دانلود کارتون بابا لنگ دراز ؛ نامه های عاشقانه جودی آبوت

کارتون بابا لنگ دراز
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

کارتون بابا لنگ دراز یک انیمه ژاپنی است که در ایران طرفداران زیادی داشته و دارد. در این مقاله نگاهی به داستان و شخصیت‌های کارتون بابا لنگ دراز انداخته‌ایم.

کارتون بابا لنگ دراز یکی از معروف‌ترین انیمه‌های ژاپنی است. این انیمه براساس کتابی از جین وبستر، نویسنده آمریکایی ساخته شده است. کارتون بابا لنگ دراز در ایران هم طرفداران زیادی داشت و یکی از نوستالژی‌های دهه شصتی‌هاست. این کارتون به سرپرستی زهره شکوفنده به فارسی دوبله شده است. در این مقاله به معرفی شخصیت‌ها و داستان کارتون بابا لنگ دراز خواهیم پرداخت. در انتها هم می‌توانید این کارتون خاطره‌انگیز را دانلود کنید.

کارتون بابا لنگ دراز

 

آنچه در این مقاله ‌می‌خوانید:

 


انیمه بابا لنگ دراز


«بابا لنگ دراز» یک انیمه ژاپنی است که براساس رمانی آمریکایی به همین نام نوشته جین وبستر (Jean Webster) ساخته شده است. این انیمه توسط استودیوی Nippon Animation تهیه شده است. کارتون بابا لنگ دراز در سال 1990 جایزه بهترین فیلم برای تلویزیون را از آژانس فعالیت‌های فرهنگی کودکان ژاپن دریافت کرد.

انیمه بابا لنگ دراز

کارگردان بابا لنگ دراز کازویوشی یوکوتا (Kazuyoshi Yokota) کارگردان ژاپنی بود. این انیمه از تاریخ 14 ژانویه تا 23 دسامبر 1990 (24 دی 1368 تا 2 دی 1369) از شبکه تلویزیون فوجی در 40 قسمت پخش شد.

انیمه بابا لنگ دراز به سرپرستی زهره شکوفنده به فارسی دوبله شده است. مهین کسمایی، رزیتا یاراحمدی، مهوش افشاری، کیکاووس یاکیده، کامبیز شکوفنده، ژاله علو و زهرا آقارضا صداپیشگان کارتون بابا لنگ دراز هستند.

 


داستان کارتون بابا لنگ دراز


جودی آبوت یک یتیم است. توسط شخصی ناشناخته به جودی این فرصت داده می‌شود تا در دبیرستانی مشهور به نام یادبود لینکلن درس بخواند. جودی این شخص را با نام جان اسمیت می‌شناسد و جز نامش چیز دیگری از او نمی‌داند. جودی آبوت فقط یک بار سایه آقای اسمیت را دیده و به خاطر پاهای بلندش او را بابا لنگ دراز می‌نامد. تنها هزینه‌ای که جودی باید به حامی‌اش بپردازد این است که هر ماه برای او نامه بنویسد و البته انتظار پاسخ نامه‌هایش را نداشته باشد.

این انیمه به سه سال از زندگی جودی می‌پردازد. از زمانی که جودی یتیم‌خانه را ترک می‌کند شروع می‌شود و تا پایان دبیرستان ادامه دارد.

داستان کارتون بابا لنگ دراز

 

همان‌طور که پیشتر به آن اشاره کردیم، انیمه بابا لنگ دراز براساس رمانی به همین نام ساخته شده است. رمان بابا لنگ دراز نوشته جین وبستر در سال 1912 چاپ شده است. البته در کتاب اصلی جودی بزرگ‌تر است و به جای دبیرستان، به کالج می‌رود.

در سال 1915 وبستر کتاب دیگری به نام «دشمن عزیز» را چاپ کرد. دشمن عزیز درواقع ادامه داستان کتاب بابا لنگ دراز است. داستان کتاب دشمن عزیز به صورت نامه‌هایی از سالی مک‌براید، دوست جودی، روایت می‌شود.

کتاب بابا لنگ دراز معروف‌ترین اثر وبستر است و تا به حال اقتباس‌های زیادی از آن شده است. این کتاب علاوه بر انیمه‌های ژاپنی، به دنیای تئاتر و سینما هم وارد شده است.

کتاب بابا لنگ دراز

 

 


شخصیت های داستان


در این قسمت با شخصیت‌های داستان بابا لنگ دراز بیشتر آشنا می‌شویم.

 

جودی آبوت

شخصیت های داستان بابا لنگ دراز

جودی آبوت (Judy Abbott) دختری شاد و باهوش است که وقتی فقط یک نوزاد بود والدینش فوت کردند. او را در خیابان بایسون در شهر نیویورک پیدا کردند و بعد به یتیم‌خانه فرستادند. جودی در آنجا استعداد نوشتنش را پرورش داد. یکی از مقاله‌های جودی توجه مردی به نام جان اسمیت را به خود جلب می‌کند. به همین دلیل جودی را به دبیرستان یادبود لینکلن می‌فرستند.

جودی نمی‌داند جان اسمیت کیست و او را بابا لنگ دراز می‌نامد. با این حال جودی فکر می‌کند که بابا لنگ دراز تنها خانواده اوست و به او وابسته می‌شود. جودی پرحرف است و عاشق قصه گفتن است.

 

سالی مک‌براید

شخصیت های داستان بابا لنگ دراز

سالی مک‌براید (Sally McBride) دختری خجالتی اما شیرین است. او یکی از هم‌اتاقی‌های جودی در دبیرستان یادبود لینکلن است. سالی و جودی دوست‌های خوبی می‌شوند. جولیا همیشه سالی را به خاطر چاقی و قد کوتاهش مسخره می‌کند. سالی برخلاف ظاهرش، دختری با اراده و محکم است.

 

جولیا پندلتون

شخصیت های داستان بابا لنگ دراز

جولیا پندلتون (Julia Pendleton) دختری مغرور و ثروتمند اما دانش‌آموزی مودب است. او خیلی قدبلند و زیباست و یکی دیگر از هم‌اتاقی‌های جودی است. جولیا و جودی از همان ابتدا با هم کنار نمی‌آیند و جولیا همیشه سعی می‌کند تا راز گذشته جودی را برملا کند. اگرچه در نهایت جولیا یکی از بهترین دوست‌های جودی و سالی می‌شود.

 

جوانا اسلون

جوانا اسلون (Joanna Throne) مدیر خوابگاهی است که جودی در آن زندگی می‌کرد. جوانا در پشت نقابی از خشم و بی‌رحمی قایم می‌شود تا احساسات واقعی‌اش را پنهان کند. او از اینکه او را «خانم» می‌نامند متنفر است، چرا که هنوز ازدواج نکرده است. اگرچه به نظر می‌رسد جوانا دوست دارد ازدواج کند.

 

جرویس پندلتون

شخصیت های داستان بابا لنگ دراز

جرویس پندلتون (Jervis Pendleton) عموی جولیاست که جودی او را در دبیرستان یادبود لینکلن ملاقات می‌کند. او مردم‌گریزی عجیب و غریب است که در دنیای تجارت شهرت زیادی دارد. او بعدها عاشق جودی می‌شود.

 

جیمی مک‌براید

شخصیت های داستان بابا لنگ دراز

جیمی مک‌براید (Jimmy McBride) برادر بزرگتر سالی است. او در تیم فوتبال دانشگاه پرینستون، ستاره‌ای محبوب است. جیمی که خیلی پسر مهربانی است به جودی علاقه‌مند می‌شود. اما جودی او را فقط دوست خود می‌داند. بعدها جولیا عاشق جیمی می‌شود.

 

لئونورا فنتون

شخصیت های داستان بابا لنگ دراز

همچنین بخوانید :

لئونورا فنتون (Leonora Fenton) هم‌اتاقی جدید جودی است. او یک سال از جودی بزرگ‌تر است. لئونورا یک سال به خاطر بیماری‌ای که داشت به مدرسه نمی‌آمد. او در شعر و ورزش استعداد دارد و قبلا یکی از بازیکنان معروف بسکتبال بود. جودی از لئونورا خوشش نمی‌آمد چرا که او رمانی که جودی نوشته بود را مورد نقد قرار داده بود.

 

کاترین لیپت

کاترین لیپت (Catherine Lippett) مدیر پرورشگاه جان گریر است. بچه‌های پرورشگاه به خاطر سخت‌گیری‌اش از او متنفر بودند. اگرچه او درواقع بچه‌ها را دوست داشت. زمانی که جودی به دبیرستان یادبود لینکلن رفت، کاترین بازنشسته شد.

 

مری لمبرت

مری لمبرت (Mary Lambart) یکی از کارکنان پرورشگاه سنت جورج است. او زنی قوی و شوخ طبع است و بچه‌ها او را می‌پرستند. او درباره تحصیلات بچه‌های یتیم، ایده‌هایی دارد.

 


دانلود کارتون بابا لنگ دراز


در این قسمت می توانید 40 قسمت از کارتون بابا لنگ دراز (نسخه دو زبانه فارسی و ژاپنی)  را دانلود و مشاهده کنید. توجه داشته باشید که قسمت 26، 31 و 37 این انیمه دوبله نشده بود.

شماره قسمتلینک دانلود
قسمت 1دانلود
قسمت 2دانلود
قسمت 3دانلود
قسمت 4دانلود
قسمت 5دانلود
قسمت 6دانلود
قسمت 7دانلود
قسمت 8دانلود
قسمت 9دانلود
قسمت 10دانلود
قسمت 11دانلود
قسمت 12دانلود
قسمت 13دانلود
قسمت 14دانلود
قسمت 15دانلود
قسمت 16دانلود
قسمت 17دانلود
قسمت 18دانلود
قسمت 19دانلود
قسمت 20دانلود
قسمت 21دانلود
قسمت 22دانلود
قسمت 23دانلود
قسمت 24دانلود
قسمت 25دانلود
قسمت 27دانلود
قسمت 28دانلود
قسمت 29دانلود
قسمت 30دانلود
قسمت 32دانلود
قسمت 33دانلود
قسمت 34دانلود
قسمت 35دانلود
قسمت 36دانلود
قسمت 38دانلود
قسمت 39دانلود
قسمت 40دانلود

 

در این مقاله نگاهی به داستان و شخصیت‌های کارتون نوستالژیک بابا لنگ دراز انداختیم. در انتها هم لینک‌های دانلود کارتون بابا لنگ دراز برای شما قرار داده شده‌اند. خاطره شما از این کارتون چیست؟ شخصیت مورد علاقه شما در کارتون بابا لنگ دراز چه کسی بود؟ شما می‌توانید در پایین همین صفحه نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

 

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022