گوگل لنز می‌تواند اشیاء و نوشته‌ها را بهتر از قبل آنالیز کند
امید جعفری
نویسنده:امید جعفری
ارسال شده در:04 خرداد 1397، 12:00

گوگل لنز می‌تواند اشیاء و نوشته‌ها را بهتر از قبل آنالیز کند

اپلیکیشن گوگل لنز مدتی است در دسترس همه گوشی‌های اندرویدی قرار دارد. خبرهای جدیدی از پیشرفت‌های زیادی در مورد شناسایی متن و استفاده از واقعیت افزوده برای دریافت اطلاعات از اینترنت برای کاربر منتشر شده است.

اپلیکیشن گوگل لنز مدتی است که برای همه اندرویدی ها در دسترس قرار گرفته است. این اپلیکیشن می‌تواند با استفاده از موتور جستجو گوگل، اطلاعات اضافی در مورد هر آنچه که برنامه در لنزش بگیرد، نشان دهد. خبرهای جدیدی از این اپلیکیشن مبنی بر استفاده از واقعیت افزوده و انتخاب هوشمندانه متن و تصویر منتشر شده است. انتخاب هوشمندانه متن به شما این امکان می‌دهد که با نزدیک کردن لنز گوشی به روی متن مورد نظرتان، متن را تشخیص دهد و در مورد متن مورد نظر برای شما اطلاعات بیشتری ارائه دهد. اطلاعات بر روی صفحه نمایش مربوط به قسمت دوربین در گوشی شما نمایش داده می‌شود و غالباً نتایج حاصل از جستجوهای گوگل است.

گوگل لنز

هر دو این امکانات در طراحی جدید اپلیکیشن گوگل لنز می‌آید و به عنوان یک قسمت جدید در منو اشیا و متن‌ها نشان داده می‌شود. در راستای این ویژگی‌ها، گوگل برخی از ویژگی‌های واقعیت افزوده اپلیکیشن گوگل لنز نمایش داد. برای مثال می‌توانید دوربین خودتان را بر روی هدفی، متمرکز کنید تا گوگل برای شما اطلاعات اضافی در مورد ان از اینترنت جستجو و نمایش دهد. کافی است با استفاده از دوربین و قسمت AR Shopping و تصویر مورد نظر وسیله‌ای که می‌خواهید بخرید را جلوی دوربین بگیرید، گوگل برای شما نمونه‌های مشابه را پیشنهاد خواهد داد. ویژگی‌های اپلیکیشن گوگل لنز با گذشت زمان پیشرفت خواهد کرد و کاربران باید منتظر بمانند تا علاوه بر پیشرفت‌های بیشتر نواقص کنونی اپلیکیشن هم رفع شود.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha