بهترین صندلی های گیمینگ 2024 ؛ چرا باید صندلی مخصوص بازی بخریم؟

لوازم گیمری
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

کاربران زیادی در دنیا همواره به دنبال بهترین صندلی های کامپیوتر گیمینگ هستند. در این مطلب قصد داریم تا به مقایسه بهترین صندلی مخصوص گیمری و بازی و اداری و معرفی چند صندلی گیمینگ بپردازیم.

صندلی گیمینگ یا صندلی اداری؟ کدام را انتخاب کنیم؟ انتخاب از میان این دو بسیار سخت است. به همین در این مطلب قصد داریم تا به این موضوع بپردازیم. در مطالب قبلی پلازا موارد مختلف حوزه گیمینگ از جمله راهنمای خرید موس گیمینگ ، بهترین لپ‌تاپ‌های گیمینگ و مواردی دیگر را مورد بررسی قرار داده‌ایم. در این مطلب آموزشی، قصد داریم تا نگاهی به تفاوت‌های میان انواع صندلی بیندازیم تا هنگام انتخاب بر اساس نیاز خود، بتوانید بهترین صندلی های گیمینگ و یا بهترین صندلی کامپیوتر را خریداری کنید.

ویدئوی زیر را نیز تماشا کنید، در این ویدئو، به هفت نکته‌ای پرداخته شده که پیش از خرید صندلی گیمینگ باید در نظر داشت:

آنچه در این مقاله می‌خوانید

صندلی گیمینگ چه تفاوتی با صندلی کامپیوتر دارد؟

اگر شما از آن دسته از کاربرانی هستید که به صندلی‌هایی با شکل و شمایل ماشین مسابقه‌ای علاقه دارید، در آن صورت یکی از بهترین صندلی های گیمینگ و همچنین بهترین صندلی کامپیوتر را برای خود انتخاب کنید. برخی از کاربران این نوع صندلی‌ها را فاقد راحتی می‌دانند. اما این را نیز باید در نظر داشت که برخی از کاربران همچنین بعضی از مدل‌های گران قیمت و بسیار ارگونومیک را نیز فاقد راحتی به حساب می‌آورند. هیچ مدلی نیست که از نظر تمامی کاربران دارای بیشترین میزان راحتی باشد. به همین خاطر، اگر از طراحی یک نوع صندلی گیمینگ خوشتان آمد، آن را امتحان کرده و در صورتی که از راحتی آن خوشتان آمد، همان را برای خود انتخاب کنید. اگر شکل و شمایل صندلی‌های گیمینگ چندان برای شما اهمیتی ندارد، در آن صورت یک صندلی کامپیوتر اداری تهیه کنید.

Best Gaming Chairs - بهترین صندلی های گیمینگ

اما بگذارید ببینیم که این دو نوع صندلی از نظر قیمتی چه تفاوتی با هم دارند. به صورت میانگین، صندلی های گیمینگ قیمت بالاتری در مقایسه با صندلی‌های کامپیوتر اداری دارند. البته، باز هم باید تکرار کنیم که این مسئله یک قاعده کلی است. واقعیت آن است که به سادگی نمی‌توان گفت که همه انواع صندلی های گیمینگ گران‌تر از همه انواع صندلی های کامپیوتر اداری هستند.

برای مثال، بالاترین مدل صندلی های گیمینگ موجود در بازار بیشتر از 800 دلار قیمت ندارند. همچنین گستره بسیار وسیع بهترین صندلی های گیمینگ موجود در بازار بین 300 تا 500 دلار قیمت دارند؛ در حالی که بهترین صندلی کامپیوتر مدل اداری می‌تواند تا 1500 دلار هم قیمت داشته باشند. این عدد تقریبا دو برابر گران‌ترین و بهترین صندلی های گیمینگ و سه تا چهار برابر یک صندلی گیمینگ بالارده است.

Best Gaming Chairs - بهترین صندلی های گیمینگ

به همین خاطر، این مسئله را در نظر داشته باشید که در بازار محصولات بالارده، صندلی های کامپیوتر اداری گران‌تر از بهترین صندلی های مخصوص بازی هستند. هرچند، جایی که صندلی های گیمینگ از نظر قیمتی رقابت را واگذار می‌کنند، در میان محصولات پایین‌رده و میان‌رده است. تفاوت میان یک صندلی گیمینگ 150 دلاری با یک صندلی کامپیوتر اداری 150 دلاری آن است که صندلی کامپیوتر اداری مورد نظر گزینه‌ای مناسب بوده که چندین سال دوام می‌آورد و کاربر نیازی به تعویض آن ندارد، در حالی که یک صندلی 150 دلاری گیمینگ معمولا از انواع ارزان‌قیمت به حساب می‌آید.

در کل باید بگوییم که در بازار محصولات بالارده، بهترین صندلی های کامپیوتر اداری با طراحی ارگونومیک و مناسب بسیار گران‌تر از بهترین صندلی های گیمینگ هستند. اما بهترین صندلی های کامپیوتر اداری همچنین کیفیت بسیار بالاتری در مقایسه با بهترین صندلی های گیمینگ موجود در بازار دارند. در مورد بازار محصولات میان‌رده و پایین‌رده نیز باید گفت که صندلی‌های اداری و کامپیوتر این دسته‌بندی‌ها معمولا بسیار ارزان‌تر از صندلی‌های گیمینگ میان‌رده و پایین‌رده به حساب می‌آیند.

 

ویژگی های یک صندلی گیمینگ مناسب

هر نوع صندلی کامپیوتر اداری که کاربر بتواند روی آن به راحتی بنشیند، برای گیمینگ قابل استفاده است. در دنیای امروز، تفاوت بسیار زیادی میان صندلی گیمینگ و صندلی‌هایی که برای گیمینگ قابل استفاده هستند، وجود دارد. صندلی‌های گیمینگ دارای نوعی طراحی خاص هستند و معمولا ویژگی‌های زیر را دارند:

 • طراحی خاص و همچون صندلی ماشین مسابقه‌ای
 • طراحی چند رنگ همراه با لوگو
 • امکان دراز کشیدن کامل کاربر
 • مکانیزم ابتدایی
 • قابلیت تنظیم محدود در مقایسه با صندلی‌های اداری
 • کیفیت ساخت پایین
 • دارای ضمانت با مدت زمان کوتاه

 

طراحی خاص و همچون صندلی ماشین مسابقه‌ای

تاریخچه ساخت صندلی های گیمینگ و بهترین صندلی کامپیوتر به بازی مسابقه‌ای Need for Speed باز می‌گردد. ایده اصلی ساخت این صندلی آن بود که احساس رانندگی در یک ماشین مسابقه‌ای را به کاربران بدهد. به همین دلیل تقریبا تمامی صندلی‌های گیمینگ به نوعی طراحی شده‌اند که شبیه به صندلی یک ماشین مسابقه‌ای به نظر برسد. این صندلی‌ها پشتی بسیار بلند و همچنین دارای دسته‌های بسیار عریض هستند. دسته‌های کناری این صندلی‌ها معمولا دارای نوعی پد اضافی برای راحتی بیشتر هستند. کناره‌های پشتی صندلی کمی تا قسمتی به سمت داخل خمیده هستند. بسیاری از مدل‌ها دارای نوعی برش‌هایی در قسمت پشتی صندلی هستند تا ظاهر اسپورت به آن بدهند.

Best Gaming Chairs - بهترین صندلی های مخصوص بازی

تجربه نشستن روی این صندلی‌ها تقریبا با تجربه نشستن روی صندلی‌های اداری معمول تفاوت دارد. پدهای کنار صندلی که با پشتی خمیده به سمت داخل ترکیب شده، احساس نگاه داشتن شما را ارائه می‌دهد تا اینکه شبیه به صندلی‌های اداری باشد. ارتفاع پشتی این صندلی شبیه به صندلی‌های اداری مدل مدیرعامل و یا حتی بلندتر هم هستند.

 

طراحی چند رنگ همراه با لوگو

بسیاری از بهترین صندلی های مخصوص بازی دارای تنظیمات اداری و حرفه‌ای نیستند. این امر باعث می‌شود تا نوعی طراحی چشمگیر و منحصربه‌فرد را در ترکیب رنگی صندلی‌ها شاهد باشیم تا متناسب با ذائقه شما باشد. بسیاری از صندلی های گیمینگ دارای یک رنگ اصلی و یک رنگ درخشان هستند. صندلی‌های گیمینگ در ترکیب رنگ‌های بسیار متنوعی ارائه شده‌اند؛ در نتیجه همه نوع رنگی از سیاه و سفید معمولی گرفته تا رنگ‌های به اصطلاح جیغ شامل نارنجی و صورتی را در این صندلی‌ها شاهد هستیم.

Best Gaming Chairs - بهترین صندلی های مخصوص بازی

بسیاری از بهترین صندلی های گیمینگ یا گیمری همچنین یک لوگو هم روی قسمت زیرسری دارند. در یک صندلی معمول اداری چندان برند به چشم نمی‌آید، چرا که بسیاری از این صندلی‌ها برای فضای تجاری و یا مدرسه‌ای طراحی شده‌اند. اضافه کردن نام برند روی صندلی نوعی هزینه اضافی است که بسیاری از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند چنین هزینه‌ای را نکنند. هدف از ساخت یک صندلی گیمینگ زیبا به نظر رسیدن آن است. در نتیجه، اضافه کردن یک لوگوی زیبا متناسب با رنگ درخشان به آن ظاهری منحصربه‌فرد می‌دهد.

 

امکان دراز کشیدن کامل کاربر

بسیاری از بهترین صندلی های گیمینگ یا گیمری به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا امکان دراز کشیدن کامل کاربر را فراهم کند. بدین ترتیب، در صورتی که کاربر بخواهد تقریبا می‌تواند در حالت صاف و درازکش بازی کند. این امکان برای آن طراحی شده که بسیاری از صندلی‌های گیمینگ برای خانه‌ها طراحی شده‌اند. قابلیت دراز کشیدن در بهترین صندلی گیمری به گونه‌ای است که کاربر هنگام تماشای تلویزیون و یا کار با کامپیوتر نیز می‌تواند روی آن دراز کشیده و از آن استفاده کند. امکان دراز کشیدن همچنین برای مواقعی که شبیه‌سازی مسابقه‌ای باید صورت گیرد و در آن نیاز است تا شما به سمت عقب بروید، بسیار مناسب است.

Best Gaming Chairs - بهترین صندلی های گیمینگ

امکان دراز کشیدن کامل در صندلی‌های اداری تقریبا به هیچ عنوان یافت نمی‌شود. دلیل اصلی آنکه چنین امکانی در صندلی‌های اداری وجود ندارد، نگرانی‌های ایمنی است. امکان دراز کشیدن کامل ممکن است باعث یک ور شدن و افتادن صندلی شود؛ مخصوصا اگر کاربر قدی بلندتر و وزنی سنگین‌تر از استاندارد داشته باشد. دلیل دیگر آنکه چنین قابلیتی در صندلی‌های اداری یافت نمی‌شود آن است که خیلی به ندرت پیش می‌آید که کارمندان یک شرکت بخواهند کاملا به سمت عقب خم شده و دراز بکشند. پولی که لازم است در این مورد صرف شود، می‌تواند برای قابلیت‌های دیگر صندلی‌های اداری هزینه شود.

 

مکانیزم ابتدایی

صندلی‌های گیمینگ معمولا دارای مکانیزم زانویی و قسمت چرخان کج است. این دو ویژگی ابتدایی‌ترین مواردی هستند که در صندلی‌های اداری یافت می‌شوند. این مکانیزم‌ها کمترین میزان تنظیم شدگی را دارند، به همین خاطر، در صندلی‌های ارزان‌قیمت اداری یافت می‌شوند. صندلی‌های با کیفیت بالاتر دارای امکان کج شدن همگام، چند قابلیتی و یا حتی با مکانیزم تنظیم شدن خودکار است.

 

قابلیت تنظیم محدود در مقایسه با صندلی‌های اداری

یکی از چیزهایی که در تبلیغات صندلی‌های گیمینگ و همین طور بهترین صندلی های مخصوص بازی دیده می‌شود، امکان تنظیم بسیار زیاد است. صندلی‌های گیمینگ در مقایسه با صندلی‌های پایین‌رده اداری تقریبا امکان تنظیم خوبی دارند. امکان کج شدن، تنظیم ارتفاع صندلی، خوابیدن پشتی صندلی و بازویی‌های قابل تنظیم معمولا مواردی هستند که در صندلی‌های گیمینگ یافت می‌شوند. اما، صندلی‌های اداری معمول قابلیت تنظیم بسیار بیشتری در مقایسه با صندلی‌های اداری دارند. قابلیت تنظیم محدودی که در صندلی‌های گیمینگ وجود دارد، در تمامی قسمت‌های آن دیده می‌شود.

Best Gaming Chairs - بهترین صندلی های مخصوص بازی

 

کیفیت ساخت پایین

چیزی که بسیاری از کاربران نمی‌دانند آن است که بسیاری از بهترین صندلی‌های گیمینگ ساخت کشور چین هستند. این امر شامل برندهایی شامل DxRacer ،Maxnomic و AK Racing و برندهای دیگر می‌شود. صندلی‌های ساخت چین کیفیت پایین‌تر از سطح استاندارد دارند و کنترل کیفیت آن در مقایسه با محصولات ساخت کشورهای اروپایی و آمریکا بسیار پایین‌تر است. همچنین ممکن است اشکالاتی را نیز در این صندلی‌ها شاهد باشید، از جمله منطبق نبودن رنگ و یا دوخت نامناسب.

Best Gaming Chairs - بهترین صندلی های گیمینگ

بهترین صندلی‌های گیمینگ یا گیمری معمولا با قیمت 300 دلار و یا کمتر به فروش می‌رسند. در حالی که با قیمت 300 دلار تنها می‌توان پایین‌ترین سطح صندلی‌های اداری را خریداری کرد و برای کیفیت‌های بالاتر چیزی حدود 500 دلار و یا بالاتر. برای پایین نگاه داشتن قیمت یک محصول لازم است تا از کشوری وارد شود که قیمت ساخت کمتری در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکایی داشته باشد که این کشور چین است. لازم به یادآوری است که صندلی‌های گیمینگ در دنیای صندلی‌های مخصوص کامپیوتر از قیمت پایین‌تری برخوردار هستند.

 

دارای ضمانت با مدت زمان کوتاه

ضمانت در میان بهترین صندلی های گیمینگ و گیمری معمولا به صورت دو ساله است. برای بسیاری از کاربران حرفه‌ای این میزان ضمانت بسیار مدت کمی است. دو دلیل برای چنین مشکلی وجود دارد.

دلیل اول آن فقدان کنترل کیفیت مناسب در روند تولید شرکت‌های چینی است. همین امر احتمال خراب شدن بعضی از قسمت‌ها را افزایش می‌دهد. همین مسئله در نهایت سبب می‌گردد تا تولیدکننده مدت زمان کمتری محصول مورد نظر را ضمانت کند و در نهایت هزینه‌ها را پایین‌تر نگاه دارد.

دومین دلیل کم بودن مدت زمان ضمانت این محصول، محیط است. محیطی که بهترین صندلی گیمری در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد، غیرقابل پیش‌بینی است که همین امر ضمانت کردن چنین محصولی را با داشتن مجموعه وسیعی از کاربران به کاری بسیار سخت مبدل می‌کند. در صندلی‌های اداری، ضمانت محدود به مدت زمانی مشخص است. این امر معمولا هشت ساعت در روز و یا 40 ساعت در هفته است. این مسئله کاملا مرتبط با شیفت‌های اداری استاندارد است، در نتیجه، تولیدکننده راحت‌تر می‌تواند مدت زمان کاربری صندلی‌اش را تخمین بزند. همچنین تولیدکننده راحت‎تر نوع کاربری صندلی را پیش‌بینی می‌کند. تولیدکننده مطمئن است که آن صندلی در فضای اداری استاندارد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یک صندلی گیمینگ برای مدت زمان و ساعات مشخصی در روز مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. چنین صندلی‌هایی همچنین در محیط خانه قرار دارند و این بدان معناست که در مقایسه با محیط اداره، ممکن است استفاده‌های دیگری هم از آنها صورت گیرد. تولیدکنندگان صندلی‌های گیمینگ می‌دانند که تعداد زیادی از کاربران صندلی‌های گیمینگ از میان کودکان و نوجوانان خواهند بود. به همین دلیل هم استفاده‌های بسیار متنوعی از صندلی‌های گیمینگ می‌شود و در نتیجه، نمی‌توان مدت زمانی طولانی این محصولات را ضمانت کرد.

 

بهترین صندلی های کامپیوتر که مخصوص بازی هستند

صندلی‌های گیمینگ محصولات بسیار پرطرفداری در بازار هستند. آنها امکانی منحصربه‌فرد و تجربه‌ای بی‌نظیر در اختیار کاربران قرار می‌دهند. در این قسمت مطلب، برخی از بهترین صندلی های کامپیوتر و همین طور بهترین صندلی های مخصوص بازی از جمله صندلی گیمینگ ایسوس و ریزر را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

صندلی RAZER S600 C2

RAZER S600 C2

دیدگاه کلی شما نسبت به صندلی‌های گیمینگ چیست؟ آیا شما از صندلی‌های پلاستیکی قدیمی هنوز هم بازی‌های خود استفاده می‌کنید؟ با پلازا همراه باشید که در ادامه قصد داریم یکی از بهترین صندلی‌های گیمینگ را برای شما معرفی نماییم که در کنار مزایای بسیار آن شاهد زیبایی‌های برجسته خوبی در این صندلی نیز خواهیم بود. اصلی‌ترین و مهم‌ترین مزیت این صندلی برند آن می‌باشد که از سوی شرکت ریزر ساخته و منتشر شده است که در حال حاضر می‌توانید آن را در بازارهای داخلی ایران خریداری کنید. طراحی زیبا و دیدنی در کنار وجود ۲ بالشتک طبی برای گودی کمر و راحتی گردن سبب خواهد شد تا در طول اجرای بازی‌ها برای مدت زمان طولانی مشکلی بابت خسته شدن نداشته باشید. جنس کفی و پشت فوم به کارگیری شده در این صندلی از نوع ابر سرد می‌باشد که بعد از هر بار استفاده به حالت اول در خواهد آمد و این موضوع سبب شده تا ریزر صندلی گیمینگ خود را با ۳۶ ماه ضمانت معتبر روانه بازارهای جهانی کند. پایه‌های مقاوم و استحکام بالای صندلی سبب خواهد شد تا با هر قد و وزنی که مد نظر دارید بتوانید از این صندلی استفاده کنید و محدودیتی در استفاده وزنی در آن مقابل شما قرار نداشته باشد. پایه‌های مناسب و چرخ‌های با کیفیت از دیگر مزایای این صندلی است که بد نیست بدانید ۷ روز مهلت تست برای آن در فروشگاه‌های داخلی در نظر گرفته شده است. همچنین باید بدانید قیمتی که برای این محصول در فروشگاه‌های داخلی در نظر گرفته شده چیزی حدود ۵ تا پنج و نیم میلیون تومان می‌باشد که بسته به مزایا و امکانات خوبی که در اختیار شما قرار می‌دهد ارزش خرید را خواهد داشت. این محصول درحال حاضر از بهترین صندلی کامپیوتر و بهترین صندلی گیمینگ به شمار میرود. برای آشنایی با گرانترین صندلی گیمینگ جهان و دیگر صندلی بازی کامپیوتری باما همراه باشید.

صندلی گیمینگ dxracer Modular Master

بهترین صندلی گیمینگ - dxracer Modular Master

قیمت: 499 دلار

قیمت در ایران: از ۱۱ میلیون تومان

به نظر می‌رسد که صندلی بازی DXRacer Master Modular مستقیماً از یک فیلم علمی تخیلی بیرون آمده است. جدا از ظواهر، این صندلی بسیار راحت و مفید است، به خصوص اگر هنگام بازی و کار با چندین دستگاه از آن استفاده می‌کنید. این صندلی در رنگ‌های مشکی و قهوه‌ای موجود است و از چرم میکروفیبر پوشانده شده و دارای پایه‌ای آلومینیومی است که تا وزن 275 پوند را تحمل می‌کند. برای افرادی با قد 6 فوت ایده آل است اما می‌تواند تا 6 فوت و 6 اینچ را هم در خود جای دهد. خود صندلی فقط کمتر از 70 پوند است.

سری Master دارای پشتیبان داخلی کمری است که یک مزیت محسوب می‌شود زیرا دیگر نیازی به بالش نیست. دسته‌های قفل دار نه تنها راحت هستند، بلکه در صورت استفاده از آن‌ها برای بلند شدن از صندلی، در جای خود باقی می‌مانند. بالشتک صندلی راحت است و انتهای آن کمی به سمت بالا خم می‌شود. DXRacer همچنین برای کسانی که به دنبال خنک ماندن با تهویه بیشتر هستند، یک بالشتک مشبک صندلی ارائه می‌دهد. این صندلی با اضافه کردن یک جا لیوانی و دو بازو که از چند وسیله مختلف پشتیبانی می‌کند، خود را از بقیه متمایز می‌سازد.

این صندلی با تمام ابزارهای مورد نیاز برای مونتاژ ارائه می‌شود. به دلیل طراحی منحصر به فرد آن، وزن آن نسبت به یک صندلی بازی سنتی بیشتر است و ممکن است در سر هم کردن آن به کمک نیاز داشته باشید. گفتنی است، پس از ساخته شدن، صندلی برای نشستن در آن بسیار رضایت بخش است.

 

صندلی گیمینگ ریزر Iskur

صندلی های گیمینگ - صندلی گیمینگ ریزر Iskur

قیمت: 499 دلار

قیمت در بازار ایران: از ۱۶ میلیون تومان

چند دلیل خوب برای انتخاب Razer Iskur نسبت به سایرین در این لیست وجود دارد. به عنوان مثال، اگر شما عاشق برند Razer هستید، این برای شما است. از دوخت سبز درخشان گرفته تا لوگوی مار سه سر و طرح مار در پشت، این صندلی برای گیمرها، توسط ریزر ساخته شده است. این صندلی از یک چرم مصنوعی چند لایه پوشانده شده است که Razer می‌گوید در برابر پوسته شدن مقاومت می‌کند. این احساس نزدیک به چرم دارد، که خوب است، اما همچنین مانند آن جیرجیر می‌کند. صرف نظر از این، اگر بهتر از صندلی PU معمولی شما است، ارزشش را دارد.

صندلی Iskur برای گیمرهایی با وزن حداکثر 299 پوند (136 کیلوگرم) و قد 170 سانتی متر تا 190 سانتی متر طراحی شده است. بالشتک صندلی محکم و پشتیبانی کننده است، این همان چیزی است که هنگام بازی یا کار روی میز می‌خواهید. دسته‌های بازو پهن و دارای بالشتک هستند. ارتفاع را می‌توان با پایه‌های زیر لبه بیرونی تنظیم کرد، در حالی که دکمه‌های داخل به شما اجازه می‌دهند پایه‌ها را به چپ و راست بکشید. دکمه‌های روی لبه داخلی جلوی پایه‌ها را فشار دهید و می‌توانید آن‌ها را به جلو و عقب بلغزانید و همچنین آن‌ها را به داخل و خارج بچرخانید. اساساً می‌توانید در موقعیتی که می‌خواهید قرار بگیرید. خود صندلی قابلیت تنظیم ارتفاع دارد. کل صندلی کج می‌شود، بنابراین می‌توانید به عقب تکیه دهید و رویای تمام راه‌هایی را که می‌توانید دشمنان خود را شکست دهید، ببینید.

با این حال، بزرگترین ویژگی که این صندلی را از بقیه متمایز می‌کند، پشتیبانی کمری آن است. برخلاف مدل‌های رقیب با این قیمت، ایسکور به بالش قابل اتصالی که نیاز به تنظیم دائمی دارد تکیه نمی‌کند. این صندلی دارای گارانتی سه ساله است و در صورت نیاز می‌توانید از پشتیبانی فنی بهره مند شوید. به علاوه، اگر مستقیماً از Razer خرید کنید، 14 روز فرصت دارید تا آن را بدون ریسک برگردانید.

 

صندلی ارگونومیک ErgoCentric tCentric Hybrid

صندلی کامپیوتر گیمینگ - صندلی ارگونومیک ErgoCentric tCentric Hybrid

قیمت: ۹۷۹ دلار

ناموجود در بازار ایران

صندلی‌هایی وجود دارند که دارای برچسب ارگونومیک هستند و بالاتر از همه آنها tCentric Hybrid از ErgoCentric است. این یک صندلی یک سایز برای همه نیست یا حتی صندلی ای نیست که صرفاً بر اساس اندازه آن را خریداری کنید. در عوض، این شرکت به شما کمک می‌کند تا یک صندلی بسازید که مناسب بدن شما باشد. این شرکت حتی دارای یک ارگونومیست در کارکنان است که می‌توانید با آن‌ها چت ویدیویی داشته باشید.

برای ساده کردن این فرآیند، ErgoCentric یک ابزار آنلاین برای اتصال صندلی ایجاد کرد. فقط به چند سوال ساده پاسخ دهید، اندازه گیری‌های بدن خود را وارد کنید و عکس‌های اختیاری از خود را روی یک صندلی آپلود کنید. سپس یک صندلی سفارشی ظرف پنج روز ارسال می‌شود و آماده استفاده است، بدون نیاز به مونتاژ. و اگر نظر خود را پس از رسیدن تغییر دهید، می‌توانید آن را با بازپرداخت کامل بازگردانید.

صندلی راحتی گیمینگ tCentric Hybrid به سیستم Synchro Glide این شرکت مجهز شده بود که حرکت پشتی را با صندلی مرتبط می‌کند به طوری که وقتی به عقب تکیه می‌دهید، صندلی نیز به عقب متمایل می‌شود. همراه با تنظیم مستقل زاویه پشتی صندلی، کل صندلی با شما حرکت می‌کند و هر طور که بنشینید از شما حمایت می‌کند. این برترین صندلی مخصوص بازی است.

ارتفاع تکیه گاه تا 5 اینچ نیز قابل تنظیم است، بنابراین تکیه گاه کمر در نقطه درست قرار می‌گیرد. و یک تکیه گاه کمری اختیاری پر از هوا وجود دارد که می‌توانید در حالی که روی این صندلی حرفه ای کامپیوتر می‌نشینید آن را باد کنید. در واقع، همه چیز را می‌توان بدون ایستادن تنظیم کرد و دسته‌ها همگی اشکال مختلفی دارند تا افت ناگهانی ارتفاع صندلی را کاهش دهند. دسته‌ها دارای تنظیمات ارتفاع، جانبی و چرخشی هستند. عمق صندلی تا 2.5 اینچ قابل تنظیم است و از یک بالشتک منحصر به فرد بدون هوا ساخته شده از لاستیک نرم استفاده می‌کند. با این حال، اگر ترجیح می‌دهید یک صندلی فوم روکش دار با پشتی مشبک داشته باشید، می‌توانید آن را تهیه کنید. چیزهای زیادی در مورد این صندلی مخصوص گیم وجود دارد که ممکن است دوست داشته باشید، اما در نهایت، همه چیز در مورد حمایتی است که از شما می‌کند. این گرانترین صندلی گیمینگ جهان است.

 

صندلی گیمینگ Herman Miller X Logitech Embody

صندلی مخصوص بازی - صندلی گیمینگ Herman Miller X Logitech Embody

قیمت: 1356 دلار

قیمت در بازار ایران: از ۸۸ میلیون تومان

بی دلیل نیست که گیمرهایی که در خانه کار می‌کنند، سرمایه گذاری جدی در این زمینه داشته باشند. چه در حال گیمینگ و چه کارهای اداری، صندلی گیمینگ Embody 1356 دلاری پشتیبانی عالی از پشت و شانه را به شما ارائه می‌دهد و بهترین صندلی گیمینگ دنیا است. تکیه گاه صندلی جایی است که می‌درخشد. یک دستگیره تنظیم کشش در سمت راست به شما امکان می‌دهد تکیه‌گاه پشت و شانه‌های خود را در دامنه وسیعی از حرکت تنظیم کنید. در ترکیب با تنظیم شیب سه حالته، می‌توانید صندلی را به میزان بسیار خوبی در وضعیت نشستن دلخواه خود تنظیم کنید. روکش لایه ای آن، کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که صندلی به خوبی نفس می‌کشد. در محل کار و هنگام بازی، هرگز احساس گرمای زیاد نخواهید کرد. این گرانترین صندلی گیمینگ است.

 

صندلی X-Chair X3 ATR

بهترین صندلی گیمری - صندلی X-Chair X3 ATR

قیمت: 950 دلار

قیمت در بازار ایران: ناموجود

طراحی X-Chair X3 ممکن است شبیه یک صندلی بازی به نظر نرسد، اما ویژگی‌هایی که از بهترین صندلی مخصوص گیمری و بازی انتظار دارید را بر آورده می‌کند. یکی از ویژگی‌های خاص آن چیزی است که X-Chair آن را Dynamic Variable Lumbar می‌نامد، که دقیقا همراه شما حرکت می‌کند تا همیشه به همان میزان از شما پشتیبانی کند. برای پشتیبانی بهتر سر و گردن، تکیه گاه سر را می‌توان بالا و پایین و همچنین کج کرد. همچنین دارای بازوهای قابل تنظیم با حرکت 4 درجه است.

این صندلی که بهترین صندلی گیمینگ جهان است، ‌با چرخ‌های استاندارد و چرخ‌های پریمیوم X-wheel Active X عرضه شده است که دومی مانند چرخ‌های اسکیت خطی هستند که به آرامی روی زمین می‌چرخند بدون اینکه به آن آسیبی وارد شود یا روی زمین علامتی ایجاد کند. گزینه ای برای اضافه کردن چرخ‌های قفل شونده به صندلی نیز وجود دارد. صندلی X3 در یک نایلون چند لایه پوشانده شده است که ادعا می‌کند علاوه بر ضد آب، نشت و لکه، پاسخگو و پشتیبان هم هست. صندلی استاندارد می‌تواند افراد تا وزن 350 پوند و تا 6 فوت و 3 اینچ قد را پشتیبانی کند.

 

صندلی گیمینگ Maingear Forma-R Nero

گرانترین صندلی گیمینگ

قیمت: 399 دلار

قیمت در بازار ایران: از ۴۹ میلیون تومان

صندلی Maingear Forma کاربردی، منعطف و محکم است و بهترین صندلی مخصوص گیمری و بازی است. اگر به دنبال یک صندلی بازی خوب با یک بالش راحت فومی هستید، اساساً یک انتخاب محکم است. می‌توانید آن را 360 درجه بچرخانید و تقریباً 180 درجه به عقب در آن خم شوید و سرنگون نشوید، که تجربه بازی ایمن را برای علاقه‌مندان فراهم می‌کند. با محدودیت وزنی 150 کیلویی، این صندلی بازی مقرون به صرفه نیز مناسب ترین صندلی بازی برای گیمرهای سنگین وزن است.

این بهترین صندلی مخصوص گیمری و بازی شامل یک بالش سر خوب مموری فوم (برای حمایت از گردن) و پشتی بالش کمری است. Forma با چرم مصنوعی روی یک قاب فولادی با پایه آلیاژ آلومینیوم پوشانده شده است، بنابراین به عنوان یک صندلی اداری ارگونومیک نیز به خوبی کار می‌کند.

 

صندلی گیمینگ Secretlab Omega

بهترین صندلی های گیمینگ

قیمت: 399 دلار

قیمت در بازار ایران: از ۴۹ میلیون تومان

صندلی Secretlab Omega یک صندلی رویایی برای گیمرها است، با دو بالش مموری فوم، یکی برای حمایت کمر و دیگری برای پشت سر. این صندلی بازی راحت با یک تکیه گاه تمام قد و یک بالشتک صندلی که در طرفین آن قرار دارد، گیمرها را به راحتی در جای خود نگه می‌دارد. گفته می‌شود این راحتی اضافی با پایه صندلی باریکتر همراه است. امگا برای گیمرهای تا ۱۷۰ سانتی متر قد و حداکثر 120 کیلوگرم وزن طراحی شده است.

امگا مانند برادر خود، همه ویژگی‌ها از جمله دسته‌های 4 بعدی Secretlab، پایه محکم و شعاع شیب را دارد. زمان راه اندازی نیز حدود 15 دقیقه است و ابزارها نیز در آن گنجانده شده است. این بهترین صندلی مخصوص گیمری و بازی است.

 

صندلی کامپیوتر سری Secretlab Titan

بهترین صندلی گیمینگ جهان

قیمت: 399 دلار

قیمت در بازار ایران: ناموجود

در تحقیقی که از کاربران مختلف در مورد راحت‌ترین و بهترین صندلی مخصوص گیمری و بازی صورت گرفته، تقریبا بسیاری از آنها سری Secretlab Titan 2020 را مورد اشاره قرار داده‌اند. مدل Titan دارای نوعی پشتی راحت است و افراد زیر 182 سانتی‌متر و تا 130 کیلوگرم قابلیت استفاده از آن را دارند. فوم محکم مورد استفاده در قسمت بالشتک این صندلی با اندازه‌ای بسیار مناسب بوده و قسمت کمر این صندلی و همچنین جای دست آن قابل تنظیم است. در واقع، جای دست این صندلی قابلیت چرخش به جلو، عقب، به سمت داخل و خارج را دارد و بهترین صندلی گیمری است.

سخن پایانی

در این مقاله به این مساله پرداختیم که اصلا چرا باید به دنبال خرید صندلی گیمینگ برویم. دیدیم که بهترین صندلی های گیمینگ نه تنها ظاهر جذابی دارند، بلکه از طراحی ارگونومیک هم برخوردار هستند. این صندلی‌ها به شما کمک می‌کنند بعد از ساعت‌ها بازی کردن دچار کمردرد و گردن درد نشوید و به بدن خود آسیب نزنید. به علاوه، استفاده از صندلی های گیمینگ به شما کمک می‌کند بیشتر در حس و حال بازی فرو بروید و از آن لذت بیشتری ببرید. در ادامه هم چند مدل از بهترین صندلی های گیمینگ بازار را دیدم و با قیمت و ویژگی‌های آنها آشنا شدیم. نظر شما چیست؟ آیا پرداخت هزینه به نسبت زیاد این صندلی ها ارزشش را دارد؟

سوالات متداول

صندلی گیمینگ چیست؟

هر نوع صندلی کامپیوتر اداری که کاربر بتواند روی آن به راحتی بنشیند، برای گیمینگ قابل استفاده است. در دنیای امروز، تفاوت بسیار زیادی میان صندلی گیمینگ و صندلی‌هایی که برای گیمینگ قابل استفاده هستند، وجود دارد. صندلی‌های گیمینگ دارای نوعی طراحی خاص هستند.

تفاوت صندلی گیمینگ با صندلی های دیگر در چیست؟

در کل باید بگوییم که در بازار محصولات بالارده، بهترین صندلی های کامپیوتر اداری با طراحی ارگونومیک و مناسب بسیار گران‌تر از بهترین صندلی های گیمینگ هستند. اما بهترین صندلی های کامپیوتر اداری همچنین کیفیت بسیار بالاتری در مقایسه با بهترین صندلی های گیمینگ موجود در بازار دارند. در مورد بازار محصولات میان‌رده و پایین‌رده نیز باید گفت که صندلی‌های اداری و کامپیوتر این دسته‌بندی‌ها معمولا بسیار ارزان‌تر از صندلی‌های گیمینگ میان‌رده و پایین‌رده به حساب می‌آیند.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
Jude Bray
.
04 مهر 1399، 08:38
پاسخ
0
0
ممنون بخاطر مطلب خوبتون درباره صندلی گیمینگ
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402