هر آنچه از فیلم ترمیناتور 6 (Terminator: Dark Fate) می‌دانیم

در این مطلب سعی شده است تا تمام اطلاعات موجود پیرامون فیلم Terminator 6 (ترمیناتور 6) که با نام Terminator: Dark Fate شناخته می‌شود، به شکل منظم و مشخص بیان گردد.

ترمیناتور برای اولین بار در سال 1984 بود که گفت بازمی‌گردم و البته در طی این سال‌ها چندین مرتبه هم به حرف خود عمل کرد. اما با این وجود، شاید انتظار نمی­‌رفت که پس از گذشت 35 سال، بازهم قرار به بازگشت او باشد. از قرار معلوم، آرنولد شوارتزنگر، لیندا همیلتون و جیمز کامرون که یکی از سازندگان این فرنچایز است، برای ساختن قسمت ششم که فعلا تحت عنوان Terminator: Dark Fate شناخته شده و دنباله‌­ای مستقیم برای فیلم Terminator 2: Judgment Day به شمار می­‌رود، بازمی­‌گردند. در ادامه سعی شده است تا تمام اطلاعاتی که تاکنون درباره فیلم ترمیناتور 6 (Terminator 6) وجود دارند، به صورتی منظم و مشخص بیان گردد.

فهرست عناوین:

 • فیلم Terminator 6 در چه تاریخی اکران خواهد شد؟
 • درجه سنی فیلم Terminator 6 چه خواهد بود؟
 • عنوان کامل ترمیناتور 6 چسیت؟
 • داستان فیلم Terminator: Dark Fate چیست؟
 • کاراکتر سارا کانر با بازی لیندا همیلتون
 • کاراکتر تی-800 با بازی آرنولد شوارتزنگر
 • کاراکتر دنی راموس با بازی ناتالیا ریس
 • کاراکتر گریس با بازی مکنزی دیویس
 • ترمیناتور جدید با بازی گابریل لونا
 • برادر دنی با بازی دیگو بونتا
 • آیا جان کانر برای فیلم ترمیناتور 6 بازمی­‌گردد؟
 • آیا فیلم ترمیناتور 7 نیز در کار خواهد بود؟

 


فیلم Terminator 6 در چه تاریخی اکران خواهد شد؟


arnold-schwarzenegger-terminator / آرنولد شوارتزنگر در ترمیناتور 6

فیلم ترمیناتور 6 که توسط تیم میلر، کارگردان فیلم Deadpool کارگردانی می‌شود، در حال حاضر قرار است تا در تاریخ 1 نوامبر سال 2019 (10 آبان 1398) به پرده سینما راه پیدا کند. البته این تاریخ با کمی تغییر نسبت به تاریخ قبلی که برای 22 نوامبر تعیین شده بود، همراه است. درواقع در ابتدا قرار بود تا فیلم Wonder Woman 2 در اول نوامبر اکران شود، اما با منتقل شدن آن به ماه ژوئن سال 2020، این تاریخ نصیب فیلم Terminator: Dark Fate شد.

حالا با این تغییر، Terminator 6 در روز اول ماه نوامبر به رقیبی برای بازسازی فیلم Charlie’s Angels تبدیل شد. همچنین پس از این دو فیلم در هفته اول نوامبر، شاهد اکران فیلم­های Sonic The Hedgehog و Midway نیز خواهیم بود. هرچند که تا رسیدن به زمان اکران، امکان تغییر نام این فیلم­‌ها توسط استودیوهای مربوطه وجود دارد.

 


درجه سنی فیلم Terminator 6 چه خواهد بود؟


terminator 1 / ترمیناتور

حقیقت ماجرا این است که فیلم Terminator: Dark Fate هنوز هیچ درجه بندی از انجمن سینمایی امریکا (MPAA) دریافت نکرده است، اما مطابق اظهارات سایت Deadline درجه این فیلم به احتمال قوی R (مخاطب بزرگسال) خواهد بود. این موضوع البته منطقی به نظر می­‌رسد، چراکه این فیلم دنباله‌­ای مستقیم برای قسمت اول و دوم این فرنچایز است و آن‌ها هر دو از درجه بندی R برخوردار بودند. هرچند دو فیلم بعدی این فرنچایز درجه بندی PG-13 را داشتند، اما Terminator 6 طوری جلوه می‌­دهد که گویی آن فیلم‌­ها اصلا وجود ندارد.

به علاوه فیلم Deadpool، آخرین کار کارگردان این فیلم، تیم میلر نیز با درجه R بوده و این، رویه‌ای است که او همواره در پیش می‌گیرد. ولی در آخر، با وجود تمام اینها، بازهم نمی­‌توان از این بابت اطمینان حاصل کرد. سازندگان ممکن است برای جذب دامنه وسیع­‌تری از مخاطبان و فروش بیشتر، برای درجه PG-13 تلاش کنند. اما درجه R چیزی است که با توجه به سوابق موجود، منطقی به نظر می­‌رسد.

 


عنوان کامل ترمیناتور 6 چسیت؟


terminator 6 dark fate / ترمیناتور 6

وبسایتی که تحت عنوان The Terminator Fans ساخته شده است، موفق شده بود تا از میان برخی تصاویری که از طرف یکی از بازیگران مکمل کار منتشر شده بود، به اسمی تحت عنوان Terminator 6: Phoenix پی برد که در ابتدا تصور می­‌شد عنوان رسمی فیلم باشد. اما این سایت بعدا اطلاع‌رسانی کرد که این اسم ممکن است صرفا عنوان کاری پروژه باشد. همانطور که Project Angel عنوان کاری فیلم Terminator Salvation و Vista عنوان کاری پروژه فیلم Terminator Genisys بودند.

مدتی بعد بود که سایت Bloody Disgusting بیان کرد که عنوان Phoenix برای عنوان کاری پروژه تایید شده است و قرار نیست که عنوان رسمی فیلم باشد. هرچند که Phoenix هم می­‌توانست عنوان خوبی برای این فیلم باشد، اما با اکران X-Men: Phoenix شاید همان بهتر باشد که از عنوان تکراری استفاده نشده و مطابق اظهاراتی که کمی پیش توسط جیمز کامرون بیان شد، از عنوان Dark Fate برای این فیلم استفاده کنند.

 


داستان فیلم Terminator: Dark Fate چیست؟


terminator-2-judgment-day / ترمیناتور 2

با وجود اینکه استودیو پارامونت هنوز خلاصه رسمی داستان فیلم Terminator: Dark Fate را منتشر نکرده است، جیمز کامرون، کارگردان دو فیلم اول فرنچایز و تهیه‌کننده این قسمت، مطابق اظهارات زیر به هالیوود ریپورتر گفته است که داستان این فیلم در ادامه Terminator 1 و Terminator 2 خواهد بود:

ما می­‌خواهیم تصور کنیم که سه فیلم دیگری که پس از آنها ساخته شد، تنها یک رویای بد بوده است. یا حداقل اینطور در نظر بگیریم که در یک زمان موازی اتفاق افتاده که در دنیای چندگانه ما کاملا ممکن است. ایده دنبال کردن دو فیلم اول، بیشتر از هرکس دیگری به طرزی غافلگیر کننده از جانب تیم میلر شکل گرفت، چراکه وقتی پای من به پروژه باز شد، هیچ ایده­‌ای نداشتم که از کجا شروع کنیم. تمام آنچه من برروی آن تمرکز و اصرار داشتم این بود که موضوع را برای قرن 21 به نوعی بازآفرینی و نو کنیم.

از دو فیلم اول، لیندا همیلتون در نقش سارا کانر و آرنولد شوارتزنگر در نقش تی-800 بازمی‌گردند. مدتی پیش در همین ماه بود که کامرون افشا کرد که فیلم Terminator: Dark Fate نشان می‌دهد که چطور زمان و دست‌وپنجه نرم کردن با این آینده غم‌انگیز، سارا را تغییر داده است و چطور مشعل دانش و آگاهی نسبت به این آینده قریب الوقوع را به کاراکترهای جدید منتقل می‌کند.

بازیگران جدید از جمله «ناتالیا» ریس در نقش «دنی» و «مکنزی دیویس» در نقش «گریس» نیز قرار است به همیلتون و شوارتزنگر در Terminator: Dark Fate بپیوندند. ریس و دیویس را در اولین عکسی که به صورت رسمی از این فیلم منتشر شده بود، در کنار همیلتون به عنوان کاراکترهای اصلی دیده بودیم. به علاوه، حضور گابریل لونا نیز در نقش یک ترمیناتور جدید تایید شده است.

