معرفی 13 اپلیکیشن ترک عادت بد + لینک دانلود اندروید و iOS

ترک عادت بد
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

ترک عادت بد می‌تواند یکی از بهترین عادات زندگی باشد. این مقاله به معرفی اپلیکیشن‌هایی مفید و جذاب برای ترک عادت بد و تبدیل اخلاق خوب به عادت اختصاص دارد.

همه ما با عادات بد در زندگی خود سروکار داشته‌ایم. برخی از عادات کمتر آزار دهنده‌اند. غذا خوردن با دهان باز یا جویدن ناخن از این دسته هستند. اما برخی عادت‌ها مثل مصرف دخانیات می‌توانند زیان قابل توجهی به سلامتی شما و اطرافیان وارد آوردند. از آنجا که عادت‌ها با گذشت زمان گسترش یافته‌اند، ترک آن‌ها نیز زمان‌بر و دشوار است. حتی فکر ترک یک عادت بد نیز می‌تواند باعث بروز اضطراب و دیگر احساسات ناخوشایند شود. ابتدا باید ببینید عادت مورد نظر چطور از کنترل خارج شد و دلیل  گرایش به آن را پیدا کنید. سپس اهداف قابل دستیابی تعیین و پیشرفت‌ها را ارزیابی کنید. شما همچنین می‌توانید از افراد یا ابزارهای کمکی نیز بهره ببرید.

بخش اول این مقاله شامل معرفی هفت اپلیکیشن برای ترک عادات بد است که اغلب به طور خاص برروی ترک یک عادت بد تمرکز دارند. اما بخش دوم به معرفی اپلیکیشن‌هایی می‌پردازد که کمک می‌کنند عادت‌های خوب را جایگزین عادت‌های بد کنیم. اگر به دنبال ابزارهای کمکی برای استفاده بهتر از عمر باارزش خود هستید این مقاله را از دست ندهید

فهرست: 

عادات بد خود را با این 7 اپلیکیشن ترک کنید

1- اپلیکیشن ترک سیگار Smoke Free – Quit Smoking Now

اپلیکیشن ترک سیگار Smoke Free - Quit Smoking Now

برنامه Smoke Free (به معنی بدون سیگار) از بیش از بیست تکنیک منحصر به فرد و ثابت شده برای کمک به ترک سیگار بهره می‌برد. ثبت موارد وسوسه شدن، مشخص شدن زمان و مکان‌هایی که احساس وسوسه افزایش می‌یابد و چگونگی مقابله با آن‌ها، همگی از قابلیت‌های این اپلیکیشن هستند.

پس از مدتی، شما از اینکه روزهای زیادی را بدون سیگار گذرانده‌اید، خود را از امراض مختلف دور کرده‌اید، پول خود را پس انداز کرده‌اید، و از این همه سرزندگی نسبت به قبل، خوشحال خواهید شد.

دانلود اپلیکیشن Smoke Free: اندروید | iOS

 

2- اپلیکیشن Stop Drinking – Andrew Johnson

اپلیکیشن Stop Drinking - Andrew Johnson

الکل می‌تواند وابستگی فیزیکی و نیز روانی در فرد ایجاد کند. اپلیکیشن Stop Drinking کمک می‌کند هر دو را رفع کنید. اگر نیاز دارید مصرف خود را کاهش دهید یا کاملا قطع کنید، اما با هر ناراحتی یا استرس، اجتناب از آن را بسیار مشکل می‌بینید، این اپلیکیشن با ابزارهای خود و پیشنهادهای مثبت کمک می‌کند با احساسات خود برخورد سالم‌تر و ماندگارتری داشته باشید.

دانلود اپلیکیشن Stop Drinking: اندروید | iOS

 

3- اپلیکیشن 7 Day Sugar-Free Detox

اپلیکیشن 7 Day Sugar-Free Detox

مصرف قند می‌تواند لذت بخش باشد. اما افزایش وزن، خطر دیابت و بیماری‌های قلبی که از مصرف بیش از حد قندهای تصفیه شده یا فرآوری شده نشات می‌گیرند، یک مساله کاملا جدی است.

نرم افزار 7 Day Sugar-Free Detox یک اپلیکیشن ترک عادت بد است که با «برنامه بدون مواد قندی» برروی ترک اعتیاد به مواد قندی متمرکز است. اگر ترجیح می‌دهید از غذاهای شیرین (البته به شکلی سالم‌تر) میل کنید، همواره می‌توانید از «برنامه مصرف محدود» استفاده کنید که شامل قند طبیعی میوه‌ها است.

برای کمک به ترک عادت به مصرف قند و شکر، این برنامه دستور تهیه غذاهای سالم و رفع کننده مواد مضر را برای شما فراهم کرد است. این خوراکی‌ها مملو از مواد غذایی کامل و تازه‌ای همچون انواع سبزیجات، حبوبات و چربی‌های سالم که ثابت شده وسوسه افراد برای مواد قندی را کاهش می‌دهند است.

دل به این اپلیکیشن بدهید و از کاهش وابستگی به قند، کاهش وزن، پوست بهبود یافته و حتی انرژی بیشتر و احساس بهتر لذت ببرید.

دانلود اپلیکیشن 7 Day Sugar-Free Detox مخصوص iOS

 

4- اپلیکیشن Moment – Reduce Screen Time

Moment - Reduce Screen Time

Moment به ترک عادت استفاده بیش از حد از گوشی اختصاص دارد. این برنامه با نمایش مدت زمانی که گوشی در دستتان بوده و اینکه از چه برنامه‌هایی بیشتر استفاده کرده‌اید، شما را به کنار گذاشتن گوشی و استفاده کمتر از آن تشویق می‌کند.

دانلود اپلیکیشن Moment – Reduce Screen Time مخصوص iOS

 

5- اپلیکیشن Sleep Cycle alarm clock

اپلیکیشن Sleep Cycle alarm clock

بیخوابی می‌تواند بسیار مشکل زا باشد. این را هنگامی که روز بعد، از خستگی، بیخوابی و نیز ناتوانی از انجام کارهایمان رنج می‌بریم به خوبی می‌فهمیم.

Sleep Cycle alarm clock شما را در ردیابی خواب خود و فراهم آوردن جزئیات آن یاری کرده و کمک می‌کند با مشکلات مزمن مربوط به خواب مقابله کنید و خواب سالم‌تری داشته باشید.

این اپلیکیشن همچنین به یک ساعت زنگ‌دار هوشمند مجهز است که شما را در هنگامی که خوابتان سبک است بیدار می‌کند.

دانلود اپلیکیشن Sleep Cycle alarm clock : اندروید | iOS

 

6- اپلیکیشن Mint

اپلیکیشن Mint

برنامه Mint یکی از محبوب‌ترین ابزارهای مدیریت درآمد است و مدیریت مصرف پول و بودجه ریزی را آسان می‌کند.

در این اپلیکیشن امن، با اتصال حساب‌ها، کارت‌های اعتباری و رسیدهای خود می‌توانید فهرستی راجع به خرج کردن‌ها و نیز راه حل‌هایی برای بودجه بندی هوشمندانه و پس انداز بیشتر داشته باشید.

دانلود اپلیکیشن Mint : اندروید | iOS

 

7- اپلیکیشن Timebound – The Deadlines App

اگر عادت دارید کارها را به تعویق بیندازید، برنامه ساده و هوشمند Timebound مخصوص شما است.

توصیه می‌شود عادت بد به تعویق انداختن را در دانلود اپلیکیشن Timebound کنار بگذارید! این اپلیکیشن به شما کمک می‌کند کارها را قبل از پایان مهلت با موفقیت انجام دهید. بدین منظور برای هریک از کارها ساعت شمارش معکوس نمایش داده می‌شود. Timebound همچنین پیشاپیش برای شما نوتیفیکیشن می‌فرستد تا به پیشبرد کارها توجه داشته باشید.

دانلود اپلیکیشن Timebound : اندروید | iOS

با این 6 اپلیکیشن اخلاق خوب را به عادت تبدیل کنید

1- اپلیکیشن Goalify

اپلیکیشن Goalify

اپلیکیشن Goalify برای افرادی که می‌خواهند عادات خوب را در خود به وجود بیاورند ولی نمی‌دانند از کجا شروع کنند مفید است. می‌توانید از فهرست عادت‌های خوب برنامه بهره ببرید یا ایده‌های خود را به برنامه اضافه کنید.

این برنامه در تغییر عادت‌ها بسیار موثر است. تنها لازم است عادت مورد نظر را وارد کنید، دفعات انجام آن را مشخص کنید و اپلیکیشن را از انجام آن باخبر کنید. در صورت عدم انجام کار در زمان تعیین شده، اعلان‌هایی برای شما نمایش داده می‌شود.

دانلود اپلیکیشن Goalify : اندروید | iOS

 

2- اپلیکیشن HabitBull

این اپلیکیشن رایگان به خاطر پیگیری عادت‌ها و اهداف کاربر از محبوبیت برخوردار است. می‌توانید HabitBull را یک ابزار کمکی برای افزایش بازدهی در نظر بگیرید.

با این برنامه می‌توانید هر نوع هدف دلخواهی را برای خود تعیین کنید. از 50 حرکت شنا در روزهای دوشنبه و جمعه تا مطالعه زبان خارجی به مدت 20 دقیقه و 3 بار در هفته. همچنین به همین شیوه می‌توانید از HabitBull برای رهایی از عادات بد خود کمک بگیرید؛ به عنوان نمونه خودداری از چک کردن هرروزه شبکه‌های اجتماعی.

اپلیکیشن HabitBull

نمودارها و آمارهای بسیار مفصل و ثبت دستاوردها، نمایش هشدار برای یادآوری و یک شبکه اجتماعی داخلی برای بحث و دریافت راهنمایی از سایر کاربران از ویژگی‌های دیگر اپلیکیشن HabitBull است.

دانلود اپلیکیشن HabitBull : اندروید | iOS

 

3- اپلیکیشن Productive

اپلیکیشن Productive

ویژگی متفاوت این اپلیکیشن این است که عادت‌های شما را بر اساس زمانی که می‌خواهید آن‌ها را انجام دهید طبقه بندی می‌کند.

این برنامه به شما اجازه می‌دهد به جای انجام یکباره همه کارها و فعالیت‌هایی که برای رسیدن به یک هدف لازم است را در طول روز انجام دهید. اگر رفتارهای هدف خود را تا آخر روز حفظ کنید، احتمالا احساس فوق العاده‌ای در زمان رفتن به رختخواب خواهید داشت. همین مساله می‌تواند باعث شکل گیری عادت به انجام این رفتارها شود.

دانلود اپلیکیشن Productive مخصوص iOS

 

4- اپلیکیشن Strides

اپلیکیشن Strides

اگر می‌خواهید به هدف بزرگ و مهمی در زندگی خود برسید، Strides می‌تواند در این مسیر به شما کمک کند. این ابزار یک هدف بزرگ را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم می‌کند.

تجزیه یک ماموریت عظیم به گام‌های عملی‌تر و قابل اندازه گیری می‌تواند به شما کمک کند پیشرفت‌ها را حس کنید. می‌توانید بعد از رسیدن به اهداف کوچک‌تر به خود پاداش دهید تا در مسیر رسیدن به هدف نهایی دلسرد نشوید.

Strides در صرفه جویی هزینه‌ها و نیز به وجود آوردن عادات خوب که برای رسیدن به هدف اصلی لازم هستند مفید است.

دانلود اپلیکیشن Strides مخصوص iOS

 

5- اپلیکیشن Habitica

اپلیکیشن Habitica

اگر عاشق دریافت پاداش پس از موفقیت هستید احتمالا اپلیکیشن Habitica را دوست خواهید داشت. این اپلیکیشن زندگی شما را به صورت بازی ویدیویی شبیه سازی می‌کند. عادت‌های شما، لیست کارها و وظایف، و امور روزمره به دشمنان شما تبدیل می‌شوند که باید شکستشان بدهید. با پیشرفت در زندگی، در بازی نیز پیشرفت می‌کنید.

Habitica با روش خاص خود کمک می‌کند رفتارهای خوب خود را به عادت تبدیل کنید.

دانلود اپلیکیشن Habitica : اندروید | iOS

 

6- اپلیکیشن Streaks

اپلیکیشن Streaks

اگر به دنبال این هستید که شماری از رفتارهای خوب را به عادت تبدیل کنید اپلیکیشن Streaks برای شروع عالی است. این برنامه تنها به شما اجازه می‌دهد حداکثر 12 عادت را در یک زمان وارد کنید. بدین‌ترتیب از فشار بیش از حد برروی شما جلوگیری می‌شود.

Streaks هر روز برای انجام وظایف به شما پاداش می‌دهد. برخی محققان می‌گویند ثبات و پایداری یک امر کلیدی در شکل دادن عادات خوب است.

دانلود اپلیکیشن Streaks مخصوص iOS

 


سخن پایانی


ترک عادت بد و جایگزینی آنها با عادت خوب

اگر به دنبال ترک هر عادت نامناسب از جمله اعتیاد به دخانیات، مشروبات الکلی، قند، کار با گوشی، بیدار ماندن تا نیمه شب، و اتلاف وقت یا پول هستید، استفاده از یک اپلیکیشن می‌تواند ابزار بسیار مفیدی برای شروع تغییر باشد. در بخش اول این مقاله هفت اپلیکیشن ترک عادت بد معرفی شد که هر کدام می‌تواند به عنوان یک ابزار کمکی، در بهبود زندگی فرد نقش مثبت ایفا کند.

یکی از کلیدهای رهایی از عادت‌های بد این است که عادت‌های خوب را در خود پرورش دهیم. اگر بتوانید الگوهای مثبت را جایگزین الگوهای منفی کنید، احتمالا ادامه مسیر برای شما راحت‌تر و مفیدتر خواهد بود. بدین منظور، در بخش دوم اپلیکیشن‌های بسیار جذابی در این زمینه معرفی شد.

سخن گفتن از اصلاح عادات فرد ساده است ولی در عمل اغلب با دشواری و حتی استیصال روبرو می‌شویم. آیا شما هم تجربه‌ای از ترک عادت بد خود، با یا بدون استفاده از اپلیکیشن دارید؟ نظرات شما در قسمت دیدگاه‌ها می‌تواند برای سایرین مفید واقع شود.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022