بهترین سریال های تلویزیونی ایران در سال 98 ؛ از ستایش 3 تا فوق لیسانسه ها

سریال‌های تلویزیونی همواره در بین ایرانیان محبوب بوده‌اند. در این مقاله به معرفی برخی از بهترین سریال‌ های تلویزیونی ایران در سال 1398 می‌پردازیم.

سریال‌های تلویزیونی از محبوب‌ترین سرگرمی‌های خانواده‌های ایرانی به حساب می‌آیند. بعضی از این سریال‌های ایرانی آنقدری محبوب می‌شوند که حتی در مهمانی‌های خانوادگی هم افراد در کنار هم به تماشای آنها می‌نشینند. در این مقاله به معرفی برخی از بهترین سریال‌ های تلویزیونی ایران در سال 1398 خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

بهترین سریال های تلویزیونی ایران

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • بهترین سریال های تلویزیونی ایرانی در سال 98
  • سریال دنگ و فنگ روزگار
  • سریال روزهای بی قراری 2
  • سریال شرایط خاص
  • سریال ستایش 3
  • سریال آچمز
  • سریال فوق لیسانسه ها
  • سریال از سرنوشت
  • سریال پردیس
  • سریال بهترین سال های زندگی ما
  • سریال سرباز

 


بهترین سریال های تلویزیونی ایرانی در سال 98


در این قسمت می‌توانید با بهترین سریال های تلویزیونی ایران در سال 1398 آشنا شوید. بعضی از این سریال‌ها در زمان نگارش این مقاله هنوز پخش نشده‌اند.

 

سریال دنگ و فنگ روزگار

بهترین سریال های تلویزیونی ایران

سریال تلویزیونی «دنگ و فنگ روزگار» یک سریال کمدی است که جواد مزدآبادی آن را کارگردانی کرده است. این سریال نزدیک به 120 بازیگر دارد و در بیش از 70 لوکیشن در تهران فیلمبرداری شده است. سریال دنگ و فنگ روزگار که یکی از بهترین سریال های تلویزیونی ایران به حساب می‌آید، در فروردین و اردیبهشت 98 در 30 قسمت از شبکه یک سیما به روی آنتن رفت.

داستان این سریال درباره دو دوست (با بازی محمد نادری و سیروس گرجستانی) است که طی شراکت‌شان دچار مشکلاتی می‌شوند. اما آنها مجبور می‌شوند سال‌ها این مشکلات را پنهان کنند. همین باعث اتفاقی طنز در رابطه آنها می‌شود.

سریال دنگ و فنگ که از ویژگی‌های طنز موقعیت استفاده می‌کند، در 70 مکان مختلف فیلمبرداری شده و همین موضوع از عوامل جذابیت آن برای مخاطبان است. نگارش این سریال 3 سال زمان برده و چندین بار بازنویسی شده است. به گفته امیرحسین طالبی کاشانی تهیه‌کننده دنگ و فنگ روزگار، اکثر تهیه‌کنندگان از ساخت سریال‌های طنز فراری هستند و ترجیح می‌دهند کار‌های درام و اجتماعی انجام دهند. اما او در طول این سال‌ها به‌غیر از «دستپخت»، همیشه طنز کار کرده است.

در جدول زیر می‌توانید لیست برخی از بازیگران سریال دنگ و فنگ روزگار را مشاهده کنید.

نام بازیگر نقش
محمد نادری اردشیر چالنگری – شخصیت اصلی
سیروس گرجستانی ولی اتفاقی – همسایه اردشیر
پانته‌آ مهدی‌نیا نغمه – زن اردشیر
نیما شاهرخ شاهی انوشیروان چالنگری (انوش) – برادر اردشیر
امیر غفارمنش صابر دودکار – دوست اردشیر
غلامرضا نیکخواه فریدون هزارخانی (هزاری) – املاکی
ساعد هدایتی صفا روح – همسایه اردشیر
مهدی امینی‌خواه تیمور (تیمور لنگ) – دزد مغازه فریدون
سینا رازانی شاهد عینی – طلبکار اردشیر
محمد فیلی کاوه چالنگری – پدر اردشیر
زهرا داوودنژاد نعیمه – زن فیروز
مهری آل‌آقا دلشاد – زن ولی

 

سریال روزهای بی قراری 2

بهترین سریال های تلویزیونی ایران

سریال «روزهای بی قراری» یک ملودرام ایرانی‌ست که کاظم معصومی آن را کارگردانی کرده است. فصل اول این سریال از تاریخ 30 بهمن 1395 به روی آنتن رفت. فصل دوم سریال روزهای بی قراری از 17 فروردین 1398 به روی آنتن شبکه دو صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران رفت. فصل دوم این سریال در 28 قسمت پخش شده است.

85 درصد مکان‌های فیلمبرداری سریال روز‌های بی‌قراری 2 در تبریز و 15 درصد آن در شهر مشهد تصویربرداری شده و در آن تاریخچه فرش تبریز مرور شده است. در واقع مخاطبان به نوعی با تماشای این اثر هم سرگرم می‌شوند و هم پی به زیبایی‌های فرش تبریز خواهند برد.

در جدول زیر می‌توانید لیست بازیگران فصل دوم سریال روزهای بی قراری را مشاهده کنید.

نام بازیگر نقش
سارا صوفیانی سارا
مجید واشقانی منصور
فخرالدین صدیق شریف امیرستار
مهتاج نجومی مهرآنا
افسانه بایگان مرجان
حمیدرضا آذرنگ بیژن
کاظم هژیر آزاد عموی سازا
صفا آقاجانی مهین

 

سریال شرایط خاص

بهترین سریال های تلویزیونی ایران

«شرایط خاص» یکی از بهترین سریال های تلویزیونی ایرانی در سال 1398 است. این سریال طنز را وحید امیرخانی کارگردانی کرده است. پخش سریال شرایط خاص از تاریخ 24 فروردین 1398 از شبکه سه سیما آغاز شد. این سریال در 18 قسمت پخش شده است.

کامبیز دیرباز شخصیت اصلی این سریال را بازی می‌کند. دیرباز که اخیرا در سریال‌هایی درام مانند «زیر پای مادر» و «پشت بام تهران» بازی کرده بود، این بار با یک سریال کمدی به خانه‌های ما آمد. این سریال نگاهی گذرا به دفاع مقدس دارد و مضامین اجتماعی با زبانی طنز در آن مطرح می‌شوند. سریال شرایط خاص در بیش از 100 لوکیشن اصلی و فرعی در تهران و حومه آن ضبط شده است.

در جدول زیر می‌توانید لیست برخی از بازیگران سریال شرایط خاص را مشاهده کنید.

نام بازیگر نقش
کامبیز دیرباز آصف مهرمنش/محمدحسین علیانی – شخصیت اصلی
بهرام افشاری منوچهر شانه به سر (منوچهر هدهد) – دوست آصف
پروانه معصومی مرضیه رضاپور – کارخانه‌دار
نادر سلیمانی احمد (هوشنگ) تقوایی
سیروس گرجستانی محمد مهرمنش – پدر آصف
کاظم سیاحی ارژنگ فیاض – کارآگاه پلیس
مریم سعادت عطیه رضاپور
شهره سلطانی خانم جمشید – رئیس سابق آصف
اسدالله یکتا کل جعفر
سوگل قلاتیان آسیه مهرمنش – خواهر آصف

 

سریال ستایش 3

بهترین سریال های تلویزیونی ایران

بی‌شک یکی دیگر از بهترین سریال های تلویزیونی ایران در سال 1398، فصل سوم سریال «ستایش» است. این سریال به کارگردانی سعید سلطانی و نویسندگی سعید مطلبی تاکنون در 3 فصل پخش شده است. سریال ستایش 3 از تاریخ 22 شهریور 1398 تا 7 آبان 1398 به روی آنتن شبکه سوم سیما رفت.

داستان سریال ستایش حول محور زنی به نام ستایش می‌گذرد که گرفتار ناملایمات زندگی شده است. در فصل سوم حشمت فردوس سعی دارد اعتبار از دست رفته‌اش را باز یابد و به واسطه نوه‌اش محمد به ستایش نزدیک می‌شود.

اولین قسمت سریال ستایش در تاریخ 12 آذر 1389 به روی آنتن رفت و از همان زمان طرفداران زیادی پیدا کرد. البته گریم سریال ستایش همواره مورد نقد بینندگان قرار گرفته است. هنوز مشخص نیست که فصل چهارم سریال ستایش ساخته خواهد شد یا خیر.

در جدول زیر می‌توانید لیست برخی از بازیگران سریال ستایش 3 را مشاهده کنید.

نام بازیگر نقش
داریوش ارجمند حشمت فردوس
نرگس محمدی ستایش نادری
مهدی سلوکی محمد فردوس – پسر ستایش
سیما تیرانداز انیس صفایی
فریبا نادری پری سیما
لاله مرزبان نازگل فردوس – دختر ستایش
قربان نجفی صفایی
امیرمحمد زند محسن وحیدی – شوهر نازگل
شهرام پوراسد مهدی مظفری
اکرم محمدی خانم بزرگ
مهدی میامی غلام غلامی
مهتاج نجومی خانم مظفری
فرهاد جم حاج آقا بهبودی
کمند امیرسلیمانی سارا – همسر حاج آقا بهبودی

 

سریال آچمز

بهترین سریال های تلویزیونی ایران

یکی دیگر از پرطرفدارترین و بهترین سریال های تلویزیونی ایران در یک سال گذشته، سریال تلویزیونی «آچمز» است. سریال کمدی آچمز به کارگردانی مهرداد خوشبخت و نویسندگی سعید فرهادی ساخته شده است. این سریال از تاریخ 22 تیر 1398 تا 28 مرداد 1398 از شبکه سه سیما در 32 قسمت 45 دقیقه‌ای پخش شد.

داستان سریال آچمز درباره مردی به نام مصیب است. مصیب بعد از 45 سال متوجه می‌شود که او تنها فرزند خانواده نبوده است. به همین دلیل به تهران می‌رود تا گمشده مادرش را پیدا کند. اما در این حین اتفاقات زیادی می‌افتد و داستان او پیچیده و پیچیده‌تر می‌شود.

در جدول زیر می‌توانید لیست برخی از بازیگران سریال آچمز را مشاهده کنید.

نام بازیگر نقش
هومن برق نورد مصیب رنجبر/علی گلکار
سارا خوئینی‌ها شهلا تابش – کارواش‌دار
بیتا سحرخیز روح‌انگیز مومنی – معلم
فریده دریامج زینت رنجبر – خاله مصیب
رابعه مدنی ماه بیگم رنجبر – مادر مصیب
لیلی فرهادپور ملوک – مادر روح‌انگیز
احسان امانی زرین
سید مهرداد ضیایی مسعود اسدی
امیرحسین رستمی فرزاد مرشد
سهند جاهدی متین گلکار

 

سریال فوق لیسانسه ها

بهترین سریال های تلویزیونی ایران

سریال «فوق لیسانسه ها» درواقع فصل سوم سریال «لیسانسه ها» است. دو فصل اول این سریال به نویسندگی سروش صحت و ایمان صفایی و کارگردانی سروش صحت تولید شد. سریال فوق لیسانسه ها از تاریخ 17 آبان 1398 به روی آنتن شبکه 3 سیما خواهد رفت.

داستان این سریال طنز درباره 3 جوان لیسانسه است که هر کدام مشکلات خود را دارند. مازیار (با بازی امیر کاظمی) با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می‌کند. حبیب (با بازی هوتن شکیبا) سخت به دنبال این است که تشکیل خانواده بدهد. و مسعود (با بازی امیرحسین رستمی) به دنبال خانه‌ای برای اجاره است. بدون شک این سریال یکی از بهترین سریال های تلویزیونی ایرانی در ژانر کمدی است.

در جدول زیر می‌توانید لیست برخی از بازیگران سریال فوق لیسانسه ها را مشاهده کنید.

نام بازیگر نقش
هوتن شکیبا حبیب نقوی
امیر کاظمی مازیار رحمتی
امیرحسین رستمی مسعود شریفیان
عرفان برزین حمید نقوی – برادر کوچکتر حبیب
بهنام تشکر فرید رحیمی – سروان نیروی انتظامی
بیژن بنفشه‌خواه محمود مهاجر – پدر ترانه
مهران رجبی پاکبان بوستان
متین ستوده ترانه مهاجر – همسر مسعود
رویا میرعلمی فرشته رحیمی – همسر محمود
کاظم سیاحی رحیم رحمتی – پدر مازیار
عزت‌الله مهرآوران عباس نقوی – پدر حبیب
آتنه فقیه نصیری مینو – عمه لاله

 

در ویدئوی زیر می‌توانید تیزر سریال فوق لیسانسه ها را تماشا کنید.

 

سریال از سرنوشت

بهترین سریال های تلویزیونی ایران

سریال تلویزیونی «از سرنوشت» در دو فصل به صورت مجزا در حال فیلمبرداری است. این سریال به کارگردانی محمدرضا خردمندان و علیرضا بذرافشان ساخته می‌شود. این سریال 50 قسمتی توسط جمعی از نویسندگان به سرپرستی محمد محمود سلطانی و نویسندگی روح ا… صدیقی، سارا خسرو آبادی و مسعود کرمی به نگارش درآمده است و برای گروه فیلم و سریال شبکه دو سیما تولید خواهد شد.

قصه سریال از سرنوشت پیرامون سرنوشت دو کودک از سن کم تا جوانی است و زندگی آنها را در پرورشگاه نشان می‌دهد. محوریت این سریال امید بخشی و تلاش برای رسیدن به آمال و آرزو‌هاست.

مجید واشقانی، کامران تفتی، لیلا بلوکات، مریم کاظمی، فریبا نادری، علیرضا استادی، مهدی صبایی، مائده طهماسبی و علیرضا آرا از بازیگرانی هستند که در دو فصل این سریال به ایفای نقش می‌پردازند. این سریال هم می‌تواند یکی دیگر از بهترین سریال های تلویزیونی در سال 98 باشد.

 

سریال پردیس

بهترین سریال های تلویزیونی ایران

سریال «پردیس» یک سریال 50 قسمتی است که فصل اول آن در حال ساخت است و ممکن است فصل‌های بعدی هم داشته باشد. این کار به سفارش گروه تولیدات نمایشی و تئاتر تلویزیونی خانه تولیدات جوان صدا و سیماست که برای شبکه سه در حال تولید است.

سریال پردیس ماجراهای خوابگاه‌های دانشجویی را با زبانی طنز روایت می‌کند و هر قسمت آن داستانی متفاوت دارد. محور اصلی این سریال دانشجویان هستند. تاریخ پخش این سریال هنوز مشخص نشده است.

سلمان فرخنده، مهدیه نساج، فرامرز قلیچ خانی، نیلوفر هوشمند، محیا اسناوندی، فریبا طالبی، ستاره حسینی، مهدی فریضه، حسام خلیل نژاد، بهامین تورانی، فرشاد کلباسی، بهار داورزنی، مهدی سجادیان، آرش ماهان، راحله قبادی، مرتضی شریف، علی الهی و علی برجی در این مجموعه به ایفای نقش می پردازند.

 

سریال بهترین سال های زندگی ما

بهترین سریال های تلویزیونی ایران

سریال «بهترین سال های زندگی ما» به نویسندگی جابر قاسمعلی، یک درام تاریخی عاشقانه است. این سریال به کارگردانی احمد کاوری براساس رمان مطرح «مهاجران» نوشته هاوارد فاست ساخته می‌شود. این مجموعه می‌تواند در بین بهترین سریال های تلویزیونی ایران در سال 98 قرار بگیرد.

بهترین سال ‌های زندگی ما در 30 قسمت برای پخش از شبکه سوم سیما تولید می‌شود. داستان مجموعه در دهه 30 روایت می‌شود و قصه‌ای پرفراز و نشیب را به تصویر می‌کشد که در ادامه به دهه حاضر نیز می‌رسد. تنوع جغرافیایی لوکیشن‌ها و روایت پر شاخ و برگ از ویژگی‌های این سریال هستند.

علیرضا کمالی، بهنام تشکر، علیرضا جلالی تبار، هدایت هاشمی، برزو ارجمند، امیررضا دلاوری، داریوش کاردان، شهرام قائدی، رحیم نوروزی، رامین راستاد، مهدی امینی خواه، سهیلا رضوی، حدیثه تهرانی، نیلوفر شهیدی، الهام طهموری، علی سلیمانی، فرخ نعمتی، کورش سلیمانی، نسرین بابایی، افشین سنگچاپ، آوا دارویت، قربان نجفی، فریبا طالبی، مینا نوروزی، فریده دریامج، سهی بانو ذوالقدر، ساناز سماواتی، وحید شیخ زاده، بهراد خرازی، فرج الله گل سفیدی، انوش نصر، کرامت رودساز، حمیدرضا داوری و مهدیه کوهستانی در این سریال حضور دارند.

 

سریال سرباز

بهترین سریال های تلویزیونی ایران

یکی دیگر از مجموعه‌هایی که می‌تواند در لیست بهترین سریال های تلویزیونی ایران قرار بگیرد سریال «سرباز» است. سرباز سریالی عاشقانه و حماسی است که در 50 قسمت 45 دقیقه‌ای به کارگردانی هادی مقدم دوست تولید می‌شود. فیلمنامه این سریال که توسط حمید نعمت‌الله و هادی مقدم دوست نوشته شده، به منظور همدردی با مردم، دستخوش تغییراتی شد. در این سریال سکانس‌های مربوط به مناطق زلزله زده به مناطق سیل زده تغییر پیدا کرد.

سریال سرباز حکایت سرباز وظیفه‌ای به نام یحیی و همسرش یلدا و رفقای هم خدمتی‌اش است. در خلاصه داستان سرباز آمده است: در وفای عشق تو مشهور خوبانم چو شمع، شب نشین کوی سربازان و رندانم چو شمع.

آرش مجیدی، الیکا عبدالرزاقی، رویا تیموریان، جمال اجلالی، اسماعیل محرابی، کوروش تهامی، نیما شعبان‌نژاد، سیاوش خیرابی، علی هاشمی، افسانه کمالی، فرحناز منافی ظاهر، جواد خواجوی، کاوه آهنگر، مهتاب ثروتی، محبوبه صادقی، مهدی مستبصری، محمدطاهر مقدم دوست و دریا بخشنده از بازیگران این مجموعه هستند.

در این مقاله بهترین سریال های تلویزیونی ایران در سال 1398 را معرفی کردیم. به نظر شما بهترین سریال تلویزیونی سال 98 کدام مجموعه است؟ شما می‌توانید در پایین همین صفحه نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha