این ابزار آنلاین با کمک هوش مصنوعی پس زمینه تصاویر را حذف می کند
محسن امیری
نویسنده:محسن امیری
ارسال شده در:30 آذر 1397، 15:00

این ابزار آنلاین با کمک هوش مصنوعی پس زمینه تصاویر را حذف می کند

اگر تا به حال قصد داشته‌اید که پس زمینه تصویر خود را حذف کنید، قطعا می‌دانید که این کار می‌تواند سخت و پیچیده باشد. حالا به‌تازگی ابزار آنلاینی برای حذف پس زمینه تصویر معرفی شده که می‌تواند این کار را برای شما آسان کند.

اگر با تصاویر و رایانه سر و کار دارید، تا کنون حتما یک بار به این نیاز پیدا کرده‌اید که پس زمینه تصویر خود را حذف کنید. این کار، با وجود داشتن نرم‌افزار فتوشاپ و دانستن نحوه کار با آن می‌تواند کمی سخت باشد. Remove.bg یک وبسایت تک‌منظوره برای انجام دادن این کار است که با استفاده از هوش مصنوعی خود، پس زمینه تصاویر شما را حذف می‌کند. تنها کافی است که تصویر خود را آپلود کنید و این وبسایت به صورت خودکار عنصر اصلی تصویر را تشخیص داده و پس زمینه آن را حذف می‌کند و سپس می‌توانید فرمت PNG تصویر خود را دانلود کنید.

این آخرین نمونه از به‌کارگیری تکنیک‌های یادگیری ماشین است که گاها ابزار پیچیده را به وسیله‌ای ساده اما مفید برای کاربران تبدیل می‌کند. الگوریتم‌های متن باز زیادی وجود ندارند که چنین کاری را انجام می‌دهند اما Remove.bg تمام این ابزارها را به یک ابزار آنلاین رایگان تبدیل کرده و خیال کاربران را به نوعی راحت کرده است.

از دیگر ابزارهای مشابه Remove.bg می‌توان برای نمونه به Deepart.io اشاره کرد که سبک (Style) یک تصویر را به تصویر دیگری اعمال می‌کند. همچنین ابزار آنلاین LetsEnhance.io نیز وجود دارد که با استفاده از هوش منصوعی تصاویر کاربران را از لحاظ مقیاسی بزرگ می‌کند.

Remove.bg / حذف پس زمینه تصویر

قطعا Remove.bg یک وبسایت خالی از اشکال نیست. مانند هر ابزار مشابهی، Remove.bg هم در صورتی که با مرزهای فازی و بسیار نزدیک به تصویر اصلی مواجه می‌شود، امکان خطا در آن زیاد می‌شود. به عنوان مثال، به تصاویر زیر و اشکالات ایجاد شده در آن‌ها دقت کنید. به تصویر ایلان ماسک دقت کنید که در تصویری که وبسایت به ما تحویل داده، یک چشم ایلان ماسک به اشتباه حذف شده است.

اما به نظر می‌رسد که این ابزار قدرت مواجهه با تصاویری به همراه عناصر مختلف را دارد. گرچه خود وبسایت تنها ادعا می‌کند که توانایی تشخیص فقط انسان‌ها را به عنوان عنصر اصلی تصویر دارد، اما نمونه‌هایی غیر انسان نیز با موفقیت آزمایش شده‌اند. در هر صورت Remove.bg یک ابزار ساده و نسبتا قوی برای حذف پس زمینه از یک تصویر است که می‌تواند کار بسیاری از کاربران را راه بیندازد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha