В 1win казино вас ждут захватывающие игры и щедрые бонусы. Регистрация проста, вход удобен, а промокоды помогут увеличить ваши шансы на выигрыш. source Immediate Spike

مقایسه فیفا ۲۲ و eFootball در زمینه های مختلف ؛ گرافیک، محتوا، هوش مصنوعی و …

مقایسه فیفا ۲۲ و پی اس ۲۲ / مقایسه fifa22 و pes22
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

پس از انتشار بازی های فیفا 22 و PES 22 (که از این پس با نام eFootball می‌شناسیم) حواشی مختلفی در مقایسه این عناوین ایجاد شد. یکی از داغ‌ترین بحث‌های این روزها هم نبرد FIFA22 و PES22 است؛ مقایسه‌ای که طرفداران انتظار آن را می‌کشیدند. ما نیز به همین دلیل در این مطلب قصد داریم تا به مقایسه فیفا ۲۲ و پی اس ۲۲ بپردازیم.

هر سال طرفداران فوتبال فقط یک سوال دارند: FIFA یا PES؟ کدام بازی بهترین است؟ در سال 2021، این سوال کمی متفاوت خواهد بود، زیرا Konami فکر می‌کرد که تغییر نام این مجموعه حرکت ایده‌آلی است. ظاهراً EA نیز در حال بررسی این قضیه است تا نام مجموعه خود را تغییر دهد. اما سوال اصلی همچنان ثابت است: بازی PES 2022 بهتر است یا FIFa 22؟ مقایسه دو بازی فوتبال دیجیتالی همیشه یک چالش سخت به حساب می‌آمد، اما این بار پاسخ به این سوال ممکن است کمی ساده‌تر باشد.

در مقام مقایسه صادقانه بگویم، هواداران فوتبال نمی‌توانند ادعا داشته باشند که از فیفا ۲۲ و پی اس ۲۲ صد در صد راضی هستند. بازی EA دارای سرعت غیر واقعی است؛ بطوری که انگار شبیه‌ساز دو و میدانی است تا فوتبال! Premier League این بازی هم راضی کننده نیست. از سوی دیگر، بازی پی اس ۲۲ بسیار کند است و از مشکلات فنی و تکنیکی زیادی رنج می‌برد؛ از هوش مصنوعی ضعیف گرفته تا تصمیمات داوری غیرقابل درک آن!

فیفا ۲۲ سعی کرده تا در این نسخه، بسیاری از ایرادات را بهینه کند، اما ذات اصلی بازی همان است که قبلا بود. eFootball 2022 نیز تلاش خود را کرده تا به فوتبال واقعی نزدیک‌تر باشد، اما بجای لذت بردن، فقط باعث آزارتان خواهد بود. با پلازا همراه باشید تا به مقایسه دو بازی Fifa و PES در زمینه های مختلف بپردازیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

مقایسه فیفا ۲۲ و eFootball در زمینه های مختلف

مقایسه فیفا 22 با PES22: کنترل توپ

مقایسه فیفا ۲۲ و پی اس ۲۲ / مقایسه fifa22 و pes22 / فیفا 22 با PES 22

همچنین بخوانید :

در بازی eFootball 2022 و در حوزه کنترل توپ، شما بجای فوتبال باید با گرانش زمین مبارزه کنید! بازیِ کونامی در زمینه حرکت کردن بسیار کند و سنگین عمل می‌کند؛ همین قضیه باعث می‌شود تا لحظه دقیق و زمان‌بندی‌شده برای شوت کردن را هم از دست بدهید. در عوض فیفا 22 انیمیشن‌های جدیدی برای این قضیه ساخته است. این انیمیشن‌ها تفاوت‌های ظریفی به کنترل توپ می‌افزاید، به حدی که می‌توانید حریف را بدون مهارت دریبل کنید. تنها نقطه ضعف این این ویژگی این است که هنگام دویدن کنترل کمتری دارید. این قضیه باعث می‌شود تغییر جهت در برخی مواقع سخت‌تر شود.

 • برنده مقایسه FIFA22 و PES22 در این بخش: فیفا 22

مقایسه FIFA 22 با PES 22: سرعت

FIFA 22 هنوز نمی‌تواند سرعت واقعی یک مسابقه فوتبال را شبیه‌سازی کند. یک بازی فوتبال فقط شامل حمله و ضد حمله به مدت 90 دقیقه بی‌وقفه نیست. در حال حاضر، سرعت بازی به Premier League (لیگ برتر انگلستان) نزدیک است، اما همچنان از واقعیت فاصله دارد. بازی eFootball 2022 در عوض سرعت عمل را بیش از حد ضروری کاهش داده و به مشکلی که در بازی‌های PES پیش از سال 2019 داشت باز می‌گردد. با این حال، سرعت eFootball هنوز واقعی‌تر از FIFA است؛ زیرا می‌توانید وقت خود را برای توسعه یک اقدام مناسب و مسابقات متفاوت‌تر زمان‌بندی کنید.

 • برنده این بخش: پی اس ۲۲

مقایسه FIFA 2022 با PES 2022: شوت

شوت‌ها در هر دو بازی به یک اندازه بحث برانگیز است. FIFA 22 همچنان به ضربات دقیق متکی خواهد بود؛ تقریباً تنها راه حلی که برای گل‌زنی در اختیار شماست. شما از قبل می‌دانید که وقتی در مقابل دروازه بان قرار بگیرید، قضیه چگونه پایان می‌یابد؛ اگر از زاویه خوب استفاده کنید یا به دنبال شوت معمولی باشید. eFootball 2022 حتی بدتر هم می‌شود و بیشتر گل‌های شما با سیوهای نه چندان برجسته دروازه‌بان‌ها و شوت‌های ساده به ثمر می‌رسد. تنها خبر خوب این است که “tiro a giro” لورنزو اینسینیه به خوبی بازسازی شده و کونامی نیز وعده داده که در آینده برای حل مشکل شوت‌ها، آپدیت جدید منتشر خواهد کرد.

 • برنده مقایسه فیفا ۲۰۲۲ و پی اس ۲۰۲۲ در این بخش: فیفا 22

مقایسه PES 2022 با FIFA 2022: فازهای مختلف مسابقه

FIFA 22 در این زمینه کمی بهتر شده، اما هنوز آنقدر سریع بازی پیش می‌رود که نمی‌توانید فازهای مختلف را در یک مسابقه تشخیص دهید. هر مسابقه یک پینگ پنگ مداوم است: جایی برای مرحله بررسی وجود ندارد، معلوم نیست بازیکنان چه زمانی خسته به نظر می‌رسند و چه زمانی نیاز به استراحت دارند. eFootball 2022 مراحل مختلف یک بازی را به لطف سرعت پایین (که در بخش اول اشاره کردیم) شبیه‌سازی می‌کند و محاصره‌های طولانی مدت، پاس‌های دقیق بین مدافعان و هافبک‌ها و موارد دیگر را روی صفحه نمایش می‌دهد. با متمایز یافتن تمام لحظات و فازهای مختلف در یک مسابقه، حتی 0-0 شدن‌های لیگ سری A نیز سرگرم کننده است.

 • برنده مقایسه FIFA22 و PES22 در این بخش: پی اس ۲۲

مقایسه فیفا 22 با PES 22: زمین ورزشگاه و زاویه دوربین

مقایسه فیفا ۲۲ و پی اس ۲۲ / مقایسه fifa 2022 / فیفا 22 با PES 22

کل سری PES و بازی eFootball 2022 به نسبت فیفا، زمین‌های واقع‌گرایانه‌تری را به نمایش می‌گذارد. اگر مجموعه بازی EA Sports را نگاه کنید، به دلیل سرعت بالای بازیکنان، انگار درحال حرکت روی زمین «اسکی روی چمن» هستند! HyperMotion و انیمیشن‌های واقع‌گرایانه برخی تغییرات جزئی را به ارمغان آورده‌اند؛ اما به دلیل FUT و مدل تجاری آن، EA علاقه‌ای به ایجاد تغییرات جدی در این فرمول ندارد. وقتی صحبت از زمین ورزشگاه باشد، eFootball 2022 عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهد. با عملکرد کندتر و حضور داشتن بهترین دوربین‌ها، بازی آزاد هست تا از هر زاویه و هر فرمی که می‌خواهد، دوئل‌ها را نشان دهد و به دنبال بهترین زاویه دید برای مخاطب باشد.

 • برنده مقایسه فیفا ۲۰۲۲ و پی اس ۲۰۲۲ در این بخش: پی اس ۲۲

مقایسه فیفا ۲۰۲۲ و پی اس ۲۰۲۲: هوش مصنوعی

به لطف HyperMotion، الکترونیک آرتز انیمیشن و حرکات هوشمندانه جدیدی را معرفی کرده که هم در شکل واحد و هم در شکل کلی، نمایان است. بازیکنان اکنون جداگانه موقعیت خود را بهتر نشان داده و حتی جهت ارسال توپ را به شما پیشنهاد می‌دهند. برخلاف فیفا، eFootball 2022 دارای مشکلات جدی در بخش هوش مصنوعی است. به عنوان مثال، به نظر می‌رسد زمانی که مستقیما درحال کنترل بازیکن نیستید، پریز بازیکن از برق کشیده شده و خاموش می‌شود! همین قضیه باعث می‌شود که گرفتن توپ در صورت عدم تحویل درست زیر پای آن‌ها بسیار دشوار شود.

 • برنده مقایسه FIFA22 و PES22 در این بخش: فیفا 22

مقایسه فیفا ۲۲ و پی اس ۲۲: داوران

بجز چند باگ ساده، داوران فیفا هیچ وقت نشانی از غیرقابل اعتماد بودن نشان نداده‌اند. eFootball 2022 به سنت PES وفادار مانده؛ جایی که هر بار تکل از بغل می‌روید، داور سوت زده و کارت زرد را به شما نشان می‌دهد، حتی اگر توپ را لمس نکرده و مستقیما پای بازیکن را هدف گرفته باشید. از سوی دیگر، فرمان دفاعی L2 جدید که در آن شما فقط از بدن خود استفاده می‌کنید و تکل‌های تمیز و بدون خطا انجام می‌دهید، به شما این امکان را می‌دهد که هر کاری را که می‌خواهید بدون خطا انجام دهید.

 • برنده مقایسه فیفا ۲۰۲۲ و پی اس ۲۰۲۲ در این بخش: فیفا 22

مقایسه فیفا 22 با PES 22: محتوا

فیفا 22 درون بازی خود، بازی‌های دیگری هم دارد. چیزی مانند سری بازی‌های Call of Duty! ولتا (Volta) تجربه‌ای جدید در قالب فیفا استریت (فوتبال خیابانی) است. حالت Career برای طرفداران Football Manager مناسب خواهد بود. FUT یک جهان کاملا منحصر به فرد است با متغیرهای گوناگون و حتی سرعت گیم پلی بالاتر، استایل، کارت و حتی پرداخت درون‌برنامه‌ای گران قیمت. بازی‌های فصلی آنلاین مناسب کسانی است که دوست دارند با بقیه به رقابت بپردازند. PES همیشه با چنین چیزهایی مشکل داشت. بخش myClub هرگز به آن حد نرسید که بگوییم رقیب خوبی برای FUT به حساب می‌آید. Master League نیز هنوز به اندازه کافی جا افتاده نیست. eFootball 2022 فقط دارای بازی‌های دوستانه، آفلاین و آنلاین هست و پلیر دوم نیز کمتر از 10 تیم برای انتخاب پیش روی خود دارد!

 • برنده مقایسه FIFA22 و PES22 در این بخش: فیفا 22

مقایسه FIFA22 و PES22: گرافیک

مقایسه فیفا ۲۲ و پی اس ۲۲ / مقایسه PES 2022 / مقایسه دو بازی Fifa و PES در زمینه های مختلف

فیفا سال گذشته بازی خود را به نسل جدید ارتقا داد، اما FIFA 22 حالا بیشتر از قدرت PS5 و Xbox Series X استفاده می‌کند. در این بازی حالا ویژگی‌های جدیدی به صحنه اضافه شده است؛ مثل افرادی که درون عروسک هستند و نورپردازی واقع‌گرایانه. شروع ورود بازیکنان به زمین بازی نیز تجربه منحصر به فردی است.

eFootball 2022 نیز موتور بازی‌سازی Fox Engine را کنار گذاشته و از Unreal Engine 4 استفاده می‌کند که بسیار بدتر از قبل به نظر می‌رسد! افت فریم و رزولوشن پایین در هنگام زیاد شدن افراد حاضر در کادر، حالات غیرطبیعی صورت در مقایسه چهره بازیکنان در PES 22 و FIFA 22 و تناسب بدنی غیر عادی، تنها تعدادی از ایرادات گرافیکی eFootball 2022 به حساب می‌آید.

 • برنده مقایسه فیفا ۲۰۲۲ و پی اس ۲۰۲۲ در این بخش: فیفا 22

سوالات متداول

1. بازی PES 2022 بهتر است یا FIFa 22؟

بطور کلی می‌توان گفت که بازی FiFa 22 از PES 2022 بهتر است.

2. قیمت فیفا ۲۰۲۲ و پی اس ۲۰۲۲ چقدر است؟

قیمت فیفا 22 بین $59.99 تا $69.99 بسته به نوع کنسول متفاوت است. بازی efootball 2022 نیز رایگان است، اما محتوایی که بصورت DLC برای آن به مرور منتشر می‌شود، شامل هزینه‌هایی تا حد 40 دلار خواهد بود.

سخن پایانی

بطور کلی در این مقاله سعی کردیم تا با مقایسه فیفا ۲۲ و پی اس ۲۲، پاسخی برای نبرد امسال این دو عنوان ارائه دهیم. همانطور که مطالعه کردید، هردو بازی سعی کردند تا با عوض کردن برخی از ساختارهای گذشته، ویژگی‌های جذاب و جدیدی به مخاطبین ارائه دهند. طی چند سال اخیر، هواداران بازی های فیفا از ندیدن پیشرفت این بازی گله‌مند بودند اما امسال می‌توان گفت تغییرات این بازی عموما مثبت ظاهر شدند. از طرف دیگر، PES شروع بسیار سختی داشته و افراد زیادی را همین ابتدا ناامید کرده است. البته هنوز کار eFootball تمام نشده و به مرور محتواهای جدیدی برای آن عرضه می‌شود. پس می‌توان به آینده این بازی تا حدی امیدوار بود.

نظر شما در رابطه با نبرد PES 2022 و FIFA 22 چیست؟ به نظر شما فیفا 22 و PES 2022 چه تفاوت و شباهت‌هایی با یکدیگر دارند؟ می‌توانید نظرات خود را با ما در بخش کامنت‌ها در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402