مشکلات زندگی سلبریتی ها ؛ مزایا و معایب سلبریتی بودن

مشکلات زندگی سلبریتی ها
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

زیر ذره‌بین بودن در بعضی مواقع می‌تواند به ضرر فرد تمام شود تا به سود او. این امر بخشی از مشکلات زندگی سلبریتی ها است. با ما همراه باشید.

فارغ از قدرت و ثروت، علاقه افراد به دیده شدن دلیل اصلی اکثر انسان‌ها برای تبدیل شدن به سلبریتی است. مشکلات زندگی سلبریتی ها را می‌توان به همین کلمه نیز خلاصه کرد: شهرت. زیر ذره‌بین بودن همیشه همراه با حال خوب نیست؛ زیرا اغلب افراد به دنبال ثبت خطاها و کاستی‌های سلبریتی‌ها هستند. این کار علاوه بر درآمدزایی، باعث ایجاد حال خوب در مخاطبین نیز می‌شود. مخاطبان با دیدن مشکلات زندگی سلبریتی ها و رسیدن به این نتیجه که «هیچ‌کس کامل نیست»، احساس خوبی نسبت به خودشان خواهند داشت. در این مقاله علاوه بر بررسی مشکلات زندگی سلبریتی ها، به مزایا و معایب سلبریتی بودن خواهیم پرداخت. پس با پلازا همراه باشید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


سلبریتی کیست؟ به چه کسی سلبریتی گفته می‌شود؟


مشکلات زندگی سلبریتی ها

سلبریتی‌ها افراد مشهور و تأثیرگذاری هستند که هواداران سینه‌چاک و علاقمند به خودشان را دارند. هر سلبریتی روایت‌ها و معانی سیاسی/فرهنگی خاصی دارد. این روایت‌ها هستند که هر سلبریتی را از دیگری متمایز می‌کنند و گاهی هم پوشش، بدن و چهره آن‌ها این معانی را تعبیر می‌کنند. سلبریتی‌ها آینه جامعه هستند؛ درواقع آن‌ها جامعه را در نمای کلی به ما نشان می‌دهند. بخش‌هایی در جامعه که برای ما پنهان است در تصویری که رسانه‌ها از سلبریتی‌ها پخش می‌کنند برای ما بازسازی می‌شود.

یکی از مشکلات زندگی سلبریتی ها عمومی بودن نظرات شخصی آن‌ها است. در تاریخ هیچ دوره‌ای را نمی‌توان با امروز مقایسه کرد که این حجم انبوه از ستاره‌ها، افراد بانفوذ و الهام بخش بخواهند احساسات جامعه را به سویی هدایت کنند. مشکلات زندگی سلبریتی ها برای مخاطبان مهم نیست، مهم این است که مردم با دیدن آن‌ها بتوانند رویایی از آنچه را که ندارند در سر بپرورانند. ما همیشه با زندگی ایده‌آلی که در ذهن می‌پرورانیم فاصله داریم؛ بنابراین زیبایی، ثروت و شهرت سلبریتی‌ها برای ما جذاب است. آن‌ها خود ایده‌آل ما هستند.

معایب سلبریتی بودن

همچنین بخوانید :

یکی دیگر از مشکلات زندگی سلبریتی ها انسان کامل ساختن از آن‌ها است. این دیدگاه فقط به شرکت‌های در رأس کار سود رسانی می‌کند و به اضافه شدن مشکلات زندگی سلبریتی ها اهمیتی نمی‌دهد. بسیاری بر این باورند که سلبریتی‌ها مهم‌ترین و پردرآمدترین کشف عصر جدید هستند، اما در واقع این افراد عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی در دست قدرت‌ها هستند و یا به عبارت دیگر نیرنگی بزرگند؛ نیرنگی بزرگتر، زیباتر و جذاب‌تر از نیرنگ‌های گذشته برای سود بیشتر.

کارخانه‌های رویاسازی جهان هرروز سلبریتی‌های جدیدی تولید می‌کنند تا بیش از پیش به ما ثابت کنند که ستاره‌ها و سلبریتی‌ها به دنیا نمی‌آیند، بلکه ساخته دست قدرت‌ها هستند.

 


مزایای سلبریتی بودن


مزایای سلبریتی بودن

در ادامه به برخی از مزایای سلبریتی بودن اشاره می‌کنیم.

 

شهرت

می‌شود گفت شهرت یکی از مهم‌ترین مشکلات زندگی سلبریتی ها، ولی درعین‌حال مهم‌ترین دلیل برای جذب شدن به این حرفه نیز هست. برای بشر دانستن ابعاد عادی از زندگی آدم‌های جالب، جذاب‌تر از دانستن ابعاد جالب از زندگی آدم‌های عادی است. درواقع ما جهان را بیشتر با آدم‌هایش می‌شناسیم تا با رویدادهایش.

 

ثروت

شهرت می‌تواند ثروت را نیز به همراه خودش بیاورد، ولی برعکس این امر معمولاً درست نیست. داشتن ثروت از مزایای سلبریتی بودن است. سلبریتی‌ها برای تکمیل شهرت خود به ثروت نیز نیاز دارند. آن‌ها برای سر زبان‌ها ماندن باید به مد روز پیش بروند که قطعاً هزینه‌های زیادی دارد. البته گاهی هم ثروت زیاد باعث مشکلات زندگی سلبریتی ها بوده است، در این مورد می‌توان سرقت و اعتیاد را عنوان کرد.

مشکلات زندگی سلبریتی ها

 

هواداران

از مزایای سلبریتی بودن داشتن هوادار است؛ هوادارانی که در تمام شرایط شما را حمایت کرده و دوستدار شما هستند. هواداری پدیده‌ای است که فرد تلاش می‌کند سرکوب‌هایش را با معناهای تقویت‌شده که سلبریتی‌ها به وجود آوردند جبران کند. گردانندگان شهرت نیز این موضوع را فهمیده‌اند و از آن به بهترین نحو استفاده می‌کنند.

امروزه در دنیای عجیبی زندگی می‌کنیم. به لطف رسانه‌ها شما می‌توانید برای هر کاری، حتی نظر شخصی هوادار داشته باشید، فرقی هم نمی‌کند که اگر آن کار یا نظر غیراخلاقی و اشتباه باشد یا درست و انسان دوستانه.

 

همچنین بخوانید :

فرصت‌های طلایی

با به دست آوردن شهرت و ثروت طبیعی است که فرصت انجام دادن کارهای جدید و خاص برای شما فراهم شود. داشتن محبوبیت و شهرت باعث می‌شود در انجام کارهای جدید نیز موفق باشید؛ مانند تولید و عرضه محصول به نام خودتان، ایجاد آموزشگاه و غیره.

 

داشتن برخوردها و امکانات خاص در مکان های مختلف

شناخته شدن و به همراه آن داشتن رفتار محبت‌آمیز و محترمانه در مجامع عمومی یکی دیگر از مزایای سلبریتی بودن است. البته افراط در این گزینه می‌تواند به یکی از مشکلات زندگی سلبریتی ها تبدیل شود.

 


معایب سلبریتی بودن


معایب سلبریتی بودن

در این قسمت به معایب سلبریتی بودن پرداخته‌ایم.

 

همچنین بخوانید :

نداشتن حریم خصوصی

از مشکلات زندگی سلبریتی ها می‌توان به عدم داشتن زندگی خصوصی اشاره کرد. آن‌ها به علت داشتن شهرت و ثروت زیر ذره‌بین طرفداران و بدخواهان هستند و کوچک‌ترین فعالیت آن‌ها توسط دوربین‌ها ثبت می‌شود.

 

پاپاراتزی

امروزه پاپاراتزی‌ها تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین مشکلات زندگی سلبریتی ها شده‌اند. پاپاراتزی عکاسان خبری هستند که اغلب به دنبال سوژه‌های خبری زرد و جنجالی می‌گردند. آن‌ها هوادارانی افراطی، دل‌زده و خو گرفته به ستاره‌ها هستند که قواعد نانوشته مرزهای زندگی خصوصی و عمومی را نادیده می‌گیرند.

مزایای سلبریتی بودن

 

استالکر

استالکرها هواداران افراطی هستند که زیر نظر داشتن زندگی سلبریتی‌ها برای آن‌ها جالب است. آن‌ها برخلاف پاپاراتزی‌ها این کار را به صورت مجانی و گاهاً با صرف هزینه انجام می‌دهند. استالکرها به علت داشتن اطلاعات زیاد می‌توانند خطرساز نیز باشند و تبدیل به تهدید و ارعاب برای سلبریتی‌ها شوند. می‌توان استالکرها را در رده‌بندی مشکلات زندگی سلبریتی ها به صورت روانی و هم فیزیکی دسته‌بندی کرد.

 

همچنین بخوانید :

شایعه، شایعه، شایعه

می‌توان گفت که این گزینه نه‌تنها یکی از مشکلات زندگی سلبریتی ها، بلکه نقل و نبات تمام محفل‌ها است. شایعه‌ها، به خصوص شایعه‌های نادرست می‌توانند سوهان روح سلبریتی‌ها باشند. از بین بردن این شایعات نیز مشکلات زندگی سلبریتی ها را دوچندان می‌کند. البته شایعه و شایعه‌سازی به نوعی افزایش شهرت را نیز به همراه دارد. به همین علت است که گاهی بعضی از سلبریتی‌ها از این شایعات استقبال می‌کنند.

 

سفرهای تمام نشدنی

سفر به صورت تفریحی باعث می‌شود انسان پخته و جهان‌دیده شود. حال اگر سفر رفتن تبدیل به یکی از پایه‌های کار شود، می‌تواند علاوه بر مزایا، معایبی را نیز به همراه داشته باشد. از معایب آن می‌توان خستگی مفرط سفر و نداشتن ساعت کاری مشخص را نام برد. همین امر تبدیل به یکی از مشکلات زندگی سلبریتی ها شده است.

مشکلات زندگی سلبریتی ها

 

اعتماد نداشتن

با توجه به شهرت، ثروت و محبوبیتی که اغلب سلبریتی‌ها دارند، تشخیص بین دوست و دشمن سخت می‌شود. به همین خاطر است که اعتماد نداشتن به دیگران یکی از مشکلات زندگی سلبریتی ها به شمار می‌رود.

 

همچنین بخوانید :

انتظار یک شخصیت کامل و بی نقص

از شما بعید است؛ این جمله‌ای است که نشان‌دهنده سطح انتظارات و توقعات مردم از سلبریتی‌هاست که تبدیل به یکی از مشکلات زندگی آن‌ها شده است. همیشه رفتار درست داشتن و کامل و عاقل بودن می‌تواند فشار مضاعفی به فرد وارد کند. هیچ انسانی کامل نیست، ولی بسیاری از طرفداران سعی در کامل نشان دادن سلبریتی محبوب خود دارند. آن‌ها با این کار خود را به مقام «من بسیار آدم عاقل و بزرگی هستم که از یک فرد کامل طرفداری می‌کنم» می‌رسانند.

 


کلام آخر


معایب سلبریتی بودن

لازم به ذکر است که استاندارد زیبایی در هالیوود امر ثابتی نیست؛ پس لازم است که هرسال مطابق با شرایط و قواعد جدید، ستاره‌ای به این عرصه وارد شود؛ چه این ستاره نماد استانداردهای زیبایی آن سال مانند کیم کارداشیان باشد و چه الهام گرفته‌شده از میزان افزایش آمار و ارقام افسردگی، نفرت از خود و خودکشی در سال‌های اخیر مانند بیلی آیلیش. شاید این حرف کمی عجیب به نظر برسد، اما اگر کمی دقت کنید ارتباط آمارها و انتخاب سلبریتی‌ها را بهتر متوجه خواهید شد.

همچنین بخوانید :

طبق آمارگرفته شده توسط سازمان بهداشت جهانی (World Health Organization)، میزان افسردگی در ده سال اخیر چند برابر شده است. به‌طوری‌که تا سال 2017 (1396 شمسی) تخمین زده شده که نزدیک به 300 میلیون نفر در جهان مبتلا به افسردگی هستند. این آمار را می‌توانید با یک جستجوی ساده در اینترنت نیز پیدا کنید. حالا اگر غول‌های صنعتی بخواهند از این آمار سودجویی کنند، باید روی فرد یا افرادی سرمایه‌گذاری کنند که همسالان و همدردانش بتوانند با او همزادپنداری کنند و چه سرمایه‌گذاری بهتر از ستاره سازی!

مشکلات زندگی سلبریتی ها کم نیست، ولی نکته مهم این است که اغلب این خود آن‌ها هستند که این نوع زندگی را انتخاب می‌کنند و از آنجا که درآمد ثابتی ندارند، معمولاً تا رسیدن به یک سرمایه‌گذاری ثابت (نشان تجاری یا محصول خودشان) دست به هر کاری می‌زنند تا سر زبان‌ها باقی بمانند؛ زیرا در صورت دیده نشدن، پیشنهادهای کاری هم کمتر می‌شود.

مزایای سلبریتی بودن

همچنین بخوانید :

قصد ما خوب یا بد جلوه دادن سلبریتی‌ها نیست؛ قطعاً در هر حرفه‌ای آدم خوب و بد پیدا می‌شود. تنها مسئله‌ای که نباید از یاد ببریم این است که آن‌ها انسان‌هایی هستند که به شهرت و ثروت دست یافته‌اند و اگر مدیران و برنامه‌ریزان کهنه‌کاری نداشته باشند که برای آن‌ها شخصیت بخرند، خیلی زود از یادها می‌روند. بنابراین نباید ژست‌های روشنفکرانه یا سمت‌و‌سوهای سیاسی آن‌ها ملاک ما برای انتخاب باشد؛ زیرا اغلب سلبریتی‌ها کاری را انجام می‌دهند که منبع قدرت و رفاهشان از آن‌ها درخواست کرده باشد.

نظر شما در این باره چیست؟ اگر نظر یا دیدگاهی درباره مشکلات زندگی سلبریتی ها دارید لطفاً در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
سعید
.
01 اسفند 1400، 13:26
پاسخ
2
1
شهرت اصلا خوب نیست و بطور کامل آرامش رو از فرد می گیره و در نهایت فرد رو به تنهایی و افسردگی سوق میده. هر چقدر معروف تر باشی اوضاعت بدتر میشه
avatar
سید حسن
.
16 خرداد 1400، 08:11
پاسخ
2
4
بنام خدا نظر من این است که کسی که شهرت پیدا میکند ، دشمن هم پیدا خواهد کرد !! دشمن او کسی نیست جز ، دوستان او ، که شاید از او خوششان نمی آمده و حالا که شهرت پیدا کرده بیشتر از او متنفر است ، کسانی که در همسایگی یا در محل کار او با وی دشمن میشوند(شاید در گذشته کاری کرده که مورد رضایت این فرد نبوده و حالا که شهرت پیدا کرده چشم دیدن او را ندارد ) و میخواهد به نوعی به او ضربه بزند. یکی از عوامل بد شهرت پیدا کردن همین است .
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401