تامسون هایتان را بردارید تا مروری داشته باشیم بر 10 بازی برتر جنگ جهانی دوم

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

مهم نیست که چه جور بازیکنی باشید، احتمال زیاد از کشتن نازی ها در بازی های مختلف لذت می برید (البته اگه خدایی نکرده، زبانم لال کمی نژاد پرست نباشید). از آخرین باری که با این فاشیست های خودشیفته مواجه شدیم، زمان زیادی نمی گذرد، آخرین Call of Duty متنشر شده در باب جنگ جهانی دوم بود و با توجه به اخباری که به تازگی منتشر شده Battlefield بعدی هم به همین بازه تاریخی رجوع خواهد کرد. دیدیم بحث جنگ جهانی دوم داغ است، تصمیم گرفتیم 10 برتر این هفته را اختصاص دهیم به 10 بازی برتر جنگ جهانی دوم ، پس اگر از هدشات کردن فاشیست های آلمانی با M1 یا سوزاندن جاپونی های (بر وزن ژاپنی) انتهاری با آتش افکنه لذت می برید (باید بگم مقداری خیلی کمی سادیسم دارید، اما اشکال نداره، یه ذره سادسیم کسی رو تابحال نکشته) 10 برتر این هفته را حتماً دنبال کنید:

# 10: (Commandos: Behind Enemy Lines (1998

10 بازی برتر جنگ جهانی دوم

اولین یا بهتر است بگویم دهمین شماره این فهرست را با یک استراتژی همزمان آغاز می کنیم. شما 6 کاماندو از نیروی متحدین را در اختیار داشتید که آن ها را با دستورات کوچک و کاربردی کنترل می کردید. هر عضو گروه یک سری مهارت و ابزار ویژه داشت. چیزی که این بازی را درفهرست 10 بازی برتر جنگ جهانی دوم قرار می دهد، توجه بالای بازی به جزئیات محیط بود و این که چینش دشمنان اطرافتان باعث می شد برای پیشروی در مرحله از مغزتان استفاده کنید.

# 9: (Day of Defeat (2003  

10 بازی برتر جنگ جهانی دوم

در دورانی که بازی Counter-Strike در بازار ماد های آنلاین یکه تازی می کرد، ماد شما حتماً باید به اندازه کافی خوب و جذاب می بود که مجالی برای خود نمایی داشته باشد. در این هنگام بازی Day of Defeat ساخته شد. یک بازی که بسیار جلوتر از زمان خودش بود، سیستم تیراندازی با دقتی بالا و با استفاده از موتور گرافیکی Half- Life، تجربه ای آنلاین از جنگ جهانی به بازیکنان ارائه می داد و تمامی ویژگی های منحصر بفردش را شامل می شد. سیستم کاشت مسلسل های تیر بار روی زمین و برگرنداندن نارنجک های فعال شده مواردی هستند که حتی در بازی های امروزی هم کمتر پیدا می شود.

# 8: (Sniper Elite (2005

10 بازی برتر جنگ جهانی دوم

در این شوتر سوم شخص با محوریت مخفی کاری شخصیت اصلی باید از دستیابی جماهیر شوروی به اسرار برنامه اتمی آلمان در پایان جنگ جهانی دوم جلوگیری می کرد. بازیکنان باید از استتار، تله های سیم کشی شده و یک سیستم تیراندازی واقع گرایانه برای موفقیتشان در مراحل استفاده می کردند. موارد دیگری که توسط این بازی معرفی شد و آن را از بازی های هم دوره اش جلوتر نشان می داد، می توان به تأثیرات فشنگ بازی، جهت وزش باد و حتی کنترل دم و بازدم اشاره کرد. Sniper Elite اولین بازی بود که تمام تمرکزش را روی تک تیراندازی قرار داده بود و از آنجایی که داستان بازی در بازه جنگ جهانی دوم روایت می شد، باید اسمش حتماً در 10 بازی برتر جنگ جهانی دوم قید شود.

# 7: (Company of Heroes (2006

10 بازی برتر جنگ جهانی دوم

یک استراتژیک همزمان دیگر، این بازی ژانر استراتژیک را به سمت جلو پیش برد و خودش را با به عنوان پرچم دار این تحول در دنیای بازی معرفی کرد. بازی ظاهری زنده، زیبا و جذاب داشت، مواردی که تا قبل از آن خیلی در بازی های استراتژیک رعایت نمی شدند. موقعی متوجه حرفم می شوید که Company of Heroes را خودتان بازی کرده باشید. فقط ترکاندن رسته زرهی با موارد منفجره را به یاد بیاورید تا متوجه شوید که چرا شماره 7 از 10 بازی برتر جنگ جهانی دوم به Company of Heroes تعلق دارد.

# 6: (Brothers in Arms: Road to Hill 30 (2005

10 بازی برتر جنگ جهانی دوم

 

اصلاً امکان ندارد….. یعنی مطمئن باشید ها!!! امکان ندارد از سریال Band of Brothers شبکه HBO لذت برده باشید و از بازی Brothers in Arms خوشتان نیاید. برعکس دیگر بازی های شوتر که با ضرب و آهنگی بالا به تیراندازی و دویدن خلاصه می شوند، این عنوان فقط بر پایه تاکتیک تیمی و استراتژی ساخته شده بود. بازی داستان هنگ 502 ام از رسته چتربازان آمریکایی را روایت می کنند که در D-Day (روزی که نیروی متحدین به خاک فرانسه که توسط آلمان اشغال شده بود، حمله کردند) پشت خط مقدم فرود می آیند. بازی های دیگر کاری می کردند که نیروهایتان را کنترل کنید، در این بازی نیروهایتان را رهبری می کردید. نه تنها خودتان تیراندازی می کردید، بلکه فرمان تیراندازی هم صادر می کردید که وجهه احساسی بازی را عمیق تر می کرد. سری Brothers in Arms بدون شک یکی از بهترین ها در 10 بازی برتر جنگ جهانی دوم می باشد.

# 5: (II-2 Sturmovik (2001

10 بازی برتر جنگ جهانی دوم

II-2 Sturmovik که نامش برگرفته از جنگنده های هوا به زمین شوروی است، یکی از بهترین شبیه سازی های هوایی محسوب می شود که با اتمسفر جنگ جهانی دوم ساخته شده است. بازی از لحاظ بصری بسیار زیبا و شسته و رفته به نظر می رسید. با در نظر داشتن سن بالایش، این عنوان همچنان یکی از واقع گرایانه ترین شبیه سازی های هوایی می باشد که شما را در اتاقک هواپیما، طی نبردی جهانی قرار می دهد.

# 4: (Battlefield 1942 (2002

10 بازی برتر جنگ جهانی دوم

یک بازی چند نفره انقلابی که در آن باید با چند غریبه به عنوان یک تیم همکاری کنید و برای تصاحب یک نقطه خاص بجنگید. در 1942 انواع و اقسام وسایل و ابزارهای جنگی در اختیار بازیکنان قرار می گرفت و تمرکز بازی بیشتر از اینکه روی واقع گرایانه بودنش باشد، روی بقا در تیر اندازی های نفسگیرش بود. جنگ جهانی دوم یکی از پرآشوب ترین فضاها را برای  سری Battlefied فراهم می کرد. درست است که بازی تصویر درستی از واقعیت ارائه نمی داد، اما یکی از پرهیجان ترین و خاطره انگیز ترین بازی های مرتبط با موضوع جنگ جهانی دوم محسوب می شود.

# 3: (Wolfenstein 3D (1992

10 بازی برتر جنگ جهانی دوم

صنعت بازی سازی بخشی از تحولش را به کمپانی ID software مدیون است، آن هم به 2 دلیل، نه تنها Wolfenstein اولین بازی با محتوای جنگ جهانی بود، بلکه از پیشگامان سبک شوتر اول شخص محسوب می شود. بازی در زمان خودش گرافیک بالایی داشت و به قدری خشن بود که تنها موضوعی که خشونت بازی را برای انتشارش توجیه می کرد کشتن نازی های بدبخت بود. خدایی خودمانیم، چند بازی تا کنون ژانر جنگ جهانی دوم را به یک داستان وحشتناک فانتزی تبدیل کرده اند که باید در مارپیچ ها بچرخید و با هیتلرهای غول پیکر که در هر دو دستشان مسلسل دارند بجنگید؟ بی خود فکر نکنید…غیر از سری Wolfenstein هیچ بازی جرأت این کار را نداشته و فکر هم نمی کنم که در آینده داشته باشد. چندین عنوان از سری Wolfenstein لیاقت حضور در 10 بازی برتر جنگ جهانی دوم را داشتند ولی از آنجایی طبق منوال همیشه از هر فرنچایزی فقط یک بازی قرار می دهیم، ترجیح دادیم که اولین قسمت را در این فهرست بگذاریم.

# 2: (Medal of Honor: Allied Assault (2002

10 بازی برتر جنگ جهانی دوم

اگر سنتان قد بدهد و فیلم Saving Private Ryan را در همان اوایل انتشارش دیده باشید، احتمالاً با خودتان گفته اید که ای کاش یک بازی از این فیلم ساخته می شد. اما طبق قانونی نانوشته ساخت فیلم از روی بازی و برعکس همیشه با شکست مواجه می شود. کاری که Medal of Honor انجام داد یک اقتباس کامل نبود. بازی سکانس های زیبای فیلم را به شکلی زیبا در داستانی مجزا پیاده می کرد. صحنه اول فیلم و حمله به ساحل اوماهای فرانسه و سنگر گیری پشت خرک های زنگ زده به هر بازیکنی این حس را القا می کرد که یک کاپیتان جان اچ میلر (با بازی تام هنکس) است. شاید این حمله را در بازی های مختلف دیده باشیم، اما هیچ کدام از لحاظ شباهت به شاهکار اسپیلبرگ به گرد پای Medal of Honor: Allied Assault نمی رسند.

# 1: (Call of Duty (2003

10 بازی برتر جنگ جهانی دوم

انتخاب شماره اول 10 بازی برتر جنگ جهانی دوم بین Medal of Honor یا Call of Duty کار سختی است. هر دو بازی به شکل اعجاب آوری حماسی و خاطره انگیز بودند و هر دو را بارها بازی کردیم و لذتش را بردیم. اما Call of Duty به این دلیل در رأس فهرست قرار می گیرد که بدون کمترین اقتباس و به شکلی غیرمنتظرانه بازیکنان را مجذوب خودش کرد. جالب اینکه بازی توسط کسانی ساخته شد که قبلاً در ساخت Allied Assault با EA همکاری داشتند. ضرب و آهنگ گیم پلی به شدت بالا بود و طی یک تجربه سینمایی به بازیکنان نمایش داده می شد. شاید هم قطارانتان در مبارزات کمک چندانی نمی کردند، اما همین که پشت پنجره سنگر گرفتنشان را می دیدید، کلی ذوق می کردید.

خب 10 برتر این هفته و سفرمان به دل نرماندی هم تمام شد. توجه داشته باشید، فهرستی که مطالعه کردید حاصل تجربه و سلیقه شخصی می باشد، پس اگر عنوانی مد نظرتان هست که در این فهرست مشاهده نکردید می توانید نظرتان را با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022