مکانیزم‌های کلاسیک دو ژانر متفاوت از یکدیگر احترام می‌گذارد. در واقع می‌توان گفت استودیو بازی‌سازی V1 Interactive یک ژانر کاملا تازه ابداع کرده است؛ ژانری ترکیبی که توانایی آن را دارد که برای مدت‌ها شما را سرگرم کند.

 

PSX-Sense.nl / امتیاز: 80

نقاط قوت اصلی بازی Disintegration، داستان درگیرکننده و گیم پلی منحصربه‌فرد آن محسوب می‌شوند؛ مواردی که سبب شده‌اند محدودیت‌‌هایی که معمولا ژانر تیراندازی اول شخص را با آن‌ها می‌شناسیم از میان ببرند. اگر به خاطر برخی اشکالات جزئی نبود (اشکالاتی همانند تعدد دیوارهای نامرئی و هوش مصنوعی متوسط)، این عنوان شایسته نمره بهتر و بالاتری نیز بود.

بازی Disintegration / بررسی بازی Disintegration

 

Atomix / امتیاز: 80

بازی Disintegration را می‌توان الماس مخفی سال 2020 نامید. بله، بدون شک برخی از جنبه‌های این بازی خیلی کلی به نظر می‌رسند که از جمله این جنبه‌ها می‌توان به داستان بازی و جلوه‌های صوتی آن اشاره کرد؛ اما از سوی دیگر جلوه‌های بصری خوب این بازی و گیم پلی قابل تحسین آن تجربه بازی Disintegration را به یکی از ناب‌ترین تجربه‌های امسال بدل کرده است.

 

Hobby Consolas / امتیاز: 70

بازی Disintegration از جمله عناوینی است که دارای شخصیت مستقل مختص به خود و چالش‌های جذاب منحصربه‌فرد است؛ اما از سوی دیگر شاید بتوان گفت این بازی به تنوع بیشتر و گیم پلی متعادل‌تری نیاز دارد.

 

Power Unlimited / امتیاز: 68

شخصا خیلی دوست دارم که به بازی Disintegration علاقه پیدا کنم؛ حتی اگر علاقه‌ام صرفا برای منحصربه‌فرد بودن بازی، تیراندازی لذت بخش آن و بخش تک نفره آن باشد. اما از سوی دیگر فکر می‌کنم محصول نهایی که با آن روبه‌رو هستیم چندان منحصربه‌فرد نیست. نسخه بعدی بازی Disintegration با تمرکز بیشتر روی اکشن وسیله نقلیه Gravcycle و حذف المان‌های استراتژیک غیرضروری می‌تواند عملکرد بهتری را از خود نشان دهد.

 

BaziCenter / امتیاز: 60

بازی Disintegration متاسفانه عملکرد خوبی در ترکیب تیراندازی با استراتژی از خود نشان نداده است ‌و با آنکه رویکرد کلی موجود در بازی در نگاه اول جذاب به نظر می‌رسد، کلیت آن را می‌توان بسیار سطحی نامید.

بازی Disintegration / بررسی بازی Disintegration

 

TheGamer / امتیاز: 60

پس از تجربه این عنوان احساس اصلی خودم را می‌توانم بی تفاوتی بنامم. به عبارت دیگر به نظر من هیچ مورد شگفت انگیز و همچنین هیچ مورد سطح پایینی در رابطه با این بازی وجود ندارد و تمام جنبه‌های آن در سطح متوسطی قرار دارند. حتی اگر بخش چندنفره بازی تا حدی محبوب باشد، بدون شک این بازی تبدیل به عنوان Halo بعدی نخواهد شد. بازی Disintegration یک پروژه جاه طلبانه است که در آن چند ایده منحصربه‌فرد به کار رفته است؛ ایده‌هایی که پتانسیل آن را داشتند که بازی را از عناوین تیراندازی دیگر متمایز کنند. اما نهایتا می‌توان گفت بازی Disintegration تنها عنوان دیگری است که به سیل عظیم بازی‌های متوسط تخیلی اضافه می‌شود.

 

PlayStation Universe / امتیاز: 60

ترکیب ژانرهای تیراندازی اول شخص (FPS) و استراتژیک همزمان (RTS) در بازی Disintegration ترکیبی جذاب به حساب می‌آید؛ اما از سوی دیگر می‌توان گفت هیچکدام از ژانرهای گفته شده در بازی شکوفا نمی شوند. بازی Disintegration عنوانی جاه طلبانه است که گاهی اوقات جذاب نیز می‌تواند باشد؛ اما اکثر مکانیزم‌های آن در بسیاری از اوقات کار نمی‌کنند. شاید بتوان گفت اگر کمی زمان بیشتری بر روی ساخت بازی Disintegration گذاشته می‌شد، این بازی توانایی آن را داشت که به یک عنوان خاص و استثنایی بدل شود.

 

VGC / امتیاز: 60

افرادی که به دنبال یک عنوان تیراندازی اول شخص قوی‌تر باشند، گزینه‌های بهتری نسبت به این بازی در اختیار خواهند داشت؛ اما این عنوان جایگزین ایده‌آلی برای شوترهای تیمی محسوب می‌شود.

بازی Disintegration / بررسی بازی Disintegration

 

New Game Network / امتیاز: 50

تجربه بازی Disintegration تجربه‌ای خام محسوب می‌شود. در این بازی المان‌های سطحی دو ژانر مختلف ادغام شده‌اند و محصول نهایی عنوانی است که به راحتی فراموش می‌شود و حتی کنجکاوی مخاطب خود را نیز برنمی‌انگیزد. علاوه بر این اشکالات تکنیکی و ارائه ضعیف بازی نیز از سوی دیگر این مورد را تشدید کرده‌اند.

 

Malditos Nerds / امتیاز: 50

بازی Disintegration یک عنوان ترکیبی است که ژانرهای شوتر اول شخص (FPS) و استراتژیک همزمان (RTS) را ترکیب کرده است، اما نهایتا می‌توان گفت تجربه رضایت بخشی را چه در زمینه تیراندازی و چه در زمینه استراتژی برایمان ارائه نمی‌دهد. اشکالات تکنیکی زیادی در بخش کمپین تک نفره بازی وجود دارند و این اشکالات در بخش‌های سینماتیک و ماموریت‌ها نیز تکرار می‌شوند. حتی بخش چندنفره نسبتا خوب بازی Disintegration نیز نتوانسته است جنبه‌های بد دیگر آن را تلطیف کند.

 

Metro GameCentral / امتیاز: 40

این بازی ترکیب درخور تاملی از ژانرهای تیراندازی و استراتژیک همزمان محسوب می‌شود که سازندگان بازی Halo وظیفه ساخت آن را برعهده گرفته‌اند؛ اما می‌توان گفت المان‌های گیم پلی آن هرگز با همدیگر جفت و جور نمی‌شوند.

بازی Disintegration / بررسی بازی Disintegration

در مقاله‌ای که خواندید جنبه‌های مختلف بازی Disintegration را برای شما مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم با خواندن مقاله‌مان اطلاعات کافی را در رابطه با این بازی ترکیبی به دست آورده باشید. به طور کلی می‌توان گفت اگر به دنبال تجربه‌ای متفاوت در قالب یک ترکیب منحصربه‌فرد از ژانرهای استراتژیک همزمان و تیراندازی اول شخص هستید، بازی Disintegration را می‌توانید امتحان کنید.

نظر شما در رابطه با این بازی چیست؟  نظرات خود را از بخش پایین و از قسمت کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400