 


کاراکتر سارا کانر با بازی لیندا همیلتون


linda-hmilton-sarah-conner / لیندا همیلتون در نقش سارا کانر

سارا کانر که در فیلم The Terminator به عنوان مادر آینده جان کانر، رهبر گروه مقاومتی که در آینده علیه اسکای‌نت می‌جنگد و در فیلم دوم توسط ادی فرلانگ بازی شده بود، شناخته می‌شود. اما کاراکتر سارا چیزی فراتر از این‌ها است. او ابتدا با فیلم اول در سال 1984 به عنوان یک دوشیزه جوانی که در سختی و پریشانی به سر می‌برد، کار خود را آغاز کرد. اما بعدا در فیلم دوم، اثر کلاسیک سال 1991، دیدیم که او کاملا دچار تغییر شده و به یک جنگجو و یک قهرمان اکشن نمادین تبدیل شده است.

همیلتون با کارگردان فیلم خود، جیمز کامرون ازدواج کرد و آنها صاحب یک دختر هم شدند، و درواقع این کامرون بود که مطابق اظهارات زیر به هالیوود ریپورتر، برای بازگشتن به این فیلم به سراغ او رفت.

من به او گفتم که ما می‌توانیم به استراحت پرداخته و آن را از دست بدهیم. به هر حال این ما بودیم که چند دهه پیش آن را ساختیم و متعلق به ما است. اما اتفاق دیگری نیز می‌تواند رخ دهد که بسیار جالب‌تر باشد. تو می‌توانی بازگردی و به همه نشان دهی که چطور باید این کار را کرد. چراکه به نظر من این کاراکتر از سال 1991 تا حالا چندان کار زیاد و بزرگی نکرده است. تعداد زیادی از مردهای 50 تا 70 ساله هستند که در حال حاضر مشغول بازی در فیلم‌های اکشن و کشتن آدم بدها هستند، اما نمونه مشابهی از یک کاراکتر خانم کاردرست وجود ندارد و من فکر می‌کنم که باید باشد.

همچنین کارگردان جدید، تیم میلر نیز، هیجان خود نسبت به اینکه چطور همیلتون 62 ساله برای نقش سارا کانر بازمی‌گردد به شکل زیر ابراز کرد:

باتوجه به اینکه سارا کانر چه شخصیت قدرتمندی بود و چقدر برای جنسیت خود و ستاره‌های اکشن در هرکجای دنیا اهمیت و معنا داشت، به نظر من بازگشتن او به عنوان یک جنگجو باتجربه همانند صادر کردن یک بیانیه فوق العاده بزرگ است!

بازگشتن همیلتون در نقش سارا کانر از همین الان با بازگشتن جیمی لی کرتیس برای فیلم Halloween 2018 مقایسه می‌شود. حال باید دید که آیا می‌تواند به طرزی مشابه، موفقیت در باکس آفیس را نیز با فیلم Terminator: Dark Fate به همراه داشته باشد یا نه.

 


کاراکتر تی-800 با بازی آرنولد شوارتزنگر


arnold-schwarzenegger-terminator-1 / آرنولد شوارتزنگر ترمیناتور 1

آرنولد شوارتزنگر که الان 71 سال دارد، با به اشتراک گذاشتن عکسی از خود به همراه لیندا همیلتون در طی پروسه فیلمبرداری فیلم Terminator 6 ، بازگشت قطعی کاراکتر T-800 را مشخص کرده بود. البته سال گذشته، جیمز کامرون اشارات جالبی را در رابطه با این کاراکتر برای سایت The Arnold Fans افشا کرده بود. در ادامه، این سایت از او پرسیده بود که آیا تا به حال بازی شوارتزنگر در نقش یک کاراکتر انسانی، که درواقع به نوعی الگو و پایه ساخت T-800 بوده است را در نظر داشته یا نه. پاسخ کامرون به شرح زیر است:

البته، زیرا احتمالا افراد از خود سوال می‌­کنند که چرا آنها این ربات­ها را طوری ساخته‌­اند که شبیه آرنولد باشند؟ حتما باید دلیلی وجود داشته باشد. بنابراین موضوع وجود یک نسخه اولیه و الهام بخش برای ساخت آنها، به ذهن من خطور کرده بود. احتمالا باید شخصی وجود می‌­داشت که آنها برای ساختن بافت بدنی بیرونی و ظاهری این ربات­ها، از دی ان ای او استفاده کنند. این یعنی در جایی از داستان فیلم، با یک شخص واقعی روبه­رو هستیم. من بارها سوالاتی از این دست را از خود پرسیده‌­ام، اما این موضوع تا کنون حل نشده است. با این حال منتظر بمانید، چراکه ما در حال مذاکراتی جدی برای ساختن فیلمی جدید و احتمالا یک سه­‌گانه هستیم.

