بهترین بازی های سبک MMORPG ؛ از Rift تا World of Warcraft

 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

از جمله پرطرفدارترین سبک‌های گیمینگ یک دهه اخیر می‌توان به سبک MMORPG در بازی های رایانه‌ای اشاره کرد. در این مقاله بهترین بازی های سبک MMORPG را بررسی می‌کنیم. با ما باشید.

سبک MMORPG مخفف عبارت Massively multiplayer online role-playing games است که در واقع در آن مکانیزم‌های بازی‌های نقش آفرینی (Role-playing) و بازی‌های آنلاین چند نفره کلان (Massively multiplayer online) با همدیگر ترکیب می‌شوند. در این‌گونه بازی‌ها گروه وسیعی از افراد مختلف در قالب دنیایی مجازی با همدیگر مراوده می‌کنند. این سبک از بازی‌های رایانه‌ای به ویژه در دهه اخیر تبدیل به یکی از محبوب‌ترین سبک‌ها در میان گیمرها شده است. در این مقاله قصد داریم بهترین بازی های سبک MMORPG را برای شما معرفی کنیم. همراه پلازا بمانید.

همچنین بخوانید :

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • بهترین بازی های سبک MMORPG
  • بازی Rift
  • بازی Guild Wars 2
  • بازی Star Trek Online
  • بازی Neverwinter
  • بازی Final Fantasy XIV
  • بازی TERA
  • بازی The Elder Scrolls Online
  • بازی Star Wars: The Old Republic
  • بازی EVE Online
  • بازی World of Warcraft

 


بهترین بازی های سبک MMORPG


در ادامه بهترین بازی های سبک MMORPG را معرفی می‌کنیم.

 

بازی Rift

بازی های سبک MMORPG / بهترین بازی های mmorpg برای pc

اولین عنوانی که قصد داریم در فهرست بهترین بازی های سبک MMORPG برای شما معرفی کنیم، Rift نام دارد. بازی Rift که دنیایی با درونمایه فانتزی دارد و در عین حال به شکل رایگان (Free-to-play) در اختیار علاقمندان قرار گرفته است، توسط کمپانی Trion Worlds ساخته و به انتشار رسیده است. وقایع بازی Rift در دنیایی فانتزی به نام تلارا (Telara)‌ اتفاق می‌افتند. در این دنیا دو حزب رقیب در برابر هم قرار گرفته‌اند که هر کدام از آن‌ها دارای مجموعه متفاوتی از نژادها و کلاس‌های شخصیتی قابل انتخاب است. بازی Rift سبب بازخورد مثبت منتقدین شده و برای سازندگان خود موفقیت مالی خوبی به عمل آورده است.

 

بازی Guild Wars 2

بازی های mmorpg برای اندروید / بهترین بازی mmorpg اندروید

دومین عنوانی که قصد داریم در فهرست بهترین بازی های سبک MMORPG برای شما معرفی کنیم، بازی Guild Wars 2 محسوب می‌شود. این بازی توسط کمپانی ArenaNet طراحی شده و شرکت NCSOFT آن را به انتشار رسانده است. وقایع بازی Guild Wars 2 در دنیایی فانتزی به نام تایریا (Tyria) رخ می‌دهند و حول محور بازگشت دوباره انجمنی به نام Destiny’s Edge می‌چرخند که قصد دارد با بازگشت خود به قدرت و اتحاد به مقابله با نژاد حاکم بر سرزمینی با نام Elder Dragons بپردازد.

از جمله مواردی که می‌توان در رابطه با بازی Guild Wars 2 به آن‌ها اشاره کرد روایت داستانی بازی است که نسبت به تصمیمات بازیکن‌ها شاکله‌اش تغییر می‌کند و نتایج مختلفی را به بار دارد؛ مقوله‌ای که تاکنون در بازی های نقش آفرینی تک نفره شاهدش بوده‌ایم، اما به ندرت در عناوین نقش آفرینی چند نفره مشاهده می‌کنیم. گیم پلی بازی نیز به دلیل مکانیزم‌های بهینه شده آن توسط سازندگان از سوی اکثر مخاطبان مورد تمجید قرار گرفته است.

 

بازی Star Trek Online

بهترین بازی های سبک mmo اندروید

سومین بازی فهرست بهترین بازی های سبک MMORPG را به معرفی عنوانی به نام Star Trek Online اختصاص داده‌ایم. بازی Star Trek Online محصول کمپانی Cryptic Studios بوده و کمپانی آتاری (Atari) با همکاری شرکت Perfect World Entertainment آن را منتشر کرده است. وقایع بازی Star Trek Online در قرن بیست و پنجم رخ می‌دهند؛ 30 سال پس از اتفاقاتی که در بازی Star Trek: Nemesis شاهدشان بودیم.

جا دارد اشاره کنیم که بازی Star Trek Online اولین عنوان از این سری است که در ژانر MMORPG ساخته شده است. این بازی از طریق پلتفرم‌های کامپیوتر، PS4 و Xbox One در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

 

بازی Neverwinter

بازی های سبک MMORPG / بهترین بازی های mmorpg برای pc

عنوان چهارم فهرست بهترین بازی های سبک MMORPG بازی Neverwinter است. این بازی توسط کمپانی Cryptic Studios ساخته شده و شرکتی به نام Perfect World Entertainment آن را به انتشار رسانده است. بازی Neverwinter نیز جزو عناوین رایگان بوده و از طریق پلتفرم‌های کامپیوتر، Xbox One و PS4 در دسترس مخاطبان و علاقمندان قرار گرفته است.

شاکله اصلی بازی Neverwinter بر اساس شهر خیالی Forgotten Realms از سری بازی‌های Dungeons & Dragons الهام گرفته شده است و همچنین این بازی یک عنوان مستقل بوده و ارتباطی با سری بازی‌های محبوب Neverwinter Nights ندارد. این بازی از منظرهای مختلف چه مکانیزم‌های گیم پلی و چه میزان مخاطبان خود یک بازی MMORPG ایده‌آل محسوب می‌شود.

 

بازی Final Fantasy XIV

بازی های mmorpg برای اندروید / بهترین بازی mmorpg اندروید

پنجمین عنوانی که قصد داریم در فهرست بهترین بازی های سبک MMORPG برای شما معرفی کنیم، بازی Final Fantasy XIV محسوب می‌شود. این بازی همانند عناوین دیگر سری محبوب فاینال فانتزی توسط کمپانی Square Enix ساخته شده و به انتشار رسیده است. پلتفرم‌هایی که بازی Final Fantasy XIV از طریق آن‌ها در اختیار علاقمندان قرار گرفته است به ترتیب کامپیوتر، PS4، ایکس باکس‌وان و PS3 محسوب می‌شوند.

وقایع بازی Final Fantasy XIV در سرزمین خیالی Eorzea رخ می‌دهند. پنج سال از ویرانی این شهر گذشته و قهرمان داستان که به دلیل محبت خدایان از این ویرانی جان سالم به در برده اکنون ماموریت دارد که از تهدید تهاجم امپراطوری گارلین (Garlean) از سمت شمال جلوگیری کند. نسخه اصلی بازی Final Fantasy XIV در سپتامبر 2010 منتشر شد که بازخوردهای عمومی بدی دریافت کرد و بر همین اساس کمپانی Square Enix مدتی بعد نسخه دیگری از بازی به نام Final Fantasy XIV: A Realm Reborn منتشر کرد که واکنش مثبت منتقدین و مخاطبان را به همراه داشت.

 

بازی TERA

بازی های mmorpg برای اندروید / بهترین بازی mmorpg اندروید

بازی ششمی که قصد داریم در فهرست بهترین بازی های سبک MMORPG برای شما معرفی کنیم، TERA نام دارد. بازی TERA توسط کمپانی Bluehole Studio ساخته شده و کمپانی NHN Corporation، کمپانی En Masse Entertainment و Gameforge به ترتیب وظیفه انتشار آن را برای کشورهای کره جنوبی، آمریکا و قاره اروپا برعهده گرفته‌اند.

بازی TERA در پلتفرم کامپیوتر بیش از 26 میلیون نفر بازیکن فعال دارد و در کنسول‌ها نیز این رقم به بیش از 2 میلیون نفر رسیده است. گیم پلی این بازی از مکانیزم‌های یک عنوان MMORPG استاندارد تبعیت می‌کند و از نکات دیگر قابل توجه آن می‌توان به طراحی هنری خوب بازی اشاره کرد.

 

بازی The Elder Scrolls Online

بازی های mmorpg برای اندروید / بهترین بازی mmorpg اندروید

عنوان هفتم فهرست بهترین بازی های سبک MMORPG بازی The Elder Scrolls Online است. این بازی توسط استودیو بازی‌سازی Zenimax Online Studios ساخته شده و کمپانی Bethesda Softworks آن را به انتشار عمومی رسانده است. وقایع بازی The Elder Scrolls Online در منطقه‌ای به نام تمریل (Tamriel) رخ می‌دهند و روایت داستانی بازی به شکلی غیرمستقیم با عناوین دیگر سری The Elder Scrolls مرتبط است.

بازی The Elder Scrolls Online در ابتدا بازخوردهای خوبی از سوی منتقدین دریافت نکرد، اما سازندگان بعدها این بازخوردها را با انتشار نسخه جدیدی از بازی به نام The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited تغییر دادند. این بازی از طریق پلتفرم‌های کامپیوتر، PS4، اکیس باکس‌وان و همچنین Stadia در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

 

بازی Star Wars: The Old Republic

بهترین بازی های سبک mmo اندروید

هشتمین عنوانی که قصد داریم در فهرست بهترین بازی های سبک MMORPG برای شما معرفی کنیم، بازی Star Wars: The Old Republic محسوب می‌شود. این بازی توسط استودیو BioWare Austin ساخته شده و کمپانی الکترونیک آرتز آن را به انتشار عمومی رسانده است. داستان بازی Star Wars: The Old Republic در جهان جنگ ستارگان و در دوره‌ای اتفاق می‌افتد که صلحی موقتی میان دو نیروی متضاد جمهوری (Galactic Republic) و امپراطوری سیث (Sith Empire) برقرار شده است. در بازی Star Wars: The Old Republic هشت کلاس شخصیتی مختلف وجود دارند که هر کدام دارای یک روایت داستانی متفاوتِ دارای سه قسمت مجزا است.

بازی Star Wars: The Old Republic اغلب به عنوان یکی از گسترده‌ترین و پرخرج‌ترین پروژه‌های بازی سازی تاریخ گیمینگ شناخته می‌شود. کمپانی الکترونیک آرتز نیز اعلام کرده که این بازی موفقیت تجاری عظیمی را برای سازندگان آن به همراه داشته است.

 

بازی EVE Online

بازی های سبک MMORPG / بهترین بازی های mmorpg برای pc

به عنوان بازی نهم فهرست بهترین بازی های سبک MMORPG عنوانی به اسم EVE Online را می‌خواهیم برای شما معرفی کنیم. بازی EVE Online توسط کمپانی CCP Games ساخته شده و شرکت‌های Simon & Schuster و Atari آن را به انتشار رسانیده‌اند. این بازی از طریق پلتفرم PC (ویندوز و مک) در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

از جمله فعالیت‌هایی که به عنوان یک بازیکن در بازی EVE Online می‌توانید انجام دهید می‌توان به معدن کاری، راهزنی، تولید، معامله، اکتشاف و نهایتا مبارزه اشاره کرد که در هر دو حالت بازیکن در مقابل بازیکن (PvP) و بازیکن در مقابل محیط (PvE) در دسترس است. همچنین در این بازی حدود 7800 سیاره وجود دارد که می‌توانید از هر یک از آن‌ها بازدید کنید. بازی Eve Online از منظرهای مختلف از جمله میزان گسترده بودن خود و همچنین قابلیت‌های ارتباطات درون برنامه‌ای بازیکن‌ها ستوده شده است.

 

بازی World of Warcraft

بازی های سبک MMORPG / بهترین بازی های mmorpg برای pc

دهمین و آخرین عنوانی که قصد داریم در فهرست بهترین بازی های سبک MMORPG برای شما معرفی کنیم، بازی World of Warcraft محسوب می‌شود. این بازی که توسط کمپانی بلیزارد (Blizzard Entertainment) ساخته شده است به شکل انحصاری از طریق پلتفرم PC در دسترس علاقمندان قرار گرفته است. بازی World of Warcraft چهارمین عنوانی است که وقایع آن در دنیای فانتزی وارکرفت روی می‌دهند.

سرزمین اصلی بازی World of Warcraft، آزروث (Azeroth) نام دارد و از زمان انتشار بازی در سال 2004 و اضافه شدن بسته‌های الحاقی مختلف شاهد گسترش این سرزمین و مناطق آن و همچنین اضافه شدن مناطق جدید بوده‌ایم. بازی World of Warcraft با وجود آنکه یک دهه از عمر آن می‌گذرد، پرطرفدارترین بازی MMORPG دنیاست.

بهترین بازی های سبک mmo اندروید

بهترین بازی های سبک MMORPG را مورد بررسی قرار دادیم و امیدواریم از خواندن فهرستمان نهایت لذت را برده باشید. شک نداریم بازی های MMORPG خوب دیگری نیز هستند که از فهرست امروزمان غایبند. در هر صورت امیدواریم اگر به این سبک علاقمند هستید و قصد امتحان کردن آن را دارید، بازی های این فهرست نقطه شروع خوبی برای شما باشند.

نظر شما در این رابطه چیست؟ نظرات خود را از قسمت پایین و از بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران4 دیدگاه
avatar
محمد امین
.
02 بهمن 1399، 12:14
پاسخ
0
0
eso عشقه هرکی skyrim بازی کرده باید بدونه eso دقیقا تو همون سبکه ولی خیلی چیزا بهش اذافه کردن از جمله آنلاین بودنش که این خودش یک دنیایه.
avatar
سینا
.
21 مرداد 1399، 15:34
پاسخ
0
0
کسی star wars the old republic رو بازی می‌کنه ؟
avatar
پارسا
.
06 مرداد 1399، 21:43
پاسخ
0
0
چنتا بازی تو سبک Wow برا اندروید بگید لطفا
avatar
saeed
.
16 فروردین 1399، 04:00
پاسخ
0
0
بسیار عالی
avatar
محمد امین سرافراز
.
18 فروردین 1399، 15:36
پاسخ
0
0
@saeed
ممنون که مطالعه می کنید مقالات رو...
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400