معرفی بازی Tell Me Why ؛ تریلر، گیم پلی و نمرات منتقدین

بازی Tell Me Why / تریلر بازی Tell Me Why
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

از جمله مهمترین عناوین اخیر در ژانر ماجراجویی می‌توان به بازی Tell Me Why اشاره کرد. در مقاله پیش رویتان به معرفی جوانب مختلف بازی به من بگو چرا 2020 خواهیم پرداخت. با ما باشید.

بازی Tell Me Why یک بازی ویدیویی ماجراجویی (Adventure) محصول سال 2020 است که توسط کمپانی Dontnod Entertainment ساخته شده و کمپانی Xbox Game Studios آن را به انتشار رسانده است. این بازی در سه اپیزود مختلف برای پلتفرم‌های کامپیوتر (PC) و ایکس باکس وان (Xbox One) عرضه شده است. در مقاله‌ای که پیش رویتان هست قصد داریم به جوانب مختلف بازی Tell Me Why از جمله داستان و گیم پلی، تریلر، سیستم مورد نیاز و نهایتا نمرات آن بپردازیم. همراه پلازا بمانید.

بازی Tell Me Why / تریلر بازی Tell Me Why

آنچه در ادامه می‌خوانید:


داستان بازی Tell Me Why


داستان بازی Tell Me Why حول محور خواهر و برادر دو قلویی به نام آلیسون با صداپیشگی اریکا لیندبک (Erica Lindbeck) و تایلر رونان با صداپیشگی آگوست آیدن بلک (August Aiden Black) می‌چرخد. این خواهر و برادر به خانه دوران کودکی خود در ایالت آلاسکا (Alaska) می‌روند و باید با وقایع این دوران خود رودررو شوند؛ به ویژه تایلر که از آن زمان تاکنون تغییر جنسیت داده و مذکر شده است.

وقایع بازی به من بگو چرا 2020 حول محور این قضیه می‌چرخد که چگونه دوران کودکی این خواهر و برادر روی نحوه بزرگ شدن تایلر و همچنین مادرشان تاثیر گذاشته است. تایلر که در شرف تغییر جنسیت خود است پس از گذراندن یک دهه در بازداشتگاه نوجوانان به روستای آلاسکایی خود برمی‌گردد و با خواهرش آلیسون دیدار می‌کند. تایلر و آلیسون به دنبال آن هستند که پی ببرند دقیقا چه اتفاقی در دوران کودکی سخت و مشقت بار آن‌ها گذاشته است.

گیم پلی بازی Tell Me Why / داستان بازی Tell Me Why

این قضیه هنگامی پیچیده‌تر می‌شود که هر کدام از این خواهر و برادر ایده‌ها و فکرهای متفاوتی در رابطه با نحوه جستجو برای حقیقت دارند؛ چراکه آلیسون از یک سو در نزدیکی مردمی زیسته است که ممکن است پاسخ سوال‌های آن‌ها را داشته باشند و تایلر دقیقا برعکس او برای مدت‌های طولانی از فضای زندگی کودکی‌اش دور بوده است. شما به عنوان بازیکن در بازی Tell Me Why 2020 تایلر و آلیسون را از خلال محیط‌ها و مکالمه‌های مختلف راهنمایی خواهید کرد.

این بازی از برخی جهات شباهت زیادی به سری بازی‌های Life is Strange دارد. اتاق خواب‌ها در بازی Tell Me Why به شکل فضاهای خصوصی با وسایل انبوه طراحی شده‌اند که سازندگان بازی (کمپانی Dontnod) به خوبی از طریق استقرار کاراکترهای خود در این فضاها، شخصیت آن‌ها، عادت‌ها و ویژگی‌هایشان را به وسیله اشیا و ارتباط آلیسون و تایلر با این اشیا برای ما به نمایش می‌گذارند.

نمرات بازی Tell Me Why / بررسی بازی Tell Me Why

 


گیم پلی بازی Tell Me Why


همانطور که در قسمت بالا نیز اشاره کردیم در بازی Tell Me Why بازیکن‌ها در قالب کاراکترهای دو قلو به قسمت‌های مشخصی از خانه قدیمی آن‌ها خواهند رفت و با همراهی آن‌ها خاطرات جداگانه‌ای از اتفاقاتی را که برایشان افتاده است مرور خواهند کرد. هر کدام از خواهر و برادرها خاطرات جداگانه‌ای در رابطه با اتفاقات رخ داده دارند و بازیکن در هر موقعیت تصمیم خواهد گرفت که قصد دارد کدام نسخه از واقعیت را باور کند.

تصمیمات بازیکنان در گیم پلی بازی Tell Me Why تاثیر مستقیمی بر روی نتیجه رویدادها خواهد داشت. در بازی Tell Me Why همچنین فرهنگ اقوام تلینگیت (Tlingit) نیز به شکل ضمنی مورد مطالعه قرار داده شده و برخی شخصیت‌های بازی متعلق به این قوم هستند. نکته جالب و تازه‌ای که در رابطه با بازی Tell Me Why و گیم پلی آن وجود دارد جنبه فراواقعی این بازی محسوب می‌شود و همچنین شیوه‌ای که کاراکترهای بازی از قابلیت‌های ویژه خود جهت کمک به اهدافشان بهره می‌گیرند.

بازی به من بگو چرا 2020 / بازی Tell Me Why 2020

تایلر و آلیسون در خلال دنیای سرد و عجیب و غریب بازی Tell Me Why به کاوش خاطرات خود می‌پردازند و تنش زمانی بیشتر می‌شود که شما به عنوان بازیکن تصمیم می‌گیرید که کدام نسخه از این خاطرات را به عنوان حقیقت قبول کنید. تصمیماتی که شما به عنوان بازیکن در بازی Tell Me Why خواهید گرفت تاثیر مستقیمی بر روی رابطه میان تایلر و آلیسون خواهد داشت. نهایتا مجموعه این تصمیمات نیز بر شیوه فهم تایلر و آلیسون از زندگی خود و همچنین ارتباط آن‌ها با افراد دیگر تاثیر خواهد داشت.

نکته جالب در رابطه با کاراکترهای بازی Tell Me Why خاکستری بودن این کاراکترهاست. به بیان بهتر بر خلاف اکثر عناوین دیگر در صنعت گیمینگ تایلر یک قهرمان تمام و عیار محسوب نمی‌شود و این تصمیمات اوست که شخصیت او را می‌سازد. سازندگان نسبت به انسانی جلوه دادن کاراکترهای خود در بازی Tell Me Why حساسیت زیادی نشان داده‌اند و این حساسیت سبب شده است که با آن‌ها احساس نزدیکی بیشتری کرده و همذات پنداری کنیم.

تاریخ عرضه بازی Tell Me Why

 


تریلر بازی Tell Me Why


در بخش زیر تریلر بازی Tell Me Why را مشاهده خواهید کرد. از طریق این تریلر مشخصه‌های گرافیک بازی Tell Me Why و فضای سرد استفاده شده توسط سازندگان در راستای القای داستان نیز به ما نمایانده می‌شود. با ما باشید.

 


تاریخ عرضه بازی به من بگو چرا 2020


بازی Tell Me Why 2020 در در سه اپیزود مختلف و برای پلتفرم‌های کامپیوتر و ایکس باکس وان عرضه خواهد شد. اولین اپیزود این بازی در تاریخ 27 آگوست 2020 (6 شهریور 99) و دومین قسمت آن در تاریخ 3 سپتامبر 2020 (13 شهریور 99) منتشر شده است. اپیزود بعدی آن نیز در تاریخ 10 سپتامبر 2020 (20 شهریور 99) عرضه خواهد شد.

بازی Tell Me Why / تریلر بازی Tell Me Why

 


نمرات بازی Tell Me Why


در بخش زیر با بررسی بازی Tell Me Why و از نظر گذراندن نمرات این بازی همراه شما خواهیم بود. با ما باشید.

 

GamesRadar / امتیاز: 100

بازی Tell Me Why یک شاهکار است؛‌ نه لزوما برای تکنیک خود، بلکه یک شاهکار روح، داستان و قلب است.

 

Player 2 / امتیاز: 100

تمرکز بازی Tell Me Why بر روی مبحث صداقت در داستان سرایی، روایت داستانی آن را تبدیل به یک پیروزی مطلق کرده است. ریتم متعادل بازی به شما اجازه می‌دهد که بر روی هر کدام از عناصر داستان تمرکز کرده و نسبت به آن تامل کنید. علاوه بر این استفاده هوشمندانه از مکانیزم‌های گیم پلی سبب شده است که هر کدام از تصمیم‌هایتان در این بازی تاثیرگذار و در عین حال طبیعی جلوه کنند. اگر به ژانر ماجراجویی علاقمند هستید، این بازی را از دست ندهید.

 

SomosXbox / امتیاز: 90

بازی Tell Me Why فرمول استفاده شده در بازی Life is Strange را تغییر داده و موفق شده است که ترکیبی تازه را در اختیار ما بگذارد. این بازی با وجود آنکه به اندازه عناوین قبلی کمپانی Dontnod عمیق نیست، گیم پلی آن بسیار روان و پویا است. بازی Tell Me Why برای علاقمندان به این ژانر یک انتخاب ایده‌آل محسوب می‌شود. با دوقلوهای رونان دیدار کنید؛ چراکه پشیمان نخواهید شد.

 

Shacknews / امتیاز: 90

بازی Tell Me Why یکی از مهمترین ثمره‌های کمپانی بازی‌سازی Dontnod Entertainment تاکنون محسوب می‌شود؛ ثمره‌ای که بدون شک لایق تشویق است. این بازی یک روایت داستانی عالی در رابطه با دوقلویی‌هایی است که قصد دارند با رویدادهای بد دوره کودکی خود کنار بیایند، درحالی که در عین حال می‌خواهند پی ببرند که چه چیزی سبب شد هم اکنون در جایی که اکنون هستند باشند. کاراکترهای بازی خاطره‌انگیزند و برخی از دیالوگ‌های بازی نیز جزو بهترین دیالوگ‌های این شرکت محسوب می‌شود. کمپانی Dontnod دقیقا می‌داند که چه چیزی باید بگوید و آن را به زیبایی بیان می‌کند.

تاریخ عرضه بازی Tell Me Why

 

Attack of the Fanboy / امتیاز: 80

در این بازی حتی یک عنصر یا المان نیز وجود ندارد که نسبت به دیگر عناصر از خود برجستگی نشان دهد و تجربه کلی بازی را تبدیل به یک تجربه فوق‌العاده کند؛ اما در شکل کلی آن می‌توانم بگویم که از وجود این بازی و اینکه آن را تجربه کرده‌ام خوشحال هستم. داستان تایلر و آلیسون ارزش تجربه کردن را دارد و پس از آنکه بازی تمام شد نیز بر ذهن شما نقش خواهد بست.

 

God is a Geek / امتیاز: 80

در بازی Tell Me Why با برخی موضوعات حساس مواجه هستیم که به خوبی و با احترام برایمان به نمایش گذاشته شده‌اند. همین امر سبب شده است که روایت داستانی بازی هم درگیرکننده و هم قدرتمند از آب دربیابد؛ به شیوه‌ای که قبل از این انجام نشده است.

 

Video Chums / امتیاز: 77

در بازی Tell Me Why با یک داستان درگیرکننده در رابطه با یک زوج دوقلو مواجه هستیم که در حال سردرآوردن از یک راز بوده و پس از یک دوره طولانی جدایی دوباره کنار هم آمده‌اند. روایت داستانی این بازی نسبت به عناوین قبلی کمپانی Dontnod بلوغ بیشتری دارد و از همین جهت ممکن است برخی از طرفدارانی را که به تجربه‌های داستان محور هیجان‌انگیز علاقمند هستند نسبت به خود دلسرد کند.

تاریخ عرضه بازی Tell Me Why

 

Metro GameCentral / امتیاز: 70

کمپانی Dotnod در زمینه تنوع شخصیت‌ها و ارائه کاراکترها هنوز هم بهترین شرکت بازی‌سازی دنیاست و با وجود آنکه داستان بازی Tell Me Why گاها بدون درام است، جنبه درگیرکنندگی آن بسیار زیاد است.

 

IGN / امتیاز: 70

دیالوگ‌های خوب بازی Tell Me Why، اکتشاف معمولی اما جذاب موجود در آن و جنبه داستان پردازانه‌اش سبب می‌شوند که تجربه‌مان از این بازی یک تجربه خوب باشد. شاید بتوان گفت مشکل اصلی آن‌جاست که برخی تصمیمات بازی و طرح اسرارآمیز آن سبب شد کمی به دنبال عمق بیشتر و عواقب احتمالی تلاش برای رسیدن به حقیقت باشم.

 

Game Rant / امتیاز: 50

بازی Tell Me Why به بازیکنان خود اجازه نمی‌دهد که اغلب دیالوگ‌های بازی را اسکیپ (Skip) کنند. این به آن معنی است که افرادی که به موقعیت‌های تجربه شده قبلی جهت انجام تصمیم‌گیری‌های متفاوت باز خواهند گشت، مجبور هستند که دوباره این دیالوگ‌ها را ببینند و بشنوند. همین خصیصه متاسفانه سبب شده است که ویژگی تکرارپذیری بازی Tell Me Why تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

بازی به من بگو چرا 2020 / بازی Tell Me Why 2020

در مقاله‌ای که خواندید سعی کردیم جنبه‌های مختلف بازی ماجراجویی Tell Me Why از جمله گیم پلی، تریلر، داستان، تاریخ عرضه و نهایتا نمرات این بازی را برای شما مورد بررسی قرار دهیم. به طور کلی می‌توانیم بگوییم اگر به ژانر ماجراجویی و روایت‌های داستان محور علاقمند باشید، از بازی به من بگو چرا 2020 لذت خواهید برد. علاوه بر این امیدمان بر آن است که قسمت بعدی این بازی نیز همانند دو قسمت اول آن درگیرکننده باشد. نظر شما در رابطه با این بازی چیست؟ آیا دو قسمت اول آن را تجربه کرده‌اید؟ دیدگاه‌ها و انتظارات خود را از بازی Tell Me Why از بخش پایین و از قسمت کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 27 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.4 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.7 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 15 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400