بنابراین واضح است که کامرون از آن زمان در فکر ساختن نه تنها فیلم Terminator 6 ، بلکه فیلم­های بیشتری بعد از این یکی بوده است.

 


کاراکتر دنی راموس با بازی ناتالیا ریس


natalia-reyes-terminator-6 / ناتالیا ریس

این بازیگر کلمبیایی قرار است تا یکی از نقش­‌های اصلی فیلم، یعنی دنی که در اولین عکس منتشر شده در کنار سارا کانر دیده می­‌شود را بازی کند. دنی ظاهرا در شرکت «آریوس موتورز» کار می­‌کند، چراکه لوگو این شرکت را می­‌توان روی لباس مخصوص کار او دید. مدتی پیش سایت Terminator Fans کاراکتر دنی را یک زن مستقل توصیف کرده بود که در اویل دهه سوم زندگی خود قرار داشته و از مکزیکو سیتی آمده است. او در محله‌­ای با قشر کارگر بزرگ شده است و بیشتر از آنکه سواد آکادمیک داشته و درباره آنچه در کتاب­‌ها نوشته شده بداند، برای اینکه چطور گلیم خود را در خیابان­‌ها از آب بیرون بکشد، دانش و مهارت دارد.

او به شدت به خانواده اهمیت داده و به آن باور دارد و همیشه به طریقی، حتی در تاریک‌­ترین موقعیت‌­ها و شرایط، باریکه‌­ای از نور و روشنایی را پیدا می­کند. گمانه‌­زنی‌­ها حاکی از آن است که کاراکتر دنی که اولین نقش آمریکایی ریس به شمار می­‌رود، ممکن است پایه و اساس فیلم­‌های بعدی این فرنچایز باشد که احتمالا پس از پایانی راضی کننده برای نقش‌­های همیلتون و شوارتزنگر در فیلم Terminator: Dark Fate، ساخته خواهند شد.

 


کاراکتر گریس با بازی مکنزی دیویس


mackenzie-davis-terminator-6 / مکنزی دیویس

نقش اصلی دیگر فیلم Terminator: Dark Fate با بازی مکنزی دیویس، گریس نام دارد. در اولین تصویر منتشر شده او در کنار سارا کانر، نشانه‌­هایی روی بدن او دیده می­‌شود و انتظار می‌­رود که او به نوعی یک سرباز یا آدمکش باشد. همچنین این احتمال وجود دارد که او متعلق به زمان آینده باشد، اما در حال حاضر این تنها یک حدس به شمار می‌­رود. طرفداران احتمالا دیویس را با سریال Halt and Catch Fire شبکه AMC و یا نقشش در فیلم­های Blade Runner 2049 و The Martian بشناسند. او همچنین در اپیزود برنده جایزه امی سریال Black Mirror به نام San Junipero نیز در نقش اصلی ظاهر شده بود. دیویس بدون شک یکی از کاراکترهای معروفی است که به این فرنچایز افزوده شده و قطعا با ژانر علمی تخیلی هم غریبه نیست. او همچنین برای مدتی، پیش از آنکه تیم بازیگری به صورت رسمی اعلام شود، گزینه برتر تیم میلر بود.

 


ترمیناتور جدید با بازی گابریل لونا


gabriel-luna-terminator-6 / گابریل لونا

گابریل لونا که در نقش رابی ریس یا همان روح سوار در سریال Marvel’s Agents Of S.H.I.E.L.D شبکه ABC حضور یافته بود، حالا قرار است تا نقش ترمیناتور جدید را در Terminator: Dark Fate بازی کند. چند ماه پیش بود که آرنولد شوارتزنگر تصویری از خود را در باشگاه که مشغول مربیگری و تمرین دادن به لونا برای حرکات ماشینی بود، توییت کرد. بنابراین ما می‌­دانیم که او برای نقشش سخت تمرین کرده است، اما جزئیات بیشتری تاکنون افشا نشده است. می­توان حدس زد که او یک نقش منفی را، همانند آنچه در فیلم اول دیده بودیم، داشته باشد و شاید هم سازندگان تصمیم به اجرای یک پیچش داستانی دیگر، همانند آنچه در فیلم دوم رخ داد، داشته باشند.

 


برادر دنی با بازی دیگو بونتا


diego-bonta / دیگو بونتا

خواننده و بازیگر، «دیگو بونتا» قرار است تا در نقش برادر دنی ظاهر شو، و این تمام چیزی است که ما دراین باره می‌­دانیم. البته باتوجه به اینکه دنی کاراکتری خانواده محور است، برادر او می­‌تواند از نقشی کلیدی برخوردار باشد. هرچند که بونتا در فیلم Rock of Ages به ایفای نقش پرداخت، اما بیشتر به خاطر حضور متعدد او در سریال‌­های تلویزیونی مختلفی همچون Scream Queens ،90210 ،Pretty Little Liars و Jane The Virgin شناخته می­‌شود. او همچنین به عنوان نقش اول در سریال Luis Miguel و بسیاری نقش­‌های دیگر در سریال‌­های بومی زادگاهش مکزیک، حضور دارد.

 


آیا جان کانر برای فیلم ترمیناتور 6 بازمی­‌گردد؟


john-conner-terminator-2 / جان کانر در ترمیناتور 2

بدون شک نقش­‌های مکمل زیادی در این فیلم وجود خواهد داشت، ولی آیا جان کانر نیز یکی از آن‌ها است؟ تا کنون که هیچ خبری از بازگشت ادوارد فرلانگ برای این فیلم شنیده نشده است، اما تصویری که توسط سایت Bloody Disgusting منتشر شد نشان می‌­دهد که احتمالا جوان­ی‌های جان کانر احتمالا به نوعی در فیلم Terminator 6 دیده خواهد شد. این عکس درواقع «جود کالی» و «برت آذر» را نشان می­‌دهد که مشغول گرم کردن و نرمش هستند. آنها به ترتیب بازیگران فیزیکی نقش­های جان کانر و تی 800 هستند که به صورت کامپیوتری چهره ادروارد فرلانگ و آرنولد را خواهند داشت. این سایت قبلا ادعا کرده بود که جود کالی قرار است نقش جوانی جان کانر را ایفا کند، اما پس از انتشار این عکس، حدس زده می‌­شود که چهره جوان‌تری از ادوارد فرلانگ که متعلق به فیلم دوم است را شاهد خواهیم بود.

 


آیا فیلم ترمیناتور 7 نیز در کار خواهد بود؟


terminator 2 t-800 thums up / ترمیناتور 2

به صورت رسمی، این فرنچایز چیزی فراتر از Terminator 6 را در برنامه خود ندارد، اما همانطور که تا کنون دیده‌­ایم، همواره راهی برای بازگشت پیدا می­‌کند. همچنین بر اساس صحبت‌­های کامرون نیز، به نظر می‌­رسد که امید بر این است که این فیلم شروع یک سه‌­گانه جدید باشد. البته از طرف دیگر، این چنین امیدواری­‌هایی برای فیلم­‌های Terminator Salvation و Terminator Genisys نیز به گوش رسیده بود که همانطور که دیدیم، به جایی نرسید. کامرون در ماه جولای سال 2017 بود که به شرح زیر درباره برنامه آینده این فرنچایز توضیح داد:

سوال اینجاست که آیا این فرنچایز دوره خود را گذرانده است، یا اینکه می­‌توان آن را از نو گرفت؟ آیا همچنان می­‌تواند ارتباط و موضوعیت خود را، در عصر حاضری که دنیای ما در حال رسیدن به آنچه در دو فیلم اول از آن به عنوان علمی تخیلی یاد می­‌شد به سر می‌­برد، حفظ کند؟ حالا من در حال مذاکره با دیوید الیسون، صاحب فعلی حقوق فرنچایز Terminator هستم و قرار است که این حقوق در بازار آمریکا و تحت قانون کپی رایت این کشور، در یک سال و نیم آینده به جانب من بازگردد. بنابراین ما درباره اینکه چه کاری می­‌توان کرد، در حال صحبت و همفکری هستیم. در حال حاضر به ساختن یک سه­‌گانه جدید و بازسازی این فرنچایز از نو، علاقه داریم.

بعضی از طرفداران فکر می‌­کنند که این فیلم باید آخرین فیلم از این فرنچایز باشد، اما رای نهایی را باکس آفیس مشخص می­‌کند. باید منتظر ماند و دید که وقتی فیلم Terminator: Dark Fate نهایتا به همراه لیست بلندبالایی از فیلم­های دیگر در سال 2019 اکران شد، طرفداران چه حسی خواهند داشت. بنابراین مدتی دیگر نیز باید صبر کرد تا ببینیم فیلم Terminator 6 چه چیزی برای ما در چنته دارد.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha