ربات مامور پخش غذا در محوطه دانشگاه برکلی آتش گرفت
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:27 آذر 1397، 21:00

ربات مامور پخش غذا در محوطه دانشگاه برکلی آتش گرفت

یکی از ربات هایی که مامور پخش غذا در دانشگاه برکلی بود و در محوطه این دانشگاه به فعالیت می‌پرداخت، هنگام کار آتش گرفت. شرکت سازنده، دلیل آتش‌سوزی را نقص در باتری عنوان کرد.

ربات KiwiBot یکی از بیش از 100 رباتی است که در محوطه دانشگاه برکلی و همین طور شهر به پخش غذا می‌پردازد. این ربات روز جمعه بعدازظهر در مقابل اتحادیه دانشجویی این دانشگاه آتش گرفت. این خبر را روزنامه این دانشگاه تحت عنوان The Daily Californian گزارش کرده است. شرکت KiwiBot اعلام کرده که آتش به سرعت توسط یکی از رهگذران خاموش شده است.

ربات / Robot

این شرکت سازنده، تمامی ربات‌های فعال خود را فراخوانده تا به بررسی‌های بیشتر و همین طور سرویس‌دهی آنها بپردازد. KiwiBot در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

درست بعد از اطلاع از این حادثه، تیم‌های عملیاتی ما فورا به محل اعزام شدند تا اوضاع را بررسی کنند. به سرعت تمهیدات لازم اندیشیده شد تا خطر آسیب‌دیدگی از مشتریان و عموم مردم رفع گردد.

این شرکت اعلام کرده که دلیل آتش‌سوزی خطای انسانی عنوان شده و کارشناس سرویس‌دهنده هنگامی که قصد داشته باتری این ربات را تعویض کند، یک باتری مشکل‌دار را روی ربات نصب کرده و همین مسئله باعث مشکل شده است. در اطلاعیه KiwiBot همچنین آمده: «این فرآیند باعث شده که در اتفاقی بسیار نادر، باتری ربات به شدت داغ شود.» همچنین این شرکت اعلام کرده که قصد دارد تا نرم‌افزاری را روی تمامی ربات‌ها نصب کند تا وضعیت باتری‌ها همواره مورد بررسی و بازبینی قرار گیرند.

این ربات‌های خودکار که روزگاری تنها در فیلم‌های تخیلی می‌توانستیم آنها را ببینیم، طی سالیان اخیر در صنعت پخش مواد غذایی بسیار زیاد مورد استفاده قرار گرفته‌اند. شرکت‌های پخش مواد غذایی نظیر DoorDash و Postmates در آمریکا با شرکت Starship Technologies قرارداد بسته‌اند تا به همکاری در حوزه ربات بپردازند.

ویدئویی که از این حادثه گرفته و در فیسبوک منتشر شد، در عرض یک ساعت، بیش از 90 کامنت دریافت کرد. هرچند که برخی از دانشجویان این دانشگاه با دیدن این ویدئو، ربات مذکور را قهرمان توصیف و به خاطر از بین رفتن آن تقاضای یک دقیقه سکوت کرده‌اند.

البته، سازمان آتش‌نشانی برکلی در مورد این حادثه اظهارنظری نکرده است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha