یوتیوبر کیست؟ با معروف ترین یوتیوبر های جهان آشنا شوید

انتشار ویدیو در یوتیوب افراد بیشماری را به شهرت جهانی رسانده است. در این مقاله با مشهورترین یوتیوبر ها یا همان شاخ های یوتیوب آشنا می‌شوید.

یوتیوب نیازی به معرفی ندارد. به عنوان بزرگ‌ترین وب سایت اشتراک ویدیو و دومین وب سایت پربازدید جهان، یوتیوب عامل ظهور نام‌های شناخته شده‌ای است که با عنوان «یوتیوبر» شناخته می‌شوند. کانال‌هایی چون پیودی پای، دود پرفکت و بادابون میلیون‌ها دنبال کننده را به خود جذب کرده‌اند و در طول سال‌ها، نوعی رابطه منحصر به فرد با طرفداران خود شکل داده‌اند. از طنزپردازان و گیمرها گرفته تا وبلاگ نویسان ویدیویی در همه انواع خود، یوتیوبرها از قدرت این سیستم همرسانی ویدیو برای جذب فالور، حداکثر استفاده را برده‌اند و نام‌هایی بزرگ برای خود دست و پا کرده‌اند.

برای اینکه با ستارگان حاکم بر دنیای یوتیوب بیشتر آشنا شوید، این مقاله نگاهی به 8 یوتیوبر معروف جهان انداخته است.

youtube hq / یوتیوبر چیست

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • یوتیوبر کیست؟ به چه کسی یوتیوبر گفته می‌شود؟
 • معروف‌ترین یوتیوبر‌های دنیا
  1. پیودی پای (PewDiePie) با 102 میلیون طرفدار
  2. دود پرفکت (Dude Perfect) با 47 میلیون طرفدار
  3. بادابون (Badabun) با 43 میلیون طرفدار
  4. لایک ناستیا (Like Nastya) با 38 میلیون طرفدار
  5. ویندرسون نونز (Whindersson Nunes) با 37 میلیون طرفدار
  6. جوئگا جرمن (JuegaGerman) با 37 میلیون طرفدار
  7. کیدز دیانا شو (Kids Diana Show) با 37 میلیون طرفدار
  8. ال روبیوس (El Rubius) با 35 میلیون طرفدار

 


یوتیوبر کیست؟ به چه کسی یوتیوبر گفته می‌شود؟


YouTube / یوتیوبر کیست

یوتیوبر به شاخ‌های مجازی گفته می‌شود که با انتشار ویدیوهایشان در وب سایت یوتیوب معروف شده‌اند. رسانه اصلی یوتیوبرها، کانال‌های آنان در یوتیوب (معروف‌ترین وب سایت اشتراک ویدیوی جهان با مالکیت گوگل) است.

اما سوالی که احتمالا برای شما نیز پیش آمده این است که یوتیوبرها چطور کسب درآمد می‌کنند؟ در پاسخ باید گفت راه‌های مختلفی پیش روی شاخ‌های یوتیوب قرار دارد تا درآمدهای سرشاری کسب کنند. تماشای تبلیغات یوتیوب توسط مخاطبان یکی از راه‌های کسب درآمد کانال‌های یوتیوب است. گاهی هم اسپانسرها به جذب یوتیوبرها علاقه نشان می‌دهند؛ فرصتی طلایی که اغلب، تنها نصیب کانال‌های پرطرفدار می‌شود. مورد دیگر استفاده از وب سایت Patreon است. یوتیوبرها از طریق این وب سایت از حمایت مالی فن‌های خود برخوردار می‌شوند و در عوض به کمک کنندگان پاداش‌هایی می‌دهند.

 


معروف‌ترین یوتیوبر‌های دنیا


 

1- پیودی پای (PewDiePie) با 102 میلیون طرفدار

PewDiePie / پیودی پای پرطرفدارترین یوتیوبر دنیا

فیلیکس شلبرگ کمدین و گیمر اهل سوئد است که در حال حاضر پرطرفدارترین یوتیوبر جهان محسوب می‌شود. وی که با نام مستعار پیودی پای (PewDiePie) شناخته می‌شود، به لطف ویدیوهای پربیننده از اجرای بازی‌های ویدیویی با تفسیر همزمان (Let’s Play) و ویدیو بلاگ به شهرت چشمگیری دست یافته است.

این گیمر 30 ساله سوئدی مبارزه‌ای طولانی با کانال موسیقی هندی T-Series داشته تا بتواند عنوان پردنبال کننده‌ترین کانال یوتیوب را نزد خود نگاه دارد. طرفداران متعصب وی با راه اندازی یک کمپین بزرگ تلاش کردند تا نسبت به حفظ جایگاه اول وی اطمینان حاصل کنند و حتی تعداد زیادی پرینتر را هک کردند. هرچند T-Series بالاخره پیودی پای را شکست داد، اما فیلیکس شلبرگ همچنان عنوان پرطرفدارترین کانال یوتیوبی مستقل که توسط شخص اداره می‌شود را به یدک می‌کشد.

ویدیوهای پیودی پای منتقدان زیادی نیز دارد که محتوای آن‌ها را احمقانه، مضر، و مملوو از بی‌حرمتی به مقدسات و گاها نژادپرستانه توصیف کرده‌اند. هرچند بسیاری از همین منتقدان، ویدیوهای وی را کاملا صادقانه و بدون فیلتر دانسته‌اند.

کانال یوتیوب: PewDiePie

 

2- دود پرفکت (Dude Perfect) با 47 میلیون طرفدار

Dude Perfect / بهترین یوتیوبر های جهان

کانال دود پرفکت که با نزدیک به 50 میلیون عضو دومین کانال مستقل یوتیوب محسوب می‌شود، برروی سرگرمی، ورزش و طنز متمرکز است. دود پرفکت، 5 عضو شامل برادران دوقلوی کوری و کوبی کاتن، به همراه گرت هیلبرت، کودی جونز و تایلر تونی را دارا است. همه این افراد در دوران دانشجویی هم‌اتاقی بوده‌اند.

معروف‌ترین ویدیوهای دود پرفکت ویدیوهای موسوم به Trickshots است که در آنها اجسام مختلف را به روشی غیرمعمول و با مهارت بالا به محل مورد نظر پرتاب می‌کنند. با وجود موفقیت بی نظیر دود پرفکت در جذب مخاطب، سوال‌هایی درباره اصالت این ویدیوها مطرح شده است. هرچند برنامه تلویزیونی صبح بخیر آمریکا به این موضوع پرداخته و به نقل از متخصصان گفته مدرکی دال بر تقلب دود پرفکت مشاهده نشده است.

در زیر نمونه‌ای از ویدیوهای پرطرفدار این گروه آمریکایی را می‌بینید.

کانال یوتیوب: Dude Perfect

 

3- بادابون (Badabun) با 43 میلیون طرفدار

Badabun / بهترین یوتیوبر های دنیا

کانال مکزیکی بادابون با سری ویدیوهای Exponiendo Infieles به شهرت و محبوبیت رسیده است. در این ویدیوها مجری با زوج‌ها مصاحبه می‌کند تا مشخص شود آیا در حال خیانت به یکدیگر هستند یا نه. این تیم متشکل از اینفلوئنسرهای اسپانیایی زبان همچنین با مصاحبه‌های خیابانی طنز خود و نیز یک سریال واقع نمایانه (Reality Series) شبیه برنامه آمریکایی Big Brother شناخته شده است. این سریال به زندگی واقعی اینفلوئنسرهایی که در یک ساختمان بزرگ با هم زندگی می‌کنند می‌پردازد.

کانال یوتیوب: Badabun

 

4- لایک ناستیا (Like Nastya) با 38 میلیون طرفدار

Nastya / یوتیوبر شدن

آناستازیا رازینسکایا (با نام مستعار لایک ناستیا) یوتیوبر متولد روسیه و ساکن آمریکا است که تنها 5 سال سن دارد. او و پدر و مادرش دو کانال Like Nastya Vlog و Like Nastya را اداره می‌کنند که به‌ ترتیب حدود 15 و 38 میلیون دنبال کننده دارد!

Nastya / درامد یوتیوبر ها

محتوای هر دو کانال این یوتیوبر خردسال عمدتا به فعالیت‌های ناستیا همچون بازی کردن، پوشیدن لباس‌های خاص، رفتن به شهر بازی و مکان‌های دیگر، قصه گویی برای بچه‌ها و‌ ترانه‌های مخصوص کودکان معطوف است. این یوتیوبر همچنین به بازسازی صحنه‌های مربوط به کارتون‌ها از جمله کارتون ماشا و خرس پرداخته است. ناستیا اغلب همراه با پدر و دوستان خود در ویدیوها ظاهر می‌شود.

کانال یوتیوب: Like Nastya Vlog

 

5- ویندرسون نونز (Whindersson Nunes) با 37 میلیون طرفدار

Whindersson Nunes / بهترین یوتیوبر های جهان

ویندرسون نونز باتیستا کمدین، خواننده و یوتیوبر برزیلی است که با ویدیوهای طنز خود از سال 2013 به شهرت رسید. او در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین کانال‌های یوتیوب جهان را با 37 میلیون دنبال کننده و بیش از 3 میلیارد مشاهده در اختیار دارد.

ویندرسون که در سن 15 سالگی تصمیم به ساخت کانال و ارسال ویدیو در یوتیوب گرفته بود چندین بار در جذب مخاطبان با شکست مواجه شد. همچنین کانال او در 20 ژانویه 2013 زمانی که شروع به کسب موفقیت کرده بود هک و حذف شد. پس از این رخداد، ویندرسون در 21 ژانویه 2013 کانال جدیدی ساخت و این کانال تا به امروز برقرار است. ویندرسون نونز که اکنون 24 ساله است، در اوایل 2018 به شیوه مذهبی و در یک کلیسای کاتولیک با لوییزا سونزا ازدواج کرد.

