معرفی و دانلود بهترین نرم افزارهای حذف کامل برنامه ها (Uninstaller) در سال 2019

software uninstaller / بهترین نرم افزارهای حذف کامل برنامه ها
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

نرم افزار حذف برنامه (Uninstaller) به شما در حذف برنامه های ناخواسته نصب شده کمک می‌کند و سیستم عامل شما را به طور کامل از هرگونه آثار و بقایای آن‌ها پاکسازی کنند. در این مقاله با معرفی بهترین نرم افزارهای حذف کننده با شما هستیم.

داشتن یک نرم افزار مخصوص حذف برنامه‌‌ها (Uninstaller) کارها را برای شما تسهیل می‌کند و در پاکسازی و بهبود سرعت کامپیوتر شما نقشی موثر ایفا می‌کند. با این نرم افزارها شما می‌توانید به طور همزمان چندین برنامه را از کامپیوتر خود حذف کنید. نرم افزارهای حذف کننده، فایل‌های باقیمانده از برنامه‌های حذف شده و رجیستری را نیز به صورت خودکار پاکسازی می‌کنند. اما دلیل استفاده از این برنامه‌ها در شرایطی که خود ویندوز دارای بخشی در کنترل پنل با نام Programs & Features است، چیست؟ این نرم‌افزارها زمانی که برنامه‌ای به صورت عادی حذف نمی‌شود و یا زمانی که شک دارید که برنامه به صورت کامل حذف شده است، می‌تواند به کارتان بیاید. این دو مشکل از آن که فکر می‌کردید میان کاربران رایانه رایج‌تر است.

بهترین نرم افزارهای حذف کننده همچنین برنامه‌های جدید را در هنگام نصب زیر نظر می‌گیرند تا هنگام حذف آن‌ها، به راحتی همه تغییراتی که برروی سیستم شما اعمال شده را به حالت قبل بازگردانند. در اینجا چندین نرم افزار حذف کننده برتر با قابلیت حذف سریع و آسان برنامه‌های ناخواسته معرفی شده است. شما پس از نصب و بررسی، می‌توانید برحسب نیاز یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

فهرست عناوین این مطلب:

 • بهترین نرم افزارهای حذف کامل برنامه ها (Uninstaller) در سال 2019
  • نرم افزار حذف برنامه آشامپو 8 (Ashampoo Uninstaller 8)
  • نرم افزار حذف برنامه ریوو (Revo Uninstaller)
  • نرم افزار حذف برنامه گیک پرو (Geek Uninstaller Pro)
  • نرم افزار حذف برنامه آیوبیت (IObit Uninstaller)
  • نرم افزار حذف برنامه سی کلینر پروفشنال (CCleaner Professional)

 


بهترین نرم افزارهای حذف کامل برنامه ها (Uninstaller) در سال 2019


 

نرم افزار حذف برنامه آشامپو 8 (Ashampoo Uninstaller 8)

نرم افزار حذف برنامه آشامپو 8 (Ashampoo Uninstaller 8)

Ashampoo Uninstaller یک نرم افزار کامل و پر از خصوصیات متنوع بوده و به سرعت هر رد و اثری از برنامه‌های ناخواسته را حذف می‌کند. این برنامه همه برنامه‌هایی که اخیرا برروی کامپیوتر نصب شده‌اند را در یک منو به طور واضح نمایش می‌دهد. تاریخ نصب برنامه‌ها و نمره دریافت شده از سایر کاربران نیز در این منو نشان داده می‌شود. نمره هر برنامه نشان دهنده کیفیت آن و اینکه چقدر احتمال دارد آن برنامه را حذف نکنید است. اگر تعداد زیادی برنامه ناآشنا برروی کامپیوتر خود دارید Ashampoo Uninstaller یک آپشن در اختیار شما می‌گذارد تا تنها برنامه‌هایی که نمره بدی دارند را مشاهده کنید.

هنگامی‌که یک برنامه حذف شد و Ashampoo Uninstaller سایر فایل‌های باقیمانده را حذف کرد، این برنامه به شما می‌گوید چه تعداد فایل حذف شده و چه میزان فضای ذخیره سازی آزاد شده است. هرچند این خیلی ضروری نیست اما رضایت‌بخش است.


