روش های حل مشکل وصل نشدن وای فای لپ تاپ در ویندوز 11

وصل نشدن وای فای لپ تاپ در ویندوز 11
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

چگونه مشکل وصل نشدن وای فای لپ تاپ در ویندوز 11 را برطرف کنم؟ در این مقاله راه حل‌هایی برای مشکل اتصال لپتاپ به وای فای در ویندوز ۱۱ را ارائه می‌دهیم.

هیچ چیز نمی‌تواند به اندازه کامپیوتری که به اینترنت وصل نمی‌شود، خسته کننده باشد. این مقاله به شما کمک می‌کند تا وقتی که کامپیوتر ویندوز 11 شما به شبکه وصل نمی‌شود، راه حل‌هایی را برای شما پیدا کند.

حل مشکل وصل نشدن وای فای لپ تاپ در ویندوز 11 چگونه است؟ شبکه‌های بی سیم پیچیده هستند زیرا چندین علت برای خرابی وجود دارد. از سوئیچ Wi-Fi گرفته تا تداخل نرم افزاری، مشکل روتر و مشکل ISP، پیدا کردن محل خطای شبکه و حل مشکل عدم اتصال لپ تاپ به وای فای در ویندوز 11 ممکن است دشوار باشد. دلایل رایج عدم اتصال ویندوز به شبکه، پیکربندی نادرست تنظیمات و فاصله فیزیکی از منبع شبکه است. اما چندین دلیل عدم اتصال وای فای به لپ تاپ در ویندوز ۱۱ احتمالی دیگر نیز وجود دارد: Wi-Fi خاموش است، نرم افزاری اتصال را قطع کرده است، شبکه ای که نیاز به احراز هویت منحصر به فرد دارد یا شبکه شلوغ است.

در ادامه می‌خوانید:

مشکل وصل نشدن وای فای لپ تاپ در ویندوز 11

با توجه به علت وصل نشدن وای فای لپ تاپ در ویندوز 11، این نکات را به ترتیب دنبال کنید و بعد از هر یک تست کنید تا ببینید آیا مشکل حل شده است یا خیر.

روش اول

دوباره بررسی کنید که واقعاً مشکل ویندوز 11 است. هیچ دلیلی برای عیب یابی آن به عنوان یک مشکل رایانه ای وجود ندارد، زمانی که دستگاه‌های دیگر روی شبکه را نیز تحت تأثیر قرار می‎دهد. به عنوان مثال، اگر تلفن، بلندگوهای هوشمند، رایانه‌های دیگر و غیره همه به طور عادی به اینترنت دسترسی دارند، می‌توانید با خیال راحت فرض کنید که مشکل مربوط به رایانه شخصی ویندوز 11 شماست و می‌توانید این مراحل را ادامه دهید. اما اگر هیچ چیز دیگری کار نمی‌کند، این نکات کلی را برای زمانی که نمی‌توانید به اینترنت دسترسی پیدا کنید مرور کنید. ممکن است لازم باشد با ISP خود تماس بگیرید (یا منتظر بمانید).

اگر بتوانید مثلاً از طریق رایانه شخصی ویندوز 11 خود به Google، YouTube یا Twitter دسترسی داشته باشید، اما وب سایت بانک شما بارگیری نمی‌شود، مشکل مربوط به آن یک سایت است، نه رایانه یا شبکه شما. تماس با آن سایت یا انتظار تنها گزینه واقعی شماست.

روش دوم

کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید. راه اندازی مجدد یک مرحله عیب یابی رایج برای اکثر وسایل الکترونیکی است و می‌تواند تمام آنچه برای رفع مشکل شبکه ویندوز 11 لازم است، باشد.

مشکل اتصال لپتاپ به وای فای در ویندوز ۱۱

سریعترین راه برای رفع مشکل وصل نشدن وای فای لپ تاپ در ویندوز 11 این است که روی دکمه Start کلیک راست کرده و به Shut down یا sign out > Restart بروید.

روش سوم حل مشکل وصل نشدن وای فای لپ تاپ در ویندوز 11

بررسی کنید که Wi-Fi روشن است یا کابل اترنت به طور ایمن به رایانه و مودم/روتر متصل است. این کاملاً ضروری است و در صورت عدم آدرس دهی، منجر به قطع اتصال اینترنت می‌شود. این یکی از دلایل متصل نشدن وای فای لپتاپ ویندوز ۱۱ است.

برخی از لپ‌تاپ‌ها دارای یک سوئیچ فیزیکی هستند که برای فعال کردن Wi-Fi باید آن را تغییر دهید. برخی دیگر از ترکیب کلید مانند FN+F5 یا FN+F2 استفاده می‌کنند. کلید Wi-Fi نیز در تنظیمات موجود است: Network & Internet > Wi-Fi.

روش چهارم

شبکه Wi-Fi را فراموش کرده و سپس آن را دوباره اضافه کنید. مشابه راه‌اندازی مجدد رایانه شخصی، این کار باعث می‌شود اتصال از نو شروع شود. ممکن است در نحوه ذخیره جزئیات Wi-Fi در اولین بار مشکلی وجود داشته باشد یا چیزی در رایانه شما اطلاعات را خراب کرده باشد. این همچنین فرصتی را برای وارد کردن مجدد SSID و رمز عبور، که ممکن است بار اول اشتباه ارسال شده باشد، فراهم می‌کند.

پس از حذف اتصال، به تنظیمات برگردید و به Network & Internet > Wi-Fi > Manage known networks > Add a new network برای راه اندازی مجدد آن بروید.

روش پنجم حل مشکل وصل نشدن وای فای لپ تاپ در ویندوز 11

اگر از Wi-Fi استفاده می‌کنید، به دستگاهی که اتصال شبکه را ارائه می‌کند نزدیک‌تر شوید. یک شبکه فقط تا فاصله‌ی مشخصی می‌تواند دسترسی داشته باشد و برخی از دستگاه‌ها نمی‌توانند سیگنالی را از فاصله دور دریافت کنند. نزدیک‌تر شدن به نقطه دسترسی یا نزدیک‌تر کردن آن در صورت امکان، ساده‌ ترین راه برای از بین بردن فاصله به عنوان دلیل عدم دسترسی شما به اینترنت است.

اگر جابه‌جایی رایانه یا روتر شما امکان‌پذیر نیست، ارتقا را به روتری در نظر بگیرید که می‌تواند سیگنال را بیشتر پخش کند یا یک آداپتور شبکه بی‌سیم خارجی را به رایانه خود متصل کنید.

روش ششم

شبکه بی سیم را به صورت دستی انتخاب کنید. ممکن است به اندازه کافی نزدیک باشید و همه چیز به درستی تنظیم شود، اما اگر به ویندوز 11 گفته نشود که به طور خودکار متصل شود، ممکن است به نظر برسد که مشکل اتصال لپتاپ به وای فای در ویندوز ۱۱ وجود دارد.

حل مشکل عدم اتصال لپ تاپ به وای فای در ویندوز 11

برای یافتن شبکه Wi-Fi به Network & Internet > Wi-Fi > Show networks available بروید. آن را انتخاب کرده و Connect automatically و سپس Connect را انتخاب کنید.

روش هفتم

یک مرورگر وب باز کنید و مراحل اتصال به شبکه را دنبال کنید. این در اکثر موارد پس از انتخاب یک شبکه Wi-Fi عمومی مورد نیاز است. این مورد را در شبکه‌های دیگر مانند شبکه خانگی خود نخواهید دید.

همچنین بخوانید :

ممکن است لازم باشد اطلاعات خود را در آن صفحه تأیید کنید، معمولاً آدرس ایمیل و نام خود را، اما گاهی اوقات اگر در هتل هستید، جزئیات دیگری مانند شماره اتاق خود را تأیید کنید. در برخی موارد، مانند هواپیما، ممکن است نیاز به پرداخت هزینه برای دسترسی داشته باشید.

