В 1win казино вас ждут захватывающие игры и щедрые бонусы. Регистрация проста, вход удобен, а промокоды помогут увеличить ваши шансы на выигрыш. source Immediate Spike

بهترین کتاب های پائولو کوئیلو (Paulo Coelho) ؛ محبوب ترین نویسنده خارجی در ایران

بهترین کتاب های پائولو کوئیلو
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بهترین کتاب های پائولو کوئیلو را خوانده‌اید؟ پائولو کوئلیو نویسنده و شاعر خوش آوازه برزیلی است که آثارش در سراسر دنیا طرفداران بسیاری دارد. در این مطلب بهترین رمان های پائولو کوئیلو را به شما معرفی خواهیم کرد.

پائولو کوئلیو (Paulo Coelho) نویسنده شهیر برزیلی است که خالق آثار فاخر و ارزشمندی بوده و کتاب‌هایش در سراسر دنیا طرفداران بسیاری دارند. زندگی شخصی پائولو کوئلیو به خودی خود می‌تواند یک کتاب ارزشمند، مملو از درس‌ها و تجارب زندگی باشد که ارزش چندین بار خواندن را دارد. او زندگی سختی را پشت سرگذاشته و به راحتی به پائولو کوئلیویی که امروز می‌شناسیم، تبدیل نشده است.

افکار و مضامین کتاب های پائولو کوئلیو تاثیرات عمیقی بر ذهن و طرز تفکر میلیون‌ها انسان در سراسر دنیا داشته و دید آنها را نسبت به زندگی تغییر داده است. بسیاری از منتقدان ادبی لقب «کیمیاگر واژه‌ها» را به پائولو کوئلیو داده‌اند و همواره آثار او را تحسین کردند. به همین بهانه در ادامه این مقاله فرهنگی از پلازا بهترین و پرفروش ترین کتاب های پائولو کوئیلو را معرفی کرده و شما را با قلم و طرز تفکر این نویسنده محبوب آشنا خواهیم کرد.

فهرست مطالب

پائولو کوئیلو کیست؟

برترین آثار پائولو کوئیلو

پائولو کوئلیو یکی از تاثیرگذارترین نویسنده‌های معاصر است که شهرت و محبوبیت جهانی دارد. او در تاریخ 24 آگوست 1947 (1 شهریور 1326) در شهر ریودوژانیرو برزیل در یک خانواده مذهبی و متوسط به دنیا آمد و یک خواهر کوچک‌تر از خود دارد. پدر او مهندس و مادرش خانه‌دار بود و سخت‌گیری بسیاری برای تربیت و آموزش پائولو کوئلیو داشتند.

والدین پائولو او را در سن 7 سالگی به مدرسه عیسوی‌ها فرستادند. این مدرسه تاثیرات مخربی بر روان و رفتارش داشت و به هیچ عنوان با روحیات او سازگار نبود. عقاید مذهبی که در این مدرسه به پائولو تحمیل شد، مشکلات شخصیتی بسیاری را برایش به وجود آورد.

پدر و مادر او دوست داشتند فرزندشان مهندس شود و پیشه پدرش را دنبال کند، اما پائولو کوئلیو از همان دوران نوجوانی به نویسندگی علاقه داشت و این موضوع را با خانواده‌اش مطرح کرده بود. فشارهای والدین، روحیه پرخاشگری را در پائولو کوئلیو برانگیخت و باعث شد برخی قواعد و اصول خانوادگی را زیر پا بگذارد و پدر و مادرش گمان می‌کردند که این رفتارها ناشی از فشارهای روحی و روانی است. همین تفکر باعث شد تا پائولو کوئلیو در سن 17 سالگی دو مرتبه در بیمارستان روانی بستری شود و تحت درمان الکتروشوک قرار گیرد.

بهترین رمان های پائولو کوئیلو

پائولو کوئلیو پس از بیرون آمدن از بیمارستان روانی با یک گروه تئاتر آشنا شد و همزمان به روزنامه نگاری نیز مشغول شد. اما از نظر طبقه متوسط آن زمان، تئاتر سرچشمه فساد و رذایل اخلاقی بود و به همین دلیل پدر و مادر پائولو کوئلیو برای بار سوم او را به بیمارستان روانی فرستادند. پس از آن سرخورده‌تر از قبل شد، اما روانپزشک به آنها گفته بود که پائولو دیوانه نیست و نیازی ندارد که تحت درمان باشد؛ او فقط باید راهش را در زندگی پیدا کرده و یاد بگیرد که چگونه باید با زندگی رو به رو شود.

پائولو کوئلیو پس از پشت سر گذاشتن این بحران، دیگر مسیر خود را در زندگی پیدا کرد و به دنبال علاقه همیشگی خود یعنی نویسندگی رفت. اولین کتاب معروف پائولو کوئلیو پس از نوشتن چندین کتاب نه چندان موفق، کتاب «خاطرات یک مغ» بود که با استقبال خوبی از سوی خوانندگان مواجه شد و به شهرت جهانی رسید. کتاب های پائولو کوئیلو به بیش از 50 زبان دنیا ترجمه شده‌اند و در سراسر دنیا از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. «عشق» و «ایمان» مضامین اصلی کتاب های پائولو کوئیلو هستند و تقریبا در تمام آثار او، این دو مفهوم کاملا ملموس و مشهود است.

بهترین کتاب های پائولو کوئیلو

حال که تا حدودی با سرگذشت پائولو کوئیلو آشنا شدید، در این بخش بهترین و معروف‌ترین کتاب های Paulo Coelho را به شما معرفی کرده و هریک را به صورت مختصر مورد نقد و بررسی قرار می‌دهیم. امتیاز کتاب‌ها در سایت Goodreads و همچنین بخشی از متن کتاب را نیز ذکر کرده‌ایم تا راحت‌تر بتوانید بهترین اثر پائولو کوئیلو برای مطالعه را انتخاب کنید.

1. کتاب کیمیاگر – The Alchemist ؛ از بهترین کتاب های پائولو کوئیلو

بهترین کتاب پائولو کوئلیو

 • سال نشر: 1988 میلادی
 • ترجمه: حسین نعیمی، مهدی صائمی
 • ناشران فارسی: نشر ثالث، انتشارات پر
 • امتیاز گودریدز: 3.9/5

کتاب کیمیاگر یکی از معروف‌ترین و بهترین کتابهای پائولو کوئیلو محسوب می‌شود که بالغ بر از 65 هزار نسخه از آن به فروش رفته و به بیش از 52 زبان دنیا ترجمه شده است. این کتاب یکی از کتاب‌های محبوب و پرطرفدار در سراسر دنیاست که زندگی افراد بسیاری را دگرگون کرده است. کتاب کیمیاگر یک اثر روانشناختی است که خواننده را به تفکر و تامل دعوت می‌کند. پائولو کوئیلو در کتاب کیمیاگر، مخاطب را به دنبال کردن آرزوهایش ترغیب می‌کند و بر این باور است که انسان باید برای رسیدن به آمال و آرزوهایش تلاش کند و محقق شدن آنها را غیر ممکن نپندارد.

کتاب کیمیاگر روایتگر داستان زندگی پسری جوان به نام «سانتیاگو» است که برای پیدا کردن گنجی مدفون و پنهان، زادگاه خود را ترک کرده و به شمال آفریقا می‌رود. سانتیاگو در این مسیر با افراد مختلفی مواجه می‌شود که همه آنها، این پسر را به ادامه مسیرش تشویق کردند.

بخش‌هایی از کتاب:

راز آینده در اکنون است. اگر به اکنون توجه بسپاری می‌توانی آن را بهتر کنی و اگر اکنون را بهتر کنی، آنچه پس از آن رخ خواهد داد نیز بهتر خواهد شد. به ندای قلبت گوش بسپار، قلبت همه چیز را می‌داند. چون روح جهان را می‌بیند و یک روز به نزدش باز خواهد گشت.

هرکس در پی رویایی است و رویاها شبیه یکدیگر نیستند.

کشتی در ساحل بسیار امن تر است، اما برای این ساخته نشده است.

خداوند کویر را آفرید تا انسان‌ها از دیدن سایه‌ی نخل‌ها شاد شوند.

2. کتاب کنار رود پیدرا نشستم و گریستم – By the River Piedra I Sat Down and Wept

پرفروش ترین کتاب های پائولو کوئیلو

 • سال نشر: 1994 میلادی
 • ترجمه: آرش حجازی، حسین نعیمی
 • ناشران فارسی: انتشارات کاروان، نشر ثالث
 • امتیاز گودریدز: 3.57/5

کتاب کنار رود پیدرا نشستم و گریستم نیز یکی دیگر از بهترین کتاب های پائولو کوئیلو محسوب می‌شود که موضوع اصلی آن درباره عشق است. کوئیلو در این کتاب ادعا می‌کند که عشق می‌تواند انسان را به بهشت یا جهنم ببرد، اما همیشه ما را به همان جایی که باید می‌رساند. این اثر در واقع اولین کتاب یک مجموعه سه بخشی به نام «مجموعه در روز هفتم» بوده که دو کتاب دیگر پائولو کوئیلو یعنی کتاب «ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد» و «شیطان و دوشیزه پریم» را شامل می‌شود. این سه گانه جذاب در واقع روایتگر یک هفته از زندگی انسان‌های معمولی است که هر کدام خود را در مقابل عشق، مرگ و قدرت می‌بینند.

داستان کتاب کنار رود پیدرا نشستم و گریستم درباره زندگی دختر جوانی به نام «پیلار» است که پس از گذشت سال‌ها، معشوقه دوران کودکی خود را پیدا می‌کند. اما او دیگر تغییرات زیادی کرده و دائما در مراسمات و جلسات مذهبی شرکت می‌کند. این کتاب روایتگر یک هفته از زندگی پیلار است که نشان می‌دهد یک بازه زمانی کوتاه می‌تواند تحولات و دگرگونی‌های عظیمی را در زندگی انسان به وجود آورد. در نهایت عشق میان دو شخصیت، آنها را به معشوق حقیقی یعنی خداوند می‌رساند.

حتما «کنار رود پیدرا نشستم و گریستم» را بخوانید! این داستان عاشقانه از جذاب‌ترین کتابهای پائولو کوئیلو است.

بخشی از کتاب:

کسی که می‌تواند بر قلبش غلبه کند می‌تواند جهان را فتح کند. می‌دانم که عشق و سد مثل همند اگر بگذاری ترک کوچکی ایجاد شود که فقط باریکه آبی از آن بگذرد اندک اندک تمام دیواره را فرو می‌ریزد و لحظه‌ای می‌رسد که در آن هیچ کس دیگر نمی‌تواند جلوی جریان آب را بگیرد.

3.  کتاب برنده تنهاست – The Winner Stands Alone

بهترین آثار پائولو کوئیلو

 • سال نشر: 2008 میلادی
 • ترجمه: آرش حجازی، پروانه طاهری
 • ناشران فارسی: انتشارات کاروان، انتشارات عطر کاج
 • امتیاز گودریدز: 3.38/5

کتاب برنده تنهاست نیز یکی دیگر از محبوب‌ترین کتابهای پائولو کوئیلو است که علیرغم سایر کتاب‌هایش که دارای مضامین عاشقانه و عارفانه است، به معرفی فرهنگ غرب و تاثیرات هولناک آن بر جوانان می‌پردازد. هرچند این کتاب نیز در بطن خود دارای مضامین ژرف و عارفانه بسیاری است که با اندکی تامل می‌توان به عمق اندیشه‌های پائولو کوئیلو پی برد.

همچنین بخوانید :

خواننده در این کتاب با جلوه‌ها و فرهنگ غرب آشنا می‌شود که با زرق و برقی پوچ، جوانان را مانند آهنربا به سوی خود جذب می‌کند. مد، سینما و شهرت سه مضمون اصلی کتاب برنده تنهاست را تشکیل می‌دهند و در کنار آن ابتذالی که جوانان را از عناصر معنویت دور می‌کند را به شدت مورد تمسخر و نکوهش قرار می‌دهد. خود پائولو کوئیلو این کتاب را به عنوان تصویر فوری از جهانی که در آن زندگی می‌کنیم در نظر می‌گیرد.

داستان کتاب برنده تنهاست در طول 24 ساعت و در جشنواره کن روایت می‌شود. این کتاب درباره  مردی به نام «ایگور مالف» بوده که به کن آمده تا فارغ از آنکه ببیند در این جشنواره چه می‌گذرد، همسر سابق خود که تنها عشق زندگی‌اش است را پیدا کند.

بخشی از کتاب:

به تدریج و در طول سال‌ها ما به موجوداتی میان مایه تبدیل می‌شویم و دیگر افرادی عجیب و غریب و پرشور به نظر نمی‌رسیم. پیری یک ننگ تلقی می‌شود، نه دانایی. مردم تصور می‌کنند کسی که بیش از پنجاه سال سن دارد، نمی‌تواند با سرعت تغییر دنیای امروز همراه شود.

4. کتاب ورونیکا تصمیم می گیرد بمیرد – Veronika Decides to Die

برترین اثر پائولو کوئلیو

 • سال نشر: 1998 میلادی
 • ترجمه: حسین نعیمی، آرش حجازی
 • ناشران فارسی: نشر ثالث، انتشارات کاروان
 • امتیاز گودریدز: 3.72/5

کتاب ورونیکا می‌خواهد بمیرد نیز یکی دیگر از دوست داشتنی ترین کتابهای پائولو کوئیلو است که دومین کتاب از مجموعه سه‌گانه «در روز هفتم» محسوب می‌شود و روایتگر شیفتگی جنون آمیز دختری به نام ورونیکا است که ظاهرا در زندگی خود مشکلی ندارد، اما به پوچی رسیده و می‌خواهد خودکشی کند. این کتاب بیشتر درباره مسئله جنون و سرگشتگی افرادی است که تنها به دلیل آنکه مانند سایر مردم فکر نمی‌کنند، قربانی قضاوت‌های آنها می‌شوند.

کتاب ورونیکا می‌خواهد بمیرد، از بهترین رمان های پائولو کوئیلو، روایتگر زندگی دختر 24 ساله‌ای به نام «ورونیکا» است که دچار پوچی شده و تصمیم می‌گیرد دیگر به زندگی ادامه ندهد. او هرچه به سوی مرگ می‌رود در نهایت با زندگی مواجه می‌شود. ورونیکا نزدیک یک هفته بین مرگ و زندگی سرگردان و حیران است و آگاهی از مرگ، باعث می‌شود که حقیقت زندگی را کشف کرده و کارهایی که قبلا نکرده را انجام دهد.

بخشی از کتاب:

حقیقت این است که انسان‌ها از شنیدن بدبختی دیگران خوشحال می‌شوند. چون باعث می‌شود باور کنند که خوشبختند!

5. کتاب مکتوب – Maktub ؛ از بهترین کتاب های پائولو کوئیلو

کتاب های معروف پائولو کوئیلو

 • سال نشر: 1994 میلادی
 • ترجمه: آرش حجازی، بهارم جعفری
 • ناشران فارسی: انتشارات کاروان، نشر محراب دانش
 • امتیاز گودریدز: 3.41/5

کتاب مکتوب نیز یکی دیگر از پرطرفدارترین کتاب های Paulo Coelho محسوب می‌شود که مجموعه‌ای از نوشته‌های مختصر و کوتاه، حکایات و اندیشه‌های نویسنده است و برداشت‌های او از جهان هستی را روایت می‌کند. کوئیلو در مقدمه این کتاب می‌گوید:

مکتوب، کتابی از نصایح و پند نبوده، بلکه مجموعه‌ای از تجربیات حاصله است. قسمت اعظم آن تشکیل شده از آموزش‌های استادم به من در طی 11 سال طولانی از همزیستی در کنار یکدیگر می‌باشد. بخش‌های دیگر، قطعه داستان‌هایی از دوستان و یا اشخاصی است که با آنها حداقل یکبار تماس و برخورد داشته‌ام، اما برای من پیام‌هایی فراموش نشدنی به همراه داشتند.

پس از موفقیت کتاب مکتوب، کوئیلو کتاب دومین مکتوب را نیز در همین سبک و سیاق نوشت که این اثر هم با استقبال خوبی از سوی خوانندگان مواجه شد.

بخشی از کتاب:

ما همه نیازمند عشقیم. عشق بخشی از سرشت انسانی است، به همان اندازه خوردن، نوشیدن و خفتن. گاهی به هنگام تماشای یک غروب زیبا، خود را کاملا تنها می‌یابیم و می‌اندیشیم: این زیبایی اهمیت ندارد، چون کسی را ندارم تا در این زیبایی با او سهیم شوم.

6. کتاب شیطان و دوشیزه پریم – The Devil and Miss Prym ؛ از برترین آثار پائولو کوئیلو

رمان پرفروش پائولو کوئیلو

 • سال نشر: 2009 میلادی
 • ترجمه: آرش حجازی
 • ناشران فارسی: انتشارات کاروان
 • امتیاز گودریدز: 3.61/5

کتاب شیطان و دوشیزه پریم نیز یکی دیگر از بهترین کتاب های پائولو کوئیلو محسوب می‌شود که سومین کتاب از مجموعه سه‌گانه «در روز هفتم» است و به موضوع و تقابل همیشگی خیر و شر پرداخته است. در یک طرف داستان، خدای یگانه و در طرفی دیگر نیز شیطان رجیم قرار دارد. این کتاب نیز یک هفته از زندگی شخصیت اصلی داستان را روایت می‌کند که با مسائل عشق، قدرت و مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند.

داستان کتاب شیطان و دوشیزه پریم درباره دختر یتیمی است که در یک دهکده دور افتاده، خدمتکاری می‌کند و تنها جوانی است که هنوز دهکده را ترک نکرده است. این دختر از زندگی خود بیزار است و بر این باور است که عمرش در این دهکده تباه می‌شود تا اینکه شیطان وارد این دهکده می‌شود و…

بخشی از کتاب:

مردی با اسب و سگش در جاده‌ای راه می‌رفتند. هنگام عبور از کنار درخت عظیمی، صاعقه‌ای فرود آمد و آنها را کشت. اما مرد نفهمید که دیگر این دنیا را ترک کرده است و همچنان با دو جانورش پیش رفت. گاهی مدت‌ها طول می‌کشد تا مرده‌ها به شرایط جدید خودشان پی ببرند.

7. کتاب بریدا – Brida ؛ از بهترین رمان های پائولو کوئیلو

لیست کتاب های پائولو کوئیلو

 • سال نشر: 1990
 • ترجمه: آرش حجازی
 • ناشر: کاروان
 • امتیاز گودریدز: 3.49/5

یکی دیگر از برترین آثار پائولو کوئیلو که در این فهرست به شما معرفی می‌کنیم، کتاب بریدا است. این کتاب داستان دختری با همین نام را دنبال می‌کند که به دنبال کسب دانش است. او همیشه به جنبه‌های مختلف جادو علاقه داشته اما اکنون به دنبال چیزی بیشتر است. او در این جست‌وجو با خردمندان و انسان‌های بزرگی آشنا می‌شود که بر دانش او می‌افزایند.

این رمان پرفروش پائولو کوئیلو مضامینی که برای خواننده‌های همیشگی این نویسنده آشنا هستند را زنده می‌کند و مفاهیمی همچون عشق، اشتیاق، رمز و راز و معنویت را به هم گره می‌زند. پیشنهاد می‌کنیم مطالعه بریدا، از بهترین رمان های پائولو کوئیلو، را از دست ندهید.

بخش‌هایی از کتاب:

وقتی راهت را پیدا می‌کنی، نباید بترسی. باید به اندازه‌ی کافی جرئت داشته باشی تا اشتباه کنی. ناامیدی، شکست و یأس، ابزاری هستند که خدا برای نشان دادن راه به ما استفاده می‌کند.

«اما چطور می‌توانم بفهمم نیمه گمشده‌ام چه کسی است؟» بریدا حس کرد که این مهم‌ترین سوالی است که در زندگی‌اش پرسیده است. زن به بریدا گفت: «با ریسک کردن. با قبول ریسک شکست، ناامیدی و سرخوردگی، و با متوقف نکردن جست‌وجویت برای عشق. اگر به جست‌وجو ادامه بدهی، در نهایت موفق خواهی شد.»

8. کتاب دست نوشته های آکرا – Manuscript Found in Accra ؛ از برترین آثار پائولو کوئیلو

کتاب های پرفروش پائولو کوئیلو

 • سال نشر: 2013
 • ترجمه: دل آرا قهرمان
 • ناشر: ‌ذهن آویز
 • امتیاز گودریدز: 3.8/5

در ادامه معرفی بهترین آثار پائولو کوئیلو به دست نوشته های آکرا می‌رسیم. داستان این بهترین کتاب پائولو کوئلیو در سال 1099 میلادی و در شهر اورشلیم روایت می‌شود. درحالیکه جنگ صلیبی به پشت دروازه های شهر کشیده شده، مردم دور حکیمی به نام کوپتا جمع شده‌اند تا به آخرین پندهای او گوش فرا دهند. جمعیت، مردم یهودی و مسیحی و مسلمان که تا پیش از آن با صلح و آرامش در کنار هم زندگی می‌کردند، اکنون باید در مقابل هم قرار بگیرند. اما پندی که آن‌ها دریافت می‌کنند، درس زندگی است نه راه و رسم جنگ.

دست نوشته های آکرا همانند دعوتنامه‌ای است به بازنگری انسانیت. این کتاب، از بهترین رمان های پائولو کوئیلو، یک پرسش اصلی را مطرح می‌کند: وقتی همه چیز ویران شده، چه ارزش‌هایی باقی می‌مانند؟

بخشی از کتاب:

اضطراب همان زمان به وجود آمد که انسان به دنیا آمد. از آنجایی که هرگز نمی‌توانیم بر آن چیره شویم، بهتر است که یاد بگیریم تحملش کنیم- همانطور که طوفان را تحمل می‌کنیم.

9. کتاب زهیر – The Zahir ؛ از برترین آثار پائولو کوئیلو

بهترین کتاب های پائولو کوئیلو

 • سال نشر: 2005
 • ترجمه: آرش حجازی
 • ناشر: ‌کاروان
 • امتیاز گودریدز: 3.58/5

معرفی لیست کتاب های پائولو کوئیلو را با زهیر ادامه می‌دهیم. داستان کتاب زهیر، از برترین آثار پائولو کوئیلو، از زبان یک نویسنده مشهور روایت می‌شود که در پاریس زندگی می‌کند و از زندگی سرشار از ثروت و شهرتش لذت می‌برد. همسر او پس از ده سال زندگی مشترک ناگهان ناپدید می‌شود و معلوم نیست دزدیده شده، به قتل رسیده یا صرفا یک ازدواج ناموفق را ترک کرده. سوالات زیادی در ذهن راوی داستان جریان دارند. او در تلاش برای بازگرداندن یک عشق از دست رفته، حقیقتی غافلگیرکننده درباره خودش کشف می‌کند. مطالعه این کتاب که از کتاب های پرفروش پائولو کوئیلو است را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب:

استر پرسید: «چرا مردم غمگین‌اند؟» پیرمرد پاسخ داد: «واضح است. آن‌ها زندانیان گذشته‌شان هستند. همه باور دارند که هدف اصلی زندگی دنبال کردن یک برنامه مشخص است. آن‌ها هرگز نمی‌پرسند که آیا این برنامه مال خودشان است یا شخص دیگری آن را نوشته. آن‌ها تجربه، خاطره، اشیا و ایده‌های دیگران را جمع‌آوری می‌کنند و همه‌ی این‌ها از تحملشان خارج است. به همین خاطر است که رویاهایشان را فراموش می‌کنند.»

10. کتاب ساحره پورتوبلو – The Witch of Portobello ؛ از بهترین رمان های پائولو کوئیلو

برترین آثار پائولو کوئیلو

 • سال نشر: 2006
 • ترجمه: ایلیا حریری
 • ناشر: مکتوب
 • امتیاز گودریدز: 3.55/5

معرفی کتاب های معروف پائولو کوئیلو را با ساحره پورتوبلو به اتمام می‌رسانیم. داستان کتاب ساحره پورتوبلو، از برترین آثار پائولو کوئیلو درباره زنی به نام آتنا است که در بچگی توسط پدر و مادرش رها شده و یک زوج لبنانی او را به سرپرستی گرفتند. حال آتنا خود یک مادر است و نمی‌تواند از فکر زنی که او را به دنیا آورده بیرون بیاید. آتنا تصمیم می‌گیرد به دنبال این زن بگردد و مسائلی که طی این جست‌وجو کشف می‌کند، زندگی او و عزیزانش را برای همیشه تغییر می‌دهد.

بخش‌هایی از کتاب:

هیچکس رویاهایش را به دستان کسی که می‌تواند آن‌ها را نابود کند نمی‌سپارد.

تو چیزی را می‌دانی که تمام نقاشان بزرگ می‌دانند: برای فراموش کردن قوانین، باید آن‌ها را بشناسی و بهشان احترام بگذاری.

کلام آخر

ما در این مقاله مروری بر سرگذشت و بهترین کتابهای پائولو کوئیلو داشتیم. مضامین کتاب های پائولو کوئیلو عمدتا حول محور عشق و عرفان می‌چرخد و به همین دلیل برای مخاطبان بسیار جذاب است. شما تا کنون کدامیک از کتاب های پائولو کوئلیو را خوانده‌اید؟ به نظر شما برترین اثر پائولو کوئلیو، این نویسنده محبوب برزیلی، کدام است؟ لطفا نظراتتان را در بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
محمد سالار نعمتی ...
.
18 شهریور 1399، 08:41
پاسخ
1
12
من با کتاب «کیمیاگر» پائولو کوئیلو نوجوونی رو پشت سر گذاشتم؛ «در کنار رود پیدرا نشستم و گریستم» منو به جوانی برد و اوایل دوران دانشگاه بود که «ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد» رو خوندم و نگاه تازه‌ای به زندگی پیدا کردم. به نظر آرش حجازی هم تاثیر بسزایی در فهم دقیق کتاب‌های کوئیلو در ایران داشت و ترجمه‌هاش وفادارترین ترجمه به متن بود؛ حتی یادمه پائولو کوئیلیو حق ترجمه اختصاصی کتاب‌هاش رو به آرش حجازی داده بود. در کل به همه پیشنهاد می‌کنم حداقل یکبار کتاب کیمیاگر رو بخونن
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402