مروری بر سری بازی های Battlefield از ابتدا تاکنون

مجموعه بازی های Battlefield
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یکی از سرسخت‌ترین رقبای مجموعه بازی های ندای وظیفه در صنعت گیم، سری بازی های Battlefield است. در این مقاله قصد داریم تا مرور کاملی بر مجموعه بازی های Battlefield داشته باشیم. با پلازا همراه باشید.

بتلفیلد (Battlefield) نام مجموعه‌ای از بازی‌های شوتر اول شخص است که کار خود را بر روی سیستم عامل‌های ویندوز و مک با انتشار بازی Battlefield 1942 در سال 2002 آغاز کرد. سری بازی های بتلفیلد توسط کمپانی سوئدی دایس (EA DICE) ساخته شد و کمپانی آمریکایی الکترونیک آرتز (Electronic Arts) نیز وظیفه انتشار آن را برعهده داشت. تمرکز بازی های Battlefield بر روی نقشه‌های بزرگ، همکاری تیمی و ماشین‌های جنگی است که در کنار آن نسخه‌های PC سری بازی های بتلفیلد بر روی بخش چند نفره آنلاین تمرکز دارد. طبق آمار ثبت شده تا سال 2012، بیش از 20 میلیون گیمر در سراسر جهان سری بازی های Battlefield را تجربه کردند. از سال 2002 تا اکنون 11 بازی اصلی و 12 بسته الحاقی از سری بازی های بتلفیلد منتشر شده است.

آنچه در ادامه می‌خوانید:


تاریخچه مجوعه بازی های Battlefield


در این قسمت به معرفی سری بازی های Battlefield و روند توسعه آن خواهیم پرداخت.

سری بازی های Battlefield برای کامپیوتر

اولین نسخه از سری بازی های بتلفیلد با نام Battlefield 1942 در سال 2002 با موتور بازی‌سازی رفراکتور (Refractor) منتشر شد که در آن جدا از بخش کمپین، بخشی با نام «فتح» (Conquest) قرار داشت که در آن بازیکن باید نقطه موردنظر را تصرف می‌کرد و کنترل آنجا را بدست می‌آورد. برای این بازی، دو بسته الحاقی (DLC) منتشر شد.

بازی بعدی، بتلفیلد ویتنام (Battlefield Vietnam) بود که در سال 2004 منتشر شد و فضای بازی را به سمت جنگ‌های ویتنام برد. موتور بازی‌سازی، نسخه ارتقا یافته رفراکتور بود که گیم پلی را بهبود بخشید؛ به عنوان مثال در این بازی می‌شد حین نشستن در ماشین، با اسلحه نیز شلیک کرد. جلوه‌های بصری و عمق تصاویر نیز در این بازی پیشرفت چشمگیری داشت.

با انتشار بازی Battlefield 2 در سال 2005، محیط بازی به سمت جنگ‌های مدرن رفت که در این بازی، جنگ اصلی بین آمریکا، چین و یک گروه ساختگی به نام ائتلاف خاورمیانه (Middle Eastern Coalition) بود. با وجود باگ‌های فراوان و منتشر شدن پچ‌های (Patch) مختلف برای رفع آن‌ها، این بازی از نظر فروش به موفقیت بالایی دست پیدا کرد و توانست تا اواسط سال 2006 بیش از 2 میلیون و 250 هزار نسخه در سراسر جهان به فروش برساند. برای این بازی، بسته‌های الحاقی Special Forces و Armored Fury و Euro Force منتشر شد که هر کدام مراحل ویژه و سلاح‌های جدید را به بازی اضافه می‌کردند. یک بازی مشابه با نام Battlefield 2: Modern Combat نیز برای کنسول‌ها منتشر شد که بخش چند نفره آنلاین محدودی داشت اما در عوض بخش تک نفره آن بسیار وسیع بود.

دانلود سری بازی های Battlefield برای کامپیوتر

بازی Battlefield 2142 در سال 2006 منتشر شد و داستان آن مربوط به تغییرات اقلیمی جهانی و عصر یخ در اواسط قرن 22 بود. با اینکه از نظر گرافیکی فرق خاصی با بازی بتلفیلد 2 نداشت اما گیم پلی آن دارای عناصر جدید بود. بسته الحاقی Northern Strike که بعدها منتشر شد، نقشه، اسلحه، ماشین و مراحل جدید را به بازی اضافه کرد. این بسته با خود تبلیغات درون بازی‌ای به همراه داشت به همین دلیل بازیکنان خیلی از آن راضی نبودند. 

بازی Battlefield: Bad Company در سال 2008 منتشر شد که داستان آن درمورد کمپانی B و جستجو برای طلای پنهان بود. در این بازی، تنوع وسایل نقلیه زمینی، دریایی و هوایی بالا بود. سیستم تخریب بازی نیز جدید بود و به بازیکن اجازه می‌داد تا محیط پیرامون خود را با خاک یکسان کرده و راه جدیدی باز کند. تمامی این ویژگی‌ها بخاطر موتور جدید بازی‌سازی فراست بایت (Frostbite) بود که جایگزین موتور بازی‌سازی رفراکتور شد.

در سال 2009، کمپانی الکترونیک آرتز بازی رایگان و قابل دانلود Battlefield Heroes را منتشر کرد که با موتور بازی‌سازی رفراکتور 2 ساخته شده بود. این بازی به حدی عجیب و بچگانه بود که کمپانی EA مجبور شد در سال 2015 سرورهای بازی را تعطیل کند. همزمان با این بازی، بازی مولتی پلیر آنلاین Battlefield 1943 نیز برای کنسول‌های خانگی ایکس باکس 360 و پلی استیشن 3 منتشر شد. برنامه‌ریزی شده بود تا این بازی برای رایانه‌های شخصی نیز منتشر شود که با کنسل شدن پروژه مواجه شد.

سری بازی های بتلفیلد برای اندروید

در سال 2010، ادامه بازی بتلفیلد بد کمپانی با نام Battlefield: Bad Company 2 منتشر شد که در آن کمپانی B در تلاش بود تا بمب الکترومغناطیسی (EMP) را پیدا کند. بخش چند نفره آنلاین در این بازی وسیع‌تر از نسخه قبلی بود و در کنار این، گرافیک بالا و اضافه شدن عناصر واقع گرایانه (مانند حرکت افقی گلوله و سپس افتادن آن) از ویژگی‌های جذابی بود که موتور بازی‌سازی تقویت شده فراست بایت به ارمغان آورد. برای این بازی یک بسته الحاقی با نام Battlefield: Bad Company 2: Vietnam نیز منتشر شد که داستان آن در ویتنام اتفاق می‌افتاد.

خبر ساخت بازی بتلفیلد 3 در سال 2009 منتشر شد و استودیو دایس اعلام کرد که هر کس بازی مدال افتخار (Medal of Honor) را پیش‌خرید کند، 48 ساعت زودتر از بقیه می‌تواند بازی بتلفیلد 3 را تجربه کند. اولین تیز تریلر از بازی در 15 بهمن 1389 منتشر شد و اعلام کردند که بازی در پاییز 2011 منتشر می‌شود. بخش مولتی پلیر بازی روی رایانه‌های شخصی 64 نفر و روی کنسول‌ها 24 نفر ظرفیت داشت. این بازی در تاریخ 3 آبان 1390 منتشر شد و توانست جوایز، نقدها و نمرات مثبت بسیاری را کسب کند. البته این بازی حواشی زیادی داشت؛ مخصوصا برای کشور ما.

دانلود سری بازی های بتلفیلد برای کامپیوتر

در تاریخ 27 تیر 1391، روی صفحه اصلی سایت الکترونیک آرتز پیغامی برای بازیکنان ظاهر شد که اعلام کرد هرکس بازی Medal of Honor: Warfighter را پیش‌خرید کند، می‌تواند به نسخه بتای بازی بتلفیلد 4 دسترسی داشته باشد. این بازی نیز سرانجام در تاریخ 7 آبان 1392 منتشر شد و توانست نقدها و نمرات خوبی را دریافت کند. یک سال بعد جزئیات بازی بتلفیلد هاردلاین لو رفت و چند ماه بعد بطور رسمی در نمایشگاه E3 معرفی شد. تم اصلی این بازی بر خلاف نسخه‌های قبلی بر پایه دزد و پلیس بود که البته نتوانست موفقیت نسخه‌های پیشین را ادامه دهد.

در سال 2015، مدیر ارشد مالی الکترونیک آرتز خبر داد که عنوان جدیدی از سری بازی های Battlefield قرار است در سال 2016 منتشر شود. همزمان با این خبر، سازنده و کارگردان بازی‌های استودیو دایس اعلام کرد که به دلیل تمام شدن پروژه استار وارز بتل فرانت (Star Wars: Battlefront) و انتشار بازی، اکنون تمرکز خود را روی بازی بتلفیلد می‌گذارد. در تاریخ 17 اردیبهشت 1395، بازی بتلفیلد 1 بطور رسمی معرفی و سپس در تاریخ 30 مهر همان سال منتشر شد.

بازی های بتلفیلد انلاین

عنوان بعدی، بازی بتلفیلد 5 بود که طی مراسمی بطور زنده رونمایی شد. همانطور که طرفداران نیز حدس می‌زدند، زمان بازی مربوط به دوره جنگ جهانی دوم بود. این بازی نیز در تاریخ 29 آبان 1397 منتشر شد و کسانی که پیش‌خرید کرده بودند 11 روز زودتر به بازی دسترسی داشتند. پس از انتشار بازی Battlefield V، انتظار می‌رود که بازی بعدی یعنی بتلفیلد 6 در سال 2021 یا 2022 منتشر شود. این بازی توسط مدیرعامل کمپانی الکترونیک آرتز یعنی آقای اندرو ویلسون در اواخر سال 2019 تایید شد. هیچ اطلاعات خاص دیگری از این بازی مشخص نیست بجز اینکه این عنوان برای کنسول‌های نسل بعد طراحی و منتشر خواهد شد. در کنار این، استودیو دایس اعلام کرده که بازی Battlefield: Bad Company 3 نیز فراموش نشده و در دست ساخت قرار خواهد گرفت.

 


گیم پلی بازی بتلفیلد


در این بخش به معرفی ویژگی‌های گیم پلی بازی بتلفیلد می‌پردازیم.

بازی های بتلفیلد برای ps4

تمرکز اصلی سری بازی های Battlefield بر روی بخش چند نفره آنلاین روی نقشه‌های عظیم است. بازی کردن در گروه‌های چند نفره در لیست اهداف مهم این مجموعه قرار گرفته است. از زمان انتشار بازی بتلفیلد 2، تمرکز بازی روی بخش آنلاین رفت و برای جذب شدن بازیکن به این بخش نیز جوایز و سلاح‌های خاصی را در قبال عملکرد خوب به آن‌ها میداد. تمام بازی های بتلفیلد دارای سیستم کلاس بندی است و با توجه به نوع کلاسی که انتخاب می‌کنید، نقش و هدف شما نیز در بازی تغییر می‌کند.

قابلیت حمله کردن به دشمن با سلاح سرد و چاقو نیز در تمام سری بازی های Battlefield قرار داده شده است. از زمان Battlefield 2142، هر بار که با چاقو کسی را می‌کشتید به شما مدال مخصوص Dog Tag جایزه می‌داد.

 


مروری بر مجموعه بازی های بتلفیلد از ابتدا تاکنون


در این قسمت مروری بر مجموعه بازی های Battlefield خواهیم داشت. در پایان این بخش نیز جدولی از لیست کامل این مجموعه به همراه تاریخ انتشار و امتیاز متاکریتیک بازی‌ها قرار داده شده است.

 

بازی Battlefield 1942

بازی Battlefield 1942

Battlefield 1942 یک بازی شوتر اول شخص است که توسط استودیو دیجیتال الوژن کریتیو اینترتینمنت (Digital Illusions Creative Entertainment) ساخته و توسط کمپانی الکترونیک آرتز برای ویندوز و سیستم عامل مک در سال 2002 منتشر شده است. در این بازی می‌توانید هم بصورت تک نفره و هم بصورت مولتی پلیر آنلاین به مبارزه بپردازید. نقشه‌های بازی اکثرا از نقاط معروف جنگ جهانی دوم الگو برداری شدند و شما نیز می‌توانید در آنجا انواع وسیله نقلیه زمینی، دریایی و هوایی را کنترل کنید. 5 کلاس مختلف در بازی جهت انتخاب وجود دارد: پیشاهنگ یا دیدبان (Scout)، مهاجم (Assault)، ضد تانک (Anti-Tank)، پزشک (Medic) و مهندس (Engineer). هر کدام از این کلاس‌ها به شما توانایی‌های مخصوص به خود را می‌دهد که در پیروزی در جنگ بسیار موثر است.

 

بازی Battlefield Vietnam

بازی Battlefield Vietnam

Battlefield Vietnam دومین عنوان از سری بازی های Battlefield محسوب می‌شود که در سبک شوتر اول شخص توسط استودیو دایس ساخته شد. داستان بازی حول محور جنگ‌های ویتنام می‌گردد و نقشه‌های بازی نیز الگو برداری شده از مکان‌های واقعی است. یک سال پس از انتشار این بازی، در سال 2005 الکترونیک آرتز دوباره این بازی را با نام Battlefield Vietnam: Redux منتشر کرد که شامل نقشه‌های جدید، وسایل نقلیه جدید و سلاح‌های جدید بود. در کل ویژگی‌های این بازی دقیقا شبیه عنوان قبلی خود یعنی Battlefield 1942 بود.

 

بازی Battlefield 2

بازی بتلفیلد 2

Battlefield 2 دیگر بازی شوتر اول شخص و شبیه ساز عملیات نظامی بود که توسط استودیو دیجیتال الوژن بصورت انحصاری برای سیستم عامل ویندوز منتشر شد و سومین بازی در این لیست لقب گرفت. سیستم گیم پلی و استفاده از اسلحه در این بازی مدرن شد و بازیکن برای پیروزی در بازی باید از تاکتیک‌های تیراندازی و استراتژی‌های نظامی استفاده می‌کرد. بخش تک نفره و داستانی بازی شامل مراحلی بود که مبارزه ایالات متحده آمریکا با چین و گروه ائتلاف خاورمیانه را به تصویر می‌کشید. بخش چند نفره بازی نیز بدین شکل بود که یک گروه 4 نفره زیر نظر فرماندهی یک شخص با همکاری گروهی باید مراحل را پشت سر می‌گذاشتند.

 

بازی Battlefield 2142

بازی Battlefield 2142

عنوان Battlefield 2142 چهارمین نسخه از مجموعه بازی های Battlefield محسوب می‌شود که در سبک شوتر اول شخص توسط استودیو دایس ساخته شده است. داستان بازی همانطور که از نامش پیداست در سال 2142 رخ می‌دهد؛ زمانی که دنیا درگیر یخ‌زدگی جهانی شده و جنگی با نام «جنگ سرد قرن 22» در حال وقوع است که طی آن بخشی از اروپا و آسیا هنوز بطور کامل یخ نزده. این بازی در اصل برای اجرای چند نفره آنلاین طراحی شده که در آن 64 بازیکن در نقشه می‌توانند با یکدیگر مبارزه کنند. در بخش تک نفره نیز 16 بازیکن در نقشه هستند که اکثر آن‌ها را هوش مصنوعی کنترل می‌کند. یک بسته الحاقی با نام Northern Strike نیز برای این بازی منتشر شد که شامل نقشه، سلاح و وسایل نقلیه جدید بود. در سال 2014، سرورهای این بازی بسته شد.

 

بازی Battlefield: Bad Company

بازی بتلفیلد بد کمپانی

Battlefield: Bad Company یکی دیگر از بازی های شوتر اول شخص این مجموعه به حساب می‌آید که توسط استودیو دایس در سال 2008 برای کنسول‌های خانگی پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 ساخته شده است. ساخت این بازی قبل از انتشار بازی Battlefield 2 کلید خورد و تقریبا 60 ماه بعد خبر انتشار بازی بصورت رسمی منتشر شد. شما در این بازی کنترل سرباز پرستون مارلو (Preston Marlowe) را برعهده دارید که به همراه تیمش وظیفه دارند درست وسط جنگ بین آمریکا و روسیه، طلایی که دست مزدورها افتاده را بدزدند. این بازی در این مجموعه منحصر به فرد ظاهر شد که شامل داستان جالب، شخصیت‌های پرداخته شده و بخش تک نفره بود. با اینکه نسخه‌های قبلی تماما برای کامپیوتر نیز منتشر شده بودند، اما این بازی فقط برای دو کنسول پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 منتشر شد. Battlefield: Bad Company اولین بازی‌ای بود که با موتور بازی‌سازی فراست بایت (Frostbite engine) ساخته شد.

 

بازی Battlefield: Bad Company 2

بازی بتلفیلد بد کمپانی 2

Battlefield: Bad Company 2 دنباله مستقیم نسخه قبلی خود است که در سبک شوتر اول شخص توسط استودیو دایس با موتور بازی‌سازی آپدیت شده فراست بایت ساخته شده و برای رایانه‌های شخصی، سیستم عامل مک، کنسول ایکس باکس 360، پلی استیشن 3 و سیستم عامل iOS منتشر شد. این بازی بصورت جهانی در ماه مارس 2010 منتشر شد. در این قسمت نیز شما کنترل سرباز پرستون مارلو را برعهده دارید. این بازی توانست در دیدگاه منتقدین بسیار موفق عمل کند و امتیاز 88 از 100 برای کنسول‌ها و امتیاز 87 را برای کامپیوتر در متاکریتیک بگیرد. بازی Battlefield: Bad Company 2 در فروش نیز بسیار موفق عمل کرد و توانست بیش از 12 میلیون نسخه را در سراسر جهان به فروش برساند.

 

بازی Battlefield 3

بازی بتلفیلد 3

Battlefield 3 نیز هفتمین بازی رسمی از سری بازی های Battlefield است که توسط استودیو دایس ساخته شده و برای رایانه‌های شخصی، کنسول پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 در تاریخ 3 آبان 1390 منتشر شد. این بازی دنباله عنوان Battlefield 2 است که در سال 2005 منتشر شده بود. در این بازی شما در نقش افراد مختلفی از گروه‌های نظامی قرار می‌گیرید و محل وقوع مبارزه نیز به تناوب آن متفاوت است. بازی Battlefield 3 در هفته اول انتشار خود توانست 5 میلیون نسخه را به فروش برساند و در دیدگاه منتقدین نیز عملکرد بالایی داشته باشد. بازی بتلفیلد 3 امتیاز متاکریتیک 89 از 100 را برای خود ثبت کرد.

 

بازی Battlefield 4

بازی بتفیلد 4

Battlefield 4 در ادامه نسخه قبلی خود توسط استودیو دایس برای رایانه‌های شخصی، کنسول پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 در سال 2013 ساخته شد. البته چند ماه بعد نسخه پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان نیز به بازار آمد. این بازی نیز توانست نقدها و بازخوردهای مثبتی را برای خود ثبت کند از جمله تمجید در بخش مولتی پلیر، گیم پلی و گرافیک. البته بخش‌هایی از آن هم مورد نقد قرار گرفت مثل بخش داستانی کوتاه و مبهم، باگ‌های و گلیچ آزار دهنده در بخش چند نفره آنلاین. بازی Battlefield 4 توانست بصورت جهانی بیش از 7 میلیون نسخه را به فروش برساند.

 

بازی Battlefield Hardline

بازی بتلفیلد هاردلاین

Battlefield Hardline یکی دیگر از بازی های شوتر اول شخص است که این بار توسط استودیو ویسرال گیمز (Visceral Games) ساخته شد. این بازی در سال 2015 برای رایانه‌های شخصی، کنسول‌های خانگی ایکس باکس 360، پلی استیشن 3، ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 منتشر شد. بازی بتلفیلد هاردلاین بر خلاف روند بازی‌های قبلی این مجموعه، تمرکز خود را بر روی جرم، سرقت و عناصر پلیسی گذاشت. بازی در زمان انتشار نقدهای مختلفی دریافت کرد؛ بعضی از منتقدین گیم پلی بخش مولتی پلیر و صداگذاری بازی را مورد ستایش قرار دادند و از طرف دیگر نیز بعضی بخش داستانی، نحوه روایت و نحوه انجام ماموریت‌های مخفی کاری را نقد کردند. بازی بتلفیلد هاردلاین، آخرین عنوان از سری بازی های Battlefield بود که برای کنسول‌های پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 منتشر می‌شد. این عنوان همچنین آخرین بازی استودیو ویسرال گیمز قبل از تعطیل شدن در سال 2017 بود.

 

بازی Battlefield 1

بازی بتلفیلد 1

Battlefield 1 دهمین عنوان از سری بازی های Battlefield است که بار دیگر توسط استودیو دایس ساخته شد. این بازی، داستان شروع قضایای بتلفیلد 2 تا 4 را روایت می‌کند. Battlefield 1 در سال 2016 بصورت جهانی برای رایانه‌های شخصی، کنسول پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان منتشر شد. بازی بتلفیلد 1 توانست نقدها و نمرات مثبت بیشتری را با امتیاز متاکریتیک 89 از 100 نسبت به دو عنوان قبلی خود کسب کند. بیشترین ستایش درمورد این بازی در بخش داستانی تک نفره، فضاسازی بی‌نظیر جنگ جهانی اول، بخش چند نفره آنلاین و جلوه‌های بصری و صوتی قوی بود. این عنوان بصورت تجاری نیز موفق ظاهر شد و توانست بیش از 15 میلیون نسخه در سراسر جهان به فروش برساند.

 

بازی Battlefield V

بازی بتلفیلد 5

همچنین بخوانید :
Battlefield V یازدهمین نسخه از مجموعه بازی های Battlefield است که توسط استودیو دایس برای رایانه‌های شخصی، کنسول‌های خانگی پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان ساخته شده و کمپانی الکترونیک آرتز نیز وظیفه انتشار آن را در سال 2018 برعهده داشته است. فضا و داستان بازی مربوط به جنگ جهانی دوم است و داستان و فضای جنگ جهانی اول در نسخه قبلی خود را ادامه می‌دهد. قبل از انتشار، بازخوردها نسبت به بازی منفی بود؛ مخصوصا اینکه طرفداران حس می‌کردند وقایع تاریخی در آن دقیق و واقعی نیست و شخصیت اصلی آن هم مونث است. اما پس از انتشار، اکثر بازخوردها مثبت شد و طرفداران و منتقدین آن را دوست داشتند. گیم پلی و طراحی بازی مورد ستایش قرار گرفت اما منتقدین و طرفداران به کوتاه بودن سناریوی بازی انتقاد داشتند. این بازی توانست بصورت جهانی تا پایان سال 2018 بیش از 7.3 میلیون نسخه به فروش برساند که البته از دید کمپانی الکترونیک آرتز یک شکست به حساب می‌آمد.

در ادامه می‌توانید لیست سری بازی های Battlefield به ترتیب انتشار مشاهده کنید. پلتفرم و امتیاز متاکریتیک هر بازی نیز در جدول آورده شده است.

 

نام بازیتاریخ انتشارپلتفرمامتیاز متاکریتیک
بازی Battlefield 1942سال 2002PC, macOS89 از 100
بازی Battlefield Vietnamسال 2004PC84 از 100
بازی Battlefield 2سال 2005PC91 از 100
بازی Battlefield 2142سال 2006PC, macOS80 از 100
بازی Battlefield: Bad Companyسال 2008PS 3, Xbox 36084 از 100
بازی Battlefield: Bad Company 2سال 2010PC, PS 3, Xbox 36088 از 100
بازی Battlefield 3سال 2011PC, PS 3, Xbox 36089 از 100
بازی Battlefield 4سال 2013PC, PS 3, Xbox 360, PS4, Xbox One85 از 100
بازی Battlefield Hardlineسال 2015PC, PS 3, Xbox 360, PS4, Xbox One73 از 100
بازی Battlefield 1سال 2016PC, PS4, Xbox One89 از 100
بازی Battlefield Vسال 2018PC, PS4, Xbox One81 از 100

 


سخن پایانی


بازی های بتلفیلد به ترتیب

بطور کلی در این مقاله سعی داشتیم تا مروری بر سری بازی های Battlefield و معرفی نسخه های آن داشته باشیم. هرچند که این عنوان به محبوبیت سری بازی های Call of Duty نرسید اما باز هم می‌توان این مجموعه را رقیب سرسخت سری ندای وظیفه دانست. یکی از دلایل محبوب نبودن این عنوان در ایران، نداشتن بخش کمپین و داستانی قوی بود؛ زیرا بازی در اصل روی بخش چند نفره آنلاین تمرکز می‌کرد. البته سری بازی های بتلفیلد حواشی زیادی هم داشت مخصوصا بازی Battlefield 3 که بعضی مراحل آن در ایران بود و به‌کل خرید و فروش این بازی در کشورمان ممنوع شد.

نظر شما در مورد مجموعه بازی های Battlefield چیست؟ آیا به این عناوین علاقه‌مند هستید؟ نظرات خود را با ما در بخش کامنت‌ها در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران3 دیدگاه
avatar
Sarg
.
23 تیر 1400، 19:54
پاسخ
1
1
من الان بد کمپانی 2 دارم و خیلی دوست داشتم بتلفیلد 3 به کشورمان عرض میشد
avatar
محمد امیر رضایی
.
06 آذر 1399، 14:06
پاسخ
6
5
ای کاش بتلفیلد 3 توی کشورمان عرضه می شد حیف???????????
avatar
ali
.
30 شهریور 1399، 02:44
پاسخ
0
5
امید این بود که تیم بتلفید بیشتر روی جنگ جهانی دوم تمرکز کنن چون به هر حال توی ذهن همه‌ی ما این هست که رقیبی برای تیم کال‌آف دیوتی به شماره میره. به این دلیل که کالاف از جنگ جهانی غاقل شده با اینکه خیلی چیز مهمیه و میشد روش کار کرد. بماند که الان همه به سمت بتل رویال رفتن ولی ای کاش روی مجموعه جنگ جهانی کار میکردن.
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402