بهترین کتاب ها برای تقویت زبان انگلیسی از Harry Potter تا Silent Scream

کتاب تقویت زبان انگلیسی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یکی از شیوه‌های موثر برای تقویت زبان انگلیسی خواندن کتاب است. در این مقاله قصد داریم چندین کتاب در ژانرهای مختلف را برای تقویت زبان انگلیسی به شما معرفی کنیم.

برای تقویت زبان انگلیسی راهکارهای فراوانی مانند فیلم دیدن و گوش دادن به موسیقی وجود دارد. اما یکی از شیوه‌های موثری که اکثر فراگیران هر زبان دومی از آن استفاده می‌کنند، کتاب خواندن است. خواندن کتاب و متون مختلف یکی از بهترین شیوه‌های تقویت زبان انگلیسی است. از طریق کتاب خواندن می‌توانید با اصول و قواعد نگارشی زبان انگلیسی آشنا شوید و دایره لغات خود را نیز گسترش دهید. برای تقویت زبان خود از طریق کتاب خوانی باید ابتدا از خواندن کتاب‌های ساده شروع کنید و کم‌کم سطح خود را ارتقا دهید.

تقویت زبان انگلیسی

یکی از مشکلات زبان‌آموزان برای تقویت زبان انگلیسی از طریق مطالعه کتاب این است که این کار را با خواندن چه نوع کتاب‌هایی شروع کنند. شاید فکر کنید پرفروش‌ترین کتاب‌های سال برای شروع و یادگیری زبان دشوار باشند، اما در واقع کتاب‌های محبوب و پرفروش برای یادگیری انگلیسی بسیار مناسب هستند؛ زیرا این کتاب‌ها اغلب به زبان انگلیسی ساده نوشته شده‌اند. بنابراین از خواندن کتاب‌های پرفروش و محبوب واهمه نداشته باشید. در ادامه این مقاله بهترین کتاب‌ها را برای تقویت زبان انگلیسی به شما معرفی می‌کنیم. با پلازا همراه باشید.

همچنین بخوانید :

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


بهترین کتاب ها برای تقویت زبان انگلیسی


یکی از فواید خواندن پرفروش‌ترین کتاب‌ها این است که شما همان کتاب‌هایی را می‌خوانید که انگلیسی زبانان واقعی می‌خوانند. در این بخش بهترین و محبوب‌ترین کتاب‌ها را در ژانرهای مختلف برای تقویت زبان انگلیسی به شما معرفی می‌کنیم.

 

کتاب های جنایی و هیجان انگیز

کتاب‌های جنایی و هیجان‌انگیز دارای دیالوگ‌ها و گفتگوهای واقع‌گرایانه بسیاری هستند. بنابراین اگر به دنبال یک روش جالب برای یادگیری کلمات و عبارات جدید و هیجان انگیز هستید، این کتاب‌ها را از دست ندهید.

 

کتاب زمان رفتن (Leaving Time)

بهترین کتاب برای تقویت زبان انگلیسی

کتاب «زمان رفتن» یکی از عناوین هیجان‌انگیز این فهرست محسوب می‌شود که نویسنده آن جودی پیکولت (Jodi Picoult) است. زبان این کتاب ممکن است برای افراد مبتدی کمی دشوار باشد؛ زیرا یک داستان هیجانی معمولی را دنبال نمی‌کند. متن این کتاب بیشتر بر نحوه تفکر انسان‌ها نسبت به عملکردشان متمرکز شده است. افرادی که سطح انگلیسی نسبتا بالایی دارند، حتما از خواندن این کتاب لذت می‌برند.

داستان کتاب زمان رفتن درباره یک دختر 13 ساله است که پس از یک تصادف وحشتناک مادر خود را گم می‌کند و پس از آن سعی می‌کند مادرش را پیدا کند. او برای این کار از یک روان‌پزشک و یک کارآگاه کمک می‌گیرد. آن‌ها در طول فرآیند تحقیقات متوجه می‌شوند که گاهی با پرسیدن برخی سوالات، به حقایقی می‌رسند که هیچگاه دوست نداشتند با آن‌ها روبرو شوند.

 

کتاب نخستین مرگ (1st to Die)

کتاب برای تقویت زبان انگلیسی

کتاب «نخستین مرگ» یکی از کتاب‌های جنایی و مهیج است که توسط جیمز پترسون (James Patterson) در سال 2001 نوشته شده است. نحوه نگارش تمام کتاب‌های جیمز پترسون بسیار ساده و قابل فهم است و در این کتاب نیز کلمات عملی بسیار خوب و کاربردی برای یادگیری وجود دارد. با خواندن کتاب نخستین مرگ می‌توانید دایره لغات خود را گسترش دهید.

داستان کتاب نخستین مرگ درباره چهار زن است که قصد دارند قاتلی که به طرز وحشتناکی مردم را به قتل می‌رساند، دستگیر کنند. این اتفاق، شروع داستان کتاب است و اگر به این سبک علاقه دارید، می‌توانید ادامه داستان این چهار زن و حوادث چالش برانگیزی که برای آنان اتفاق می‌افتد را مطالعه کنید.

 

کتاب فریاد خاموش (Silent Scream)

کتاب داستان برای تقویت زبان انگلیسی

«فریاد خاموش» کتاب جنایی و هیجان‌انگیز دیگر این فهرست است که توسط آنجلا مارسونز (Angela Marsons) نوشته شده است. اغلب کتاب‌های این نویسنده در ژانر جنایی و ترسناک نوشته شده‌اند و فریاد خاموش یکی از کتاب‌های پرطرفدار او محسوب می‌شود که در سال 2015 منتشر شده است. زبان این کتاب از لحاظ نوشتاری و گرامری کمی پیشرفته است، اما برای زبان‌آموزانی که دارای سطح متوسط هستند بسیار مناسب و کاربردی است.

کتاب فریاد خاموش داستان یک قاتل را روایت می‌کند که در حال کشتن کودکان است. کارآگاه کیم استون در حال تحقیق و جستجو درباره این قتل‌های زنجیره‌ای است و متوجه می‌شود که این اتفاقات خیلی پیشتر از آنکه او و افراد دیگر از این ماجرا خبردار شوند، در حال وقوع بوده‌اند. آیا کارگاه استون و افرادش می‌توانند این قاتل را دستگیر کنند؟

 

کتاب های عاشقانه

داستان‌های عاشقانه اغلب با زبانی ساده و کلمات عمومی و ابتدایی نوشته می‌شوند و برای افراد مبتدی که تازه شروع به یادگیری زبان انگلیسی کرده‌اند بسیار مناسب هستند.

 

کتاب تا زمان مرگ (Until the End of Time)

بهترین کتاب ها برای تقویت زبان انگلیسی

کتاب «تا زمان مرگ» یک رمان با داستان عاشقانه است که توسط دانیل استیل (Danielle Steel) نویسنده معروف آمریکایی نوشته شده است. این کتاب در سال 2013 منتشر شد و فروش خوبی داشت. زبان کتاب تا زمان مرگ زبانی بسیار ساده و قابل فهم است و در آن از کلمات زیادی استفاده شده و برای افرادی که دارای سطوح مبتدی و متوسط هستند، گزینه بسیار خوبی است.

این کتاب داستان زوج عاشقی را روایت می‌کند که 40 سال از یکدیگر جدا بوده‌اند. یکی از آنان معتقد است که اگر عاشقان بمیرند، در دنیای دیگری همدیگر را پیدا می‌کنند و عشق آنان تا ابد جاویدان خواهد ماند. اما آیا واقعا چنین است؟ کتاب تا زمان مرگ، درباره عشقی است که حتی مرگ هم نمی‌تواند آن را از بین ببرد.

 

کتاب با احترام، کارتر (Sincerely, Carter)

معرفی کتاب برای تقویت زبان انگلیسی

«با احترام، کارتر» یک رمان عاشقانه دیگر است که برای تقویت زبان انگلیسی بسیار مناسب و کاربردی است. نویسنده این اثر ویتنی گراسیا ویلیامز (Whitney Gracia Williams) است که با زبانی ساده و عامیانه یک داستان عاشقانه را روایت می‌کند. این عنوان بسیار سرگرم‌کننده و ساده است و از شرح مکالمات و لحظات واقع ‌گرایانه برای توصیف روند داستان استفاده می‌کند. این داستان از زبان یک مرد روایت می‌شود که این امر کتاب با احترام کارتر را از بسیاری از رمان‌های عاشقانه دیگر که راوی آن‌ها اکثرا زنان هستند، متمایز می‌سازد.

کتاب با احترام کارتر داستان دو دوست صمیمی را روایت می‌کند که عاشق یکدیگر می‌شوند. در طول این داستان شاهد روند تبدیل شدن یک رابطه دوستانه ساده به یک رابطه عاشقانه زیبا هستیم. این کتاب علاوه بر جنبه آموزشی برای تقویت زبان انگلیسی، بسیار جذاب است و خواننده را به خواندن ادامه داستان ترغیب می‌کند.

 

کتاب های تخیلی

کتاب‌های تخیلی خواننده را برای مدتی از دنیای حقیقی به دنیایی خیالی و تخیلی می‌برند. این نوع کتاب‌ها برای تقویت زبان انگلیسی بسیار مناسب هستند و با خواندن آن‌ها می‌توانید در یک فضای جدید به یادگیری زبان انگلیسی مشغول شوید.

 

کتاب هری پاتر و سنگ جادو (Harry Potter and the Sorcerer’s Stone)

بهترین کتاب برای تقویت زبان انگلیسی

قطعا افرادی که اهل کتاب و کتاب‌خوانی هستند، مجموعه کتاب‌های جذاب و تخیلی هری پاتر را مطالعه کرده‌اند. کتاب «هری پاتر و سنگ جادو» اولین عنوان از مجموعه کتاب‌های هیجان‌انگیز هری پاتر است که توسط نویسنده بریتانیایی جی. کی. رولینگ (J. K. Rowling) نوشته شده است. این مجموعه کتاب‌ها مخصوص نوجوانان هستند و از این رو سبک نگارش آن‌ها ساده است. زبان این کتاب بسیار روان است و برای هر فرد با هر سطحی از دانش انگلیسی مناسب و کاربردی است.

داستان کتاب هری پاتر و سنگ جادو، درباره هری پاتر جوان است که در یک کمد کوچک در زیر پله‌ها، زندگی غم‌انگیزی را پشت سر می‌گذارد. هری پاتر یک روز به مدرسه هاگوارتز (Hogwarts) دعوت می‌شود که بچه‌ها در این مدرسه فنون جادوگری را یاد می‌گیرند. برای آشنایی بیشتر با مجموعه کتاب های هری پاتر می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید.

 

کتاب اقیانوسی در انتهای مسیر (The Ocean at the End of the Lane)

کتاب هایی برای تقویت زبان انگلیسی

«اقیانوسی در انتهای مسیر» یک رمان تخیلی دیگر اثر نیل گیمن (Neil Gaiman) است که در سال 2013 منتشر شده است. این کتاب با زبانی ساده و ابتدایی شروع شده و به مرور دشوار می‌شود و از کلماتی سخت‌تر و اصول گرامری پیشرفته‌تر استفاده می‌کند.

کتاب اقیانوسی در انتهای مسیر روایتگر زندگی یک پسربچه است که متوجه می‌شود خانواده‌ای که در آن طرف جاده زندگی می‌کنند کمی عجیب و غریب هستند. به همین دلیل با دختر کوچک این خانواده دوست می‌شود و این دوستی سرآغاز شروع اتفاقات جالب و ماجراجویانه‌ای برای این پسر می‌شود.

 

کتاب های غیر داستانی

کتاب‌های غیر داستانی کتاب‌هایی هستند که بر اساس واقعیت نوشته می‌شوند و از قوه تخیل در آن‌ها استفاده نمی‌شود. این سبک کتاب‌ها نیز برای تقویت و یادگیری زبان انگلیسی بسیار مفید هستند.

 

کتاب سفت و سخت (Stiff)

کتاب های تقویت زبان انگلیسی

«سفت و سخت» یک کتاب غیر داستانی است که در سال 2003 توسط مری روچ (Mary Roach) نوشته شده است. این نویسنده مسائل علمی را با زبانی ساده و دوستانه توضیح می‌دهد. این کتاب دارای لغات و اصطلاحات علمی و کاربردی بسیاری درباره مرگ و زندگی است که می‌تواند گنجینه لغات و دانش گرامری شما را ارتقا دهد. کتاب سفت و سخت یک اکتشاف عجیب و غریب و البته غم انگیز از حیات واقعی بدن‌های ما پس از مرگ است.

 

کتاب برادران رایت (The Wright Brothers)

کتاب های مفید برای تقویت زبان انگلیسی

«برادران رایت» یک کتاب غیر داستانی جذاب دیگر در این فهرست است که توسط دیوید مک‌کولو (David McCullough) نویسنده معروف آمریکایی در سال 2015 نوشته شده است. این کتاب برای افرادی که دارای سطح پیشرفته‌ای در زبان انگلیسی هستند بسیار مناسب است؛ زیرا زبان آن کمی پیچیده و دشوار است، اما بسیار روان روایت شده و مملو از واژگان کاربردی و علمی است. کتاب برادران رایت روایتگر داستان دو برادر است که موفق به ساخت اولین هواپیما شدند.

ما در این مقاله بهترین کتاب‌ها برای تقویت زبان انگلیسی در ژانرهای مختلف را به شما معرفی کردیم. شما کدامیک از کتاب‌های معرفی شده در این مقاله را مطالعه کرده‌اید؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402