راه اندازی اینستاگرام با ایمیل | نحوه ساخت اکانت اینستاگرام با ایمیل

راه اندازی اینستاگرام با ایمیل | نحوه ساخت اکانت اینستاگرام با ایمیل
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

ساخت اکانت اینستاگرام به دو روش و از طریق ایمیل یا شماره تلفن امکان‌پذیر است. کاربران برای نصب و راه اندازی اینستاگرام با ایمیل می‌توانند هنگام ثبت نام در اینستا آدرس جیمیل یا دیگر سرویس‌های ایمیل را به جای شماره تلفن به برنامه بدهند و به راحتی یک حساب جدید ایجاد کنند.

با وجود اینکه ساخت حساب در شبکه‌های اجتماعی و وبسایت‌های مختلف از طریق شماره تلفن کار آسان‌تر است اما این روش در آینده می‌تواند مشکلاتی برای حساب شما ایجاد کند. مثلا ممکن است زمانی رمزعبورتان را فراموش کرده باشید و بخواهید آن را ریست کنید، در این حالت باید کد تاییدی که از اینستاگرام برایتان پیامک می‌شود را وارد کنید. برخی اوقات این کدها ارسال نمی‌شوند و با فرض ارسال آن‌ها، ممکن است شماره تلفنتان را عوض کرده و فراموش کرده باشید در تنظیمات حسابتان، شماره جدید را وارد کنید.

اما اگر ثبت نام اینستا را با ایمیل انجام داده باشید می‌توانید به راحتی به ایمیل خود مراجعه کرده و کدها را در یک فضای مطمئن‌تر که همیشه به آن دسترسی دارید دریافت کنید. با این آموزش ساخت اینستاگرام با ایمیل همراه ما باشید. این مساله وقتی اهمیت خیلی بیشتری پیدا می‌کند که می‌خواهید در اینستاگرام تولید محتوا انجام دهید و از این کار کسب درآمد کنید. اگر می‌خواهید استراتژی تولید محتوای اینستاگرام را به صورت حرفه‌ای یاد بگیرید، مقالات معرفی شده در سایت فرادرس یکی از بهترین گزینه‌هایی است که پیش روی شما قرار دارد.

آنچه در ادامه خواهیم خواند

قبل از هر چیزی می‌توانید فیلم آموزش نصب اینستاگرام با ایمیل را هم در ادامه مشاهده کنید:

راه اندازی اینستاگرام با ایمیل؛ آموزش ورود به اینستاگرام با ایمیل

در این اموزش راه اندازی اینستا با ایمیل با ایمیل به نحوه ساخت حساب کاربری در این شبکه اجتماعی و ورود به آن از طریق ایمیل خواهیم پرداخت.

ابتدا اینستاگرام را دانلود و نصب کنید. پس از اینکه نصب برنامه به اتمام رسید، آن را باز کنید و در صفحه اول و در پایین صفحه Sign Up را لمس کنید. در پنجره بعدی، زبانه EMAIL را انتخاب و در کادر زیر آن آدرس ایمیل که برای ورود به اینستاگرام با آن می‌خواهید استفاده کنید را وارد و Next را انتخاب کنید.

راه اندازی اینستاگرام با ایمیل - ثبت نام در اینستا با جیمیل

در قسمت بعدی و در کادر اول نام کاربری و در کادر دوم رمزعبور حسابتان را وارد کنید. رمزعبور را باید یک بار دیگر تکرار کنید تا سهوا دچار اشتباه نشده باشید.

نصب اینستاگرام با ایمیل - ساخت اکانت اینستاگرام با ایمیل

در پنجره بعد می‌توانید عکس پروفایل خود را آپلود کنید، بخش بیوگرافی حساب را تکمیل کنید و یا یک لینک به وبسایت خودتان در پروفایل قرار دهید. این گزینه‌ها را لازم نیست حتما در این مرحله انجام دهید و بعدا هم می‌توانید آن‌ها را اضافه کنید. می‌توانید با انتخاب گزینه Skip این مراحل را رد کنید.

در انتها روی Next و بعد Done بزنید. حالا فرایند ثبت نام اینستا با ایمیل به اتمام رسیده و می‌توانید از حساب خود استفاده کنید.

اگر می خواهید نحوه کار با اینستاگرام را به طور کامل آموزش ببینید، مقاله زیر را مطالعه کنید.

مشکلات رایج راه اندازی و نصب اینستاگرام با ایمیل

با وجود اینکه راه اندازی و نصب اینستاگرام با ایمیل کار چندان مشکلی نیست اما باز هم ممکن است هنگام انجام آن و حتی پس از اینکه ساخت اکانت اینستاگرام با ایمیل را به پایان بردید با مشکلاتی مواجه شوید. در این قسمت بیشتر به همین مشکلات احتمالی و نحوه برطرف کردن آن‌ها خواهیم پرداخت.

امکان راه اندازی اینستاگرام با ایمیل را ندارم چون قبلا یک کاربر با این ایمیل ثبت نام کرده است

ممکن است هنگام ثبت نام در اینستا با جیمیل یا دیگر سرویس‌های میل، پس از اینکه ایمیلتان را وارد می‌کنید، پیامی مبنی بر اینکه قبلا یک کاربر با همین آدرس ایمیل در اینستاگرام ثبت نام کرده است دریافت کنید. همانطور که از این پیام مشخص است، قبلا یک کاربر با این ایمیل یک حساب کاربری ساخته است. ممکن است خودتان این کار را انجام داده و حالا فراموش کرده باشید.

این احتمال هم وجود دارد که یک شخص دیگر از ایمیل شما استفاده کرده باشد. در هر صورت برای حل این مشکل می‌توانید از یک ایمیل دیگر استفاده کنید. اگر هم حتما می‌خواهید از همین ایمیل استفاده کنید باید به این صفحه بروید و اینستاگرام را مطلع کنید.

اگر دیگر به ایمیلی که موقع ثبت نام ارائه کردیم دسترسی نداشتیم باید چه کار کنیم؟

اگر دیگر به ایمیل دسترسی ندارید اما همچنان در حساب کاربری خود در اینستاگرام هستید و از آن خارج نشدید می‌توانید به پروفایل خود بروید و ایمیلتان را عوض کنید. با این کار هم می‌توانید در آینده هم همچنان از ایمیل خودتان استفاده کنید و هم اینکه به دیگران اجازه دسترسی به حساب خود را نمی‌دهید.

برای تغییر ایمیل به پروفایل خود بروید و گزینه Edit Profile را لمس کنید. سپس گزینه Personal Information Settings را انتخاب کنید. در صفحه بعدی و در کادر E-mail Address ایمیل قبلی را پاک کنید و ایمیل جدید را وارد کنید. در انتها نیز فراموش نکنید که تیک بالای صفحه را بزنید.

البته تمام این‌ها به شرطی است که همچنان به حساب اینستاگرام خود دسترسی داشته باشید. اما اگر به ایمیل دسترسی ندارید، شماره تلفن هم ارائه نکردید، رمزعبور را فراموش کردید و از حساب خود هم خارج شدید فقط در صورتی می‌توانید حساب را بازیابی کنید که حساب فیسبوک و اینستاگرام خود را به هم متصل کرده باشید.

در غیر این صورت آخرین راهی که پیش رویتان است این است که در صفحه ورود اینستاگرام گزینه Forgot password و سپس Need more help را انتخاب کنید و به اینستاگرام درخواست پشتیبانی بدهید.

ایمیل اینستاگرام من تغییر کرده است

اگر ایمیل که هنگام راه اندازی اینستاگرام ارائه کردید تغییر کرده، این برنامه 2 ایمیل برایتان ارسال می‌کند که در آن‌ها لینک‌هایی برای تایید یا لغو درخواست تغییر ایمیل وجود دارد. یک ایمیل با لینک لغو درخواست به آدرس ایمیل اولی ارسال می‌شود و یک ایمیل هم با لینک تایید به آدرس جدید. اگر خودتان درخواست تغییر ایمیل دادید می‌توانید به ایمیل جدید بروید و روی لینک تایید درخواست کلیک کنید.

در غیر این صورت باید به همان ایمیل قدیمی بروید و درخواست را لغو کنید. نکته مهم این است که این ایمیل فقط و فقط از آدرس security@mail.instagram.com برای شما ارسال می‌شود بنابر این به سایر ایمیل‌هایی که ممکن است با این مضمون ارسال شده باشند توجهی نکنید.

یک درخواست ریست رمزعبور اینستاگرام برای حسابی که مال من نیست برایم ایمیل شده است

اگر می‌خواستید رمزعبورتان را عوض کنید و یک ایمیل تغییر رمزعبور برای یک حساب دیگر دریافت کردید، به احتمال زیاد حسابی که می‌خواهید وارد آن شوید با یک ایمیل یا جیمیل دیگر در اینستا ثبت نام کرده است. برای حل این مشکل به سایر آدرس‌های ایمیل خودتان هم مراجعه کنید و ببینید برای آن‌ها درخواست تغییر رمزعبور ارسال شده یا خیر.

اگر به این نتیجه رسیدید که یک حساب اینستاگرام که به شما تعلق ندارد، با ایمیل شما ثبت نام کرده است به این صفحه بروید و اینستاگرام را مطلع کنید.

اگر ایمیل بازیابی رمزعبور اینستاگرام را دریافت نکردم چه کار کنم؟

ابتدا به پوشه اسپم ایمیل بروید و مطمئن شوید ایمیل را دریافت نکردید. علاوه بر این ممکن است هنگام نصب اینستاگرام با ایمیل، آدرس را اشتباهی تایپ کرده باشید. اگر حساب فیسبوک را به حساب اینستاگرام خود وصل کرده باشید می‌توانید رمزعبورتان را بازیابی کنید. در غیر این صورت راهی برای بازیابی رمزعبور اینستاگرام ندارید. اما اگر مطمئن هستید که ایمیل را درست وارد کردید ولی از طرف اینستاگرام ایمیلی دریافت نمی‌کنید بهترین راه چاره این است که با ارائه دهنده سرویس ایمیل خود تماس بگیرید و مشکل را با آن‌ها در میان بگذارید.

یک ایمیل مبنی بر عدم امکان لاگین به حساب اینستاگرامم دریافت کردم

هرکاربری فقط با استفاده از آدرس ایمیل یا نام کاربری شما می‌تواند یک درخواست بازیابی رمزعبور از طرف شما ثبت کند. این حتما به این معنی نیست که حساب شما هک شده است. ممکن است یک نفر آدرس ایمیل زمان ساخت و نصب اکانت اینستاگرام یا نام کاربری خودش را اشتباه تایپ کرده باشد. فقط کاربرانی که رمزعبور شما را می‌دانند یا به ایمیل اینستاگرام شما دسترسی دارند می‌توانند وارد حساب شما شوند.

با این وجود اگر باز هم نگران هستید می‌توانید رمزعبورتان را تغییر دهید یا تایید دومرحله‌ای را فعال کنید. به خاطر داشته باشید که ایمیل‌های اینستاگرام تنها با آدرس mail.instagram.com@ ارسال می‌شوند، اگر ایمیلی از طرف اینستا دریافت کردید که چنین آدرسی نداشت احتمالا یک حمله فیشینگ است و تحت هیچ شرایطی نباید روی لینک‌ها یا فایل‌های پیوست آن ایمیل کلیک کنید چرا که به راحتی ممکن است رمزعبورتان را در اختیار هکرها قرار داده و برای همیشه دسترسی به حسابتان را از دست بدهید.

به همین خاطر توصیه می‌شود علاوه بر امنیت اینستاگرام توجه زیادی هم به امنیت ایمیل خود داشته باشید و برای هردو آن‌ها رمزعبور قوی تعریف کنید.

سخن پایانی

همانطور که در این آموزش کامل ساخت اکانت اینستا با جیمیل دیدید، نحوه راه اندازی و ثبت نام اینستا با ایمیل کار پیچیده و سختی نیست و به راحتی می‌توانید پروسه ساخت اکانت اینستاگرام با ایمیل را انجام دهید و یک حساب شخصی یا یک حساب مخصوص کسب و کار برای خود ایجاد کنید. اگر از اینستاگرام برای کسب و کار استفاده می‌کنید می‌توانید با گذراندن دوره‌های کسب و کار و بازاریابی دیجیتال این شبکه اجتماعی، به کار خود رونق بیشتری دهید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401