شایعه: ریبوت بازی شاهزاده ایرانی جدید در دست ساخت است

بازی شاهزاده ایرانی 6 / بازی Prince of Persia 6
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

همه طرفداران شاهزاده ایرانی منتظر بازی بعدی این مجموعه هستند. در این مقاله انتظارات‌مان از بازی Prince of Persia 6 یا بازی شاهزاده ایرانی جدید را با هم مرور می‌کنیم.

بازی‌های مجموعه Prince of Persia در بین گیمرهای ایرانی بسیار محبوب هستند. در این بازی‌ها هدایت شاهزاده‌ای از سرزمین ایران باستان را به عهده می‌گیریم که قدرت‌های جادویی و مهارت‌های فیزیکی جالبی دارد. شاهزاده ایرانی می‌تواند از دیوارها بالا برود و با پرش‌های بلند، از روی یک سکو به سکوی دیگر بپرد. او همچنین توانایی دستکاری کردن زمان را دارد و می‌تواند آن را به عقب برگرداند. این ویژگی‌های جذاب باعث شده‌اند تا مجموعه Prince of Persia به عنوان یکی از مهمترین بازی‌ها در سبک اکشن ماجراجویی و سکوبازی شناخته شود. آخرین تریلر بازی شاهزاده ایرانی 6 را می‌توانید در قسمت پایین مشاهده کنید.

همچنین بخوانید :

مدت زیادی از انتشار آخرین شماره این مجموعه می‌گذرد و به همین خاطر همه طرفداران بی‌صبرانه منتظر معرفی بازی Prince of Persia 6 هستند. اخیراً شایعاتی در این زمینه شنیده شد که هنوز به صورت رسمی تایید نشده‌اند. به همین خاطر تصمیم گرفتیم در این مقاله به بررسی این شایعات و همچنین انتظاراتی که از بازی شاهزاده ایرانی 6 داریم بپردازیم. لازم است به این نکته نیز اشاره کنیم که این نسخه، بازی شاهزاده ایرانی ۶ نیست و در عوض، ساخت مجدد این مجموعه با محتوا و گرافیکی جدید است. با پلازا همراه باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:


معرفی مجموعه شاهزاده ایرانی


بازی شاهزاده ایرانی 6

مجموعه اکشن ماجراجویی Prince of Persia در سال 1989 به وسیله یک بازی‌ساز به اسم جردن مکنر خلق شد. شخصیت اصلی در همه بازی‌های این مجموعه یک شاهزاده جوان ایرانی است که در هر قسمت با ماجراهای متفاوتی مواجه می‌شود. تاکنون بازی‌های زیادی از این فرانچایز به وسیله کمپانی‌های مختلف ساخته شده‌اند. در حال حاضر شرکت یوبی‌سافت مالک مجموعه شاهزاده ایرانی است و وظیفه ساخت و انتشار بازی‌های این سری را بر عهده دارد.

همچنین بخوانید :

دلیل اصلی محبوبیت Prince of Persia خلاقیت‌هایی است که از ابتدا در گیم پلی و داستان بازی‌های این مجموعه وجود داشت. نسخه‌های اولیه که به صورت دو بعدی بودند، سبک متفاوتی از سکوبازی را به نمایش می‌گذاشتند. در حالی که سایر بازی‌های این سبک مثل ماریو حال و هوای فانتزی داشتند، شاهزاده ایرانی تلاش می‌کرد تا یک گیم پلی سکوبازی واقع‌گرایانه را ارائه کند. در واقع حرکات و پرش‌های شخصیت اصلی شبیه دنیای واقعی طراحی شده بودند و همین موضوع باعث شد تا پریدن از روی یک چاله معمولی هم نیاز به دقت زیادی داشته باشد.

بعدها که بازی‌های این سبک وارد دنیای سه بعدی شدند، باز هم شاهد مکانیزم‌های جالب و خلاقانه‌ای در گیم‌ پلی آنها بودیم. برای مثال شاهزاده می‌توانست روی دیوارها بدود یا با حرکات آکروباتیک دشمنان خود را از بین ببرد. این مکانیسم‌ها بعداً در بازی‌های مطرح دیگری مثل Assassin’s Creed مورد استفاده قرار گرفتنند. جالب است بدانید که اولین بازی Assassin’s Creed در ابتدا قرار بود یک دنباله برای مجموعه شاهزاده ایرانی باشد، اما در نهایت سازندگان این بازی تصمیم گرفتند تا آن را به صورت مستقیم و با یک نام جدید عرضه کنند.

بازی پرنس اف پرشیا 6

همانطور که گفتیم تا به حال بازی‌های زیادی از مجموعه Prince of Persia منتشر شده‌اند. با این حساب ممکن است از خودتان بپرسید که چرا بازی بعدی این مجموعه را با شماره 6 می‌شناسیم؟ در واقع بازی Prince of Persia 6 ششمین نسخه از این مجموعه نیست، بلکه به عنوان ششمین بازی اصلی از بین نسخه‌های سه بعدی شاهزاده ایرانی شناخته می‌شود. در ادامه درباره همین بازی‌ها توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد.

 


مروری بر بازی‌های سری Prince of Persia


سه گانه اصلی مجموعه شاهزاده ایرانی طی سال‌های 1989 تا 1999 منتشر شدند. اولین بازی Prince of Persia نام داشت و بازی‌های دوم و سوم با اسم‌های The Shadow and the Flame و Prince of Persia 3D شناخته می‌شدند. این بازی‌ها خیلی قدیمی هستند و احتمالاً بسیاری از گیمرهای ایرانی آنها را تجربه نکرده‌اند. اکثر بازیکن‌های جدید، شاهزاده ایرانی را با بازی‌هایی می‌شناسند که طی سال‌های 2003 تا 2005 منتشر شدند. بازی‌های این سه گانه به «شن‌های زمان» معروف هستند. پس از این بازی‌ها در سال 2008 شاهد یک نسخه متفاوت‌تر از شاهزاده ایرانی بودیم که می‌توان آن را یک اسپین‌آف یا نسخه فرعی نامید. این بازی هم در داستان و هم در گیم پلی تفاوت‌های زیادی با سایر بازی‌های این مجموعه داشت. در نهایت هم در سال 2010 یک بازی دیگر از این سری منتشر شد که دنباله سری «شن‌های زمان» بود.

به این ترتیب، اگر سه گانه اول شاهزاده ایرانی را در نظر نگیریم، تاکنون 5 بازی از این مجموعه منتشر شده‌اند که در ادامه هر کدام از آنها را معرفی می‌کنیم. امیدواریم حالا دلیل نامگذاری بازی Prince of Persia 6 را متوجه شده باشید.

 

بازی Prince of Persia: The Sands of Time (سال 2003)

گیم پلی بازی prince of persia 6 / گیم پلی بازی شاهزاده ایرانی 6

همچنین بخوانید :

بازی The Sands of Time در واقع خون دوباره‌ای به رگ‌های مجموعه شاهزاده ایرانی تزریق کرد. بسیاری از بازیکنان، این مجموعه را با همین بازی و دو دنباله مستقیم آن می‌شناسند. داستان این بازی درباره یک سلاح جادویی به نام «خنجر زمان» بود و همچنین یک ساعت شنی که شن‌های زمان را به همراه داشت. شاهزاده به اشتباه با استفاده از خنجر، شن‌های زمان را آزاد می‌کند و این شن‌ها در سطح شهر پخش می‌شوند و مردم را به هیولاهای خطرناکی تبدیل می‌کنند. در طول داستان بازی شاهد تلاش شاهزاده برای جبران اشتباهش هستیم.

 

بازی Prince of Persia: Warrior Within (سال 2004)

پرنس پرشیا جدید

داستان این بازی به هفت سال بعد از ماجراهای بازی اول مربوط می‌شود. شاهزاده که حالا به پادشاهی رسیده، هر شب کابوس یک هیولای وحشتناک را می‌بیند. یک پیشگو به شاهزاده می‌گوید که دلیل این کابوس‌ها، آزاد شدن شن‌های زمان به دست او است و حالا یک موجود خطرناک که در «جزیره زمان» زندگی می‌کند می‌خواهد وی را از بین ببرد. به همین خاطر شاهزاده تصمیم می‌گیرد تا وارد جزیره زمان شود و به کابوس‌های خود پایان دهد. اما در آنجا اتفاقات به گونه دیگری رقم می‌خورند و شاهزاده در وضعیت خطرناکی قرار می‌گیرد.