مطلب مرتبط: بهترین نرم افزارهای بکاپ رایگان سال 2018


این نرم افزار همچنین می‌تواند حذف کننده خود برنامه را مخفی سازد. این امکان برای آن برنامه‌هایی که هنگام حذف و در تلاش برای تغییر عقیده کاربر، او را مجبور به طی چند مرحله یا باز کردن صفحات وب می‌کنند مفید است. برخلاف بسیاری از نرم افزارهای حذف کننده، Ashampoo Uninstaller به شما امکان مشاهده وضعیت را می‌دهد تا بر روند پیشرفت اسکن یا حذف نظارت داشته باشید. Ashampoo Uninstaller 8 می‌تواند سوابق نصب برنامه‌ها را به صورت خودکار ثبت کند و اپلیکیشن‌های از پیش نصب شده ویندوز و افزونه‌های مرورگرهای اینترنت اکسپلورر، کروم، فایرفاکس و اج را حذف کند. ثبت سابقه نصب یک برنامه به صورت دستی نیز با کشیدن و رها کردن فایل نصب (Setup) در پنجره مربوطه امکان پذیر است.

اگر این‌ها کافی نیست، Ashampoo Uninstaller دارای امکانات اضافی مفیدی چون ابزار بازیابی فایل، پاکسازی کننده رجیستری، ابزار Cleanup برای درایوها، مدیریت استارتاپ، مدیریت نحوه باز شدن فایل‌ها(برنامه پیش فرض)، و بسیاری موارد دیگر است.

اگر با یک برنامه عجیب که قابل حذف نیست روبرو هستید یا می‌خواهید چندین برنامه را به یکباره حذف کنید، نرم افزار Ashampoo Uninstaller مخصوص شماست.

لینک دانلود

 

نرم افزار حذف برنامه ریوو (Revo Uninstaller)

نرم افزار حذف برنامه ریوو (Revo Uninstaller)

همانند Ashampoo Uninstaller، یکی از خصوصیات برجسته Revo Uninstaller امکان نظارت بلادرنگ بر تغییرات فایل‌ها و رجیستری کامپیوتر در هنگام نصب برنامه‌ها است. بدین وسیله نرم افزار می‌داند برنامه نصب شونده دقیقا چه کارهایی انجام می‌دهد و چه تغییراتی اعمال می‌کند. در نتیجه هنگام حذف آن، همه این تغییرات را به حالت قبل باز می‌گرداند به طوری که به نظر می‌رسد این برنامه از اول نصب نشده بود. هیچ فایل یا مدخل رجیستری از حذف در امان نمی‌ماند.

این نرم افزار سه گزینه پیشنهاد می‌کند: حذف اجباری، حذف و حذف سریع. گزینه اول برای پالایش سیستم از بقایای یک برنامه که از قبل حذف شده اما هنوز برخی فایل‌ها و آثار آن باقی مانده طراحی شده است. گزینه دوم برای حذف برنامه به صورت عادی به کار می‌رود و از حذف کننده خود آن برنامه استفاده می‌کند و سپس شما می‌توانید برای فایل‌های باقیمانده احتمالی اسکن انجام دهید. برای این منظور سه نوع اسکن وجود دارد: امن، متعادل و پیشرفته. گزینه سوم حذف یعنی حذف سریع، برنامه را حذف می‌کند و سپس به طور خودکار بررسی می‌کند تا چیزی از برنامه باقی نمانده باشد.


مطلب مرتبط: بهترین نرم افزارهای بازیابی اطلاعات (ریکاوری) سال 2018


Revo Uninstaller شاید خیلی جذاب نباشد، اما این مساله آن قدرها هم مهم نیست؛ چرا که این برنامه قدرتمند و موثر بوده و امکان فوق العاده نظارت بر نصب برنامه‌ها را داراست و با اختلاف نزدیکی بعد از Ashampoo Uninstaller در رتبه دوم قرار دارد. می‌توان گفت سیستم نمره دهی Ashampoo مزیت آن نسبت به این برنامه است. با این حال بهتر است هر دوی این نرم افزارها را نصب و امتحان کنید تا مشخص شود کدام یک کارهای شما را بهتر انجام می‌دهد.

لینک دانلود

نرم افزار حذف برنامه گیک پرو (Geek Uninstaller Pro)

نرم افزار حذف برنامه گیک پرو (Geek Uninstaller Pro)

Geek Uninstaller Pro مزیت‌های زیادی دارد که یکی از آن‌ها قیمت آن است. برخلاف حذف کننده‌های گران قیمت که تنها با لایسنس‌های سالانه در دسترس قرار می‌گیرند، Geek Uninstaller Pro به صورت مادام العمر و با پرداخت تنها یک بار مبلغ 24.95 دلار در دسترس مشتریان قرار گرفته است. همچنین نسخه‌ای رایگان از آن در دسترس است، اما نسخه پولی هم به لطف سیستم نظارت بر نصب برنامه (Install and Trace) و قابلیت حذف گروهی ارزش خرید را دارد.

Geek Uninstaller Pro امکان هر دو نوع حذف اجباری (forced) و معمولی را به کاربر می‌دهد. با این برنامه به راحتی می‌توانید تاریخ نصب نرم افزار، نسخه نصب شده و نیز منتشر کننده آن را مشاهده کنید. مورد آخر، زمانی که می‌خواهید بدانید یک برنامه نصب شده از کجا آمده است مفید خواهد بود.


مطلب مرتبط: بهترین نرم‌ افزارهای اسکن اسناد در سال 2018


Hidden یکی از گزینه‌های جالب این نرم افزار است که برنامه‌هایی که به طور عادی قابل حذف نیستند و حذف آن‌ها تنها به صورت اجباری امکان پذیر است را نمایش می‌دهد. البته به طور عادی چنین اطلاعاتی در دسترس نیست و شما باید یک جستجوی سریع آنلاین را اجرا کنید تا مشخص شود آن‌ها قابل حذف هستند یا نه.

این نرم افزار چند ابزار نیز در اختیار شما قرار می‌دهد که یک زمانبند وظایف از جمله آن‌هاست. این ابزارهای اضافی چندان چشمگیر نیستند. البته این بدین معنا نیست که این یک ایراد به حساب آید. Geek Uninstaller Pro یک نرم افزار حذف کننده عالی و کوچک است و نیازی به تجملات اضافی ندارد.

لینک دانلود

 

نرم افزار حذف برنامه آیوبیت (IObit Uninstaller)

نرم افزار حذف برنامه آیوبیت (IObit Uninstaller)

IObit Uninstaller نرم افزاری عالی برای حذف برنامه‌ها است. این نرم افزار خوش ساخت، برنامه‌ها را به صورت گروهی حذف و بقایای آن‌ها را به صورت خودکار، پاکسازی می‌کند. هرچند همیشه نمی‌تواند برنامه‌ها را از ارسال درخواست‌ها و یا باز کردن صفحات وب باز دارد اما باید گفت تنها چند برنامه هستند که این قابلیت را دارند.

IObit Uninstaller همچنین از بروزرسانی‌های مداوم بهره می‌برد. این بروزرسانی‌ها نه تنها برای رفع ایرادهای معمول، بروزرسانی پایگاه داده و خصوصیات جدید بلکه برای پاسخگویی به خبرهای مهمی (به عنوان نمونه تهدیدهای کشف شده) که نگرانی‌هایی برای کاربران ایجاد می‌کند نیز انجام می‌گیرد. این نرم افزار می‌تواند نوارابزارها و افزونه‌ها (از جمله آن‌هایی که کاربر متوجه نصب آن‌ها نمی‌شود) را حذف کند و نیز یک صفحه اختصاصی برای برنامه‌های خود ویندوز دارد.


مطلب مرتبط: معرفی بهترین نرم افزارهای طراحی گرافیک


نقطه ضعف اصلی IObit این است که برخلاف Revo Uninstaller از امکان ردگیری برنامه‌هایی که نصب می‌شوند بی بهره است. به علاوه پیام‌هایی نمایش داده می‌شود که به کاربر پیشنهاد می‌کند دیگر برنامه‌های شرکت نرم افزاری IObit را امتحان کند که با توجه به اینکه نسخه پولی است کمی گستاخانه به نظر می‌رسد. این نرم افزار همچنین فاقد امکان نظارت بر دانلودها است که تاسف آور است.

لینک دانلود

 

5- نرم افزار حذف برنامه سی کلینر پروفشنال (CCleaner Professional)

software uninstaller / نرم افزار حذف برنامه

CCleaner Professional بیشتر برای پاکسازی سیستم شناخته شده است، اما این نرم افزار یک قابلیت فوق العاده هم دارد که در صورت نیاز به یک نرم افزار حذف کننده می‌توانید از آن بهره ببرید. به عنوان یک امکان اضافی، پاکسازی کننده معمولی آن در هنگام اسکن، بقایای هر برنامه قدیمی‌ که به طور کامل حذف نشده است را حذف می‌کند.

در وهله اول توجه کنید که پس از دانلود CCleaner Professional به شما پیشنهاد نصب آنتی ویروس رایگان آواست (Avast) داده می‌شود. این گزینه کاملا آشکار است، اما به صورت پیش فرض تیک خورده است و اگر شما از آنتی ویروس قبلی خود راضی هستید باید این گزینه را از حالت انتخاب خارج کنید.


مطلب مرتبط: بهترین نرم‌افزارهای طراحی وب در سال 2018


هنگامی‌که CCleaner را اجرا می‌کنید، خواهید دید که گزینه Uninstall در بخش Tools قرار گرفته است. اما آن را دست کم نگیرید، چرا که به اندازه بسیاری از نرم افزارهای مخصوص حذف برنامه کارایی دارد. این نرم افزار همچنین برنامه‌های متعلق به خود ویندوز که همراه با ویندوز نصب می‌شوند را هم برای شما لیست می‌کند تا در صورت تمایل آن‌ها را حذف کنید (البته توجه کنید که مایکروسافت لطف کرده و هر بار که ویندوز آپدیت می‌شود این برنامه‌ها را هم دوباره نصب می‌کند). متاسفانه امکان حذف گروهی وجود ندارد و شما باید برنامه‌ها را یک به یک انتخاب و حذف کنید.

انتخاب گزینه Uninstall، حذف کننده برنامه ای که قصد حذف آن دارید را اجرا می‌کند و گزینه ای برای حذف اجباری نیز وجود ندارد. اما کارکرد اصلی CCleaner این است که فایل‌های باقیمانده را حذف و رجیستری را پاکسازی کند. شما می‌توانید به راحتی بررسی کرده و تمامی‌چیزهای بی ارزش باقیمانده را حذف کنید، یا خود CCleaner در اسکن‌های برنامه ریزی شده که به طور مداوم انجام می‌شود این کار را انجام خواهد داد. این برنامه ممکن است به پای برنامه‌هایی که اختصاصا برای حذف برنامه‌ها طراحی شده اند و به طور خودکار باقیمانده برنامه‌ها را حذف می‌کنند نرسد اما مزیتی که دارد این است که همزمان سایر داده‌های بدردنخور را هم از سیستم شما حذف می‌کند.

لینک دانلود

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران4 دیدگاه
avatar
حسن فرامرزیان
.
07 شهریور 1398، 15:34
پاسخ
1
0
متشکرم دوست عزیز بررسی خوب و جامعی داشتین. از راهنماییهاتون استفاده کردم. هر چند همیشه جای پیشرفت وجود داره موفق باشید.
avatar
محمود
.
03 اردیبهشت 1398، 16:37
پاسخ
0
0
Ashampoo Uninstaller 8 خیلی نرم افزار خوبی هست
avatar
فرشاد
.
03 اردیبهشت 1398، 15:49
پاسخ
1
0
مرسی از مطلب خوبتون... آشامپو کلا توو همه جور برنامه ها بی نظیر
avatar
پژمان ابرکار
.
03 اردیبهشت 1398، 15:34
پاسخ
0
0
دنبال یه نرم افزار ریکاوری می‌گشتم که بلاخره تو این سایت پیداش کردم
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022