آموزش فتوشاپ به زبان ساده برای افراد مبتدی

اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد یادگیری فتوشاپ را دارید و به دنبال آموزش مبتدی فتوشاپ برای خود می‌گردید اما تاکنون به دلایلی نتوانسته‌اید این کار را انجام دهید، در ادامه می‌توانید آموزش فتوشاپ با زبانی ساده را دنبال کنید.

فتوشاپ، یکی از بزرگترین اسم‌ها در زمینه ویرایش تصویر و طراحی است. یادگیری فتوشاپ برای بسیاری از افراد مشکل به نظر می‌زسد؛ در واقع این برنامه که امکانات بی‌شماری را در خود جای داده، یکی از پیچیده‌ترین برنامه‌های کامپیوتری است. معمولاً کاربران ناآشنا نیز بعد از اولین تجربه کار با این نرم‌افزار، چندان برای استفاده مجدد از آن رغبتی از خود نشان نمی‌دهند. اما نگران نباشید، چون در این مطلب قرار است آموزش فتوشاپ را به زبانی ساده دنبال کنیم. با استفاده از لینک‌هایی که در ادامه مطلب قرار داده شده‌اند، شما می‌توانید بخش‌های مختلف آموزش مبتدی فتوشاپ را به آسان‌ترین شکل ممکن یاد بگیرید.

فهرست عناوین:

 • با فتوشاپ می‌خواهید چه کار کنید؟
 • آموزش مبتدی فتوشاپ برای شروع کار
  • معرفی ابزارهای اصلی
  • آشنایی با پنل‌ها
  • آشنایی با منوها
  • آشنایی با لایه‌ها
  • نحوه ویرایش تصاویر
  • کشیدن نقاشی دیجیتال
  • طراحی و تایپ در فتوشاپ
  • فیلترها و نحوه کار کردن با آن‌ها

آموزش مبتدی فتوشاپ

با یادگیری فتوشاپ می‌خواهید چه کار کنید؟

فتوشاپ، برنامه جامعی است که در حرفه‌های مختلف، از طراحی گرفته تا عکاسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع این نرم‌افزار در زمینه همه هنرهای بصری کامپیوتری کاربرد دارد. پس با این حال در آغازین گام‌های استفاده از فتوشاپ باید این موضوع را بدانیم که هدف ما از یادگیری فتوشاپ چیست. پاسخ به این سوال می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد، چراکه هم باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود و هم یادگیری آسان‌تری را فراهم خواهد کرد.

اگر شما به عنوان یک عکاس می‌خواهید از فتوشاپ استفاده کنید، پس چندان لازم نیست که حتما از نظر طراحی نیز در کار با فتوشاپ حرفه‌ای باشید و تمام ابزارها و تکنیک‌های مربوط به طراحی را هم بدانید و همچنین برعکس. هیچ وقت یک طراح وب که از فتوشاپ برای طراحی عناصر صفحات اینترنتی استفاده می‌کند، بدون تخصص در زمینه عکاسی و تکنیک‌های آن نمی‌تواند مانند یک عکاس از این نرم‌افزار بهره ببرد؛ که البته هم نباید چنین انتظاری داشت.

از طرف دیگر پاسخ به سوال بالا ممکن است شما را به این موضوع رهنمون سازد تا بتوانید هدف خود را با نرم‌افزار گرافیکی دیگری تحقق ببخشید. در زمینه نرم‌افزارهای گرافیکی نیز قبلا مقاله‌ای در پلازامگ منتشر شده بود.

 


آموزش مبتدی فتوشاپ برای شروع کار


در ادامه بخش‌هایی اصلی که همه افراد در آغاز راه یادگیری فتوشاپ باید با آن‌ها آشنا شوند را مشاهده می‌کنید. با کلیک کردن روی هر کدام از بنرهای زیر می‌توانید آموزش بخش مربوطه را مشاهده کنید.

آموزش فتوشاپ آموزش فتوشاپ
آموزش فتوشاپ آموزش فتوشاپ
آموزش فتوشاپ آموزش فتوشاپ
آموزش فتوشاپ آموزش فتوشاپ

اهمیت آشنایی با این هشت قسمت آموزش فتوشاپ در واقع به مانند گرم کردن بدن قبل از ورزش است. پس برای هر بخش تا می‌توانید زمان اختصاص دهید و ابزارها و تکنیک‌هایی که در خلال متن‌ها بیان می‌شود را تمرین کنید تا بتوانید تجربه‌های لازم را کسب کرده و در راه یادگیری فتوشاپ به سوی حرفه‌ای شدن گام بردارید. در ادامه به صورت خلاصه به معرفی هر یک از این بخش‌های آموزش فتوشاپ می‌پردازیم.

 

معرفی ابزارهای اصلی

اولین موردی که کاربران هنگام باز کردن فتوشاپ با آن مواجه می‌شوند، پنل‌ها، پالت‌ها و ابزارهای مختلفی است که در آن وجود دارد. در اولین قسمت از آموزش مبتدی فتوشاپ به معرفی هر یک از ابزارهایی که با آن‌ها مواجه می‌شوید و تنظیمات مربوط به آن‌ها می‌پردازیم. برای دنبال کردن این قسمت از آموزش فتوشاپ روی این لینک کلیک کنید.

نوار ابزار فتوشاپ

 

آشنایی با پنل‌ها

وقتی با ابزارهای فتوشاپ آشنا شدید، نوبت آن می‌رسد که سراغ پنل‌های مختلف آن بروید. فتوشاپ دارای پنل‌ها زیادی است که می‌تواند برای برخی از کاربران گیج‌کننده باشد. در این بخش از یادگیری فتوشاپ به معرفی پنل‌ها و تنظیمات مربوط به آن‌ها پرداخته‌ایم. برای دنبال کردن این قسمت از آموزش فتوشاپ روی این لینک کلیک کنید.

پنل های فتوشاپ / photoshop panels

 

آشنایی با منوها

منوهای فتوشاپ یکی دیگر از بخش‌های سردرگم کننده آن است. از جمله این منوها می‌توان به File ،Edit ،Image و … اشاره کرد که هر کدام بخش‌های مختلفی را در خود جای داده‌اند. در این بخش از آموزش مبتدی فتوشاپ سعی کرده‌ایم منوهای مختلفی که در فتوشاپ با آن‌ها مواجه می‌شوید را معرفی کنیم. برای دنبال کردن این قسمت از آموزش فتوشاپ روی این لینک کلیک کنید.

منوی Image فتوشاپ

 

آشنایی با لایه‌ها

پنل لایه‌ها در فتوشاپ به عنوان یکی از بخش‌های اصلی این برنامه شناخته می‌شود که در انجام کارهای ساده نیز ممکن است به آن نیاز پیدا کنید. در این بخش از آموزش مبتدی فتوشاپ ما به صورت پایه‌ای درباره پتل لایه‌ها توضیح داده‌ و به معرفی برخی از انواع اصلی آن که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، پرداخته‌ایم. برای دنبال کردن این بخش مهم از آموزش فتوشاپ روی این لینک کلیک کنید.

لایه ها در فتوشاپ

 

نحوه ویرایش تصاویر

بعد از یادگیری آموزش‌ها قبلی، به بخش اصلی هدف از کار با فتوشاپ می‌رسیم، یعنی ویرایش تصاویر. در این بخش از آموزش مبتدی فتوشاپ ما به مواردی مانند برش تصاویر، تنظیمات کنتراست و روشنایی، و شفاف کردن تصاویر پرداخته‌ایم. سعی کنید مراحل آموزش را قدم به قدم طی کنید تا با مشکل مواجه نشوید. برای دنبال کردن این بخش مهم از آموزش فتوشاپ روی این لینک کلیک کنید.

ابزار کراپ فتوشاپ

 

کشیدن نقاشی دیجیتال

اگر هدف شما از یادگیری فتوشاپ نقاشی کشیدن است باید بگوییم که این نرم‌افزار برای کاربران هنرمندش هم ابزارهایی خاص درون خود دارد. بنابراین شما چه بخواهید به صورت حرفه‌ای به نقاشی دیجیتال بپردازید و یا اینکه از آن به عنوان یک سرگرمی استفاده کنید، فتوشاپ ابزارهای بسیار در این زمینه دارد و می‌تواند شما را همراهی کند. در این بخش از آموزش مبتدی فتوشاپ با کشیدن نقاشی دیجیتال و ابزارهای مربوط به آن آشنا خواهید شد. برای دنبال کردن این بخش از آموزش فتوشاپ روی این لینک کلیک کنید.

نقاشی دیجیتال با فتوشاپ

 

طراحی و تایپ در فتوشاپ

ما در این بخش از آموزش مبتدی فتوشاپ به معرفی ابزارهای مربوط به نوشتن متن و طراحی در فتوشاپ پرداخته‌ایم. اگر قصد دارید متنی را با طراحی مناسب روی عکس‌های خود قرار دهید باید با این بخش از آموزش آشنا باشید. پس از معرفی ابزارهای مربوطه، نحوه طراحی جلد یک کتاب نیز در این قسمت آورده شده است. برای دنبال کردن این بخش از آموزش فتوشاپ روی این لینک کلیک کنید.

طراحی و تایپ و در فتوشاپ

 

فیلترها و نحوه کار کردن با آن‌ها

یکی از بخش‌های مورد علاقه همه کاربران فتوشاپ منوی فیلترها است. این منو فیلترهای جذابی را در خود جای داده که امتحان کردن هر کدام از آن‌ها روی عکس خود می‌تواند سرگرم کننده باشد. ما در این بخش از آموزش مبتدی فتوشاپ درباره فیلترها و نحوه اعمال کردن آن‌ها روی تصاویر و تاثیر هر یک از آن‌ها صحبت کرده‌ایم. برای دنبال کردن این بخش جالب از آموزش فتوشاپ روی این لینک کلیک کنید.

فیلترها در فتوشاپ

برای آشنایی بیشتر با موارد جالب در مورد فتوشاپ، می‌توانید به مقاله «10 نکته و ترفند کاربردی فتوشاپ برای افراد مبتدی» مراجعه کنید و هر سوالی هم داشتید می‌توانید در بخش نظرات مطرح کنید؛ اگر بتوانیم حتما راهنمایی‌تان خواهیم کرد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
سینا 26 فروردین 1398، 16:21

ممنون از آموزش خوبتون. برای اینکه توی انتخاب کردن، خطوط انتخاب رو منظم تر کنم و شکسته شکسته نباشه چیکار کنم؟

اعظم بجاری 28 فروردین 1398، 12:03

ممنونم از نظرتون، در پاسخ به سوالتون هم باید بگم که یه مقدار نیاز به کسب مهارت داره، اما برای انتخاب خط صاف می تونید کلید Shift رو نگه دارید و یا سایر گزینه‌های مناسب برای انتخاب رو برگزینید

OoO 26 فروردین 1398، 16:37

خیلی خوب بود. مشکل منو برطرف کرد

اعظم بجاری 28 فروردین 1398، 10:46

خواهش می کنم دوست عزیز، ممنون از نظر شما

مرتضی 30 مهر 1398، 02:27

خیلی خوب و عالی بود ممنونم بابت زحماتتون خدا قوت🙏❤🙏

اعظم بجاری 02 آبان 1398، 13:47

خواهش می کنم، ممنون از نظرتون

سام 05 آبان 1398، 20:15

سلام خیلی خوب بود خدا قوت

اعظم بجاری 08 آبان 1398، 22:39

سلام ممنون از نظرتون، پیشنهاد میدم سایر موارد آموزشی سایت رو در صورت تمایل دنبال کنید https://www.plaza.ir/mag/category/tech/learning/