سامسونگ: بلندگوی بیکسبی، “هوش مصنوعی” بهتری نسبت به دستیار گوگل یا الکسا دارد

سامسونگ
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

زندگی از هنر الگو برداری می کند و سامسونگ از اپل! بنابراین هنگامی که اپل در اوایل سال جاری اعلام کرد که با استفاده از HomePod به رقابت بلندگو های هوشمند وارد خواهد شد، سامسونگ بلافاصله بهترین نیروهای خود را در این زمینه قرار داد.

ظاهراً نتیجه این امر بلندگو های بیکسبی شده است؛ که یک بلندگوی هوشمند خانگی در قالب و ظاهر اکو آمازون و دستیار گوگل است که به جای اینکه ویژگی یا کاربرد مفیدی را ارائه دهد تنها بر روی هوش مصنوعی سامسونگ تکیه کرده است.

بیکسبی، دستیار صوتی جدید سامسونگ است که همراه با گلکسی اس 8 معرفی شده است. البته اغلب ادعاهایی که در این مورد گفته شد، محقق نشد. سامسونگ ادعا می کند که بیکسبی قابلیت های بیشتری نسبت به سیری (Siri) اپل یا دستیار گوگل دارد. زیرا به شما اجازه می دهد هر کاری را که می توانید با صفحه نمایش لمسی انجام دهید، به صورت مجازی و تنها با سرعت خیلی کمتری با استفاده از بیکسبی انجام دهید.

اما علی رغم فقدان وعده هایی که در مورد بیکسبی داده شد، سامسونگ اعلام کرده است که بلندگوی هوشمند بیکسبی یک موفقیت برای این شرکت محسوب می شود. سامسونگ در این پروژه با شرکت هارمن (Harman) همکاری می کند. و مدیرعامل هارمن با درک کامل نسبت به این پروژه دید مثبت و نگاه رو به جلو (صعودی) دارد.

پالیوال به کره ای هرالد گفت: “سطح قابل توجهی از تطبیق تحقیق و توسعه این دستگاه به صورت مشترک، در حال انجام است.” وی همجنین گفت: “بلندگوی سامسونگ یک پلت فرم هوش مصنوعی بهتری نسبت به دستیار گوگل و الکسا آمازون دارد. آن چه ما در حال راه اندازی و ارائه آن هستیم، یک اکو سیستم کاملاً جدید در باب بلندگو های هوشمند است. و در واقع پلت فرمی است که می تواند تمام دستگاه ها و لوازم خانگی را به یک دیگر متصل کند.”

شرکت هارمن در اسفند ماه سال 1395 در یک معامله به ارزش هشت میلیارد دلار توسط سامسونگ خریداری شد و بلندگوی بیکسبی اولین پروژه مشترکی است که توسط این دو شرکت توسعه داده شده است.

 

 

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها