چگونه گوشی را اشغال کنیم؟ کد از دسترس خارج کردن ایرانسل و همراه اول

از دسترس خارج کردن گوشی سامسونگ
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

از دسترس خارج كردن گوشی چگونه است؟ مطمئنا اولین راهی که به ذهن اکثر کاربران می‌رسد، قراردادن گوشی در حالت هواپیما یا خاموش کردن آن است تا از این طریق از اشغال کردن خط سیمکارت را انجام دهند. از در دسترس نبودن سیمکارت راه‌های دیگری هم دارد. می‌توانید از کد در دسترس نبودن گوشی کنید. اما نحوه از دسترس خارج شدن موبایل آن چگونه است؟

ممکن است به هر دلیلی شخصی تمایل به جواب دادن گوشی خود نداشته باشد، اما خاموش کردن و ریجکت کردن نمی‌تواند گزینه مناسبی باشد؛ یکی از روش‌های مورد استفاده، خارج کردن گوشی از دسترس است. به همین منظور تیم تحریریه پلازا در نظر دارد تا شما را با روش‌های خارج کردن گوشی از دسترس آشنا کند. همچنین کد لازم برای از دسترس خارج کردن گوشی در اپراتورهای همراه اول و ایرانسل را نیز در اختیار شما قرار می‌دهیم. با ما همراه باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

روش های از دسترس خارج كردن گوشی

برای از در دسترس نبودن سیمکارت، هم می‌توانید از روش‌های گفته شده در این مقاله برای اشغال کردن خط سیمکارت استفاده کنید.  در ادامه با آموزش روش‌های از دسترس خارج کردن گوشی همراه شما هستیم.

1. نحوه اشغال كردن سیم کارت؛ تغییر اپراتور شبکه

برای خارج کردن گوشی از دسترس در این روش لازم نیست گوشی را خاموش کنید. برای این ترفند در ابتدا لازم است تنها تلفن همراه خود را از دسترس خارج کنید. برای فعال کردن این قسمت باید وارد قسمت Settings < More settings < Network selection شوید و گزینه Manual را انتخاب کنید.

پس از انتخاب Manual باید به مدت 10 تا 15 ثانیه صبر کنید تا گوشی همراه شما تمام اپراتورهای موجود شبکه تلفن همراه شناسایی شده خود را نشان دهد. پس از آن یکی از شبکه‌هایی که متعلق به سیم کارت شما نیست را انتخاب کنید. این عمل باعث خارج کردن گوشی از دسترس می‌شود. برای آنکه دوباره تلفن همراه خود را به حالت اول برگردانید، باید تمام مراحل گفته شده را تکرار کنید و سپس گزینه Automatic را انتخاب کنید.

2. از دسترس خارج کردن گوشی تلفن همراه با دایورت کردن

چگونه گوشی را اشغال کنیم / از دسترس خارج شدن موبایل

برای از دسترس خارج كردن سیم کارت همراه اول می‌توانید از روش دایورت کردن نیز استفاده کنید. بدین منظور باید تماس‌های خود را روی خطی که خاموش بوده و از آن استفاده نمی‌شود دایورت کنید. برای فعال کردن این روش وارد Setting و سپس وارد قسمت Call Forwarding شده و شماره موبایل خاموش را که قصد دایورت کردن روی آن را دارید، وارد می‌کنید.

3. خارج کردن باتری گوشی بدون خاموش کردن آن

حرکت انتحاری! برای از دسترس خارج كردن گوشی، یکی از آسان‌ترین راه‌ها، خارج کردن باتری تلفن همراه بدون خاموش کردن آن است. با استفاده از این روش تا زمانی که مجددا تلفن خود را روشن کنید، موبایل شما از دسترس خارج می‌شود. در این حالت پیغام «مشترک مورد نظر در دسترس نیست» هنگام تماس با خط شما شنیده خواهد شد.

4. پیچیدن تلفن همراه در فویل آلومینیومی

یکی دیگر از روش‌های خارج کردن گوشی از دسترس بدون خاموش کردن آن، پیچیدن تلفن همراه در فویل آلومینیومی است. در این روش کافی است گوشی‌تان را در یک فویل آلومینیومی بپیچید. با این کار تلفن شما در دسترس نخواهد بود.

5. قرار دادن گوشی در حالت پرواز؛ از دسترس خارج شدن سیم کارت ایرانسل

نرم افزار از دسترس خارج کردن گوشی / از دسترس خارج کردن گوشی اپل

تمامی گوشی‌های امروزی همگی دارای گزینه‌ای به نام حالت پرواز (Flight mode یا Airplane mode) هستند. برای از دسترس خارج كردن گوشی باید این گزینه را فعال کنید. این روش را تست کنید تا از کار کردن آن به این منظور مطمئن شوید؛ به دلیل آنکه قرار دادن در حالت پرواز برای همه گوشی‌ها باعث خارج کردن گوشی از دسترس و یا در واقع پیغام «مخاطب در دسترس نمی‌باشد»، نمی‌شود. برای آشنایی بیشتر با حالت پرواز در گوشی‌های همراه می‌توانید از این مقاله هم کمک بگیرید.

6. خارج کردن سیم کارت

کد دستوری از دسترس خارج شدن همراه اول / اشغال کردن خط سیمکارت

در بعضی از تلفن‌های همراه سیم کارت زیر باتری گوشی قرار نگرفته است. برای این دسته از گوشی‌ها این روش اشغال کردن خط سیمکارت مناسب است. شما می‌توانید سیم کارت خود را خارج کنید و سپس آن را وارد گوشی کنید. این روش باعث از در دسترس نبودن سیمکارت می‌شود. گوشی سیم کارت را قبول نمی‌کند تا زمانی که گوشی خود را یک دور خاموش و روشن کنید.

7. از دسترس خارج شدن موبایل با بلاک کردن شماره

اگر تمایلی به استفاده از روش‌های بالا ندارید، می‌توانید شماره موردنظرتان را بلاک کنید. در این صورت آن شماره دیگر قادر به برقراری تماس با شما نخواهد بود. البته بسته به تنظیمات شبکه و گوشی ممکن است پیام‌های متفاوتی برای طرف مقابل ارسال شود. قبل از استفاده از این روش آن را با یک شماره دیگر خودتان امتحان کنید.

کد خارج شدن از دسترس گوشی ؛ از دسترس خارج كردن گوشی

موارد بالا روش‌های از دسترس خارج کردن گوشی بودند. البته برنامه های از دسترس خارج كردن خط سیمکارت برای شماره خاص هم وجود دارند که همین کارها را انجام می‌دهند، اما تا حد امکان بهتر است آن‌ها را روی گوشی نصب نکنید. اما علاوه بر موارد بالا، برای از دسترس خارج كردن ایرانسل و همراه اول تا پیش از این می‌توانستید از کد از دسترس خارج شدن همراه اول و ایرانسل که در زیر به آن‌ها اشاره کردیم استفاده کنید.

 • فعالسازی: کد #094*21* را از چپ به راست شماره گیری کنید. با گرفتن این کد قادر به برقراری تماس و ارسال پیام هستید، اما شخصی نمی‌تواند با شما تماس بگیرد. «شماره مورد نظر در شبکه نیست» پاسخی است که در جواب شخص تماس گیرنده به فرد داده می‌شود.
 • غیرفعالسازی: برای بازگشت تلفن همراه دوباره به حال عادی تنها کافی بود که کد #21# را شماره گیری کنید تا به حالت اول برگردید.

با این حال این کد از دسترس خارج شدن ایرانسل و همراه اول دیگر بنظر نمی‌رسد کار کند و ظاهرا توسط اپراتورها از دسترس خارج شده است. به همین ترتیب کد در دسترس نبودن سیمکارت همراه اول و ایرانسل هم دیگر قابل استفاده نیست. با توجه به از دسترس خارج شدن کد در دسترس نبودن گوشی، بهترین کار استفاده از روش‌هایی است که در قسمت بالا به آن‌ها اشاره کردیم. این موضوع در قبال کد فعالسازی حالت مشترک مورد نظر در دسترس نمی باشد هم صادق است. به غیر از کدهای بالا کد دیگری مثل کد خاموش بودن گوشی برای شماره خاص یا کد از دسترس خارج شوید حرفه ای، وجود خارجی ندارند.

سوالات متداول

1. چگونه گوشی اپل خود را از دسترس خارج کنیم؟

همانطور که گفتیم کد از دسترس خارج شدن رایتل یا ایرانسل و یا همراه اول دیگر قابل استفاده نیست. شما چه گوشی اندرویدی داشته باشید و چه اپل، باید از سایر روش‌هایی که در این مطلب برای از دسترس خارج شدن موبایل به آن‌ها اشاره کردیم استفاده کنید.

2. چگونه گوشی را از دسترس خارج کنیم؟

می‌توانید حالت هواپیما را فعال کنید، گوشی را خاموش کنید، از برنامه‌های مختص اینکار استفاده کنید یا اینکه اپراتور شبکه را همانطور که در این مطلب گفتیم بصورت دستی تغییر دهید.

سخن پایانی

ممکن است به هر دلیلی تمایل پاسخگویی به تلفن همراه خود را نداشته باشید و از طرف دیگر رد تماس گزینه مناسبی نباشد. به همین دلیل از از دسترس خارج كردن گوشی، بهترین گزینه است. ترفندها و روش‌هایی برای از دسترس خارج کردن شماره موبایل وجود دارد. گوشی‌های اندروید و آیفون هر کدام راه حل‌های مخصوص به خود را در این زمینه دارند. در این مقاله چندین روش برای خارج کردن گوشی از دسترس و نحوه اشغال کردن خط سیمکارت را با هم مرور کردیم. در انتها هم به کد های در دسترس نبودن همراه اول و ایرانسل برای گوشی سامسونگ و دیگر برندها پرداختیم. آیا تا به حال از روش‌هایی که در این مقاله معرفی شدند استفاده کرده‌اید؟ در پایین همین صفحه می‌توانید نظرات و تجربیات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران20 دیدگاه
avatar
هادی
.
15 مرداد 1401، 22:35
پاسخ
0
0
با اینکه کد در دسترس نبودن ایرانسل رو در این مطلب قرار دادین، اما این کد ها دیگه مثل قبل نیستن و بگیر نگیر دارن، برای خیلی ها هم که اصلا دیگه کار نمیکنه این روش. به نظرم یکی از بهترین روش ها همون روش اولی هست که معرفی کردین یعنی تغییر اپراتور گوشی که از بخش تنظیمات انجام میشه و خیلی هم سادست. از اون ساده تر همون روش air plane mode هستش که در دسترس ترین حالت ممکن برای غیر قابل دسترس کردن گوشیتونه. خیلی ممنون از این مطلب کاربردی و آموزندتون.
avatar
هدیه زارع
.
13 مرداد 1401، 22:38
پاسخ
0
0
من یه مدت سیمکارتم از دسترس خارج شده بود هیچ جوری هم نمیتونستم درستش کنم واقعا مرسی از مقالتون کد در دسترس نبودن همراه اول رو که گذاشتید رو امتحان کردم درست شد
avatar
مهرانه
.
12 مرداد 1401، 19:30
پاسخ
0
0
همیشه سوال همه ما این بوده که چگونه گوشی را از دسترس خارج کنیم بدون اینکه گوشی رو خاموش کنیم. قبلا وقتی توی جلسه بودیم یا نمی خواستیم موقتا تلفنمون رو جواب بدیم، باتری گوشی یا سیم کارت رو درمی آوردیم. اما الان انقدر درآوردن سیم کارت سخته که این کار غیرممکنه. من از ایرپلن یا حالت پرواز استفاده میکنم. به جز تماس و اینترنت، می تونم از همه قابلیت های گوشیم استفاده کنم. راستی گوشی های اپل یک ویژگی دارن که میتونیم فعالش کنیم و توی حالت No Disturb بگذاریم. این قابلیت برای تمرکز کردن و انجام کار عمیق تعبیه شده.
avatar
رضا آبادی
.
12 مرداد 1401، 00:34
پاسخ
0
0
من کد از دسترس خارج شدن ایرانسل رو امتحان کردم. میخواستم یکی از سیم کارت هام در دسترس نباشه ولی اون یکی فعال باشه. قبلا برای این کار سیم کارتم رو در می آوردم و بعضی وقتا هم گمش می‌کردم ولی این کد الان راحت تره. اونایی هم که میگن کلاهبرداریه میتونن استفاده نکنن. کسی که بخواد کلاهبرداری کنه سیم کارت رو راحت میسوزونه یا میشکونه نیازی به کد نداره.
avatar
.
31 خرداد 1401، 10:28
پاسخ
0
0
سلام میخاستم گوشیمو از دسرس خارج کنم ولی انتنش باشه برای استفاده از اینترنت چنین چیزی ممکن اگه امکان داره روششو بگین مممنون
avatar
اعظم شعبانی
.
01 تیر 1401، 09:08
پاسخ
0
2
@
چنین چیزی ممکن نیست مگر اینکه شماره اتون رو بروی یک شماره خاموش دایورت کنید
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401