کانال وی محتویات متنوعی را به اشتراک می‌گذارد: از پارودی (ادای افراد مشهور را درآوردن)، وبلاگ نویسی ویدیویی و‌ ترانه سرایی تا نقدهای سینمایی.

کانال یوتیوب: Whindersson Nunes

 

6- جوئگا جرمن (JuegaGerman) با 37 میلیون طرفدار

JuegaGerman / چگونه یک یوتیوبر شویم

جرمن گارمندیا که بزرگ‌ترین ستاره اهل آمریکای لاتین در یوتیوب خوانده شده، کمدین، نویسنده و یوتیوبر 29 ساله اهل شیلی است. او در کانال JuegaGerman ابتدا تنها برروی بازی‌های ویدیویی تمرکز داشت، اما بعدتر به محتوای کمدی نیز روی آورد.

جرمن همچنین به همراه گروه موسیقی خود انکاد، آهنگ‌های فراوانی را تهیه کرده است که همه آن‌ها برروی یوتیوب و اسپاتیفای در دسترس هستند. کانال بزرگ‌تر وی در یوتیوب (HolaSoyGerman) بیش از 39 میلیون دنبال کننده دارد. اما وی دو سال است محتوای جدیدی در آن ارسال نکرده است.

گارمندیا که از سال 2014 در لس آنجلس آمریکا زندگی می‌کند، اولین ویدیوی خود را در سال 2011 و با تشویق دوستانش برروی یوتیوب آپلود کرد. او در سال 2015 به دلایل اخلاقی به گیاهخواری روی آورده است.

کانال یوتیوب: JuegaGerman

 

7- کیدز دیانا شو (Kids Diana Show) با 37 میلیون طرفدار

Kids Diana Show / کیدز دیانا شو

Kids Diana Show نام یک کانال اوکراینی است که یک دختر خردسال به نام دیانا در آن نقش ایفا می‌کند. کانال دیانا در حال حاضر بیش از 37 میلیون طرفدار جذب کرده و محبوب‌ترین کانال یوتیوبی اوکراین خوانده شده است.

این کانال که یکی از موفق‌ترین کانال‌های کودکان در جهان محسوب می‌شود، مخاطبان را به تماشای ویدیوهای دیانا از جعبه گشایی اسباب بازی‌ها، مسابقه، آب بازی، اسباب بازی‌های جدید، مسافرت‌ها، و حضور وی در شهر بازی و پارک دعوت می‌کند. به بیان دیگر، نمایش دوران کودکی و جذابیت‌های آن کاری است که دیانای 5 ساله در این کانال انجام می‌دهد.

ترانه‌های کودکان، یادگیری زبان انگلیسی و بررسی اسباب بازی‌ها از جمله دیگر موضوعات جذاب این کانال خوانده شده است. برادر دیانا، روما نیز یک کانال یوتیوبی به نام Kids Roma Show با حدود 10 میلیون دنبال کننده دارد.

کانال یوتیوب: Kids Diana Show

8- ال روبیوس (El Rubius) با 36 میلیون طرفدار

El Rubius / یوتیوبر شدن

روبن دوبلاس گاندرسن (Rubén Doblas Gundersen) با نام مستعار ال روبیوس یوتیوبر 29 ساله اسپانیایی-سوئدی است. او با تمرکز برروی بازی‌های ویدیویی و ویدیو بلاگ به یکی دیگر از یوتیوبرهای موفق اسپانیایی زبان تبدیل گشته است. کانال او بیش از 7 میلیارد بازدید و 36 میلیون دنبال کننده دارد.

دوبلاس متولد 1990 از پدری اسپانیایی و مادری نروژی بوده و به سه زبان نروژی، اسپانیایی و انگلیسی مسلط است. او زمانی که در اسپانیا ماندگار شد انیمیشن و مدلسازی سه بعدی را برای تحصیل برگزید. دوبلاس نخستین ویدیوی خود را در سال 2006 و زمانی که 16 سال داشت برروی یوتیوب بارگذاری کرد، اما از 2011 در سن 21 سالگی به صورت تمام وقت برروی کار در یوتیوب متمرکز شد.

ال روبیوس یک بازیباز است که به ارائه راهنمایی و نقد بازی‌ها می‌پردازد و از چاشنی طنز و شوخی نیز در توضیحاتش بهره می‌برد.

کانال یوتیوب: elrubiusOMG

یوتیوبر شدن به هیچ وجه کار آسانی نیست ولی با تلاش و خلاقیت و طی کردن قدم‌های کوتاه می‌توان به موفقیت رسید. در این مطلب به معرفی بهترین یوتیوبر های جهان پرداختیم که توانسته‌اند طی سال‌ها، با تولید محتواهای جذاب، مخاطبان میلیونی برای خود به دست آورند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha