بهترین فیلم های مافیایی و گانگستری ؛ سهم مافیا و گروه‌های گنگستری از سینما چقدر است؟

بهترین فیلم مافیایی / فیلم های مافیایی خارجی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بهترین فیلم مافیایی که می‌شناسید چه نام دارد؟ اگر از طرفداران برترین فیلم های گانگستری باشید، قطعا نیاز دارید تا لیستی از این آثار برای تماشا داشتند باشید، در این مقاله به معرفی فیلم های محبوب مافیایی می‌پردازیم.

مافیا؛ کلمه‌ای آشنا برای همه ما است.  مافیا در اصطلاح به خانواده‌های تبهکاری گفته می‌شود که با در دست گرفتن قدرت به رهبری یک روستا، شهر و یا یک منطقه مشغول هستند. نخستین خانواده‌های مافیایی که نفوذ زیادی در سیاست و امور اجتماعی مردم داشتند، در سیسیل کار خودشان را آغاز کردند و به تدریج در سراسر دنیا گسترش یافتند. کلمه گانگستر نیز که هم اکنون در سراسر دنیا شناخته شده است، هم ردیف با کلمه مافیا به افراد و باندهای خلافکاران گفته می‌شود. از آنجایی که در همه مقاطع، جامعه و مردم با گروه‌های مافیایی و گانگستری درگیری‌های زیادی داشتند، توجه سینما و دنیای هالیوود به این موضوعات زیاد عجیب نیست.

اول از همه بیایید این ویدیو را در مورد فیلم های محبوب مافیایی ببینیم:

از اولین فیلم های سبک گانگستری و فیلم های مافیایی در دنیای سینما ساخته شده می‌توانیم به فیلم مافیایی برتر The Public Enemy (دشمن مردم) 1931، Little Caesar (سزار کوچولو) 1931 و Scarface (صورت زخمی) 1932 اشاره کنیم که تاثیر بسیار زیادی در چرخش دنیای سینما به سمت موضوعات جنایی مرتبط با گروه‌های گانگستری و مافیایی داشت. در این مطلب قصد داریم به معرفی فیلم های محبوب مافیایی دنیا و بهترین فیلمهای گانگستری دنیای سینما بپردازیم. با پلازا همراه باشید.

فهرست مطالب

بهترین فیلم های مافیایی جهان

به نظر شما فیلم مافیایی برتر تاریخ کدام فیلم است؟ در ادامه با معرفی فیلم های محبوب مافیایی و گانگستری با شما همراه می‌شویم. این فهرست شامل بهترین فیلم های مافیایی ایتالیایی و آمریکایی است که به ترتیب امتیاز آنها در IMDb مرتب شده‌اند.

1. فیلم مافیایی پدرخوانده – The Godfather  از فیلم های محبوب مافیایی

The Godfather / بهترین فیلم مافیایی / اسم فیلم محبوب مافیایی خارجی

 • سال ساخت: 1972
 • کارگردان: فرانسیس فورد کاپولا (Francis Ford Coppola)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 9.2/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 97%
 • بازیگران: مارلون براندو، آل پاچینو، جیمز کان، ریچارد اس. کاستلانو، رابرت دووال

دون ویتو کورلئونه یکی از آشناترین نام‌ها در بین سینما دوستان است. هنگامی که بخواهیم فهرستی از معروف ترین و بهترین فیلم های مافیایی قدیمی تاریخ تهیه کنیم، امکان ندارد بتوانیم دور فیلم پدرخوانده را خط بکشیم و آن را کنار بگذاریم. فیلم The Godfather ساخته سال 1972 به عقیده بسیاری یکی از برترین فیلم‌های ساخته شده در دنیای هالیوود , معروف ترین فیلم مافیایی است. این فیلم مافیایی برتر با موضوع مافیا با بازی ماندگار مارلون براندو، آل پاچینو و جیم کان بر اساس رمان پدر خوانده اثر نویسنده سرشناس ایتالیایی-آمریکایی، ماریو پوزو ساخته شده است.

داستان فیلم، که از برترین فیلم های سینمایی گانگستری است، درباره یکی از بزرگترین خانواده‌های مافیای جهان به نام کورلئونه است که با نفوذ بسیار زیادشان می‌توانند خواسته‌های دوستان و آشنایانشان را تحقق ببخشند. در هنگام جشن عروسی کانی، دختر دون کورلئونه، بسیاری فرصت را مناسب می‌بینند و به خدمت دون کورلئونه می‌روند تا خواسته‌هایشان را اجابت کند. در این میان پسر خوانده او که یک خواننده است از او می‌خواهد که برای گرفتن نقشی در یک فیلم او را یاری کند. این اثر از فیلم های محبوب مافیایی که با بیش از 1400000 رای پس از فیلم رستگاری در شاوشنک در مقام دوم بهترین فیلم‌های تاریخ سینما سایت IMDb است، برنده 3 جایزه اسکار و نامزد دریافت 6 جایزه اسکار دیگر شد. اگر دوست دارید دانلود بهترین فیلم های مافیای مواد مخدر را با این فیلم آغاز کنید، سری به این مقاله از پلازا بزنید.

2. فیلم مافیایی امریکایی پدرخوانده قسمت دوم – The Godfather Part II از فیلم های محبوب مافیایی

پدرخوانده قسمت دو / فیلم های مافیایی خارجی / بهترین فیلم های مافیای مواد مخدر جدید

 • سال ساخت: 1974
 • کارگردان: فرانسیس فورد کاپولا (Francis Ford Coppola)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 9/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 96%
 • بازیگران: آل پاچینو، رابرت دووال، دایان کیتن، رابرت دنیرو، لی استراسبرگ

هر چند کارگردان سه‌گانه محبوب پدر خوانده، فرانسیس فورد کاپولا در مصاحبه‌ای اظهار داشت که «فقط باید فیلم اول را می‌ساختم»، هنوز که هنوز است مجادله‌ای میان سینما دوستان بر سر انتخاب بین قسمت اول و دوم پدرخوانده به عنوان بهترین قسمت در جریان است. کاپولا که در ابتدا قصد نداشت خود کارگردانی این قسمت را بر عهده گیرد، برای کارگردانی آن مارتین اسکورسیزی را پیشنهاد کرد. اما در نهایت با اصرار شرکت پارامونت و اختیارات زیادی که از این شرکت گرفت، راضی به کارگردانی این قسمت شد. این فیلم گانگستری و کلاسیک  درباره پسر دون کورلئونه، مایکل است که بعد از پدر به قدرت می‌رسد.

این اثر  با بیش از 1000000 رای در جایگاه سومین فیلم برتر سایت IMDb و از بهترین فیلمهای گانگستری و مافیایی است. این فیلم مافیایی برتر یکی از فیلم های محبوب مافیایی خارجی است که توانست نامزد 9 جایزه اسکار شود. همچنین آل پاچینو برای بازی در نقش مایکل کورلئونه برنده جایزه بفتا بهترین بازیگر نقش اول مرد شد و به این ترتیب این عنوان در فهرست پیشنهادی ما برای فیلم های محبوب مافیایی جای می‌گیرد.

3. فیلم گانگستری داستان عامه‌پسند – Pulp Fiction از فیلم های محبوب مافیایی

pulp fiction / برترین فیلم سینمایی گانگستری / برترین فیلم های مافیایی ایتالیایی

 • سال ساخت: 1994
 • کارگردان: کوئنتین تارانتینو (Quentin Tarantino)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.9/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 92%
 • بازیگران: جان تراولتا، ساموئل ال جکسون، اوما تورمن، هاروی کیتل

فیلم اکشن گانگستری داستان عامه پسند یکی از جالب‌ترین و بهترین فیلم های گانگستری تاریخ سینما است که با ساختاری نسبتا پیچیده مخاطبان را درگیر خود می‌کند. این فیلم که در سال 1994 اکران شد، داستانی است غیرخطی و شامل سه بخش اصلی است که پیکره اصلی داستان را شکل می‌دهند. ماجرای فیلم Pulp Fiction، از بهترین فیلمهای گانگستری ، درباره گانگسترهای شرور، بازیکن بوکس و سارقان مسلحی است که اتفاقات فیلم را رقم می‌زنند.

فیلم مافیایی برتر پالپ فیکشن با حضور ستاره‌هایی همچون جان تراولتا، ساموئل ال. جکسون و اوما تورمن موفق شد به سرعت دل تماشاگران را بدست آورد؛ به طوری که در گیشه بیش از 213 میلیون دلار فروش کرد و به یک موفقیت تجاری در دنیای آن روزهای هالیوود تبدیل شد. فیلم Pulp Fiction به کارگردانی کوئنتین تارانتینو نامزد دریافت 7 جایزه اسکار، 9 جایزه بفتا و 6 جایزه گلدن گلوب شد. بدین ترتیب نام این فیلم در فهرست برترین فیلم های سینمایی گانگستری تاریخ قرار می‌گیرد. شکی نیست که به هنگام دانلود بهترین فیلم های گانگستری امریکایی از این فیلم نباید غافل شد. برای آشنایی بیشتر و دانلود این فیلم محبوب مافیایی به مقاله معرفی فیلم Pulp Fiction مراجعه کنید.

4. فیلم مافیایی رفقای خوب – Goodfellas از فیلم های محبوب مافیایی

Goodfellas / بهترین فیلمهای گانگستری / فیلم های گانگستری بر اساس واقعیت

 • سال ساخت: 1990
 • کارگردان: مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.7/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 96%
 • بازیگران: رابرت دنیرو، جو پشی، ری لیوتا، لورین براکو، پل سوروینو

هنگامی که صحبت از برترین فیلم های سینمایی گانگستری به میان می‌آید، اکثر ما فیلم رفقای خوب با بازی درخشان رابرت دنیرو به ذهنمان خطور می‌کند. این فیلم درام و جنایی به کارگردانی مارتین اسکورسیزی در سال 1990 به روی پرده سینماها رفت. این فیلم مافیایی برتر به سرعت در بین منتقدان و دوستداران سینما به محبوبیت رسید، و با فروشی بالغ بر 46 میلیون دلار تبدیل به یکی از آثار لیست برترین فیلم های مافیایی و گانگستری شد. فیلم رفقای خوب که بر اساس کتابی به نام وایزمن اثر نیکولاس پیلگی ساخته شده است، با نقدهای مثبت زیادی روبه‌رو شد.

داستان فیلم Goodfellas درباره پسری است به نام هنری هیل که از کودکی آرزو داشت به یک گانگستر تبدیل شود تا اینکه بالاخره به کمک دوستانش، جیمی و تامی موفق می‌شود به یک گروه تبهکار که در نزدیکی محله‌شان است وارد شود. این فیلم یکی از بهترین فیلم های گانگستری بر اساس واقعیت و در واقع ماجرای زندگی واقعی هنری هیل، گانگستر و خبررسان اف‌بی‌آی است. فیلم رفقای خوب در مجموع توانست نامزد دریافت 6 جایزه اسکار، 5 جایزه گلدن گلوب و 7 جایزه بفتا شود. از طریق مقاله معرفی فیلم Goodfellas می‌توانید برای دانلود فیلم مافیایی برتر رفقای خوب اقدام کنید.

5. فیلم رفتگان – The Departed از فیلم های محبوب مافیایی

The Departed / فیلم محبوب مافیایی / فیلم های گانگستری بر اساس واقعیت

 • سال ساخت: 2006
 • کارگردان: مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.5/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 90%
 • بازیگران: لئوناردو دی کاپریو، مت دیمون، جک نیکلسون، مارک والبرگ، ورا فارمیگا
همچنین بخوانید :

فهرست بهترین فیلمهای گانگستری را با فیلم دیگری از اسکورسیزی ادامه می‌دهیم. فیلم رفتگان به کارگردانی مارتین اسکورسیزی یکی از موفق‌ترین و بهترین فیلم های مافیای مواد مخدر تاریخ سینما است که توانست نظر مثبت اکثر منتقدان را به خود جلب کند؛ بطوریکه سایت متاکریتیک با بررسی 93 نقد به این فیلم نمره 85 از 100 را اعطا کرد. فیلم The Departed با بازی لئوناردو دی‌کاپریو، مت دیمون و جک نیکلسون، بازسازی ای از فیلم هنگ کنگی Infernal Affairs (امور دوزخی) است.

