واتساپ: اگر مخالف قوانین جدید هستید، واتساپ را حذف کنید!

 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

واتساپ (WhatsApp) می‌گوید کاربرانی که سیاست حفظ حریم خصوصی و قوانین جدید واتساپ را قبول نکنند، نه می‌توانند پیامی بخوانند و نه ارسال کنند. بنابراین بهتر است آن را حذف کنند!

پس از سر و صدای زیادی که در پی اعلام سیاست جدید حریم خصوصی توسط واتساپ (WhatsApp) ایجاد شد و اجرای قوانین جدید به دلیل خشم کاربران در اینترنت به تأخیر افتاد، واتساپ واکنش بخصوصی نشان نداد. اما اخیراً اعلام کرده است که از 15 ماه مه، کاربرانی که سیاست جدید حفظ حریم خصوصی این برنامه را نپذیرند، دیگر امکان ارسال و خواندن پیام را ندارند.

واتساپ ظاهراً به برخی از شرکای تجاری خود ایمیل ارسال کرده و اطلاع داده است که به تدریج از کاربران خود خواهد خواست که سیاست جدید حریم خصوصی WhatsApp را بپذیرند تا به طور کامل بتوانند از این اپلیکیشن استفاده کنند. در صفحه پرسش و پاسخ اعلام شده است که واتساپ حساب‌های کاربرانی را که قوانین جدید را نمی‌پذیرند، حذف نخواهد کرد؛ اما این کاربران اجازه نخواهند داشت که مثل سابق از واتساپ استفاده کنند.

کاربرانی که قوانین جدید واتساپ را نپذیرند، برای مدت کوتاهی تماس‌ها و پیام‌ها را دریافت خواهند کرد، اما قادر نخواهند بود که در اپلیکیشن WhatsApp پیامی را بخوانند یا ارسال کنند. این کاربران از 15 ماه مه، کاربران غیرفعال تلقی خواهند شد و طبق قوانین فعلی واتساپ، حساب‌های کاربری آن‌ها حذف خواهد شد. به‌طور کلی، اگر کاربران به مدت 120 روز در واتساپ غیرفعال باشند، حساب کاربری آن‌ها حذف خواهد شد.

حذف حساب کاربران غیرفعال در واتساپ پس از 120 روز!

البته پس از حذف حساب کاربری، اگر کاربر دوباره WhatsApp را در همان دستگاه نصب کرده و حساب کاربری ایجاد کند، محتوای قبلی حذف شده، بازیابی خواهد شد. واتساپ همچنین اعلام کرده است که هیچ برنامۀ بخصوصی از به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی کاربران با شرکت مادر، فیسبوک ندارد. البته روشن است که قوانین جدید واتساپ بر حساب کاربرانی که فقط برای ارتباط با دوستان و خانواده از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند، تأثیری ندارد. این تغییرات فقط برای کسب‌وکارهایی اعمال می‌شود که از واتساپ WhatsApp برای ارتباط با مشتریان خود استفاده می‌کنند.

قوانین جدید واتساپ

واتساپ اعلام کرد که به زودی در خود اپلیکیشن اطلاعات بیشتری را در مورد قوانین جدید با کاربران به اشتراک خواهد گذاشت. نهایتاً نیز افراد شخصاً می‌توانند تصمیم بگیرند که آیا به‌روزرسانی‌های جدید را برای استفاده از واتساپ می‌پذیرند.

واتساپ همچنین اشاره کرد که به این ترتیب می‌تواند اپلیکیشن WhatsApp را به صورت رایگان ارائه دهد. این شرکت گفت که برای ارائۀ «خدمات مشتری» در اپلیکیشن از کسب‌وکارها هزینه دریافت می‌کند و فیسبوک را در این کار مداخله داده است تا کسب‌وکارها بتوانند موجودی خود را در میان اپلیکیشن‌ها مدیریت کنند.

سخن پایانی

برخی از کاربران به قوانین جدید واتساپ واکنش نشان داده‌اند، اما به یاد داشته باشید که این قوانین در حال حاضر برای کاربران عادی اعمال نمی‌شود و این به‌روزرسانی جدید، یادآور این موضوع است که فقط چیزهای خیلی کمی در فناوری رایگان هستند. اگر خدمات یا اپلیکیشنی ادعای رایگان بودن را دارد، فراموش نکنید که احتمالاً هزینۀ آن را با اطلاعات خود پرداخت می‌کنید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401