 

بازی Prince of Persia: The Two Thrones (سال 2005)

تریلر شاهزاده ایرانی 6 / تریلر بازی پرنس اف پرشیا 6

این بازی داستان سه گانه اصلی مجموعه را به پایان می‌رساند. شاهزاده به همراه ملکه زمان در حال بازگشتن از جزیره است که وقتی به شهر می‌رسند، می‌بینند که همه چیز در آتش می‌سوزد. در همین حال نگهبانان شهر به کشتی آنها تیراندازی می‌کنند و کشتی از بین می‌رود. ملکه به وسیله نگهبانان دزدیده می‌شود و شاهزاده هم به دنبال آنها به راه می‌افتد. در ادامه داستان، شاهزاده با وزیر شهر و افراد او درگیر شده و زخمی می‌شود. او به واسطه همین زخم، قدرت تازه‌ای به دست می‌آورد و دارای یک روح شیطانی می‌شود که در هنگام مبارزات یا برای حل کردن معماهای بازی می‌تواند از آن استفاده کند.

 

بازی Prince of Persia (سال 2008)

گیم پلی بازی شاهزاده ایرانی 6

این بازی تقریبا با همه عناوین مجموعه شاهزاده ایرانی متفاوت است. حتی در این بازی شاهد یک شاهزاده جدید بودیم که شباهتی به شخصیت اصلی بازی‌های قبلی نداشت. در ابتدای داستان، شاهزاده را می‌بینیم که به همراه الاغش در طوفان شن گرفتار شده است. او به طور اتفاقی با دختری به نام الیکا آشنا می‌شود و از طریق او به یک راز بزرگ پی می‌برد. در ادامه شاهزاده تصمیم می‌گیرد تا به الیکا کمک کند. در بیشتر مراحل این بازی شاهد همکاری شاهزاده و الیکا هستیم که با کمک یکدیگر معماهای مختلف را حل می‌کنند یا با دشمنان به مبارزه می‌پردازند.

 

بازی Prince of Persia: The Forgotten Sands (سال 2010)

بازی جدید شاهزاده ایرانی

داستان این بازی ارتباط زیادی با سه گانه اصلی دارد. شاهزاده به شهر برادرش مالک سفر می‌کند تا راه و رسم حکومت را از او یاد بگیرد. به محض اینکه شاهزاده به شهر می‌رسد، متوجه می‌شود که دشمنان مالک به آنجا حمله کرده‌اند و قصد غارت مردم را دارند. شاهزاده بلافاصله خودش را به مالک می‌رساند تا به او کمک کند. مالک به شاهزاده می‌گوید که برای مقابله با دشمنان باید ارتش قدیمی سلیمان را آزاد کند. شاهزاده با او مخالفت می‌کند، اما مالک این کار را انجام می‌دهد. در ادامه به جای ارتش سلیمان، نیروهای شیطانی آزاد می‌شوند و شاهزاده مجبور می‌شود با آنها مقابله کند.

 


آیا بازی Prince of Persia 6 در دست ساخت قرار دارد؟


سال‌هاست که شایعه ساخت بازی Prince of Persia 6 شنیده می‌شود. کمپانی یوبی‌سافت یک بار اعلام کرد که فعلاً روند انتشار بازی‌های این مجموعه را متوقف کرده و هر زمان که خبری در این رابطه وجود داشته باشد آن را به صورت رسمی اعلام خواهد کرد. اما پس از این اعلام یوبی‌سافت، چند بار از سوی افراد مختلف که در ساخت بازی‌های قبلی این مجموعه نقش داشتند، اطلاعاتی درباره گیم پلی بازی شاهزاده ایرانی 6 به گوش می‌رسید.

بازی prince of persia 6

حتی این اواخر خبری منتشر شد که نشان می‌داد سازندگان این مجموعه در سال‌های اخیر بیکار ننشسته‌اند. این خبر درباره ویدیویی از گیم پلی بازی Prince of Persia 6 بود. تریلر شاهزاده ایرانی 6 در سال 2012 در یوتیوب منتشر شد؛ اما در کمال تعجب، تاکنون کسی متوجه آن نشده بود. در تریلر بازی پرنس اف پرشیا 6 شاهد بخش‌هایی از گیم پلی این بازی بودیم که هرگز هم منتشر نشد. این تریلر را می‌توانید در ابتدای همین مقاله مشاهده کنید.

اما گذشته از تریلر بازی پرنس پرشیا 6 ، چندی پیش کمپانی یوبی‌سافت یک دامنه جدید به نام Princeofpersia6.com را در اینترنت به ثبت رساند. این موضوع باعث شد تا دوباره شایعات و اخبار بازی Prince of Persia 6 داغ شوند. طرفداران معتقدند که یوبی‌سافت بی سر و صدا مشغول کار بر روی نسخه جدیدی از این مجموعه است و قصد دارد آن را به زودی معرفی کند. گمانه‌زنی‌هایی هم وجود دارند که می‌گویند این بازی برای کنسول های بازی نسل بعدی منتشر می‌شود. حتی عده‌ای به این موضوع اشاره می‌کنند که یوبی‌سافت قصد دارد این مجموعه را بازسازی کند و یک نسخه ریبوت برای آن عرضه سازد. همان‌طور که گفتیم همه این موارد فعلا در حد شایعه هستند، اما به نظر می‌رسد که به زودی خبرهای مهمی از مجموعه شاهزاده ایرانی خواهیم شنید.

دانلود بازی شاهزاده ایرانی 6

طبق جدیدترین اخبار، اگر شایعات به حقیقت بپیوندند، یوبی سافت برنامه‌های بزرگی را برای نسخه شاهزاده ایرانی در نظر گرفته است. به دنبال اعلام خبر بازسازی Prince of Persia: Sands of Time در ماه سپتامبر، به نظر می‌رسد که ناشر ممکن است در حال برنامه ریزی برای ساخت و از سرگیری مجدد کامل این مجموعه باشد. طبق ویدویی که کاربر Lazy Assassin در یوتیوب منتشر کرده، او می‌گوید که به احتمال زیاد در سال 2022 یا 2023، بازی جدید prince of persia نسخه ریبوت منتشر خواهد شد. ممکن است با خودتان فکر کنید که این شایعه از این کاربر اغراق آمیز است، اما او کسی است که پیش از این شایعه و خبر انتشار ریمیک Sands of Time را نیز چند ماه پیش از اعلام رسمی یوبی سافت منتشر کرد. به همین دلیل، می‌توانیم به محتوای این ویدئو نیز اعتبار دهیم.

با توجه به اینکه Prince of Persia: The Sands of Time قرار است ماه آینده اکران شود ، باور اینکه یک بازی دیگر از این مجموعه ممکن است تا سال 2022 آماده باشد ، کمی دشوار به نظر می رسد. با این اوصاف ، یک بازی دیگر تا سال 2023 امکان پذیر است. Sands of Time یکی از مهم‌ترین نسخه‌های مجموعه بازی های شاهزاده ایرانی است و بازسازی آن می‌تواند در صورت جلب توجه مخاطب در نسل نهم، انگیزه یوبی سافت برای ریبوت کامل این سری را بالا ببرد.

دانلود بازی prince of persia 6

Prince of Persia زمانی یکی از معتبرترین امتیازات Ubisoft بود که در سال 2010 با بازی Jake Gyllenhaal اقتباس لایو-اکشن را بدست آورد. با این وجود، طی دهه گذشته، این مجموعه فقط دو نسخه برای موبایل منتشر کرده است. جالب خواهد بود که ببینیم آیا یوبی سافت واقعاً متعهد به برگرداندن این فرنچایز به شکوه قبلی خود است یا خیر، اما به نظر می‌رسد اشتیاق سازندگان نسبت به ساخت و انتشار Sands of Time Remake نسبتاً قوی باشد. اگر این به معنای فروش باشد ، قطعا یوبی سافت برای ادامه دادن این مجموعه، تلاش بیشتری خواهد کرد.. در حال حاضر، وقتی Prince of Persia: The Sands of Time Remake در ماه آینده در پلی استیشن 4 ، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر می‌شود، طرفداران فقط باید با کیف پول خود درمورد ساخت و ادامه این سری رای دهند!

درباره تاریخ انتشار بازی Prince of Persia 6 چه نظری دارید؟ آیا شما هم منتظر معرفی رسمی این بازی هستید؟ لطفاً دیدگاه‌های خود را درباره بازی جدید شاهزاده ایرانی 6 با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
مجید
.
25 خرداد 1400، 03:26
پاسخ
0
2
زودتر بسازید قسمت 6شاهزاده فارس رو .ممنونk4
avatar
مجید
.
25 خرداد 1400، 03:23
پاسخ
0
2
البته من چند سال که منتظر قسمت 6بازی شاهزاده فارس هستم ای کاش زودتر برای ساخت این قسمت. یوبی سافت کاری بکند بی صبرانه منتظر هستیم .ممنون5nbF
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402