مبارزه نمایشی بازگشت مایک تایسون به تعویق افتاد!

بازگشت مایک تایسون
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

بازگشت مایک تایسون به رینگ بوکس بعد از 15 سال قرار بود در 22 شهریور 99 و در یک مسابقه بوکس نمایشی با حضور تایسون و روی جونز جونیور قهرمان المپیک 1988 سئول، اتفاق بیفتد. اما به دلایل مختلفی این مبارزه به تعویق افتاد.

مایک تایسون متولد سال 1966 میلادی در بروکلین نیویورک است. تایسون از سال 1985 فعالیت حرفه‌ای خود را به عنوان یک بوکسور سنگین وزن آغاز کرد و در سال 1986 موفق شد به عنوان جوان‌ترین بوکسور سنگین وزن قهرمانی مسابقات جهانی مشت‌زنی را به دست بیاورد. تایسون از ابتدای فعالیت حرفه‌ای خود تا سال 1990 در تمامی مسابقات خود پیروز می‌شد. سرانجام جیمز داگلاس در سال 1990 با شکست دادن تایسون شایعه شکست ناپذیری او را رد کرد و در این مسابقه پیروز شد. مایک تایسون در سال 1992 به جرم تعرض جنسی به یک دختر 18 ساله متهم و به 6 سال زندان محکوم شد. او پس از سپری کردن سه سال از دوران محکومیت خود از زندان آزاد شد و فعالیت ورزشی خود را از سر گرفت.

بازگشت مایک تایسون

آخرین مبارزه این ستاره سابق دنیای بوکس که اکنون 54 سال دارد به 15 سال پیش یعنی سال 2005 بازمی‌گردد که در این مسابقه از حریف خود کوین مک براید باخت و از مبارزات بوکس خداحافظی کرد. چندی بود که شایعه بازگشت مایک تایسون در فضای مجازی به گوش می‌رسید و سرانجام تایسون با تایید این خبر از بازگشت خود در قالب یک مبارزه نمایشی خبر داد. هواداران ورزش بوکس با شنیدن خبر بازگشت مایک تایسون بی‌صبرانه منتظر برگزاری این مبارزه و تماشای آن بودند. تایسون در مصاحبه‌ای دلیل بازگشت خود به رینگ را این چنین بیان کرد:

بازگشت من به این خاطر است که توان انجامش را دارم و معتقدم افراد دیگر هم می‌توانند این کار را انجام بدهند. این که 54 ساله هستم به معنای پایان زندگی‌ام نیست و دلیل نمی‌شود یک دوران حرفه‌ای جدید را آغاز نکنم. من هرگز مشت‌های زیادی دریافت نکردم. بعد از آخرین مبارزه‌ام، بوکس را ترک کردم و به زندگی‌ام رسیدم، تجربیات مختلفی را پشت سر گذاشتم و حالا بازگشته‌ام. احساس می‌کنم نسبت به سایر بوکسورهایی که قبل از من بازنشسته شدند و سپس به رینگ برگشتند، مراقبت بهتری از بدن و ذهنم کرده‌ام.

بازگشت تایسون

تصمیم بر این شده است که این مبارزه نمایشی به دلیل بحران کرونا تنها به صورت آنلاین و مجازی قابل تماشا باشد. برای تماشای مبارزه بازگشت تایسون، کاربران باید ابتدا حق تماشای این مبارزه را بپردازند و سپس دسترسی به سایت برای آنان باز خواهد شد. تاریخ اولیه‌ای که برای برگزاری این مبارزه در نظر گرفته شده بود 12 سپتامبر (22 شهریور) بود، اما بنا به دلایل مختلفی از جمله ویروس کرونا این تاریخ به تعویق افتاد و تاریخ مبارزه بازگشت مایک تایسون به 28 نوامبر همین سال (8 آذر 99) موکول شد. به نظر می‌رسد که دلیل مهمتری برای تعویق این مبارزه وجود دارد و آن افزایش زمان به منظور تبلیغات گسترده‌تر برای این مبارزه و به تبع آن کسب درآمد بیشتر از آن است. تایسون در این رابطه به رسانه‌ها اعلام کرده است:

تعویق زمان این مسابقه، به افراد بیشتری شانس تماشای بزرگترین مبارزه بازگشتی را خواهد داد و اکثر افراد فرصت کافی خواهند داشت تا برای تماشای این مبارزه آماده شوند.

سحن پایانی

تایسون در این مبارزه به مصاف روی جونز جونیور 51 ساله و قهرمان سابق المپیک 1988 سئول خواهد رفت. تایسون به او هشدار داده که خود را آماده کند؛ چراکه او با آمادگی کامل به مصافش خواهد آمد. آیا شما نیز از طرفداران ورزش بوکس هستید؟ به نظر شما در این مسابقه کدام یک از این بوکسورها پیروز خواهند شد، تایسون یا جونز؟ نظرات خود را در کادر پایین با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
عباد رمضان زاده
.
23 مرداد 1399، 21:41
پاسخ
0
0
آخرین مسابقه روی جونز جونیور تو سال 2018 بوده و روی کاغذ خیلی آماده تر باید باشه اما آیرون مایک یه چیز دیگست. هیچ چیز از بازگشت بدترین مرد سیاره به رینگ هیجان انگیزتر نیست. به نظرم مایک یادش میره که مسابقه قراره نمایشی باشه و بعد یه دهه بالاخره یه بوکس خوب میبینیم
جدول فروش فیلم ها