چگونه فونت را به فایل مایکروسافت ورد ضمیمه کنیم

FONT / فونت
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

حتماً برایتان پیش آمده که فایل ورد را با یک فونت خاص نوشته‌اید و رئیس و یا دوست شما قادر به خواندن فایل نبوده، چون آن فونت را روی کامیپوتر خود نداشته است. شما می‌توانید فونت را همراه فایل ورد به دوست یا رییستان بدهید؛ اما چگونه؟

در راستای اضافه کردن فونت در ورد بدنیست بدانید که روش های ساده و خوبی وجود داشته که یکبار آنرا انجام دهید شاهد این تغییر برای همیشه خواهید بود. اما دلیل افزودن فونت جدید به Microsoft Word و ثابت ماندن آن چیست ؟ بی شک برای شما نیز این مبحث رخ داده که گاهی اوقات مقاله یا پروژه ای را با شکل و شمایل مختلف برای اشخاص دیگر ارسال کرده باشید. با اجرای اولیه فایل ممکن است شاهد کدهای عجیب و غریبی باشید که به ناخوانی فونت در سیستم جدید مربوط است. در این زمینه قصد داریم به شما روش نصب فونت در ورد و فایل ارسالی را آموزش دهیم.

فهرست مطالب

اضافه کردن فونت در ورد

حتما تاکنون برای شما پیش آمده که یک فایل ورد را نگاشته اید و از یک فونت خاص برای نگارش بخشی از آن استفاده کرده اید. اما در یک سیستم دیگر فایل ورد را به درستی اجرا کنید چون آن سیستم فونت‌های شما را نداشته است.

اضافه کردن فونت فارسی به ورد

عوض شدن فونت کلماتی که سیستم میزبان آن را در اختیار دارد گاهی نتایج بدی را به همراه دارد. شاید تمام زیبایی فایل ورد شما در آن فونت بوده باشد! حتی فونت شما می‌تواند در سیستم دیگری ناخوانا شده و پیام شما اصلا منتقل نشود. شما می‌توانید فایل فونت خود را به فایل ضمیمه کنید و هرجا که فایل خود را می‌برید، فونت را نیز به همراه داشته باشید. ضمیمه کردن فایل فونت، کمی حجم فایل شما را بالا می‌برد اما چنین مشکلاتی را پیش نخواهد آورد.

اما چگونه باید یک فونت را ضمیمه یک فایل ورد کرد؟ به سراغ اصل مطلب می‌رویم. در یک صفحه باز شده ورد، روی گزینه File در گوشه بالا  سمت چپ کلیک کنید.

FONT / فونت

در نوار ظاهر شده روی گزینه Options کلیک کنید.

FONT / فونت

روی بخش Save کلیک کنید.

FONT / فونت

در سمت راست پنجره ظاهر شده، گزینه Embed fonts in the file را انتخاب کنید.

FONT / فونت

با علامت زدن این گزینه، دو گزینه دیگر نیز روشن می‌شوند، روی چک باکس گزینه Embed only the characters used in the document نیز کلیک و آن را فعال کنید. این گزینه تا جایی که امکان دارد فایل شما را از حجیم شدن حفظ می‌کند. اگر این گزینه را انتخاب نکنید، تمام فونت‌های ویندوز شما روی فایل ورد ضمیمه می‌شود! با علامت زدن این گزینه تنها فونت‌هایی ضمیمه می‌شوند که در فایل شما نوشته شده‌اند.

FONT / فونت

گزینه Do not embed common system fonts نیز در انتها وجود دارد که به صورت پیشفرض علامت زده شده است. با انتخاب این گزینه فونت‌های معمولی که در سیستم‌های ویندوز قرار دارد در صورت استفاده در فایل، ضمیمه فایل شما نخواهند شد. سپس با انجام تمام تغییرات گفته شده، روی OK کلیک کنید.

FONT / فونت

حال تمام فونت‌های استفاده شده در فایل شما بدون آن‌هایی که در بندهای بالا اشاره شد، به همراه فایل به دیگر سیستم‌ها منتقل می‌شوند.

روش اضافه کردن فونت به ورد در ویندوز 10 و 11

برای شروع میتوانید از مسیر زیر اقدام به اینکار نمایید :

 • وارد کنترل پنل ویندوز شوید.
 • سپس وارد بخش Fonts شوید تا اطلاعات مربوط به این بخش برایتان به نمایش در بیاید.
 • فونتی که قصد دارید به برنامه و ویندوز اضافه کنید را انتخاب نمایید.
 • فونت دانلود یا دریافت شده که با فرمت TTF یا OTF همراه است را در پوشه Fonts کپی نمایید.
 • پیشنهاد میشود روی فونت ها راست کلیک و گزینه Install را بزنید تا بطور کامل روی ویندوز نصب و فعال شوند.

نصب کردن فونت در ورد چگونه است ؟

برای اینکه بتوانید به سوال خود پاسخ دهید باید بدانید که در مورد اینکه چگونه فونت را به word اضافه کنیم هیچ گونه نیازی به آموزش نخواهید داشت. فرمت فونت ها درد نیای کنونی به صورتی پیاده سازی شده که با دوبار کلیک روی آن و زدن دکمه نصب ، فونت مربوط روی هر برنامه ای فعال خواهد شد.

در این زمینه نیازی به آموزش نخواهید داشت زیرا چیزی وجود ندارد که به آن اشاره کنیم. اگر جهت اضافه کردن فونت به Word با مشکل یا سوالی مواجه هستید بدنیست بدانید که کارشناسان ما در مجموعه پلازا آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

همچنین بدنیست بدانید که درباره افزودن فونت به ورد اندروید نیز مشکلی نخواهید داشت و از همین طریق میتوانید فونت های مربوط را روی برنامه ورد خود فعالسازی کنید. آموزش اضافه كردن فونت فارسي به مایکروسافت ورد نه تنها برای ورد کارایی دارد بلکه میتوانید از آن برای دیگر برنامه های افیس نیز استفاده کنید.

سخن پایانی

آموزش اضافه کردن فونت در ورد به پایان رسید که در این میان سعی کردیم به تمام نکات مهم اشاره داشته باشیم. بطور نحو نحو نصب و افزودن فونت جدید به Microsoft Word کار دشواری نبوده ولی برای اشخاص مبتدی سعی کردیم به نکات خوبی در این زمینه اشاره داشته باشیم. اگر در روال نصب فونت در ورد با مشکلی مواجه شدید میتوانید در بخش نظرات باما همراه باشید و سوالات خود را باما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400