سرعت اینترنت همراه در آیفون های جدید و قدیمی با هم مقایسه شد
رقیه رنجبری
نویسنده:رقیه رنجبری
ارسال شده در:27 بهمن 1397، 22:30

سرعت اینترنت همراه در آیفون های جدید و قدیمی با هم مقایسه شد

موسسه تحقیقاتی اپن سیگنال به‌تازگی نتایج بررسی سرعت اینترنت همراه آیفون‌های محبوب قدیمی و جدید را منتشر کرده است. این نتایج نشان می‌دهد که از زمان آیفون 5s و آیفون 6 تا به حال، سرعت اینترنت حدود 85 درصد افزایش یافته است.

اخیرا تحقیقات جدیدی توسط کمپانی اپن سیگنال (OpenSignal) انجام شده است که طی آن عملکرد اینترنت همراه آیفون‌های محبوب جدید و قدیمی در آن بررسی شده است. تحقیقات نشان می‌دهد که گوشی‌هایی نظیر آیفون 5s، آیفون 6 و آیفون 6 پلاس تقریبا سرعت اینترنت داده همراهی در حدود نصف سرعت اینترنت آیفون‌های جدیدتر نظیر آیفون 10 اس و آیفون 10 اس مکس دارند.

نکته جالب دیگری که در این تحقیق، مشخص شد، آن است که عملکرد اینترنت همراه آیفون، حقیقتا از سال 2015 تا 2017 تغییری نکرده و درواقع سرعت اینترنت آیفون 6 و 6 پلاس با عملکرد اینترنت همراه آیفون 8 و آیفون 8 پلاس، مشابه هم هستند. در حقیقت اپل سرعت اینترنت همراه آیفون‌ها را در آیفون 10 به مقدار قابل توجهی افزایش داد و در نسل جدید آیفون 10 اس و آیفون 10 اس مکس نیز شاهد این بهبود عملکرد در اینترنت داده همراه هستیم.

در ادامه، گراف‌هایی از بررسی عملکرد سرعت دانلود اینترنت همراه آیفون‌های مختلف در آمریکا را مشاهده خواهید کرد:

تست سرعت اینترنت آیفون‌ها / Cellular speed test

همان‌طور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید، سرعت دانلود اینترنت همراه آیفون 10 آر در مقایسه با آیفون‌های 10، 10 اس و 10 اس مکس اندکی کمتر است که آن هم به دلیل بهره‌مندی این آیفون‌ها از مودم‌های پیشرفته‌تر، کاملا قابل توجیه است. در مورد سری آیفون‌های 2019 می‌توان گفت که احتمالا نسل بعدی آیفون 10 آر در عملکرد سرعت اینترنت همراه با آیفون 11، مطابقت خواهد داشت.

اما از نظر سرعت آپلود و بارگذاری می‌توان گفت که سرعت اینترنت آیفون 10 آر کاملا همانند آیفون 10 است اما مطابق انتظار در برابر آیفون 10 اس و آیفون 10 اس مکس از سرعت اینترنت بارگذاری کمتری برخوردار است.

تست سرعت اینترنت آیفون‌ها / Cellular speed test

در ادامه موسسه تحقیقاتی اپن سیگنال، نمودار دیگری را منتشر کرده است که طی آن نشان می‌دهد عملکرد اینترنت همراه آیفون‌های کمپانی اپل در طول سالیان گذشته به چه صورت بوده است. این گراف مشخص می‌کند که سرعت اینترنت همراه در آیفون‌های 5s و آیفون 6 تا آیفون‌های سری 2018، رشد چشمگیر و قابل توجه 85 درصدی داشته است.

تست سرعت اینترنت همراه آیفون‌ها / Cellular speed test

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha