انیمه Attack on Titan (حمله به تایتان) ؛ معرفی و دانلود تمام فصل ها

الهه بیات - ۰۱ آذر ۱۴۰۰ ۲۱:۰۰
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

انیمه Attack on Titan از محبوب‌ترین انیمه‌های سریالی است که بخش نهایی آن به زودی منتشر می‌شود. انیمه حمله به تایتان و یا آنگونه که بسیاری می‌‌شناسند انیمه اتک آن تایتان، در ایران نیز طرفداران بسیاری دارد. در این مقاله مروری بر 4 فصل آن داریم و برای دانلود همه قسمت‌های انیمه اتک تایتان اقدام می‌کنیم.

انیمه Attack on Titan (به ژاپنی 進撃の巨人) یک انیمه سریالی تلویزیونی در ژانر اکشن، فانتزی سیاه، و پساآخرالزمانی است. این انیمه با الهام از مانگایی به همین نام اثر هاجیمه ایسایاما (Hajime Isayama) ساخته شده است. پخش انیمه حمله به تایتان از سال 2013 در شبکه NHK General TV ژاپن آغاز شد، و بعدها در کشورهای دیگر نطیر آمریکا و کانادا نیز به نمایش درآمد. این انیمه محبوب در سطح جهان با استقبال گرم و بینظیری از سوی بینندگان و منتقدین روبرو شد. آنان داستان انیمه اتک تایتان ، شخصیت‌ها، انیمیشن، موسیقی، صداگذاری، و تم تاریک این انیمه را می‌ستایند. تاکنون 3 فصل از انیمه اتک آن تایتان به طور کامل پخش شده و نیمه دوم فصل 4، که بخش پایانی انیمه اتک تایتان است، به زودی منتشر خواهد شد.

در این مقاله از پلازا قصد داریم دانستنی های انیمه حمله به تایتان را با شما درمیان بگذاریم. با ما همراه شوید.

آنچه در ادامه خواهید خواند

معرفی انیمه اتک آن تایتان فصل اول

داستان کامل حمله به تایتان - انیمه اتک آن تایتان فصل اول

فصل اول انیمه Attack on Titan شامل 25 قسمت است. این فصل از 7 آوریل تا 23 سپتامبر 2013، برابر با 18 فروردین تا 1 مهر 1392، به صورت هفتگی منتشر شد. کارگردان این فصل تتسورو آراکی (Tetsurō Araki) بود.

داستان این انیمه مهیج در دورانی پساآخرالزمانی روایت می‌شود. دورانی که انسان‌ها در احاطه دیوارهایی به بلندای 50 متر زندگی می‌کنند تا از حمله تایتان‌ها در امان باشند. اما همانگونه که آرمین آرلرت پیش‌بینی می‌کرد، دیوارها نمی‌توانند تا ابد مانع حمله تایتان‌ها شوند.

در سال 845 دو تایتان، تایتان عظیم‌الجثه با ارتفاعی بیش از 60 متر و تایتان زره‌پوش، ظاهر می‌شوند. آنان با شکستن دیوار ماریا به انسان‌ها حمله می‌کنند. ارن یگر در این حمله مادرش را از دست می‌‌دهد. ارن و دوستانش، آرمین و میکاسا، به ارتش ملحق می‌شوند تا آموزش ببینند و برای انتقام از تایتان‌ها آماده شوند.

انیمه Attack on Titan فصل دوم

دانستنی های انیمه حمله به تایتان

بین انتشار فصل اول و دوم انیمه اتک تایتان حدود 4 سال وقفه افتاد. فصل دوم شامل 12 قسمت است و از 1 آوریل تا 17 ژوئن 2017 (12 فروردین تا 27 خرداد) منتشر شد. در فصل دوم می‌بنیم که ارن و دوستانش پس از گذراندن دوره آموزشی، وارد هنگ اکتشاف می‌شوند. گروهی از تایتان‌ها در حال نزدیک شدن به دیوار رز هستند و آدمیان فرصتی برای استراحت ندارند. در همین حین رازهای بسیاری در مورد تایتان‌ها و اعضای هنگ افشا می‌شود. از لینک های ابتدای متن می‌توانید برای دانلود فصل دوم انیمه اتک آن تایتان اقدام کنید.

بررسی انیمه اتک آن تایتان فصل سوم

رده سنی انیمه اتک آن تایتان - انیمه attack on titan

به فصل هیجان‌انگیز دیگری از انیمه مهیج و دیدنی حمله به تایتان رسیدیم. خوشبختانه فصل سوم پس از یک وقفه یک ساله ارائه شد و طرفداران را شادمان ساخت. این فصل در مجموع 22 قسمت دارد و در دو بخش منتشر شده است: بخش اول آن، یعنی 12 قسمت اول، از جولای تا اکتبر 2018، یعنی از مرداد تا مهر 97، منتشر شد. بخش دوم نیز 10 قسمت دارد و بین ماه‌های آوریل تا جولای 2019 (اردیبهشت تا تیر 98) منتشر شده است.

در خلاصه انیمه اتک آن تایتان فصل سوم آمده که هنگ اکتشاف تحت تعقیب دولت است. پلیس نظامی به دنبال ارن و هیستوریا، وارث واقعی تاج و تخت، است. بعدها در دفاع از شیگانشینا در برابر تایتان‌ها، منشا واقعی تایتان‌ها کشف می‌شود.

برای تماشای این فصل مهیج و نفسگیر از طریق لینک‌های ابتدای مقاله می‌توانید برای دانلود آن اقدام کنید.

انیمه Attack on Titan فصل چهارم

راز های انیمه حمله به تایتان - Attack on Titan فصل چهارم

فصل چهارم به عنوان آخرین فصل از انیمه حمله به تایتان در نظر گرفته شده است. این فصل نیز همانند فصل پیشین، دو بخش دارد. بخش اول آن از 7 دسامبر 2020 (17 آذر 1399) تا 29 مارس 2021 (9 فروردین 1400) به روی آنتن رفت. در این بخش، که 16 قسمت داشت، دیدیم که سربازان پارادایز به جنگ با مارلی می‌روند تا نبرد بین مارلیان و الدیان را پایان بخشند. ارن نیز در مسیر خود برای نابودی دشمنانش قدم برمی‌دارد.

این روزها، بیش از هر زمان دیگری در انتظار اکران بخش دوم و نهایی فصل چهارم انیمه اتک آن تایتان هستیم. طبق اخبار رسیده اولین قسمت این فصل 10 ژانویه 2022 (20 دی 1400) منتشر خواهد شد. هنوز مشخص نیست بخش دوم چند قسمت دارد، و حدس می‌زنیم این بخش نیز همانند بخش‌های قبلی به صورت هفتگی منتشر شود.

شما می‌توانید تا حدود 2 ماه دیگر ه بخش نهایی انیمه Attack on Titan منتشر می‌شود، به تماشای قسمت‌های پیشین بپردازید. در جدول زیر لینک‌‌های لازم برای دانلود فصل چهارم حمله به تایتان را برای شما آماده کرده‌ایم.

داستان کامل حمله به تایتان جزئیات بسیاری دارد که ذکر همه آنها در یک مقاله امکان‌پذیر نیست. تعداد قسمت های انیمه اتک آن تایتان در مجموع 84 قسمت است. 75 قسمت سریال آن و 9 قسمت مجزا که به صورت VOA منتشر شده‌اند.

شخصیت های انیمه اتک آن تایتان

شخصیت‌های انیمه Attack on Titan به دو دسته انسان‌ها و تایتان‌ها تقسیم می‌شوند. در این بخش ابتدا با 3 شخصیت اصلی در دنیای انسان‌ها آشنا می‌شویم، و سپس مروری بر دسته‌بندی تایتان‌ها داریم.

ارن یگر در انیمه Attack on Titan

شخصیت های انیمه اتک آن تایتان / ارن یگر - Eren Yeager

ارن یگر (Eren Yeager) شخصیت اصلی انیمه اتک آن تایتان است. او فرزند گریشا و کارلا، و برادر ناتنی زیک است. ارن متولد و بزرگ‌شده شینگانشینا، در جنوبی‌ترین مرز دیوار ماریا، است. پس از حمله تایتان‌ها به دیوار و یورش به شهر، ارن شاهد خورده شدن مادرش توسط یک تایتان بود. او پس از آن عهد بست زندگی خود را صرف کشتن تایتان‌ها کند و انتقام مرگ مادرش را بگیرد. او به مرور توانایایی‌های تایتان بودن خود را بروز می‌دهد.

یوکی کاجی (Yuki Kaji) بازیگر، خواننده و صداپیشه ژاپنی گویندگی نقش ارن را برعهده دارد. این بازیگر 36 ساله کار خود را از سال 2004 آغاز کرده است. صدای او را در نقش شوتو تودوروکی در انیمه My Hero Academia، نقش کزوم کنما در انیمه Haikyu!! و نقش می نارومیا در انیمه Ace of Diamond نیز شنیده‌ایم.

میکاسا آکرمن در انیمه Attack on Titan

خلاصه انیمه اتک آن تایتان - میکاسا آکرمن

میکاسا فرزندخوانده خانواده یگر است. پدر او یک آکرمن بااصل و نسب و مادرش یک شرقی بود. میکاسا نه سال داشت که پدر و مادرش به دست راهزنان کشته شده و میکاسا نیز پس از فراز و فرودهای بسیار، به عنوان دخترخوانده یگر، زندگی پیش آنها را آغاز کرد. میکاسا شخصیتی سرد و خشک دارد اما در مقابل ارن بسیار احساساتی شده و برای حفاظت از او دست به هرکاری می‌زند.

یوی ایشاکاوا (Yui Ishakawa) بازیگر و صداپیشه ژاپنی، متولد 30 می 1989 (9 خرداد 1368) است. او فعالیت حرفه‌ای خود را از سال 2002 آغاز کرد و تاکنون در فیلم‌ها و سریال‌های بسیاری حضور داشته است. صداپیشگی نقش وایولت اورگاردن در انیمه Violet Evergarden و میکاسا آکرمن در انیمه Attack on Titan مهمترین کارهای او هستند.

آرمین آرلرت در انیمه Attack on Titan

معرفی انیمه اتک آن تایتان - آرمین آرلرت

آرمین صمیمی‌ترین دوست ارن و میکاسا است. او از لحاظ بدنی ضعیف‌تر است اما تفکر استراتژیک، و نقشه‌ها و تاکتیک‌های عالی او بارها جان ارن، میکاسا و دیگر افراد را نجات داده است. آرمن پس از کشته شدن والدینش، نزد پدربزرگ خود زندگی می‌‌کرد. او با یافتن کتابی از پدربزرگش که دنیای بیرون از دیوارها را توصیف می‌کرد، نسبت به دیدن این دنیا بسیار کنجکاو شد.

مارینا اینو (Marina Inoue) خواننده و صداپیشه ژاپنی، متولد 20 ژانویه 1985 (30 دی 1363) در توکیو است. او فعالیت حرفه‌ای خود را از سال 2004 با آژانس Sigma Seven آغاز کرد. صدای او را در انیمه My Hero Academia، انیمه Rin-ne و انیمه Date A Live شنیده‌ایم.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
بهترین انیمه های سریالی تاریخ ؛ سفر به قلب سرزمین خورشید ...
مونا جلالی30 فروردین 1401 12:30
thumbnail
بهترین انیمه عاشقانه سریالی | معرفی برترین و رمانتیک ...
مونا جلالی03 فروردین 1401 10:30

برخی دیگر شخصیت‌های انیمه اتک تایتان عبارتند از:

 • راینر براون: از فارغ‌التحصیلان دسته صدوچهارم
 • برتولت هوور: از فارغ‌التحصیلان دسته صدوچهارم
 • آنی لئونهارت: از فارغ‌التحصیلان دسته صدوچهارم، دختری سرسخت و ماهر در مبارزه تن به تن
 • جان کریستین: از فارغ‌التحصیلان دسته صدوچهارم، یکی از قدرتمندترین سربازان عادی
 • هانس: از نیروهای گاریسون
 • دات پیکسیس: بالاترین فرمانده نیروهای نظامی جنوب، به گفته ایساما شخصیت وی برگرفته از شخصیت آکییاما یوشیفورو، ژنرال نیروی دریای ژاپن است.
 • اروین اسمیت: فرمانده هنگ پیشرو
 • هانجی زوئه: دانشمند و از افراد هنگ پیشرو
 • لیوای آکرمن: قویترین سرباز بشریت و فرمانده جوخه عملیات ویژه
 • میکه: پس از لیوای بهترین کاپیتان هنگ پیشرو، دارای حس بویایی و غریزه قوی
 • پترا رال: مبارزی ماهر در جوخه عملیات ویژه که رکورددار کشتن تایتان‌ها است (وی 58 تایتان را کشته است).

تمام تایتان های شناخته شده در انیمه Attack on Titan

تمام تایتان های شناخته شده - انیمه attack on titan

تایتان‌ها غول‌هایی با ظاهری شبیه انسان هستند که دستگاه گوارش و تولید مثل ندارند. تایتانها از لحاظ اندازه و توانایی به سه دسته تقسیم میشوند:

 • تایتان عادی: بیشتر تایتانها از این نوع هستند. ارتفاع آنها بین 2 تا 15 متر متغیر است. همه آنها بی‌فکر هستند و به جز یک مورد خاص، بقیه آنها توانایی صحبت کردن ندارند. آنان از نور خورشید انرژی می‌گیرند و پس از زخمی شدن، عضو آسیب‌دیده سریعا ترمیم می‌شود. آنها با حیوانات و گیاهان کاری ندارند و صرفا به دنبال بلعیدن انسان‌ها هستند.
 • تایتان غیرعادی: تایتان‌های عادی که رفتاری هوشمند و غیرطبیعی دارند در این دسته جای می‌گیرند.
 • تایتان هوشمند: تایتان هوشمند، تایتان شیفتر، تایتان منتقل‌شونده و نه تایتان از اسامی این گروه از تایتان‌ها است. برخی از آنها می‌توانند صحبت کنند و همه آنان به محیط خود کاملا آگاه هستند. تایتان‌های هوشمند نه مورد هستند که عبارتند از:
 • تایتان بنیان‌گذار
 • تایتان مبارز
 • تایتان زره‌پوش
 • تایتان غول‌پیکر
 • تایتان آواره
 • تایتان حیوان
 • تایتان زن
 • تایتان چکش جنگی
 • تایتان ارابه

نقد انیمه اتک آن تایتان

نقد انیمه اتک آن تایتان - انیمه حمله به تایتان

هر چهار فصل انیمه اتک آن تایتان با استقبال خوبی از سوی بینندگان و منتقدین مواجه شده است. منتقدین ویژگی‌هایی چون خط داستانی، صحنه‌های مبارزه، موسیقی، دوبله، و تن تاریک این انیمه را تحسین می‌کنند. 94% نقدهای این انیمه در وبسایت راتن تومیتوز، نقد مثبت ارزیابی شده است.

بینندگان نیز در سایت IMDb به این انیمه ماجراجویانه و اکشن امتیاز 9 از 10 را داده‌اند. دو قسمت این انیمه، قسمت Hero در فصل 3 و قسمت Assault در فصل 4، نمره کامل 10 از 10 را گرفته‌اند. در مجموع از 84 قسمت، 64 قسمت انیمه حمله به تایتان امتیاز بالای 9 را گرفته‌اند که در نوع خود بی‌سابقه است.

نشریه Crunchyroll انیمه اتک تایتان را یکی از 25 انیمه برتر دهه 2010 می‌داند. نشریه IGN و Polygon نیز آن را جزء برترین انیمه‌های دهه 2010 می‌دانند.

نظرات منتقدین درمورد انیمه Attack on Titan

تعداد قسمت های انیمه اتک آن تایتان - انیمه حمله به تایتان

مایا فیلپیس از مجله New Yorker و Vulture منحصر به فرد بودن این سریال را می‌ستاید و می‌نویسد: “در عصر کنونی ما با واقعیت‌های وحشتناک دیستوپیایی، یافتن یک نمایش دیستوپیایی که چیزی برای عرضه داشته باشد دشوار است – با این حال انیمه اتک آن تایتان اینجاست”. منتقد گاردین، فلیم اونیل، با تحسین این انیمیشن سریالی آن را “مسحورکننده … همه چیز فوق‎‌العاده محیرالعقول و قوی” خواند. مانگا.توکیو نیز انیمه را برای استفاده از افشاگری در مورد گذشته گرشا و پیوند آنها به وقایع حال، نابغه می‌داند.

ربکا سیلورمن از Anime News Network این انیمه را “از لحاظ بصری زیبا و وحشتناک” می‌خواند و می‌نویسد: “انیمه اتک تایتان یک ترکیب عالی از آن چیزی است که رمان‌نویس گوتیک قرن 18، آن ردکلیف، آن را وحشت در برابر وحشت می‌خواند: یک وحشت فیزیکی که شما را وادار می‌کند روی برگردانید، و یک وحشت فکری که سبب می‌شود علاقمند باشید که بفهمید در ادامه چه اتفاقاتی می‌افتد”.

سخن پایانی

از اینکه با مقاله بررسی انیمه Attack on Titan با ما همراه شدید، سپاسگزاریم. آیا شما هم از طرفداران این انیمه فوق‌العاده هستید؟ بسیاری این انیمه را شاهکار قرن می‌دانند و در پی کشف راز های انیمه حمله به تایتان هستند. این انیمه تا به اینجا نشان داد که رازهای بسیاری در سینه دارد و همیشه و در همه حال می‌تواند ما را شگفت‌زده کند. لطفا نظرات خود در مورد انیمه اتک آن تایتان را از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

اتک آن تایتان چند قسمت است؟

تعداد قسمت های انیمه اتک آن تایتان 75 قسمت به اضافه 8 قسمت مستقل است.

ژانر انیمه Attack on Titan چیست؟

انیمه اتک آن تایتان در ژانر اکشن، فانتزی سیاه، پساآخرالزمانی و ماجراجویانه ساخته شده است.

آیا انیمه Attack on Titan برای کودکان مناسب است؟

رده سنی انیمه اتک آن تایتان با توجه به فضای تاریک، صحنه‌های خشونت‌آمیز و مضامینی بزرگسالانه همچون جنگ برای کودکان و افراد زیر 17 سال مناسب نیست.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
اریا
.
24 آذر 1400، 10:34
پاسخ
1
1
سلام خیلی ممنون بابت قرار دادن این انیمه زیبا ببخشید انیمه سانسور هست یا نه؟
avatar
الهام ناصری / سردبیر
.
24 آذر 1400، 10:43
پاسخ
1
0
@اریا
سلام. خواهش میکنم. تمام فایل های دانلودی این وبسایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران تنظیم شدن.
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401