برای جلوگیری از تغییر رنگ قاب گوشی چکار کنیم؟

جلوگیری از تغییر رنگ قاب گوشی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

تغییر رنگ قاب گوشی یکی از مشکلات رایجی است که همه ما با آن سر و کار داریم و تقریبا اکثر قاب‌ها پس از مدتی استفاده، زرد و کدر می‌شوند. در ادامه با روش‌های جلوگیری از تغییر رنگ قاب گوشی با شما همراه خواهیم بود.

قاب گوشی یکی از لوازم جانبی اصلی آن است که برای محافظت از بدنه در برابر ضربه مورد استفاده قرار می‌گیرد. قاب‌های گوشی دارای انواع و جنس‌های مختلفی هستند که پس از مدتی دچار تغییر رنگ می‌شوند. تغییر رنگ قاب گوشی پس از مدت کوتاهی استفاده از آن اتفاق می‌افتد و دیگر شفافیت روز اول را ندارد. اما چرا قاب گوشی زرد می شود و خیلی سریع تغییر رنگ می‌دهد؟ قاب‌های ژله‌ای اصولا سریع‌تر از سایر قاب‌ها مانند گاردهای سیلیکونی دچار تغییر رنگ می‌شوند و خیلی زود شفافیت اولیه خود را از دست می‌دهند.

در ویدیوی زیر می‌توانید «نحوه برطرف کردن زردی قاب سیلیکونی» را تماشا کنید.

اما برای رفع کدری گارد گوشی چه می‌توان کرد؟ تعویض قاب و خرید گارد جدید اولین راهکاری است که به ذهن هر فردی می‌رسد. اگر بخواهیم پس از هر بار تغییر رنگ قاب گوشی یک قاب جدید بخریم، در طول یک سال چند گارد باید خریداری کنیم؟ مسلما این راهکار منطقی نیست و برای رفع کدری قاب ژله ای و سیلیکونی گوشی می‌توان از راهکارهایی ساده اما کاربردی استفاده کرد. به همین بهانه در ادامه این مطلب از پلازا چندین روش کاربردی برای تغییر رنگ قاب گوشی را به شما آموزش خواهیم داد.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

رفع تغییر رنگ قاب ژله ای گوشی

تغییر رنگ قاب گوشی

به نظر شما چرا قاب گوشی سیاه می شود و پس از مدتی کوتاه دیگر شفافیت و درخشندگی اولیه خود را ندارد؟ قاب‌های ژله‌ای عموما از پلاستیک ساخته می‌شوند و این پلاستیک‌ها بر اثر استفاده مکرر، خیلی زود دچار تغییر رنگ می‌شوند. علت اصلی تغییر رنگ قاب‌های ژله‌ای، تغییرات شیمیایی است که خیلی سریع در ساختار پلاستیکی آنها به وجود می‌آید و موجب زردی و کدری قاب‌ها می‌شود. اما برای از بین بردن زردی قاب گوشی راهکارهای ساده‌ و کم هزینه‌ای وجود دارد که با استفاده از آنها به راحتی می‌توانید رنگ قاب ژله‌ای خود را شفاف و درخشنده کنید.

رفع زردی قاب ژله ای با مایع ظرفشویی

ابتدا قاب را از موبایل جدا کنید تا آب و محلول‌های شستشو به موبایلتان آسیب وارد نکند. یک کاسه را پر از آب کنید و چند قطره مایع ظرفشویی در آن بریزید و سپس آنها را به خوبی هم بزنید تا مخلوط شوند. پس از آن با استفاده از یک مسواک تمیز و محکم سطح قاب گوشی را با این محلول پاک کنید. سعی کنید مسواک را به حالت دورانی و با حرکات بالا و پایین بر روی قاب ژله‌ای خود بکشید تا تمام زردی‌ها و لکه‌ها از سطح آن پاک شود. اگر به مسواک دسترسی ندارید، از دستمال‌های نانو نیز می‌توانید برای انجام این کار استفاده کنید. سطح بیرونی و درونی قاب را به طور کامل با این مایع تمیز کنید و نقاطی را که احساس می‌کنید کدرتر هستند را با دقت بیشتری تمیز کنید.

چرا قاب گوشی زرد می شود

پس از پایان کار، قاب را با استفاده از یک دستمال نرم تمیز کرده و آن را به مدت 30 دقیقه الی یک ساعت در مقابل آفتاب قرار دهید تا به صورت کامل خشک شود. توجه داشته باشید که قاب را بلافاصله پس از تمیز کردن بر روی گوشی خود قرار ندهید؛ زیرا مرطوب بودن آن ممکن است به موبایلتان آسیب وارد کند.

رفع کدری قاب ژله ای با استفاده از آب و صابون

یکی دیگر از روش‌های رفع تغییر رنگ قاب گوشی استفاده از ترکیب آب، صابون، آب اکسیژنه و وایتکس است. برای استفاده از این روش ابتدا باید قاب ژله‌ای خود را به مدت 10 الی 15 دقیقه در ترکیب آب گرم و صابون قرار دهید تا به خوبی خیس بخورد. پس از آن قاب را با یک اسکاچ نرم و یا مسواک به خوبی تمیز کنید تا لکه‌ها و سیاهی از بین بروند و سپس آن را با آب سرد به خوبی بشویید. پس از شستشو با آب سرد، نوبت به آب اکسیژنه می‌رسد. این بار قاب ژله‌ای را با آب اکسیژنه و اسکاچ به دقت تمیز کنید. برای انجام این کار می‌توانید قاب را به مدت 1 الی 2 ساعت در آب اکسیژنه قرار دهید.

آب اکسیژنه برای رفع زردی قاب گوشی بسیار موثر است و قسمت‌های زرد رنگ را از بین می‌برد. پس از پایان مرحله شستشو با آب اکسیژنه حال باید محلولی از وایتکس و آب گرم تهیه کنید و قاب ژله‌ای را به مدت 1 ساعت در آن قرار دهید. مقدار مناسب برای تهیه این محلول 4 قاشق غذاخوری وایتکس و 4 پیمانه آب گرم است. پس از گذشت 1 ساعت، گارد ژله‌ای را با آب سرد به صورت کامل بشویید و آن را در فضای باز قرار دهید تا خشک شود. پس از انجام این کار خواهید دید که زردی قاب شما از بین رفته است. البته برای حصول نتیجه بهتر می‌توانید این کار را چند مرتبه تکرار کنید.

چرا قاب گوشی سیاه می شود

رفع تغییر رنگ قاب ژله ای گوشی با محلول ضد عفونی

استفاده از محلول ضدعفونی مانند الکل نیز برای رفع زردی و سیاهی قاب‌های ژله‌ای بسیار موثر و کارآمد است. برای انجام این کار و حصول نتیجه بهتر باید از الکل 70 درصد به بالا استفاده کنید تا قدرت پاک کنندگی بیشتری داشته باشد. این روش بسیار ساده است و تنها کافی است قاب را از گوشی جدا کرده و مقداری الکل بر روی یک پارچه نرم ریخته و آن را بر روی سطح داخلی و خارجی قاب بکشید تا تمیز شود. برای انجام این کار همچنین می‌توانید الکل را به صورت مستقیم بر روی قاب ژله‌ای اسپری کرده و سپس آن را با دستمال مرطوب تمیز کنید. این روش می‌تواند میزان زردی و کدری کاورهای ژله‌ای را کاهش دهد و به شفافیت آن کمک کند.

تمیز کردن لکه با استفاده از جوش شیرین

علاوه بر تغییر رنگ قاب گوشی گاهی اوقات نیز لکه‌های سختی بر روی قاب ژله‌ای می‌افتد که با شستشوی معمولی پاک نمی‌شوند. برای از بین بردن این لکه‌ها باید از ترکیب جوش شیرین و آب استفاده کنید. مقداری آب را با کمی جوش شیرین مخلوط کنید تا یک خمیر نیمه سفت بدست آید. سپس این ترکیب را بر روی لکه‌ها قرار داده و بگذارید 5 الی 10 دقیقه بماند. پس از آن یک مسواک مرطوب را بر روی جوش شیرین بکشید تا لکه مورد نظر از روی قاب پاک شود. پس از آنکه لکه پاک و یا کمرنگ شد، قاب را با استفاده از یک دستمال مرطوب تمیز کرده و آن را در هوای آزاد بگذارید تا خشک شود.

قاب گوشیم سیاه شده چکار کنم

چگونه قالب سیلیکونی را تمیز کنیم

قاب‌های سیلیکونی نیز مانند قاب‌های ژله‌ای دچار تغییر رنگ و کدری می‌شوند. اما جنس گاردهای سیلیکونی از ژله‌ای بسیار مرغوب‌تر و باکیفیت‌تر است و دیرتر دچار تغییر رنگ می‌شوند. اما برخی قاب‌های سیلیکونی ارزان قیمت موجود در بازار که با متریال بی کیفیت ساخته شده‌اند، پس از مدتی کوتاه تغییر رنگ می‌هند و کدر می‌شوند. برای رفع مشکل تغییر رنگ قاب سیلیکونی موبایل نیز راه‌حل‌ ساده‌ای وجود دارد که با استفاده از آن به راحتی می‌توانید قاب سیلیکونی خود را تمیز و شفاف کنید.

جمع بندی

ما در این مقاله نحوه تمیز کردن کاور گوشی و شیوه‌های رفع تغییر رنگ قاب گوشی را به شما آموزش دادیم. همانطور که خواندید، گاردها معمولا مدتی پس از استفاده به دلیل تماس زیاد با دست و یا قرار گرفتن در مقابل نور خورشید، شفافیت اولیه خود را از دست می‌دهند و رنگ آنها زرد یا کدر می‌شود. قاب‌های ژله‌ای خیلی سریع تغییر رنگ می‌دهند و لبه‌های آنها زرد رنگ می‌شود. اما گاردهای سیلیکونی مقاومت بسیاری بالایی در مقابل تغییر رنگ دارند و به راحتی دچار آسیب نمی‌شوند. با این وجود کاورهای سیلیکونی نیز در طولانی مدت، تغییر رنگ می‌دهند و دیگر شفافیت اولیه خود را ندارند.

نحوه تميز كردن قاب گوشي ژله ای با نوشابه

به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که با روش‌های آموزش داده شده در این مقاله مسلما قرار نیست معجزه اتفاق بیفتد و رنگ قاب گوشی شما مانند روز اولش شود. این روش‌ها می‌توانند میزان تغییر رنگ قاب گوشی را تا حدی از بین ببرند و کدری و زردی آنها را کاهش دهند. بنابراین شیوه‌های رفع تغییر رنگ قاب گوشی تنها برای بهبود وضعیت ظاهری قاب‌ها است و مطمئنا تاثیر 100 درصدی نخواهند داشت. شما تا کنون کدامیک از روش‌های رفع تغییر رنگ قاب گوشی را امتحان کردید؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را در بخش ارسال دیدگاه با پلازا به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400