داستان فیلم، که از برترین فیلم های سینمایی گانگستری محسوب می‌شود، درباره ماموران پلیس شهر بوستون است که به دنبال گانگسترهای شهر هستند. دو تن از این مامورین، کوئینان و دیگنام تلاش می‌کنند تا با نفوذ به بزرگترین گروه گانگسترهای شهر، آن‌ها را به دام بیندازند. این فیلم مافیایی برتر موفق به دریافت 4 جایزه اسکار شد و علاوه بر آن توانست نامزد دریافت 1 جایزه اسکار دیگر، 6 جایزه گلدن گلوب و 5 جایزه بفتا شود. فیلم The Departed در مجموع بیش از 291 میلیون دلار در گیشه سینماها فروخت و تبدیل به یکی از برترین فیلم های گنگستری تاریخ شد. اگر قصد دارید دانلود بهترین فیلم های خلافکاری را با این فیلم آغاز کنید، به مقاله معرفی فیلم رفتگان مراجعه کنید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
معرفی 30 فیلم بیوگرافی ؛ با بهترین فیلم های زندگینامه ...
فریبا انصاری پور19 اسفند 1401 21:30
thumbnail
بهترین موسیقی های متن فیلم ؛ معرفی 27 موسیقی فیلم برتر ...
فاطمه طلاوری17 اسفند 1401 23:30
thumbnail
بهترین فیلم های معمایی ، کارآگاهی و اسرار آمیز ؛ از ...
فاطمه ایزدپناه14 آبان 1401 19:30
thumbnail
بهترین فیلم های سه گانه تاریخ سینما ؛ از بتمن تا ارباب ...
شهریار نادرمحمد03 آبان 1401 22:30

6. فیلم مافیایی روزی روزگاری در آمریکا – Once Upon a Time in America از فیلم های محبوب مافیایی

فیلم مافیایی عاشقانه / Once Upon a Time in America / بهترین فیلم مافیایی ایتالیایی

 • سال ساخت: 1984
 • کارگردان: سرجیو لئونه (Sergio Leone)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.3/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 87%
 • بازیگران: رابرت دنیرو، جیمز وودز، الیزابت مک‌گاورن، جو پشی، جنیفر کانلی

بیایید روراست باشیم! لیست فیلم مواد مخدر امریکایی تاریخ بدون فیلم روزی روزگاری در آمریکا به پشیزی نمی‌ارزد. یکی دیگر از بهترین فیلمهای گانگستری تاریخ، فیلم روزی روزگاری در آمریکا است که در سال 1984 به کارگردانی سرجو لئونه ساخته شد. این فیلم از رمانی به همین نام نوشته هری گری اقتباس شده است. داستان این فیلم مافیایی برتر درباره مردی است به نام نودولس که توسط گروهی از تبهکاران تحت تعقیب است. تبهکاران همسر او را می‌کشند و دوستش را شکنجه می‌کنند تا جای او را لو دهد. در همین حین او در یک بار چینی مخفی شده است و از طریق روزنامه متوجه می‌شود که دوستان صمیمی‌اش توسط پلیس به جرم قاچاق مشروبات الکلی بازداشت شدند.

این فیلم در واقع سه مقطع زمانی سال‌های کودکی، دوران جوانی و کهنسالی شخصیت اصلی فیلم را روایت می‌کند. فیلم Once Upon a Time in America نامزد دریافت 5 جایزه بفتا و 2 جایزه گلدن گلوب شد و در مجموع توانست رضایت منتقدان و تماشاگران را بدست آورد. این فیلم از بهترین فیلم های گنگستری است که تماشای آن به همه علاقمندان به این ژانر توصیه می‌شود.

7. فیلم گانگستری صورت زخمی – Scarface از فیلم های محبوب مافیایی

Scarface / معروف ترین فیلم مافیایی / برترین فیلم های گانگستری

صورت زخمی ساخته برایان دی پالما بی‌شک از تاثیرگذارترین و بهترین فیلم های کارتل مواد مخدر است. این فیلم با بازی تحسین شده آل پاچینو در سال 1983 به روی پرده سینماها رفت و به سرعت مورد تحسین همگان قرار گرفت. داستان این فیلم مافیایی برتر درباره تونی مانتانا است که قصد دارد از کوبا به آمریکا پناهنده شود. او که در نهایت موفق به مهاجرت به آمریکا می‌شود به همراه دوست نزدیکش، مانی یکی از بزرگترین امپراطوری‌های قاچاق مواد مخدر در آمریکا را به وجود می‌آورند. فیلم Scarface در حقیقت ماجرای شکل گیری این امپراطوری توسط این دو دوست و ماجراهای هیجان‌انگیزی است که برایشان اتفاق می‌افتد.

راجر ابرت منتقد مشهور دنیای سینما در نقدی که در سال 1983 در خصوص فیلم صورت زخمی نوشت، آن را به فهرست فیلم‌های مورد علاقه‌اش اضافه کرد. در آخر باید خاطر نشان کرد که فیلم اسکارفیس نامزد دریافت 3 جایزه گلدن گلوب شده بود. در میان برترین فیلم های سینمایی گانگستری ، فیلم صورت زخمی یکی از بهترین آنها به شمار می‌رود.

8. فیلم سگ‌های انباری – Reservoir Dogs از فیلم های محبوب مافیایی

Reservoir Dogs / برترین فیلم های گانگستری

 • سال ساخت: 1992
 • کارگردان: کوئنتین تارانتینو (Quentin Tarantino)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.3/10
 • امتیاز راتن‌تومیوز: 92%
 • بازیگران: هاروی کیتل، تیم راث، کریس پن، استیو بوشمی، لارنس تیرنی

یک فیلم جنایی دیگر در فهرست بهترین فیلم های گانگستری ، فیلم سگ‌های انباری است. این فیلم به کارگردانی تارانتینو یکی از فیلم‌هایی است که درونمایه آن شامل بسیاری از نشانه‌های تارانتینو است: جنایات خشونت‌آمیز، ارجاعات به فرهنگ عام، ناسزاگویی، و روایت داستانی غیرخطی. این فیلم نه تنها یکی از بهترین فیلم های مافیایی خارجی است بلکه به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های کلاسیک مستقل و یک فیلم کالت نیز تحسین می‌شود.

داستان این فیلم مافیایی برتر خارجی در مورد سرقت از یک جواهرفروشی است که بسیار بد پیش می‌رود. داستان روایت اتفاقات پیش و پس از دزدی را به صورت غیرخطی نشان می‌دهد.

9. فیلم مخمصه – Heat از فیلم های محبوب مافیایی

Heat / فیلم محبوب مافیایی / بهترین فیلم مافیایی

 • سال ساخت: 1995
 • کارگردان: مایکل مان (Michael Mann)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.3/10
 • امتیاز راتن‌تومیوز: 88%
 • بازیگران: آل پاچینو، رابرت دنیرو، تام سیزمور، دیان ونورا، اشلی جود، امی برنمن

فیلم Heat یکی از بهترین فیلم های مافیایی خارجی است که نزدیک به 30 سال از ساخت آن می‌گذرد. این فیلم درام-جنایی از بهترین فیلمهای گانگستری است که از حضور بازیگران بزرگی چون رابرت دنیرو و آل پاچینو بهره برده است. فیلم مافیایی برتر مخمصه در زمستان 1995 اکران شد و چه از لحاظ تجاری چه از دید منتقدین، فیلم موفقی از آب درآمد. گرچه این فیلم سینمایی مافیایی نامزد هیچ اسکاری نشد، اما به عنوان یکی از تاثیرگزارترین فیلم‌های این سبک شناخته می‌شود که الهام‌بخش آثار بعدی بود.

این فیلم که از برترین فیلم های سینمایی گانگستری است، درگیری بین یک کارآگاه و یک دزد حرفه‌ای و تاثیر آن بر زندگی کاری و شخصی این دو را نشان می‌دهد.

10. فیلم کازینو – Casino از فیلم های محبوب مافیایی

Casino / فیلم های مافیایی جدید / فیلم های محبوب مافیایی

 • سال ساخت: 1995
 • کارگردان: مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.2/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 79%
 • بازیگران: رابرت دنیرو، شارون استون، جو پشی، کوین پولاک

نام برخی بازیگران در فیلم های با موضوع مافیا بیش از بقیه به چشم می‌خورد؛ از میان این بازیگران می‌توانیم به رابرت دنیرو و جو پشی اشاره کنیم. این دو بازیگر محبوب و مستعد در فیلم مافیایی ایتالیایی کازینو، از بهترین فیلمهای گانگستری نیز باهم همبازی شده‌اند. این فیلم روایتی از طمع، فریب، قدرت، پول و عشق بین دو دوست صمیمی است. در لیست فیلم های محبوب مافیایی حتما نام فیلم کازینو را قرار دهید.

11. فیلم تسخیرناپذیران – The Untouchables

The Untouchables / فیلم مافیایی عاشقانه / فیلم مافیایی عاشقانه

 • سال ساخت: 1987
 • کارگردان: برایان دپالما (Brian De Palma)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.8/10
 • امتیاز راتن‌تومیوز: 83%
 • بازیگران: کوین کوستنر، چارلز مارتین اسمیت، اندی گارسیا، رابرت دنیرو، شان کانری

لیست بهترین فیلم های مافیایی تاریخ را با فیلم تسخیرناپذیران ادامه می‌دهیم. این فیلم جنایی براساس کتابی به همین نام (1957)  ساخته شده و داستان الیوت نس را دنبال می‌کند که سعی دارد با تشکیل گروهی به نام تسخیرناپذیران، آل کاپون را به پای میز محاکمه بکشاند. این فیلم از برترین فیلم های سینمایی گانگستری است که نامزد 4 جایزه اسکار شد و درنهایت اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، برای شان کانری، را کسب کرد.

12. فیلم آقایان – The Gentlemen از فیلم های محبوب مافیایی

فیلم های گانگستری جدید / اسم فیلم محبوب مافیایی خارجی

 • سال ساخت: 2019
 • کارگردان: گای ریچی (Guy Ritchie)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.8/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 75%
 • بازیگران: چارلی هونام، متیو مک‌ کانهی، کالین فارل، میشله داکری

از فیلم های گانگستری جدید باید به فیلم مافیایی برتر آقایان اشاره کنیم. این فیلم با وجود بودجه نه چندان زیاد خود فروش بسیار خوبی داشت. از طرفی منتقدان نیز نظرات بسیار مثبتی درباره این اثر داشتند.

فیلم آقایان درباره میکی پیرسون رئیس یکی از بزرگترین باندهای خلافکاری بریتانیا است که سعی دارد امپراتوری بزرگ فروش ماریجوانای خود را تشکیل دهد. در این راه اما میکی با اتفاقات زیادی از جمله توطئه ها و خیانت ها روبه‌رو می‌شود.

13. فیلم مافیایی مرد ایرلندی – The Irishman

The Irishman / بهترین فیلم های مافیایی سینما / بهترین فیلم های مافیای مواد مخدر

 • سال ساخت: 2019
 • کارگردان: مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.8/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 95%
 • بازیگران: رابرت دنیرو، آل پاچینو، جو پشی، مارتین اسکورسیزی، ری رومانو
همچنین بخوانید :

در معرفی فیلم های گنگستری از فیلم‌های جدید نباید عافل شد. فیلم مافیایی برتر مرد ایرلندی با بازی ستارگان دوست داشتنی هالیوود، رابرت دنیرو، آل پاچینو و جو پشی در سال 2019 بسیار خوش درخشید و تبدیل به یکی از فیلم های محبوب مافیایی تاریخ شد.  این فیلم نامزد دریافت 9 جایزه اسکار، 9 جایزه بفتا و 4 جایزه گلدن گلوب شد. فیلم The Irishman که در سال 2019 منتشر شد، در روز اول انتشارش بیش از 17.1 میلیون نفر آن را تماشا کردند که پس از فیلم جعبه پرنده پربیننده‌ترین فیلمی است که نتفلیکس توزیع آن را بر عهده داشته است.

داستان فیلم درباره زندگی مردی است به نام فرانک شیرن که در ابتدا یک راننده کامیون ساده است. او با وقوع اتفاقاتی با راسل بوفالینو از بزرگان مافیا ارتباط بر قرار می‌کند. او از طریق بوفالینو با فردی به نام جیمی هوفا آشنا می‌شود و برای او مشغول به کار می‌شود. این فیلم روایت جنایات و قتل‌هایی است که توسط شیرن به انجام می‌رسد تا او جایگاه ویژه‌ای در گروه‌های مافیایی آمریکا پیدا کند. سایت متاکریتیک با تحسین این فیلم امتیاز 94 از 100 را به آن اعطا کرد. از این آدرس می‌توانید فیلم The Irishman، یکی از بهترین فیلمهای گانگستری را دانلود کنید و درباره آن بیشتر بخوانید.

14. فیلم ترکی برای عشق و افتخار – For Love and Honor

For Love and Honor / فیلم های مافیایی ترکی / بهترین فیلم های مافیای مواد مخدر جدید

 • سال ساخت: 2007
 • کارگردان: اُمر وارگی (Ömer Vargi)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.8/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز:
 • بازیگران: شنر شن، کنان ایمیرزالی اوغلو، اسماعیل حاجی اوغلو، آصلی تاندوغان، راسیم اوزتکین

یکی دیگر از برترین فیلم های سینمایی گانگستری ، فیلم ترکی برای عشق و افتخار است. این فیلم مافیایی برتر دارم، اکشن و جنایی با هنرمندی شنر شن در نقش علی عثمان، از برترین فیلم های مافیایی ترکی است. در فیلم می‌بینیم که علی عثمان، یک گنگستر بازنشسته، پس از سال‌ها می‌فهمد پسری به نام مراد دارد و مراد اکنون نیازمند حفاظت اوست. این فیلم، از بهترین فیلم های گانگستری ترکی، در سال 2007 منتشر و تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم آن سال شد.

15. فیلم گانگستر آمریکایی – American Gangster

بهترین فیلم مافیایی ایتالیایی

 • سال ساخت: 2007
 • کارگردان: ریدلی اسکات (Ridley Scott)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.8/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 81%
 • بازیگران: راسل کرو، دنزل واشنگتن، جاش برولین، روبرت فیتزگرالد دیگز، جان هاکس، روبی دی

معمولا وقتی از آثار گانگستری یاد می‌کنیم، بیشتر به دنبال یک بهترین فیلم مافیایی ایتالیایی هستیم تا کاملا معنای واژه گانگستر را درک کنیم اما در این فیلم خبری از کشور ایتالیا نیست و با آمریکا طرف هستیم‌. راسل کرو و دنزل واشنگتن در این فیلم نقش‌آفرینی چشمگیری داشتند و گانگستر آمریکایی نامزد دو جایزه اسکار شد‌. یکی از این جوایز مربوط به بهترین طراحی هنری و دیگر بهترین بازیگر نقش مکمل زن (روبی دی) بود. فیلم از جانب منتقدان بسیار مورد استقبال قرار گرفت به طوری که از راتن تومیتوز امتیاز 81% و متاکریتیک امتیاز 76% را دریافت کرد.

داستان این اثر از برترین فیلم های گانگستری درباره مردی به نام فرانک لوکاس است که پس از مرگ رئیس خود بر اثر سکته قلبی، تجارت او را ادامه می‌دهد. او همین‌طور ‌که در زمینه‌های مختلف پیشرفت می‌کند، به قاچاق مواد مخدر نیز می‌پردازد.

16. فیلم داستانی از برانکس – A Bronx Tale

بهترین فیلم های مافیای مواد مخدر جدید

 • سال ساخت: 1993
 • کارگردان: رابرت دنیرو (Robert De Niro)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.8/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 97%
 • بازیگران: رابرت دنیرو، چاز پالمینتری، لیلو برانکاتو، تارال هیکس، فرانسیس کاپرا

داستانی از برانکس جز فیلم های محبوب مافیایی است که در این لیست قرار می‌گیرد‌. فیلم از جانب منتقدلن قابل قبول بود، عملکرد بازیگران و همچنین کارگردانی تحسین شد. همچنین داستانی از برانکس توانست فروش خوبی نیز نسبت به بودجه خود داشته باشد. داستان این بهترین فیلم مافیایی درباره پسری آمریکایی-ایتالیایی به نام کالجرو است که با رئیس یک باند مافیایی مواجه می‌شود. پسر در میان سود خوب حاصل از کار خلاف و پدری زحمتکش که به او ارزش‌های اخلاقی یاد داده، بر سر دوراهی می‌ماند.

17. فیلم بانی و کلاید  – Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde / لیست بهترین فیلم های مافیایی تاریخ / فیلم های گانگستری بر اساس واقعیت

 • سال ساخت: 1967
 • کارگردان: آرتور پن (Arthur Penn)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.7/10
 • امتیاز راتن‌تومیوز: 89%
 • بازیگران: وارن بیتی، فی داناوی، مایکل جی. پولارد، جین هکمن، استل پارسونز

فیلم بانی و کلاید یکی از تاثیرگذارترین و فیلم های محبوب مافیایی سینما در طول تاریخ است. این فیلم تابوهای بسیاری را شکست و به عنوان یکی از اولین فیلم‌ها در عصر جدید هالیوود شناخته می‌شود. این فیلم مافیایی عاشقانه به بقیه کارگردانان نشان داد که می‌توانند از خشونت بیشتری در آثارشان استفاده کنند و سکانس پایانی فیلم نیز همچنان از خونین‌ترین سکانس‌ها در تاریخ سینما است.

داستان فیلم مافیایی برتر بانی و کلاید، از فیلم های گانگستری خارجی ، زمانی آغاز می‌شود که بانی پارکر، یک پیشخدمت بی‌حوصله، عاشق مجرمی به نام کلاید بارو می‌شود. این دو باهم یک سلسله جنایات خشونت‌آمیز را در سرتاسر کشور آغاز می‌کنند.

18. فیلم دنی براسکو – Donnie Brasco

Donnie Brasco / بهترین فیلم های مافیایی سینما / فیلم های گانگستری بر اساس واقعیت

 • سال ساخت: 1997
 • کارگردان: مایک نیوول (Mike Newell)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.7/10
 • امتیاز راتن‌تومیوز: 88%
 • بازیگران: آل پاچینو، جانی دپ، مایکل مدسن، برونو کربی، جیمز روسو

یکی دیگر از به یادماندنی‌ترین و بهترین فیلم های مافیایی خارجی ، فیلم دنی براسکو است. این فیلم مافیایی برتر براساس کتابی غیرداستانی ساخته شده و داستان آن تاحدودی ریشه در واقعیت دارد. فیلم درام-جنایی دنی براسکو، از برترین فیلم های سینمایی گانگستری ، درباره یک مامور مخفی FBI است که با نام مستعار دنی براسکو و به عنوان یک دزد جواهرات، وارد یک سازمان مافیایی می‌شود.

این فیلم که از فیلم های محبوب مافیایی و گانگستری محسوب می‌شود فروش خوبی در گیشه داشت و منتقدین و بینندگان نیز استقبال گرمی از این عنوان داشتند.

19. فیلم جاده ای به سوی تباهی – Road to Perdition

اسم فیلم محبوب مافیایی خارجی

 • سال ساخت: 2002
 • کارگردان: سم مندس (Sam Mendes)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.7/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 81%
 • بازیگران: تام هنکس، پل نیومن، جود لا، دنیل کریگ

جاده تباهی عنوان بعدی لیست اسم فیلم محبوب مافیایی خارجی است که به کارگردانی سم مندس ساخته شد. فیلمنامه این اثر برعهده دیوید سلف (David Self) بود که از رمانی به همین نام اثر مـکس الن کالینز (Max Allan Collins) اقتباس شد. این فیلم نامزد شش جایزه اسکار شد و توانست برنده جایزه اسکار بهترین فیلم‌برداری شود.

داستان این اثر از برترین فیلم های گانگستری درباره پسر بچه‌ای به نام مایکل است که نمی‌داند پدرش چه شغلی دارد تا اینکه روزی کشف می‌کند او برای یک رئیس مافیا به نام رونی کار می‌کند. شبی پسر آقای رونی، کانر، که به پدر مایکل و خود او حسادت می‌ورزد، کسی را می‌کشد و مایکل نیز شاهد این ماجراست. به همین دلیل او قصد جان مایکل و پدرش را دارد.

20. فیلم تقاطع میلر – Miller’s Crossing

فیلم های گانگستری بر اساس واقعیت

 • سال ساخت: 2005
 • کارگردان: برادران کوئن (Coen brothers)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.7/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 93%
 • بازیگران: گابریل بیرن، مارسیا گی هاردن، جان تورتورو، جاون پالیتو، جی ای فریمن

تقاطع میلر از فیلم های محبوب مافیایی به کارگردانی و نویسندگی برادران کوهن است که در این لیست قرار می‌گیرد. داستان این اثر درباره زمانی است که مافیای ایتالیایی کم‌کم قدرت کسب می‌کند. این موضوع برای جانی کاسپر خوشایند نیست و قصد تنبیه برنی بربام خلافکار خرده‌پایی که به تشکیلات او سرک کشیده را دارد. اما یک رئیس مافیای خشن به نام لیو، به خاطر عشق به خواهر برنی یعنی ورنا، از او محافظت می‌کند.

21. فیلم قول های شرقی – Eastern Promises

Eastern promises / فیلم های گانگستری خارجی / برترین فیلم های گانگستری

 • سال ساخت: 2007
 • کارگردان: دیوید کراننبرگ (David Cronenberg)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.6/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 89%
 • بازیگران: ویگو مورتنسن، نائومی واتس، ونسان کسل، آرمین مولر-اشتال

فیلم قول های شرقی، یکی از برترین فیلم های سینمایی گانگستری ، فیلمی است جنایی به کارگردانی دیوید کراننبرگ و نویسندگی استیون نایت که در سال 2007 به روی پرده سینماها رفت. این فیلم از جمله فیلم های برتر گنگستری است که داستان آن در خارج آمریکا اتفاق می‌افتد. هنگامی که زنی باردار برای تهیه دارو به داروخانه می‌رود، از حال رفته و به بیمارستان منتقل می‌شود. مامایی با اصالت روسی که بچه را به دنیا آورده، تصمیم به نگهداری نوزاد پس از مرگ مادرش در اثر زایمان می‌گیرد. او با استفاده از دفتر خاطرات مادر نوزاد به رستورانی مراجعه می‌کند که صاحبش یکی از بزرگترین گانگسترهای لندن است.

این فیلم مافیایی برتر در نظر منتقدان فیلم دلپذیری جلوه کرد و سایت راتن تومیتوز با بررسی 199 نقد، 89 درصد از آن‌ها را مثبت اعلام کرد. بدین ترتیب در فهرست نام فیلم های محبوب مافیایی و گنگستری ، نام این فیلم نیز می‌درخشد. راجر ابرت در مورد این فیلم در روزنامه شیکاگو سان تایم نوشت:

فیلم Eastern Promises یک فیلم جنایی معمولی نیست؛ همانگونه که کارگردان آن، دیوید کراننبرگ کارگردانی معمولی نیست.

22. فیلم دار و دسته های نیویورکی – Gangs of New York از فیلم های محبوب مافیایی

فیلم مافیایی برتر / برترین فیلم های گانگستری

 • سال ساخت: 2002
 • کارگردان: مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.5/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 72%
 • بازیگران: دنیل دی لوئیس، لئوناردو دی کاپریو،  کمرون دیاز، لیام نیلسون، هنری توماس

یکی دیگر از برترین فیلم های گانگستری این لیست فیلم پرستاره دار و دسته های نیویورکی است. این اثر برپایه کتابی به همین نام نوشته سال 1927 ساخته شده است. اسکورسیزی 20 سال را صرف این پروژه کرد. فیلم با نقدهای مثبتی روبه‌رو شد و نامزد ده جایزه اسکار شد.

داستان این فیلم مافیایی برتر در خلال جنگ آمریکایی های بومی و ایرلندی ها در نیویورک اتفاق می‌افتد. بیل کاتین سردسته آمریکایی ها سردسته ایرلندی ها را می‌کشد و پسر او پس از شانزده سال در پی انتقام می‌آید.

23. فیلم مافیایی ژاپنی جوانی یک جانور – Youth of the Beast

Youth of the Beast / فیلم های با موضوع مافیا / فیلم های گانگستری بر اساس واقعیت

 • سال ساخت: 1963
 • کارگردان: سیجون سوزوکی (Seijun Suzuki)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.4/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 86%
 • بازیگران: جو شیشیدو، ایچیرو کیجیما، میزاکو سوزوکی

اگر به فیلم‌های سینمای ژاپن علاقمندید و در میان برترین فیلم های مافیایی به دنبال یک فیلم ژاپنی هستید، پیشنهاد ما فیلم جوانی یک جانور است. این فیلم قدیمی از بهترین فیلم های مافیایی ژاپنی است که پس از سال‌ها هچنان تماشای آن لذتبخش است. داستان این فیلم مافیایی برتر، از برترین فیلمهای ژانر مافیایی ، با پیوستن یک مرد به یک گروه یاکوزا آغاز می‌شود؛ در ادامه با اهداف پنهانی مرد و ارتباط قتل یک پلیس با جریان آشنا می‌شویم.

24. فیلم مافیایی خیابان های پایین شهر – Mean Streets

Mean Streets / بهترین فیلم مافیایی / بهترین فیلم مافیایی ایتالیایی

 • سال ساخت: 1973
 • کارگردان: مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.2/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 96%
 • بازیگران: هاروی کایتل، رابرت دنیرو، دیوید پرووال، ایمی رابینسون

لیست فیلم های محبوب مافیایی را با فیلمی از مارتین اسکورسیزی ادامه می‌دهیم. فیلم خیابان‌‌های پایین شهر از بهترین فیلم های خلافکاری تاریخ سینماست که توسط مارتین اسکورسیزی، کارگردان افسانه‌ای فیلم های گانگستری در سال 1973 ساخته شد. سایت راتن تومیتوز با بررسی 97 درصد از نقدهای نوشته شده در خصوص این فیلم، آن را مثبت ارزیابی کرد. همچنین این فیلم با رای بیش از 92000 نفر، از سایت IMDb امتیاز 7.3 را دریافت کرد.

داستان این فیلم مافیایی برتر درباره مرد جوانی ایتالیایی- آمریکایی است به نام چارلی که در منطقه Little Italy در شهر نیویورک زندگی می‌کند. او در تلاش است تا دوست بی‌پروایش را از دام نزول‌خورها و مافیای منطقه نجات دهد. این فیلم به همراه فیلم پدرخوانده از جمله اولین فیلم‌هایی است که توانست توجه‌ها را به سمت فیلم های مافیایی جلب کرده و نام خود را وارد فهرست فیلم های برتر گنگستری کند.

25. فیلم مافیایی ایتالیایی خائن – The Traitor

The Traitor / فیلم های با محوریت باندهای خلافکار / برترین فیلم های مافیایی ایتالیایی

 • سال ساخت: 2019
 • کارگردان: مارکو بلوکیو (Marco Bellocchio)
 • امتیاز آیام‌دی‌بی: 7.2/10
 • امتیاز راتن‌ومیتوز: 85%
 • بازیگران: پیرفرانچسکو فاوینو، ماریا فرناندا کاندیدو، فابریزیو فراکان، فائوستو روسو آلسی، لوئیجی لو کاسیو

اصولا مافیا و گروه‌های گنگستری ریشه در گروه‌های ایتالیایی دارند، پس در معرفی برترین فیلم های سینمایی گانگستری و مافیایی از فیلم‌های سینمای ایتالیا نباید غافل شد. از برترین فیلم های مافیایی ایتالیاییا، می‌توانیم فیلم خائن را نام ببریم. این فیلم به کارگردانی مارکو بلوکیو در سال 2019 منتشر شد. داستان این فیلم مافیایی و بیوگرافی، در مورد زندگی توماسو بوسکتا، اولین رئیس مافیایی سیسیلی است که برخی او را پنتیتو می‌دانند. فیلم خائن از بهترین فیلم های مافیایی ایتالیایی است که نامزد جایزه اسکار در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان نیز شده است.

26. فیلم برادر – Brother

بهترین فیلم های کارتل مواد مخدر

 • سال ساخت: 2000
 • کارگردان: تاکشی کیتانو (Takeshi Kitano)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.1/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 47%
 • بازیگران: عمر ایپس، کلاید ماکی، سوسومو تراجیما، رن اوسوگی، ماسایا کاتو

این اثر نیز از فیلم های محبوب مافیایی محصول کشور ژاپن است. فیلم درباره گانگستر یاکوزای ژاپنی است که به آمریکا تبعید می‌شود. او به همراه برادر ناتنی خود شروع به ساختن یک گروه کرده تا قوانین خود را حاکم کنند.

27. فیلم گانگستر، پلیس و شیطان – The Gangster, The Cop, The Devil

فیلم های مافیایی کره ای / بهترین فیلم مافیایی

 • سال ساخت: 2019
 • کارگردان: وون تائه لی (Won-Tae Lee)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.9/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 97%
 • بازیگران: ما دونگ سئوک، کیم سئونگ گیو، کیم میو یئول، لی ایون سائم، کیم گیوری

این اثر از فیلم های مافیایی کره ای در 15 مه 2019 در کره جنوبی اکران شد و همچنین  بخش «نمایش‌های نیمه‌شب» در جشنواره فیلم کن 2019 و همچنین در جشنواره بین‌المللی فیلم فانتازیا 2019 به نمایش درآمد.

داستان این فیلم مافیایی برتر حول محور سه شخصیت می چرخد: یک قاتل زنجیره ای، گانگستری که تقریباً قربانی قاتل شده بود و پلیسی که می خواهد قاتل را دستگیر کند. پلیس و گانگستر تصمیم می گیرند برای دستگیری قاتل به نیروها بپیوندند، اما با چالش هایی از جانب دشمنان خود مواجه می شوند.

28. فیلم باگزی – Bugsy

فیلم مافیایی عاشقانه

 • سال ساخت: 1991
 • کارگردان: بری لوینسون (Barry Levinson)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.8/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 84%
 • بازیگران: وارن بیتی، آنت بنینگ، دبرا فارنتینو، بن کینگزلی

باگزی یکی از فیلم های گانگستری بر اساس واقعیت است به سبک بیوگرافی ساخته شده و زندگی باگزی سیگل (Bugsy Siegel) مافیای معروف را نشان می‌دهد. داستان این فیلم مافیایی عاشقانه درباره رابطه سیگل و ویرجینا هیل ا

29. فیلم قدیسان زیاد نیوآرک – The Many Saints of Newark

the many saints of newark /فیلم های مافیایی ۲۰۲۱ / بهترین فیلم های مافیای مواد مخدر جدید

 • سال ساخت: 2021
 • کارگردان: آلن تیلور (Alan Taylor)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.3/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 71%
 • بازیگران: الساندرو نیوولا، مایکل گاندولفینی، ازای اودوم جونیور، جان برنتال، کوری استول

به معرفی یکی از بهترین فیلم های مافیای مواد مخدر جدید که در واقع پیش‌درآمدی برای یکی از محبوب‌ترین سریال‌های گنگستری است، می‌رسیم. احتمالا با سریال The Sopranos آشنا هستید. سال گذشته فیلم محبوب مافیایی خارجی قدیسان فراوان نیوآرک، منتشر شد که به نام داستان سوپرانوها نیز معروف است. داستان فیلم، از بهترین فیلم های مافیایی ۲۰۲۱ ، در دهه 1960 و 1970 و از زاویه دید گنگستری به نام دیکی مولتیسانتی و برادرزاده‌اش تونی سوپرانو روایت می‌شود.

اگر از طرفداران برترین فیلم های سینمایی گانگستری هستید، تماشای این فیلم، از فیلم های مافیایی جدید ، را به شما پیشنهاد می‌کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و دانلود این فیلم، به مقاله معرفی فیلم قدیسان زیاد نیوآرک مراجعه کنید.

30. فیلم چگونه من عاشق یک گانگستر شدم – How I Fell in Love with a Gangster

فیلم های مافیایی عاشقانه جدید / فیلم های گانگستری بر اساس واقعیت

 • سال ساخت: 2022
 • کارگردان: ماچی کوولسکی (Maciej Kawulski)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز:
 • بازیگران: تو ماش ولوسوک، آگنیه‌شکا گروخوفسکا، یانوش چابیور

از فیلم های مافیایی عاشقانه جدید باید به فیلم چگونه من عاشق یک گانگستر شدم است. اگرچه این فیلم المان های یک فیلم مافیایی و گانگستری را دارد اما از لحاظ روایی و داستانی ضعف هایی در خود دارد با این حال این فیلم ارزش تماشا دارد.

در این فیلم داستان زندگی یوی از  گنگسترهای لهستان نیکودم (نیکوس) اسکوتارکزاک (Nikodem “Nikos” Skotarczak) از زبان زنی مرموز روایت می‌شود. زنی که با وجود دانستن نیمه های تاریک این گانگستر عاشق او می‌شود.

سخن پایانی

در پایان باید گفت بهترین فیلمهای گانگستری و مافیایی هواداران زیادی در دنیای هالیوود دارند و هر ساله فیلم‌های خوبی در این ژانرها ساخته می‌شوند. فیلم‌هایی با موضوع جنایت و تبهکاری که گاهی اوقات شخصیت اصلی آن‌ها در عین منفور بودن، بسیار دوست‌داشتنی است. این دست از فیلم‌ها که معمولا با نقدهای خوبی نیز روبه‌رو می‌شوند، از موفق‌ترین فیلم‌های سینما هستند. فیلم های برتر گنگستری علاوه بر فروش خوب و موفقیت‌های تجاری‌شان، توسط فیلم دوستان، ماندگاترین فیلم‌های هالیوود لقب گرفته‌اند.

اسم فیلم محبوب مافیایی خارجی شما چیست؟ به نظر شما جایکدام عناوین در فهرست فیلم معروف مافیایی خالی است؟ شما بیشتر طرفدار فیلم های مافیایی عاشقانه هستید یا فیلم های مافیایی اکشن؟ در پایین همین صفحه و در قسمت نظرات، دیدگاه‌ها و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

بهترین فیلم های مافیایی و گانگستری کدام فیلم ها هستند؟

دو قسمت اول مجموعه فیلم‌های پدرخوانده، فیلم داستان عامه‌پسند و فیلم مافیایی رفقای خوب از برترین فیلم های گانگستری و مافیایی محسوب می‌شوند.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران6 دیدگاه
avatar
شیما
.
26 مرداد 1401، 19:41
پاسخ
0
0
با اینکه فیلم گادفادر مال ۵۰ سال قبل هست اما هنوز هم بهترین فیلم مافیایی محسوب میشه و همه مردم این فیلم رو میشناسن. تازه آهنگ فیلم گادفادر هم انقدر مشهوره و همه بهش علاقه دارن که جز آهنگ‌های دیفالت الارم بعضی گوشی هاست. من فیلم پالپ فیکشن رو تماشا کردم اما یادم نمیومد که اسم این فیلم محبوب مافیایی چیست. الان که عکسش رو دیدم همه خاطراتم زنده شد از این فیلم و صحنه‌هایی از فیلم یادم افتاد.
avatar
.
25 مرداد 1401، 17:37
پاسخ
0
1
فیلم های گانگستری بر اساس واقعیت، دارای ژانری جنایی و هیجان انگیز هستن. این فیلم ها تماشاگران بی شماری رو از دهه 30 تا به الان داشتن. شخصیت هایی که این فیلم ها رو بازی میکنن به شدت موردعلاقه مردم هستن. برترین این فیلم ها شامل، شوگر هیل، بلی، رفتگان، داستانی از برانکس، تهدیدی برای جامعه و.. هستن.
avatar
آوین
.
24 مرداد 1401، 21:58
پاسخ
0
0
من عاشق فیلم‌های مافیایی هستم. دیدن این فیلم‌ها به تقویت قدرت تفکر و بینش آدم‌ها کمک میکنه. یکی از بهترین فیلم‌های مافیایی، فیلم پدرخوانده است. این فیلم به زبان‌های مختلف در کشورهای مختلف جهان ساخته شده و بسیار فیلم محبوبی هست. دارو دسته نیویورکی‌ها فوق‌العاده بود و لئوناردو دیکاپریو توی این فیلم بی نظیر بازی کرد. اگه بخوام بگم یکی از فیلم های گانگستری جدید که ارزش دیدن داره چیه، اون فیلم خائن هست.
avatar
مهدیه
.
23 مرداد 1401، 15:23
پاسخ
0
0
اسم این فیلم محبوب مافیایی چیست بازی شهربانو. در کل فیلم هایی که ژانر گانگستری دارن رو خیلی دوست دارم و سعی میکنم همیشه ببینم، ولی یک نکته جالبی که هست اینه که فیلم های مافیایی قدیمی خیلی بهتر از فیلم های جدیدن چون فضایی که قبلآ تو فیلما طراحی میکردن خیلی واقعی تر و جذاب تر بود، از اين ها اگه بگذریم علاقه من به فیلم های مافیایی کم نمیشه، این مدل فیلم ها چون به دنبال حل معما هستن و یک مدل ماجراجویی داره برای همین خوشم ،میاد به خصوص فیلم بانی و کلاید که بدون شک يکی از تاثیر گذار ترین فیلم های مافیایی تاریخه.
avatar
فائقه
.
22 مرداد 1401، 19:43
پاسخ
0
0
یکی از ژانر های محبوب خیلی از مردم همین فیلم های مافیایی هست! من خیلی اهل این سبک فیلم ها نیستم اما چند تا از بهترین هاش و نگاه کردم و میکنم . یکیش پدر خوانده اس که هر دو قسمتشو دیدم خیلی فیلم جالبیه ولی فضای فیلم خیلی برام جذاب نبود اما داستان فیلم قشنگ بود و بازی بازیگراش هم خیلی قوی بودن ... جز این فیلم دیگه فیلم دیگه ای با این ژانر تو دنیای هالیوود ندیدم ... اما الان مشغول دیدن سریال راهزنان در دنیا حکومت نمی‌کنند هستم که ساخت کشور ترکیه است خیلی فیلم با هیجان و قشنگیه ... داستان فیلم هم خیلی قوی و جذابه! اگر ژانر مافیایی هم دوست ندارید این فیلم و حتما ببینید بعلاوه این سایت اسم فیلم محبوب مافیایی در شهربانو هم فیلمهای خوبی معرفی کرده! ممنونم ازتون
نمایش 1 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400