آمادگی برای آزمون آیلتس بدون کلاس — روش های آمادگی برای آزمون و معرفی منابع اصلی

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر قصد دارید آزمون آیلتس بدون کلاس شرکت بکنید یا به دنبال منابع آیلتس بدون استاد هستید، حتماً مطالب این مقاله آمادگی برای آزمون آیلتس بدون کلاس و سلف استادی آیلتس به شما کمک می‌کند. در این مقاله منابع سلف استادی آیلتس و روش آمادگی برای آزمون آیلتس بدون کلاس ارائه می‌شود تا بتوانید با منابع خودخوان پیش آیلتس سریع‌تر برای این آزمون آماده بشوید.

آماده شدن برای آیلتس معمولاً وقتی شروع می‌شود که متوجه می‌شوید برای دریافت ویزا یا درخواست دانشگاه نیاز به گرفتن مدرک آیلتس دارید. اما خوب است بدانید که وقتی زبان شما در سطح مشخصی قرار دارد امکان گرفتن مدرک آیلتس بدون کلاس هم وجود دارد. خیلی از زبان‌آموزها ماه‌ها ضمنِ آماده شدن نگرانِ این آزمون هستند. اما اگر قبل از آماده شدن خوب فکر بکنید و با دقت برنامه‌ریزی بکنید، می‌توانید برای آزمون بهتر آماده بشوید. آزمون آیلتس در واقع سطح زبان انگلیسی شما را تست می‌کند. اما پیش از اینکه بخواهیم درباره خواندن آیلتس بدون کلاس و منابع خودخوان آیلتس صحبت بکنیم، خوب است که چند نکته درباره برنامه‌ریزی و خودخوانی برای آیلتس ارائه بدهیم. به این ترتیب، با این مقاله همراه باشید تا به اطلاعاتی درباره مدت زمان آمادگی برای آزمون آیلتس ، سلف استادی برای آیلتس و منابع آیلتس از مبتدی دسترسی پیدا بکنید.

آنچه در ادامه خواهید خواند

آمادگی برای آزمون آیلتس

موقع آمادگی برای آزمون آیلتس در خانه و آزمون آیلتس بدون کلاس لازم است که چهار نکته‌ی زیر را در نظر داشته باشید.

1. تعیین سطح کنید

اول از همه باید ببینید سطح زبانتان در چه وضعیتی است. بعد از اینکه سطح زبان خود را با استفاده از آزمون‌هایی که در اینترنت موجود است یا از طریق آموزشگاه یا معلم بخصوصی تعیین کردید، حالا می‌دانید در چه سطحی هستید و می‌توانید با توجه به همان برای خود برنامه‌ریزی بکنید.

2. انگلیسی خود را تقویت بکنید

فکر می‌کردید که این هم یکی از نکات سلف استادی آیلتس باشد؟ بله، با استفاده از ابزارهای آنلاین مانند وبسایت فرادرس، کتاب‌ها یا هر روشی می‌توانید زبان انگلیسی خود را تقویت بکنید. حتی می‌توانید کلاس شرکت بکنید. موقع آمادگی برای آزمون آیلتس در خانه و آزمون آیلتس بدون کلاس هم باید تمام مهارت‌های زبان از جمله خواندن، شنیدن، نوشتن و مکالمه را در نظر داشته باشید. در واقع باید هر چهار مهارت را تقویت بکنید. می‌تواند روزنامه‌ها و مجلات انگلیسی را بخوانید. خواندن به مهارتِ نوشتن شما هم کمک می‌کند. فیلم‌های انگلیسی تماشا بکنید. از دوره‌های انگلیسی آنلاین استفاده بکنید.

3. با تکنیک های حل تست آیلتس آشنا شوید

تقویت انگلیسی برای گرفتنِ نمره آیلتس کافی نیست. تست آیلتس تکنیک‌هایی دارد که لازم است پیش از آزمون دادن یاد بگیرید. بنابراین اگر می‌خواهید آزمون آیلتس بدون کلاس شرکت بکنید حتماً مطمئن بشوید که با چارچوب تست و تکنیک‌هایش آشنا هستید.

4. با آزمون های آنلاین خود را محک بزنید

بعد از مدتی آمادگی برای آزمون آیلتس در خانه که انگلیسی خود را تقویت کردید و با چارچوب آزمون آیلتس و سلف استادی آیلتس آشنا شدید، حالا می‌توانید دوباره از خود تست بگیرید. می‌توانید در تست‌های آنلاین ماک آیلتس شرکت بکنید یا قبل از آن تست‌های کتاب کمبریج را بزنید و برای آزمون ماک آیلتس آماده بشوید.

معرفی بهترین منابع آیلتس

در اینجا تعدادی از بهترین منابع آیلتس بدون استاد ، آزمون آیلتس بدون کلاس ، آمادگی برای آزمون آیلتس در خانه و سلف استادی آیلتس را معرفی می‌کنیم.

1. کتاب The Official Cambridge Guide to IELTS

این کتاب به عنوان یکی از منابع آیلتس بدون استاد هم برای بخش General Training Reading آیلتس و هم آیلتس آکادمیک است. اگر به دنبال کتابی جهت شروع آمادگی برای آزمون آیلتس در خانه هستید، باید این کتاب را امتحان بکنید. این کتاب نکات و پیشنهادات زیادی را ارائه می‌دهد. این کتاب تمام بخش‌های آزمون آیلتس را پوشش می‌دهد. استراتژی‌های آیلتس را ارائه می‌دهد. هشت تمرین یا نمونه متن با پاسخ کامل دارد. همچنین یک دی وی دی (فایل صوتی) هم برای تست‌های اسپیکینگ و شنیداری دارد.

2. کتاب Barron’s IELTS Superpack

این کتاب به عنوان یکی از منابع آیلتس بدون استاد و سلف استادی آیلتس جهت آمادگی برای آزمون آیلتس در خانه پر از تکنیک‌ها و نکاتی است که با استفاده از آن‌ها می‌توانید در زبان انگلیسی مهارت پیدا بکنید. البته علاوه بر این کتاب‌ها از منابع اینترنتی آموزش زبان انگلیسی و آیلتس هم وبسایت‌هایی مانند فرادرس می‌توانید استفاده بکنید. اما این کتاب هم برای متخصصین و هم کسانی که در سطوح بالاتر زبان هستند خیلی مناسب است. همچنین دارای فایل‌های صوتی است که می‌توانید بخش شنیداری را هم تقویت بکنید.

3. کتاب Simone Braverman’s Target Band 7

این هم کتاب مهم دیگری جهت آمادگی آزمون آیلتس بدون کلاس است. همانطور که از عنوان کتاب پیداست با خواندنش می‌توانید خود را به نمره Band 7 آیلتس برسانید. نکات و استراتژی‌های این کتاب شما را مستقیماً برای آیلتس آماده می‌کنند و راه‌حل‌هایی را برای مشکلات احتمالی پیش رویتان در مسیر آمادگی برای آزمون آیلتس در خانه ارائه می‌دهد.

4. کتاب IELTS Practice Tests Plus 2 with Key and CD Pack

با استفاده از این کتاب به عنوان یکی از منابع آیلتس بدون استاد می‌توانید نمره خیلی بالایی در آیلتس بگیرید. این کتاب هم برای آمادگی آیلتس آکادمیک و هم جنرال مناسب است. این کتاب دارای چهار تست است که هر تست برای تمام نکات و استراتژی‌های آیلتس تمرکز دارد. همچنین دارای فایل‌های صوتی است که به مهارت شنیداری زبان‌آموز هم کمک می‌کند.

5. کتاب Cambridge IELTS 15 Academic Student’s Book with Answers

منابع آیلتس بدون استاد

 

این کتاب به عنوان یکی از آمادگی برای آزمون آیلتس در خانه و سلف استادی آیلتس پیشاپیش به شما نشان می‌دهد که قرار است در برگه آزمون آیلتس با چه جور تست‌هایی مواجه بشوید. این سری کتاب‌های معروف کمبریج دارای 4 تست به همراه پاسخ‌ها هستند. نکته‌ی جالب در مورد کتاب این است که هر پاسخ را با توضیحات کامل ارائه می‌دهد. البته شاید برای مبتدی‌ها مناسب نباشد، چون ابتدا باید زبان خود را به سطح مشخصی برسانند تا بتوانند نمونه تست‌های آزمون آیلتس را امتحان بدهند. برای مثال مبتدی‌ها می‌توانند ابتدا از آموزش‌های آنلاین وبسایت‌هایی مانند فرادرس یا کتاب‌های دیگر استفاده بکنند. وقتی سطح زبانشان تقویت شد بعد می‌توانند تست آزمایشی کمبریج را امتحان بکنند.

6. کتاب IELTS Trainer

اگر قصد دارید در آزمون آیلتس بدون کلاس شرکت بکنید یا به دنبال منابع آیلتس بدون استاد هستید، این کتاب می‌تواند برای آمادگی برای آزمون آیلتس در خانه به شما کمک بکند. این کتاب برای آیلتس آکادمیک مناسب است و 6 تست آزمایشی دارد. همچنین کتاب IELTS Trainer دارای فایل‌های صوتی برای تقویت شنیداری زبان‌آموز نیز است و نکاتی را برای نحوه پاسخ دادن به سوال‌های آزمون آیلتس ارائه می‌دهد. به علاوه در طول کتاب به اشتباهاتی اشاره می‌شود که اکثر زبان‌آموزان با آن‌ها مواجه می‌شوند. از این گذشته استراتژی‌ها و راهنمای مرحله به مرحله برای پاسخ به انواع پرسش‌ها را ارائه می‌دهد.

7. کتاب Mometrix IELTS Book for General Training and Academic 2021 – 2022

این کتاب هم به عنوان یکی از منابع برای آمادگی آزمون آیلتس بدون کلاس ، تست‌های خوبی را برای یادگیری مهارت‌های آیلتس ارائه می‌دهد. همچنین تمام بخش‌های آیلتس در این کتاب پوشش داده شده است. به این ترتیب اگر به دنبال کتابی برای شرکت در آزمون آیلتس هستید،  خوب است بدانید ویدیوهای آموزشی هم همراه این کتاب ارائه می‌شود.

8. کتاب Check Your English Vocabulary for IELTS

آمادگی برای آزمون آیلتس در خانه

با استفاده از این کتاب لغت مخصوص آیلتس که یکی از منابع سلف استادی آیلتس است می‌توانید دامنه لغات تخصصی آیلتس خود را گسترش بدهید. این کتاب برای کسانی که قصد دارند در یک دانشگاه انگلیسی زبان تحصیل بکنند خیلی مناسب است چون لغات و اصطلاحاتی را ارائه می‌دهد که باعث می‌شود نمره بالایی را در آزمون آیلتس بگیرید. این کتاب هم برای آیلتس آکادمیک و هم آیلتس جنرال مناسب است و دامنه خیلی خوبی از لغات و واژگان آیلتس را پوشش می‌دهد.

9. کتاب Focus on IELTS Foundation: Foundation Coursebook

این کتاب به طور کلی برای تقویت زبان انگلیسی خیلی مناسب است. با استفاده از این کتاب به عنوان یکی از منابع آیلتس بدون استاد می‌توانید مهارت‌های زبانی خود را تقویت بکنید و در نهایت نمره خیلی خوبی در آزمون آیلتس بگیرید. این کتاب فایل صوتی هم دارد. به عنوان یک منبع آموزشی می‌توانید از این کتاب استفاده بکنید و مهارت‌های خود را تقویت بکنید.

جمع بندی

در آخر خوب است بدانید که اینترنت اقیانوسی از منابع آموزشی است. با استفاده از وبسایت‌ها و وبلاگ‌ها یا ویدیوهایی که در پلتفرم‌های مختلف گذاشته می‌شود می‌توانید برای آزمون‌های زبان از جمله آیلتس آماده بشوید. در این مقاله هم تعدادی از منابع آزمون آیلتس بدون کلاس و نکات آمادگی برای آزمون آیلتس در خانه ارائه شدند. اگر سوال یا نظری درباره منابع آیلتس بدون استاد دارید می‌توانید در پایین صفحه در قسمت دیدگاه‌های پلازامگ بیان بکنید. همچنین اگر منبع خوبی را برای سلف استادی آیلتس و شرکت در آزمون آیلتس می‌شناسید باز هم می‌توانید در پایین صفحه با دیگران به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

1. چگونه بدون کلاس آیلتس بگیریم؟

با مطالعه کتاب‌های سلف استادی و استفاده از منابع آموزشی اینترنتی وبسایت‌هایی مانند فرادرس می‌توانید برای آزمون آیلتس آماده بشوید.

2. بهترین منابع سلف استادی آیلتس چیست؟

می‌توانید مجلات انگلیسی زبان را مطالعه بکنید، فیلم انگلیسی ببینید و بعد از تقویت مهارت‌های زبانی خود کتاب‌های نمونه تست آیلتس مثل کمبریج و کتاب‌هایی را که در این مقاله معرفی شدند امتحان بکنید. اما پیش از شروع هر برنامه‌ای باید سطح زبان خود را بدانید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.691 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 241 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 105 میلیون دلار
  The Kings Man
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 84 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 58 میلیون دلار
  West Side Story
  اکران: 10 دسامبر 2021
 • 23 میلیون دلار
  American Underdog
  اکران: 25 دسامبر 2021
 • 16 میلیون دلار
  The 355
  اکران: 07 ژانویه 2022
 • 16 میلیون دلار
  Licorice Pizza
  اکران: 25 دسامبر 2021