اکران آنلاین فیلم روزهای نارنجی با فروش 591 میلیون تومانی به پایان رسید

اکران آنلاین فیلم روزهای نارنجی با فروش 591 میلیون تومانی به پایان رسید
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

فیلم روزهای نارنجی اولین تجربه کارگردان و مستندساز جوان آرش لاهوتی است که سر و صدای بسیاری در دنیای هنر به پا کرده است. در ادامه با پلازامگ همراه باشید تا درباره فیلم Orange Days بیشتر بدانید.

فیلم روزهای نارنجی به کارگردانی و نویسندگی جوان بااستعداد و مستندساز حرفه‌ای آرش لاهوتی پس از 30 روز به کار خود در اکران آنلاین پایان داد. این فیلم با فروش حدود 30 هزار بلیط از طریق دو پلتفرم اکران آنلاین در ایران به فروشی معادل 591 میلیون تومان رسید. این میزان فروش گرچه به هیچ وجه برای فیلمی با حضور هدیه تهرانی و علی مصفا قابل توجیه نیست اما با توجه به تعطیلی سینماها به دلیل کرونا و اکران آنلاین، رسیدن به چنین فروشی یک کارنامه نسبتا خوب برای آرش لاهوتی رقم زد.

روزهای نارنجی که با تهیه‌کنندگی علیرضا قاسم خان در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر اکران شد، مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده است. فیلم روزهای نارنجی با نام قبلی خود« واسطه» که محصول سال 1396 است، به دلیل مشکلات فنی به سی و ششمین جشنواره فیلم فجر نرسید. فیلم سینمایی روزهای نارنجی جوایز متعدد بسیاری از جشنواره‌های خارجی و داخلی دریافت کرده است. از جمله این جوایز می‌توان به نامزد بهترین فیلم بخش نگاه نو از سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر اشاره کرد.

همچنین این فیلم پس از شرکت در جشنواره‌های بین‌الملی خارجی زوریخ و سائوپائولو در سال 1397 موفق به کسب عنوان جایزه بهترین فیلم به عنوان سینماگر بزرگ تازه وارد، جایزه کلیسای جهانی و جایزه فیپرشی شد. البته بر اساس قوانین جشنواره فجر تمام فیلم‌ها قبل از اکران در جشنواره فجر نباید در هیچ یک از جشنواره‌های دیگر شرکت کنند. فیلم روزهای نارنجی به علت عدم رعایت این قوانین اختلاف بسیاری بین داوران و سایر نامزدهای جشنواره ایجاد کرد. دیگر نامزدها و هیئت انتخاب این جشنواره، این کار جشنواره فجر را سلیقه کاری نامیدند و اعتراض خود را اعلام کردند. این فیلم در حالی اکران شد که سال‌های قبل فیلم‌های بسیاری به دلیل نقض این قوانین از جشنواره کنار گذاشته شده بودند. در این مقاله ما به معرفی فیلم روزهای نارنجی می‌پردازیم. پس با پلازامگ همراه باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


داستان فیلم روزهای نارنجی


فیلم روزهای نارنجی

فیلم سینمایی روزهای نارنجی داستان زندگی زن و مردی را به تصویر می‌کشد که در کشمکش مسائل و مشکلات جامعه قرار دارند. فیلم روزهای نارنجی قصه زنی به نام آبان با بازی هدیه تهرانی را روایت می‌کند که واسطه استخدام زنان برای کار در باغ‌های مرکبات است. هدیه تهرانی نقش یک زن میانسال را ایفا می‌کند که در زندگی با همسر خود طعم محبت را درک نکرده است و تمام زندگی او تلاش برای حل مشکلات است.

این فیلم در واقع روایت داستان زندگی بانوان و زنانی است که در زندگی با همسری بی مسئولیت سرو کار دارند و باید برای حل مشکلات خود در زندگی به خودشان تکیه کنند. در حقیقت این فیلم زندگی زنان بی سرپرست و بد سرپرست را نمایش می‌دهد که به تنهایی بار زندگی را به دوش می‌کشند. در این فیلم نقش همسر آبان را علی مصفا ایفا می‌کند. به طور کلی می‌توان گفت این فیلم برشی 10 روزه از زندگی یک زوج را به تصویر می‌کشد. آبان در مناقصه برداشت و بسته بندی پرتقال با مرد صاحب مزرعه قراردادی را امضا می‌کند و بابت ضمانت، سند خانه مسکونی خود را گرو می‌گذارد. در ادامه داستان مشکلاتی به وجود می‌آید.

 


بازیگران فیلم روزهای نارنجی


در این قسمت بازیگران فیلم Orange Days را معرفی خواهیم کرد.

 

هدیه تهرانی در نقش آبان

هدیه تهرانی / بازیگران فیلم روزهای نارنجی

 • تاریخ تولد: 4 تیر 1351

هدیه تهرانی از بازیگران با استعداد و به نام ایرانی است. او با فیلم مسعود کیمیایی پا به عرصه هنر گذاشته است. این بازیگر که یکی از پیشکسوت‌های سینمای ایران محسوب می‌شود، جوایز بسیاری از جشنواره‌های ایرانی و خارجی دریافت کرده است. از آخرین افتخارات او می‌توان به تقدیر ویژه هیئت داوران جشنواره بین‌الملی فیلم «ایمجین ایندیا» در کشور اسپانیا برای فیلم روزهای نارنجی در سال 1398 و تقدیر ویژه هیئت داوران جشنواره بین‌المللی فیلم «مانهایم- هایدلبرگ» برای بازی در فیلم روزهای نارنجی در سال 1397 اشاره کرد.

هدیه تهرانی در فیلم روزهای نارنجی نقش زنی به نام آبان را ایفا می‌کند که برای رسیدن و محقق کردن اهداف خود تلاش می‌کند. آبان همچنین در زندگی زناشویی خود با همسری بی مسئولیت که همدم و کنار او نیست سر و کار دارد.

 

علی مصفا در نقش مجید

علی مصفا / بازیگران فیلم Orange Days

 • تاریخ تولد: 11 آذر 1345

علی مصفا از بازیگران و کارگردانان مطرح و با استعداد ایرانی است. او را می‌توان با بازی در سریال‌های کیف انگلیسی و پریدخت به خاطر آورد. او همچنین 32 فیلم سینمایی در کارنامه هنری خود دارد که از جمله آنها می‌توان به فیلم جهان با من برقص، روزهای نارنجی، سال دوم دانشکده من، خوک و… اشاره کرد.

این بازیگر همچنین جوایز متعدد بسیاری را در کارنامه هنری خود دارد. از افتخارات او می‌توان به دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد از سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم جهان با من برقص اشاره کرد. علی مصفا در فیلم روزهای نارنجی نقش مجید را ایفا می‌کند. او در فیلم نقش مردی بی مسئولیت که تمام بار زندگی را بر دوش همسر خود گذاشته و هرگونه کمک و محبت به همسر را از او دریغ می‌کند را بر عهده دارد.

 

مهران احمدی در نقش کاظم

معرفی فیلم روزهای نارنجی

 • تاریخ تولد: اسفند 1352

مهران احمدی از بازیگران با استعداد و موفق سینما و تلویزیون ایرانی است. این بازیگر در سال 1385 با فیلم «آدم» ساخته رضا کاهانی پا به عرصه هنر گذاشت. این بازیگر در سریال‌های بسیاری از جمله آوای باران و پایتخت و در سینما در آثاری چون مطرب، روزهای نارنجی، مصادره، شاید عشق نبود و… ایفای نقش کرده است. همچنین وی آثاری را در کارنامه هنری خود دارد که کارگردانی و تهیه‌کنندگی آنها را بر عهده داشته است.

 

علیرضا استادی در نقش یعقوب

دانلود فیلم روزهای نارنجی

 • تاریخ تولد: مهر 1352

علیرضا استادی یکی از بازیگران با استعداد و هنرمند سینما و تلویزیون ایران است. این بازیگر که دانش آموخته نمایش از دانشکده هنر و معماری است آثار معروف و پربیننده بسیاری را در کارنامه هنری خود دارد. از فیلم‌های سینمایی او می‌توان به مجوز خروج، برای مرجان، گل به خودی، دختر ایران، روزهای نارنجی و… اشاره کرد. او همچنین در سال 1398 نامزد بهترین بازیگر کمدی مرد از نوزدهمین جشنواره فیلم فجر شده است.

 

ژیلا شاهی در نقش فیروزه

شخصیت های فیلم روزهای نارنجی

 • تاریخ تولد: 25 فروردین 1350

ژیلا شاهی بازیگر جوان و با استعداد سینما و تلویزیون ایرانی است. او دوره بازیگری خود را با کلاس‌های استاد سمندریان گذراند. این بازیگر اولین نقش خود را در فیلم روئیدن در باد به کارگردانی و نویسندگی رهبر قنبری ایفا کرد. از مهمترین فیلم‌های وی که به چهره شدن او کمک کرد، می‌توان به هفت خوان تا بهشت، فیلم خاکستر و برف و… اشاره کرد.

از جوایز این بازیگر می‌توان به نامزدی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر و بهترین بازیگر نقش اول زن از سیزدهمین جشنواره منتقدین سینمای ایران اشاره کرد.

دیگر بازیگران فیلم سینمایی روزهای نارنجی عبارتند از:

 • صدف عسگری
 • رویا حسینی
 • لی‌لی فرهادپور
 • سیامک ادیب
 • اکرم علمدار
 • امین گلستانه

 


نقد و بررسی فیلم روزهای نارنجی


دانلود فیلم روزهای نارنجی

فیلم روزهای نارنجی به نویسندگی آرش لاهوتی و جمیله دارالشفایی است و در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر اکران شد. این فیلم که بازیگران مطرح و به نامی در آن ایفای نقش کرده‌اند، این روزها به دلیل شرایط بیماری کرونا و تعطیلی سینماها به صورت آنلاین اکران می‌شود. مدتی قبل ویدیویی به عنوان تیزر فیلم روزهای نارنجی پخش شد. مخاطبان با دیدن این ویدیو و بازیگران مطرح آن به موفق بودن فیلم اشاره می‌کردند، ولی با اکران فیلم نظر اکثر مخاطبان زیاد جالب نبود.

شخصیت های فیلم روزهای نارنجی به گونه‌ای ایفای نقش کرده‌اند که داستان کسل کننده به نظر می‌آید. فیلم با یک داستان ساده شروع می‌شود، ولی به جای این که به روایت داستان نقش‌های اصلی بپردازد اواسط فیلم داستان متفاوت پیش رفته و جذابیت خود را از دست می‌دهد. همچنین داستان پایان زیبایی ندارد؛ یعنی می‌توان گفت که اصلا پایان ندارد. به نظر می‌رسد کارگردان نمی‌تواند جریان فیلم را خوب پیش ببرد.

همچنین بازیگران نیز نقش متفاوت و ویژه‌ای را ایفا نمی‌کنند. علی مصفا که مثل فیلم‌های قبلی خود نقش آفرینی کرده و بازیگری محسوب می‌شود که در اکثر فیلم‌ها خنثی است. همچنین هدیه تهرانی نیز زیاد در نقش خود فرو نرفته است و بازی یکنواختی انجام داده است. با وجود اینکه کارگردان تازه کار است، ولی حضور بازیگران مطرح در این فیلم این انتظار را به مخاطب می‌دهد که هم فیلمنامه و هم بازی خوبی را ببیند، ولی این اتفاق نمی‌افتد.

نقد و بررسی فیلم روزهای نارنجی

به علاوه می‌توان گفت فیلم خیلی دیرتر از زمان لازم اکران شد. فیلم روزهای نارنجی که سال 96 تولید شده است، به علت مشکلات فنی که نتوانسته بود به اکران برسد، در سال 97 می‌توانست به سینماها بیاید، ولی فیلم را اکران نکردند.

 


کلام آخر


این مقاله به معرفی فیلم روزهای نارنجی اختصاص داشت. در این مقاله به معرفی بازیگران و داستان فیلم پرداختیم و سعی کردیم نظر اکثر مخاطبان را به گوش شما برسانیم. نظر شما در رابطه با فیلم چیست؟ آیا شما هنرنمایی بازیگران آن را می‌پسندید؟ نظر خود را با ما در پلازامگ در میان بگذارید. منتظر نظر شما دوستان عزیز هستیم.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
حسین
.
11 آبان 1399، 11:46
پاسخ
0
0
کاشکی میشد لینک دانلود فیلم روزهای نارنجی رو هم میزاشتید 🤔
مونا جلالی
.
11 آبان 1399، 12:03
پاسخ
0
0
@حسین
دوست عزیز این فیلم در اکران آنلاین هستش. لطفا به کارگردان، تهیه‌کننده و سایر عوامل فیلم احترام بگذارید و فیلم رو به صورت قانونی و از پلتفرم‌های آنلاین تماشا کنید
سورن
.
13 آبان 1399، 21:57
پاسخ
0
0
لینک دانلود سریال روزهای نارنجی کی قرار میدین؟
جدول فروش فیلم ها
 • 56 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 14.8 میلیون دلار
  The Marksman
  اکران: 15 ژانویه 2021
 • 12.6 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 7 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 5.9 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 3.8 میلیون دلار
  Boogie
  اکران: 05 مارس 2021
 • 2.1 میلیون دلار
  Nomadland
  اکران: 19 فوریه 2021
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 10 اردیبهشت 1400
 • 10 اردیبهشت 1400
  New Pokemon Snap
 • 17 اردیبهشت 1400
  Resident Evil 8: Village
  پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5