استفاده از شارژر تقلبی به جای شارژر اصل چه پیامدهایی به دنبال دارد؟

استفاده از شارژر تقلبی به جای شارژر اصل چه پیامدهایی به دنبال دارد؟
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

استفاده از شارژر‌های تقلبی می‌تواند بسیار خطرناک باشد و این موضوعی است که باید جدی گرفته شوند. در ادامه به این خطرات اشاره کرده و بررسی خواهیم کرد که چگونه شارژر اصل را از شارژر تقلبی تشخیص دهیم.

استفاده از شارژر‌های تقلبی نباید سرسری گرفته شود. شارژر‌های تقلبی بارها باعث صدمات جدی و حتی مرگ بوده‌اند و این یعنی خطر استفاده از آنها بسیار جدی‌ است که البته با این وجود، هنوز هم بسیاری این خطر را به جان میخرند. امیدواریم این مقاله مقداری روشنگر جدی بودن میزان ریسک استفاده از شارژر تقلبی باشد.

 


خطر برق‌گرفتگی و انفجار


این‌ها بزرگترین خطرات استفاده از این شارژرها هستند که تنها از عنوانشان میتوان متوجه شد با چه چیز ترسناکی سروکار داریم! این شارژرها بدون هیچگونه نظارت بر پروسه تولید ساخته می‌شوند، بنابراین، هیچگونه گواهی امنیت یا کیفیتی از طرف آژانس‌های بین‌المللی و قوانین امنیت مصرف کننده برای آنها وجود ندارد!

بدلیل فقدان نظارت بر ساخت این شارژرها، احتمال برق‌گرفتگی و صدمات ناشی از انفجار توسط آنها بسیار بیشتر است. اجازه بدهید با شما صادق باشیم، ما قصد نداریم بگوییم شارژر‌های استاندارد هیچکدام از این خطرات را ندارند، ما قصد داریم بگوییم نسبت خطرات استفاده از انواع شارژرهای گوشی استاندارد در مقابل استفاده از شارژر‌های تقلبی بسیار ناچیز است، چراکه شارژرهای استاندارد تست‌ها و پروسه‌های نظارتی بسیاری را میگذرانند تا به دست مصرف کننده برسند.

شارژر

 


خطر بیش‌گرمایی


به همان دلایلی که در بالا گفته شد، شارژر شما ممکن است بیش از حد ممکن داغ شود و این تنها به معنی آتش گرفتن خود شارژر نیست، بلکه ممکن است باعث آتش گرفتن چیزهای مشتعلی که ممکن است در مجاورت آن باشند هم شود! از آنجایی که استفاده از مواد مصرفی مرغوب و باکیفیت برای شرکت‌های سازنده این شارژرها بیشتر شبیه به یک شوخی‌ست، انتظار نداشته باشید پلاستیک محافظ شارژرتان بتواند گرما را بخوبی مدیریت کند!

اگر خطر شعله‌ور شدن، انفجار و برق‌گرفتگی برای شما مهم نیست، اجازه دهید شانس خودمان را یکبار دیگر برای ترساندن شما از خرید شارژر‌های تقلبی امتحان کنیم! پرداخت مقدار کمتری هزینه برای خودداری از خرید یک شارژر استاندارد ممکن است به قیمت از بین رفتن تلفن هوشمند شما تمام شود!

این مسئله به راحتی آب خوردن برای تلفن هوشمند شما اتفاق می‌افتد، پس واقعا باید نگران باشید! مشکلات کیفی یک شارژر ممکن است آسیب های جدی به تلفن هوشمند وارد کند که کم شدن عمر باتری و یا حتی انفجار باتری گوشی محبوبتان میتواند تنها دو گزینه از مشکلات احتمالی ایجاد شده برای شما باشد. شارژر‌های استاندارد درون خود یک فیوز امنیتی دارند که جریان برق را در صورت بیش‌فعالی باتری گوشی برای دریافت شارژ قطع می‌کند تا از جرقه، صدمات سخت‌افزاری و مخصوصا آتش‌سوزی جلوگیری کند، حال شما تصور کنید این فیوز وجود نداشته باشد و قطع‌کن مدار شارژر هم به هر دلیلی عمل نکند آن زمان است که باید منتظر اتفاقات پر سروصدا بود! در اینجا دیگر ولتاژ و آمپراژ به‌تنهایی اهمیتی پیدا نمی کند وقتی گوشی شما می‌تواند به راحتی تبدیل به گلوله ای از آتش شود، بنابراین، مقداری خرج اضافه برای جلوگیری از تبدیل شدن گوشی دلبندتان به یک اجاق گاز واقعی ارزشش را دارد!

 


خطر آسیب به باتری


یک محصول تقلبی باید برای سازندگانش سودآور باشد و استفاده از متریال مصرفی باکیفیت، سودآوری کمتری برای تولید‌کننده خواهد داشت، در نتیجه با عدم استفاده از متریال باکیفیت در تولید محصول، ممکن است عملکرد مطلوبی را از آن محصول شاهد نباشیم و این شاخصه اصلی محصولات تقلبی‌ست! این محصولات ممکن است کار کنند، اما بسیار بعید است که درست به همان کیفیت و کارایی محصول اصلی باشند.

باتری گوشی شما برای همکاری با شارژر استاندارد ارائه شده توسط شرکت اصلی سازنده تلفن هوشمند شما طراحی شده و کوچکترین تغییر در آمپراژ یا ولتاژ دریافتی از طرف شارژر میتواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به باتری وارد کند.

علاوه بر این، شارژرهای سریع بسیار کمیاب هستند و شارژری که شما بصورت تقلبی و با‌عنوان فست شارژ تهیه می‌کنید، نه‌تنها گوشی شما را سریع شارژ نمی‌کند، بلکه ممکن است بیشتر از حد معمول شارژ شدن گوشی شما را طول دهد که این مطلب علاوه بر آسیب زدن به گوشی، در مصرف برق و زمان هم به شما آسیب وارد می‌کند.

فست شارژر

 


اگر دچار مشکل شود، شکایتی در کار نخواهد بود!


شارژرهای تقلبی و گارانتی؟! حتما شوخی می کنید! در صورت خرید شارژر تقلبی، شما هیچگونه ضمانتنامه‌ای از شرکت مرجع دریافت نخواهید کرد و در نتیجه حق شکایت هم برای شما از بین می‌رود. این مشکل معمولا در بین شارژرهای ماشین تقلبی بسیار معمول است و بعد از مدتی یا بسیار کند می‌شوند و یا کاملا از کار می‌افتند و همانطور که گفتیم، شما از کسی ضمانتنامه دریافت نکرده‌اید، پس لطفا این‌بار حتما یک شارژر استاندارد تهیه کنید که علاوه بر توانایی استفاده از ضمانتنامه آن، مشکلاتی که در بالا گفته شد برایتان پیش نیاید!

 


شارژرهای جایگزین خوب وجود دارند!


شارژر یوگرین

قبل از آنکه هرگونه موضع‌گیری در مورد این نوشته انجام دهید، اجازه دهید واضح بیان کنیم که ما مخالف شارژرهای تقلبی هستیم، نه مخالف شارژرهای جایگزین باکیفیت با برندهایی که کارشان تولید تجهیزات جانبی تلفن همراه است. برندهای بسیاری هستند که شارژرهای با کیفیت تولید می‌کنند و اگر تهیه شارژر اصلی کمپانی تولیدکننده گوشی هوشمندتان برای شما سخت است، می‌توانید از برندهای باکیفیت جایگزین استفاده کنید! برندهایی مثل تسکو، یوگرین، لوکسا2، ریمکس و بسیاری برند باکیفیت دیگر که از طریق فروشگاه پلازا هم قابل تهیه هستند!

 


نکاتی برای تشخیص شارژر تقلبی از شارژر اصلی


 • لوگو یا کلمات چاپ شده اشتباه یا لکه‌دار به نظر می‌رسند
 • بیش از حد سبک به نظر می‌رسد
 • رنگ سفید آنها به زردی تمایل دارد
 • با بسته‌بندی ضعیف یا بصورت کلی بدون بسته‌بندی تحویل داده می‌شود
 • بدون نشانه‌های گواهینامه‌های معتبر ارائه می‌شود
 • کاور پلاستیکی شارژر به نظر بد جفت شده یا کیفیت مناسبی ندارد
 • کابل شل است یا درست جفت نشده یا بصورت کلی بدون کابل ارائه می شود

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 32.6 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 20.3 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 17.6 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 7.1 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 4 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
بازی ها
 • 01 بهمن 1399
  HITMAN 3
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 09 بهمن 1399
  The Medium
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 17 بهمن 1399
  Nioh / Nioh 2 Remastered
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5