برنامه ریکاوری فلش فرمت شده | برگرداندن اطلاعات فلش مموری چگونه است؟

نرم افزار ریکاوری فلش فرمت شده | چگونه اطلاعات فلش را بازیابی کنیم؟
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

برنامه ریکاوری فلش، یک نرم افزار است که با کمک آن می‌توانید به بازیابی اطلاعات فلش مموری پرداخته و آن‌ها را بازگردانی کنید. روش های ریکاوری با وجود اینکه در این اپ‌های برگرداندن اطلاعات فلش تقریبا یکی است اما هرکدام از آن‌ها از دارای امکانات و قابلیت‌های مختلفی هستند تا کاربران بیشتری به سمت خود جذب کنند.

بسیاری از کاربران به جای هاردهای اکسترنال از فلش استفاده می‌کنند. فلش‌ها سایز بسیار کوچکتری دارند و به همین دلیل حمل و نقل آن‌ها آسان‌تر است. اما گذشته از اندازه، فلش‌ها هم مانند هر هارد دیگری ممکن است اطلاعاتشان را به دلیل فرمت شدن یا ویروسی شدن از دست بدهند. در چنین شرایطی با برگرداندن اطلاعات فلش فرمت شده می‌توانیم بخش قابل توجهی از اطلاعات را بازیابی کنیم. در ادامه با معرفی برنامه‌های ریکاوری فلش فرمت شده در ویندوز 10 و 11 همراه پلازا باشید. همچنین در ویدیوی زیر می‌توانید با «نحوه ریکاوری فلش پاک شده» آشنا شوید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

نکات مهم در ارتباط با بازیابی اطلاعات فلش فرمت شده

 • مهمترین نکته‌ای که برای ریکاوری اطلاعات فلش باید درنظر داشته باشید این است که برای آنکه شانس بیشتری برای بازیابی اطلاعات داشته باشید باید پس از فرمت شدن فلش استفاده از آن را متوقف کنید. استفاده از فلش، به‌خصوص ذخیره کردن اطلاعات جدید در آن، سبب می‌شود اطلاعات قبلی که ممکن بود قابل بازیابی باشد کاملا از بین برود و دیگر حتی با بهترین نرم افزار ریکاوری فلش فرمت شده هم نتوانید کاری برای ریکاوری فیلم از فلش یا دیگر محتوا انجام دهید.
 • اگر قصد ریکاوری عکس از فلش و دیگر اطلاعات خود را دارید، پس از فرمت شدن آن بلافاصله فلش را از کامپیوتر جدا و تا زمانی که قصد ریکاوری فلش با کامپیوتر را ندارید از آن استفاده نکنید.
 • نکته بعدی در ارتباط با نرم افزار ریکاوری فلش فرمت شده برای اندروید است. یک برنامه ریکاوری فلش با گوشی کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد چرا که درصد موفقیت آن‌ها پایین‌تر از نرم‌افزارهای کامپیوتر است. شما با کامپیوتر و لپ‌تاپ دست بازتری برای بازیابی اطلاعات فلش دارید.

ریکاوری فلش بدون نرم افزار

بدون نرم افزار ریکاوری فلش احتمال کمتری برای بازیابی داده‌ها وجود دارد اما با این حال یکی از روش های بازیابی اطلاعات فلش، از طریق CMD قابل استفاده است. البته در این روش اطلاعات از سکتورهای معیوب فلش بازیابی می‌شوند و برای همین ممکن است برای بازگردانی اطلاعات فلش مموری فرمت شده خیلی کارایی نداشته باشد. با این حال ارزش امتحان کردن را دارد.

ابتدا باید فلش را به کامپیوتر متصل کنید و سپس CMD را به صورت Run as administrator اجرا کنید. سپس فرمان chkdsk X: /f/x/r را تایپ کنید. نکته مهم این است که در اینجا باید حرف X را با حرف درایو فلش خود در کامپیوتر جایگزین کنید. سپس اینتر را فشار دهید.

برنامه ریکاوری فلش فرمت شده / روش های ریکاوری فلش

پس از اتمام کار دوباره یک کد دیگر و این بار کد *.*:ATTRIB -H -R -S /S /D X را وارد کنید. در اینجا نیز باید حرف X را جایگزین حرف درایو خود کنید. صبر کنید فرایند ریکاوری فلش به اتمام برسد. اگر کار با موفقیت به پایان برسد فایل‌های حذف شده به پوشه‌های قبلی بازگردانده شوند. با این روش برگرداندن اطلاعات فلش، در بهترین حالت چندین فایل بازیابی می‌شوند.

برنامه ریکاوری فلش

یکی دیگر از روش های ریکاوری فلش استفاده از نرم افزارهای مخصوص این کار است. چندین برنامه ریکاوری فلش فرمت شده وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. ما در اینجا به 2 نمونه از نرم افزار ساده ریکاوری فلش اشاره و به نحوه بازیابی اطلاعات در هرکدام از آن‌ها می‌پردازیم.

1. بازیابی اطلاعات فلش Disk Drill

یکی از روش های ریکاوری فلش استفاده از برنامه Disk Drill است. این برنامه قادر است هرنوع فایل از تصاویر گرفته تا اسناد و فایل‌های صوتی را بازیابی کند و نحوه کار با آن نیز بسیار آسان است. ابتدا برنامه را دانلود و نصب کنید. سپس فلش را به کامپیوتر متصل و برنامه را اجرا کنید. در صفحه اول برنامه، فلش موردنظر را از فهرست درایوهای قابل دسترسی انتخاب و روی گزینه Search for lost data کلیک کنید.

نرم افزار ریکاوری فلش مموری / ریکاوری فلش در ویندوز 10

برنامه سپس شروع به اسکن فلش و بازیابی اطلاعات روی آن می‌کند. پس از اتمام فرایند، درصورتی که فایلی را بازیابی کرد، می‌توانید پیش‌نمایش آن فایل‌ها را مشاهده و هرکدام را که نیاز داشتید با تیک زدنشان بازیابی کنید. پس از اینکه فایل‌ها را انتخاب کردید گزینه Recover را انتخاب و محلی که می‌خواهید فایل‌ها در آن بازیابی شوند را انتخاب کنید.

بازیابی اطلاعات فلش / نرم افزار ریکاوری فلش فرمت شده

سپس روی OK کلیک کنید تا فرایند بازیابی اطلاعات شروع شود.

2. نرم افزار ریکاوری فلش مموری MiniTool Power Data Recovery ؛ نرم افزار ریکاوری فلش در ویندوز 10

نرم افزار رایگان ریکاوری فلش فرمت شده دیگری که می‌توانید از آن استفاده کنید، MiniTool است. این برنامه نیز یکی از برنامه‌های محبوب و کاربردی برای بازیابی اطلاعات بوده و نحوه ریکاوری فلش پاک شده با آن به لطف رابط کاربری ساده‌ای که دارد بسیار آسان است. برای ریکاوری اطلاعات فلش ابتدا برنامه را دانلود و نصب کنید. سپس فلش را به کامپیوتر متصل کرده و برنامه را باز کنید. در صفحه اول برنامه و قسمت چپ، گزینه Removable Disk Drive را انتخاب کنید.

برنامه ریکاوری فلش فرمت شده / نرم افزار ریکاوری فلش فرمت شده برای اندروید / بازیابی اطلاعات فلش

فلش خود را از انتخاب و روی دکمه Scan کلیک کنید. صبر کنید تا فرایند اسکن کردن فلش به پایان برسد.

روش های ریکاوری فلش / ریکاوری فلش بدون نرم افزار / بازیابی اطلاعات فلش

پس از اتمام کار برنامه، فایل‌هایی که نیاز دارید را از فهرست انتخاب و روی گزینه Save کلیک کنید تا فایل‌ها در محلی که مشخص می‌کنید ذخیره شوند.

3. برنامه Recuva

برنامه ریکاوری فلش / نرم افزار ریکاوری فلش

نرم افزار ریکاوری فلش بعدی که کاملا هم رایگان است، Recuva نام دارد. این برنامه علاوه بر فلش، می‌تواند فایل‌های شما در دیسک‌‌های نوری و کارت‌های حافظه را نیز بازیابی کند. حتی می‌توانید برای بازیابی فایل‌های آیپاد نیز از آن استفاده کنید و با توجه به پشتیبانی از کارت حافظه، می‌توان از آن برای برگرداندن اطلاعات پاک شده فلش با کارت حافظه گوشی هم استفاده کرد. این برنامه با تمام نسخه‌های ویندوز سازگار است و یک نسخه قابل حمل نیز دارد.

دانلود برنامه بازیابی اطلاعات فلش Recuva

4. Puran File Recovery

برنامه ریکاوری فلش / نرم افزار ریکاوری فلش

از آنجایی که تعداد زیادی برنامه ریکاوری فلش با گوشی آندروید، وجود ندارد گزینه بعدی که می‌توانید برای ریکاوری کارت حافظه و همچنین درایوهای دیگر مثل فلش و هارد از آن کمک بگیرید Puran File Recovery است. یکی از بزرگ‌ترین نقاط قوت این برنامه این است که نسبت به سایر برنامه‌ها می‌تواند فایل‌های بیشتری را شناسایی کند.

این برنامه حتی می‌تواند پارتیشن‌های از دست رفته را هم بازیابی کند. البته به‌شرطی که داده جدیدی روی آن‌ها ذخیره نکرده باشید.

دانلود برنامه بازگردانی اطلاعات فلش مموری Puran File Recovery

5. نرم افزار Glarysoft File Recovery Free

برگرداندن اطلاعات فلش / برنامه ریکاوری فلش

برنامه برگرداندن اطلاعات فلش بعدی که می‌توانید استفاده کنید Glarysoft File Recovery Free است. این برنامه به‌نسبت سایر برنامه‌ها امکانات فراوانی ندارد ولی کار خود را به‌خوبی انجام می‌دهد و کار کردن با آن هم بسیار آسان است. فقط کافی است یک درایو را انتخاب و سپس آن را اسکن کنید. حتی همزمان با اسکن کردن فایل‌ها نیز می‌توانید آن‌ها را بازیابی کنید.

دانلود برنامه بازیابی اطلاعات فلش Glarysoft File Recovery Free

سوالات متداول

آیا فلش سوخته ریکاوری می شود؟

ریکاوری این فلش‌ها با نرم افزار ریکاوری فلش سوخته امکان پذیر است. به شرطی که تراشه داخل فلش به طور کامل نابود نشده باشد، امکان تعمیر فلش و بازیابی اطلاعات آن وجود دارد. البته این کار را باید به افراد متخصص بسپارید.

بهترین برنامه ریکاوری فلش فرمت شده چیست؟

جزو بهترین و کاربردی‌ترین برنامه‌ها برای ریکاوری فلش و هارد به حساب می‌آیند.

ریکاوری فلش فرمت شده با گوشی امکان پذیر است؟

نرم افزار ریکاوری فلش فرمت شده برای اندروید خیلی زیاد نیستند و اکثر آن‌ها هم کاربردی ندارند. گوشی‌های موبایل نسبت به ویندوز امکانات کمتری برای بازیابی اطلاعات فلش دارند و بهتر است به‌جای برگرداندن اطلاعات پاک شده فلش با گوشی و استفاده از برنامه برگرداندن اطلاعات فلش فرمت شده با گوشی از نرم‌افزارهای ویندوزی کمک بگیرید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
برنامه ریکاوری برای آیفون در کنار معرفی بهترین اپلیکیشن ...
مهسا راد14 خرداد 1401 11:30
thumbnail
بازیابی پیام های واتساپ؛ چگونه پیامهای حذف شده واتس ...
تیم پلازا مگ04 خرداد 1401 14:30
thumbnail
آموزش بازیابی ایمیل فراموش شده و قدیمی (آموزش تصویری)
تیم پلازا مگ17 آبان 1400 08:00
thumbnail
آموزش روش های بازیابی فایل ورد | معرفی نرم افزار ریکاوری ...
نگار رئیسی11 شهریور 1400 12:00

سخن پایانی

برنامه ریکاوری فلش بیشتر زمانی به کار می‌آید که از اطلاعات خود پشتیبان تهیه نکرده باشید. البته همانطور هم که گفتیم، بازگردانی اطلاعات فلش مموری همیشه موفقیت‌آمیز نیست. به همین دلیل است که توصیه می‌شود همیشه از داده‌هایی که به آن‌ها نیاز دارید در سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری پشتیبان تهیه کنید تا در صورت فرمت شدن یا از دست رفتن اطلاعات به هردلیلی، بتوانید به راحتی محتوای موردنیازتان را از این سرویس‌ها دریافت کنید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران5 دیدگاه
avatar
علی زارعیان
.
10 اسفند 1400، 15:35
پاسخ
0
4
سلام منم نصب کردم برنامه ی mini tool و الان ریجستری میخواد لطفا اگر کدی چیزی هست بگین
avatar
خانم محبی
.
10 بهمن 1400، 21:32
پاسخ
2
4
سلام فایل ها رو پیدا کرده. اما وقتی روی سیو میزنم صفحه ای باز میشه که باید اشتراک بخرم. باید چیکار کنم؟
avatar
Samar
.
01 بهمن 1400، 18:45
پاسخ
0
0
سلام لطف میکنید پسوورد فایل نرم‌افزار MiniTool Power Data Recovery که لینک کردید در مطالب رو بفرمایید
avatar
الهام ناصری / سردبیر
.
01 بهمن 1400، 21:56
پاسخ
0
0
@Samar
سلام این پسورد فایل‌ه. soft98.ir
avatar
شهریار
.
14 آذر 1400، 18:00
پاسخ
0
0
سلام پسورد فایلهای فشرده که از سایتتون دانلود میکنیم چی هست
avatar
الهام ناصری / سردبیر
.
14 آذر 1400، 22:01
پاسخ
0
0
@شهریار
سلام معمولا پسورد فایل رو توی توضیحات خود فایل نوشتن‌. اون جایی که با winrar باز می‌کنین.
avatar
کامیار
.
05 آبان 1400، 22:15
پاسخ
0
2
سلام پسورد فایل های rar چیه؟
avatar
bahram
.
01 دی 1400، 19:47
پاسخ
0
1
@کامیار
رمز فایل soft98.ir هستsoft98.ir
avatar
الهام ناصری / سردبیر
.
06 آبان 1400، 08:19
پاسخ
2
0
@کامیار
یه پسورد ثابت نداره. هر کسی که فایل رو درست کرده ممکنه یه پسورد هم برا گذاشته باشه. اگه از جایی دانلود کردین مطلب سایت رو ببینین، معمولا پسورد رو اونجا نوشتن.
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022