ثروتمندترین ورزشکاران جهان ؛ از لیونل مسی تا کوبی برایانت

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

می‌توان گفت بهترین ورزشکاران جهان در اغلب موارد از نظر مالی جزو ثروتمندترین‌ها هستند. در این مقاله ثروتمندترین ورزشکاران جهان را معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

شاید سوال خیلی‌ها باشد که ورزشکاران محبوبشان چقدر درآمد و ثروت دارند و در سال و یا به صورت کلی چقدر دارایی کل دارند. بر همین اساس در این مقاله می‌خواهیم ثروتمندترین ورزشکاران جهان را برای شما معرفی کنیم. در فهرستی که برایتان آماده کرده‌ایم ورزشکاران مختلفی از ورزش فوتبال گرفته تا بسکتبال، بوکس، کشتی‌کج و … حضور دارند. همچنین جا دارد اشاره کنیم که اغلب ورزشکارهایی که برای شما معرفی خواهیم کرد بازنشسته محسوب شده و علاوه بر آن در چندین سمت مختلف دیگر مرتبط با ورزش نیز فعالیت دارند. با پلازا همراه باشید تا ثروتمندترین ورزشکاران جهان را برای شما فهرست کنیم.

در ادامه می‌خوانید:

ثروتمندترین ورزشکاران جهان

در ادامه با ثروتمندترین ورزشکاران جهان بیشتر آشنا می‌شویم.

20. وینی جانسون / Vinnie Johnson

ثروتمندترین ورزشکاران تاریخ جهان

 • دارایی کل: 400 میلیون دلار

در رتبه بیستم فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان وینی جانسون (Vinnie Johnson) قرار دارد. جانسون یک بسکتبالیست حرفه‌ای بازنشسته است که در لیگ بسکتبال NBA برای تیم Detrot Pistons بازی می‌کرد. او در طی فعالیتش در این تیم موفق به کسب دو عنوان قهرمانی شد. جا دارد اشاره کنیم پس از بازنشسته شدن وینی، پیراهن #15 Jersey او نیز همراهش بازنشسته شد.

 

19. فیل میکلسون / Phil Mickelson

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا

 • دارایی کل: 400 میلیون دلار

در نوزدهمین جایگاه فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان فیل میکلسون (Phil Mickelson) قرار دارد. میکلسون یک بازیکن گلف حرفه‌ای آمریکایی است که تاکنون موفق به کسب پیروزی در 42 رویداد در تور PGA شده است. در میان پیروزی‌های او می‌توان به پنج عنوان قهرمانی اشاره کرد که عبارتند از: سه عنوان قهرمانی مسترز (Masters title)، یک عنوان قهرمانی PGA و یک عنوان قهرمانی آزاد (Open Championship).

 

18. لیونل مسی / Lionel Messi

لیونل مسی / ثروتمندترین فوتبالیست جهان

میزان دارایی کل: 400 میلیون دلار

در جایگاه هجدهم فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان فوتبالیست حرفه‌ای لیونل مسی (Lionel Messi) قرار دارد. این فوتبالیست حرفه‌ای اهل آرژانتین به عنوان یکی از بهترین فوتبالیست‌های حال حاضر دنیا شناخته می‌شود و در حال حاضر برای تیم بارسلونا (Barcelona FC) و همچنین تیم ملی آرژانتین فعالیت می‌کند. جا دارد اشاره کنیم که مسی چندین بار تاکنون به عنوان «فوتبالیست سال» انتخاب شده است. میزان دارایی کل او (400 میلیون دلار) مسی را تبدیل به سومین فوتبالیست ثروتمند جهان و هجدهمین ورزشکار پولدار دنیا کرده است.

 

17. شکیل اونیل / Shaquille O’Neal

ثروتمندترین ورزشکاران جهان

میزان دارایی کل: 400 میلیون دلار

رتبه هفدهم فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان به شکیل اونیل (Shaquille O’Neal) اختصاص دارد. اونیل یک بسکتبالیست حرفه‌ای بازنشسته آمریکایی است که برای 19 فصل پیاپی در لیگ بسکتبال NBA حضور داشت. جا دارد اشاره کنیم که او هم‌اکنون به عنوان تحلیلگر مسابقات NBA فعالیت می‌کند. نکته جالب در مورد اونیل آن است که او را معمولا به عنوان یکی از بزرگترین ورزشکاران NBA (از منظر جسمانی) می‌شناسند. او در دوره اوج فعالیت خود، 2 متر و 16 سانتی‌متر قد و 147 کیلوگرم وزن داشت.

16. مایکل بافر / Michael Buffer

پولدارترین ورزشکاران جهان

میزان دارایی کل: 400 میلیون دلار

عضو شانزدهم فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان مایکل بافر است. شغل اصلی بافر آنونسر مسابقات بوکس و کشتی کج حرفه‌ای محسوب می‌شود. یکی از مواردی که بافر را با آن می‌شناسند عبارت Let’s get ready to rumble است که اگر جزو تماشاگران این مسابقات باشید، حتما برای شما آشنا خواهد بود. شاید کمی تعجب‌برانگیز به نظر برسد که بافر تنها از این راه (آنونس مسابقات بوکس و معرفی رقیب‌ها) توانسته است 400 میلیون دلار دارایی جمع کند.

 

15. باد سلیگ / Bud Selig

ثروتمندترین ورزشکاران تاریخ جهان

میزان دارایی کل: 400 میلیون دلار

جایگاه پانزدهم فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان به باد سلیگ (Bud Selig) تعلق دارد. سلیگ کمیسیونر لیگ برتر بیس بال دنیا (Major League Baseball) محسوب می‌شود. علاوه بر این او موسس تیم Milwaukee Brewers نیز هست. او از سال 1970 مالک این تیم محسوب می‌شد و در تاریخ گفته شده توانست تیم ورشکسته Seattle Pilots را خریداری کرده و اعضای آن را قبل از شروع فصل جدید به تیم خود (Milwaukee) منتقل کند.

 

14. راجر فدرر / Roger Federer

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا

میزان دارایی کل: 450 میلیون دلار

چهاردهمین عضو فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان راجر فدرر (Roger Federer) است. فدرر یک بازیکن تنیس حرفه‌ای سوئیسی است که در رده‌بندی کنونی تنیس انفرادی جهان در جایگاه سوم قرار دارد. می‌توان گفت فدرر هم‌اکنون در برهه‌ای قرار دارد که کم‌کم به پایان زندگی حرفه‌ای خود در تنیس نزدیک می‌شود. جا دارد اشاره کنیم که او برای شش سال پیاپی در رتبه اول تنیس انفرادی جهان قرار داشت و در طول فعالیت حرفه‌ای‌اش موفق به پیروزی در 19 دوره از مسابقات گرند اسلم (Grand Slam) نیز شده است.

 

13. دیوید بکام / David Beckham

ثروتمندترین فوتبالیست جهان

میزان دارایی کل: 450 میلیون دلار

در سیزدهمین رتبه فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان دیوید بکام (David Beckham) قرار دارد. بکام یک فوتبالیست حرفه‌ای انگلیسی بازنشسته است که در میزان قابل توجهی از فعالیت حرفه‌ای خود برای تیم منچستر یونایتد (Manchester United) و همچنین تیم ملی فوتبال انگلستان بازی کرد. از تیم‌های فوتبال دیگری که بکام در آن‌ها به بازی پرداحته است می‌توان به پرستون نورث اند (Preston North End)، رئال مادرید (Real Madrid)، میلان (Milan)، لس‌آنجلس گلکسی (LA Galaxy) و پاریس سن ژرمن (Paris Saint-Germain) نیز اشاره کرد.

 

12. کریستیانو رونالدو / Cristiano Ronaldo

ثروتمندترین ورزشکاران جهان

میزان دارایی کل: 460 میلیون دلار

دوازدهمین رتبه فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان به فوتبالیست حرفه‌ای اهل پرتغال کریستیانو رونالدو (Cristiano Ronaldo) اختصاص دارد. رونالدو هم‌اکنون برای تیم یوونتوس ایتالیا (Juventus F.C) و تیم ملی کشور پرتغال بازی می‌کند. او را همواره با رقیب آرژانتینی خود لیونل مسی (Lionel Messi) مقایسه می‌کنند و از طرف بسیاری از افراد به عنوان بهترین فوتبالیست جهان شناخته می‌شود. جا دارد اشاره کنیم که رونالدو در فهرست گرانترین ورزشکاران یک دهه اخیر در مجله فوربز در رتبه دوم قرار دارد.

 

11. ادی جردن / Eddie Jordan

پولدارترین ورزشکاران جهان

میزان دارایی کل: 475 میلیون دلار

در یازدهمین رتبه فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان ادی جردن (Eddie Jordan) قرار دارد. جردن یک راننده مسابقات اتومبیل حرفه‌ای سابق است که زادگاهش کشور ایرلند محسوب می‌شود. علاوه بر این او به عنوان رئیس تیم موتورسواری، تاجر، موسیقیدان و شخصیت فعال عرصه تلویزیون (Television personality) نیز فعالیت کرده است. از پیروزی‌های جردن می‌توان به عنوان قهرمانی مسابقات کارتینگ ایرلند سال 1971 اشاره کرد. جا دارد اشاره کنیم که موسس شرکت Jordan Grand Prix نیز محسوب می‌شود.

 

10. لبران جیمز / LeBron James

ثروتمندترین ورزشکاران تاریخ جهان

همچنین بخوانید :

میزان دارایی کل: 480 میلیون دلار

عضو دهم فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان لبران جیمز (LeBron James) است. جیمز یک بسکتبالیست حرفه‌ای آمریکایی است که در لیگ NBA برای تیم Cleveland Cavaliers بازی می‌کند. جا دارد بگوییم که اکثر افراد فهرستمان جزو ورزشکارهای حرفه‌ای سابق و یا بازنشسته‌اند، اما لبران از جمله افرادی است که تاکنون فعالیت حرفه‌ای خود را ادامه داده است. او را به عنوان یکی از بزرگترین بسکتبالیست‌های حرفه‌ای تاریخ می‌شناسند.

 

9. کوبی برایانت / Kobe Bryant

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا

میزان دارایی کل: 500 میلیون دلار

در نهمین رتبه ثروتمندترین ورزشکاران جهان کوبی برایانت (Kobe Bryant) قرار دارد که متاسفانه اخیرا در یک سانحه هوایی به همراه دختر 13 ساله خود جان خود را از دست داد. کوبی از ستارگان NBA بود که برای 20 فصل در طول فعالیت حرفه‌ای خود در این لیگ و برای تیم لیکرز (LA Lakers) بازی می‌کرد. او همچنین دارای رکورد بازی در بیشترین تعداد فصول برای یک تیم واحد است. برای آشنایی بیشتر با بیوگرافی کوبی برایانت می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید.

 

8. فلوید می‌ودر / Floyd Mayweather

ثروتمندترین فوتبالیست جهان

میزان دارایی کل: 565 میلیون دلار

رتبه هشتم فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان به فلوید می‌ودر (Floyd Mayweather) اختصاص دارد. می‌ودر یک بوکسر حرفه‌ای سابق است که دارای رکورد اعجاب‌انگیز 50 برد پیاپی در طول فعالیت حرفه‌ای خود نیز هست. علاوه بر این او موسس کمپانی Mayweather Promotions نیز محسوب می‌شود. جا دارد اشاره کنیم که می‌ودر مدتی پیش با رویارویی و پیروزی در مقابل کانر مک‌گرگور (Conor McGregor) در آگوست 2017 رقم قابل توجهی به دارایی‌های خود اضافه کرد.

 

7. راجر استاوبک / Roger Staubach

ثروتمندترین ورزشکاران جهان

میزان دارایی کل: 600 میلیون دلار

در هفتمین جایگاه فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان راجر استاوبک (Roger Staubach) قرار دارد. استاوبک یک بازیکن فوتبال آمریکایی سابق است که فعالیت حرفه‌ای خود را در لیگ NFL گذراند. او در سال 1969 عضو تیم Dallas Cowboys شد و برای 11 فصل پیاپی برای این تیم بازی کرد. او در 5 رویداد Super Bowl با تیم Dallas Cowboys و به عنوان عضوی از آن فعالیت کرد که در چهار عدد از آن‌ها در نقش بازیکن خط حمله (Quarterback) ظاهر شد.

 

6. مجیک جانسون / Magic Johnson

پولدارترین ورزشکاران جهان

میزان دارایی کل: 600 میلیون دلار

در ششمین جایگاه فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان مجیک جانسون (Magic Johnson) قرار دارد. جانسون یک بازیکن سابق حرفه‌ای بسکتبال آمریکایی است که در لیگ NBA برای 13 فصل متوالی برای تیم لیکرز (LA Lakers) بازی کرده است. او در طی فعالیت حرفه‌ای خود موفق به اخذ جوایز مختلفی به عنوان بسکتبالیست شد که در نتیجه آن موفق شد جزو مشاهیر NBA hall of fame شود. جا دارد اشاره کنیم که مجیک در حال حاضر سرپرست امور بسکتبال تیم لوس آنجلس لیکرز است.

 

5. مایکل شوماخر / Michael Schumacher

ثروتمندترین ورزشکاران تاریخ جهان

میزان دارایی کل: 600 میلیون دلار

جایگاه پنجم فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان به مایکل شوماخر (Michael Schumacher) احتصاص دارد. شوماخر از رانندگان سابق مسابقات فرمول یک (Formula One) است. به طور خلاصه می‌توان گفت اگر بتوانید تنها یک راننده فرمول یک نام ببرید، به احتمال زیاد اسم آن فرد مایکل شوماخر خواهد بود. شوماخر را به عنوان یکی از بزرگترین رانندگان فرمول یک تمام دوران‌ها می‌شناسند. علاوه بر این او تنها راننده تاریخ است که در طی فعالیت حرفه‌ای خود موفق به کسب هفت عنوان قهرمانی فرمول یک شده است که پنج عدد از آن‌ها را به شکل متوالی برده است.

 

4. تایگر وودز / Tiger Woods

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا

میزان دارایی کل: 800 میلیون دلار

جایگاه چهارم فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان به تایگر وودز (Tiger Woods) اختصاص دارد. وودز یک ورزشکار حرفه‌ای گلف آمریکایی و یکی از محبوب‌ترین و از نگاهی دیگر بدنام‌ترین گلف‌بازان دنیا محسوب می‌شود. او از نظر درآمد سالیانه خود در میان ورزشکاران دنیا جزو ثروتمندترین‌هاست و به همین دلیل نیز در فهرستمان در جایگاه چهارم قرار دارد.

 

3. مایکل جردن / Michael Jordan

ثروتمندترین فوتبالیست جهان

میزان دارایی کل: 1.9 میلیارد دلار

جایگاه سوم فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان به بسکتبالیست افسانه‌ای مایکل جردن (Michael Jordan) اختصاص دارد. او که هم‌اکنون بازنشسته محسوب می‌شود برای 15 فصل در لیگ NBA بازی کرده است. دوره فعالیت حرفه‌ای جردن میان دو تیم تقسیم شده است که عبارتند از Chicago Bulls و Washington Wizards. او به زعم بسیاری بهترین بسکتبالیست تمام دوران‌ها به حساب می‌آید و از زمان بازنشستگی خود به عنوان مالک تیم بسکتبال Charlotte Hornets فعالیت می‌کند.

 

2. ایون تسیریاک / Ion Tiriac

ثروتمندترین ورزشکاران جهان

 • میزان دارایی کل: 2 میلیارد دلار

کم‌ کم به اواخر فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان نزدیک می‌شویم. دومین جایگاه فهرستمان به ایون تسیریاک (Ion Tiriac) اختصاص دارد. او یک بازیکن سابق تنیس و هاکی روی یخ حرفه‌ای است که اصالتا اهل رومانی است. تسیریاک پس از بازنشسته شدن از ورزش حرفه‌ای هم‌اکنون به عنوان مالک تورنمنت تنیس هوای باز موتوئا مادرید (Mutua Madrid) فعالیت می‌کند. علاوه بر این او مربی لوکاس پوئیل (Lucas Pouille)، تنیس باز حرفه‌ای فرانسوی نیز محسوب می‌شود.

 

1. وینس مک‌من / Vince McMahon

پولدارترین ورزشکاران جهان

 • میزان دارایی کل: 2.2 میلیارد دلار

نهایتا به اولین جایگاه فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان رسیدیم و این جایگاه به فرد دیگری تعلق ندارد جز وینس مک‌من (Vince McMahon) که از کشتی‌کج‌کاران سابق حرفه‌ای آمریکا است. مک‌من هم‌اکنون مالک اصلی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کمپانی WWE محسوب می‌شود. جا دارد اشاره کنیم که او امور این کمپانی را از دهه 80 و از طریق پدرش به دست گرفت. میزان دارایی کل مک‌من 2.2 میلیارد دلار محسوب می‌شود و با وجود این‌که میزان قابل توجهی از این رقم از طریق موفقیت او در کمپانی WWE بدست آمده است، موفقیت‌های او به عنوان یک کشتی‌کج‌کار حرفه‌ای را نیز نباید فراموش کنیم.

ثروتمندترین ورزشکاران تاریخ جهان

ثروتمندترین ورزشکاران جهان را برایتان معرفی کردیم و امیدواریم از خواندن مقاله‌مان نهایت لذت را برده باشید. جا دارد اشاره کنیم که اعضای این فهرست ممکن است در آینده عوض شوند؛ چراکه وقتی میزان دارایی کل بهترین ورزشکاران جهان موضوع مورد بحث باشد، همواره نوعی رقابت جهت افزایش این دارایی نیز میان این ورزشکارها و ورزشکاران دیگری که در فهرستمان حضور ندارند مطرح است.

نظر شما در مورد فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان چیست؟ نظرات خود را از بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022