روش هشتم حل مشکل وصل نشدن وای فای لپ تاپ در ویندوز 11

سایر ابزارهای مرتبط با شبکه را که ممکن است در توانایی ویندوز برای استفاده از شبکه اختلال ایجاد کنند، موقتاً خاموش کنید.

در اینجا چند نمونه آورده شده است:

 • غیرفعال کردن حالت هواپیما
 • از سرور VPN جدا شوید
 • فایروال را خاموش کنید و نرم افزار آنتی ویروس را متوقف کنید
 • تنظیم «metered connection» را خاموش کنید

روش نهم

درایور شبکه را بررسی کنید. اگر به‌ روز رسانی اخیر باعث خرابی آن شود، ممکن است به درایور قبلی به ‌روز رسانی یا برگردانده شود. ساده ترین راه برای به روز رسانی درایور این است که آن را از رایانه ای که دارای اتصال اینترنت فعال است دانلود کنید و سپس آن را در رایانه شخصی ویندوز 11 خود کپی کنید. لغو به‌ روز رسانی اخیر با بازگرداندن درایور امکان ‌پذیر است.

برخی از ابزارهای به‌ روز رسانی درایور به شما امکان می‌دهند رایانه را برای درایورهای گمشده یا قدیمی اسکن کنید و سپس به راحتی آنها را از رایانه‌ای که اتصال شبکه معتبری دارد دانلود کنید. این کار شناسایی درایور صحیح را بسیار آسان می‌کند.

روش دهم حل مشکل وصل نشدن وای فای لپ تاپ در ویندوز 11

دلیل عدم اتصال وای فای به لپ تاپ در ویندوز ۱۱

به روز رسانی ویندوز را بررسی کنید. اگر به‌روزرسانی درایور آن را برطرف نکرد یا به‌روزرسانی لازم نبود، ممکن است یک باگ مربوط به شبکه از Windows Update رفع شود.

روش یازدهم

از عیب یاب داخلی ویندوز برای شناسایی و رفع مشکلات مربوط به شبکه استفاده کنید. از طریق Settings > System > Troubleshooting > Other troubleshooters > Internet Connections به آنجا بروید.

روش دوازدهم

تنظیمات شبکه را با رفتن به تنظیمات > Network & internet > Advanced network settings > Network reset > Reset now. این کار آداپتورهای شبکه را مجدداً نصب می‎کند و اجزای اصلی شبکه را به حالت پیش فرض خود بازنشانی می‌کند.

سخن پایانی

در بسیاری از موارد، مشکل اتصال لپتاپ به وای فای در ویندوز ۱۱، صرفاً بخشی از یک مشکل بزرگتر است که خارج از کنترل شماست.

به عنوان مثال، اگر از یک شبکه عمومی استفاده می‌کنید، مانند یک کافه یا فرودگاه، ممکن است افراد زیادی به طور همزمان آنلاین باشند. پهنای باند نامحدود نیست، بنابراین در برخی مواقع به حداکثر تعداد دستگاه‌ها می‌رسد و بسته به کاری که انجام می‌دهند (به عنوان مثال، دانلود یا پخش جریانی)، ممکن است زودتر از آنچه انتظار دارید به حداکثر برسد. در چنین شرایطی، واقعاً هیچ کاری نمی‌توانید از طریق رایانه خود برای رفع آن انجام دهید.

برخی از مشکلات مربوط به ISP شما یا دستگاه شبکه ای است که استفاده می‌کنید. برای مثال، اگر کل شهر شما اینترنت ندارد، کاملاً واضح است که انجام مراحل بالا به شما کمکی نمی‌کند تا آنلاین شوید.

به طور مشابه، و درک این موضوع آسان‌تر است اگر چندین دستگاه در حال تلاش برای اتصال باشند، روتر شما ممکن است قدیمی باشد یا دچار نقص شود. اگر چنین است، به روز رسانی روتر، ارتقا به روتر جدیدتر یا تنظیم مجدد روتر مواردی هستند که می‌توانید برای مشکل وصل نشدن وای فای لپ تاپ در ویندوز 11 امتحان کنید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400