می A1 ، وان پلاس 5 تی و می مکس 3 بیشترین مقدار پرتوزایی را دارند
محسن امیری
نویسنده:محسن امیری
ارسال شده در:21 بهمن 1397، 12:00

می A1 ، وان پلاس 5 تی و می مکس 3 بیشترین مقدار پرتوزایی را دارند

جنبه‌های مضر گوشی‌های هوشمند همیشه قابل توجه هستند. طبق جدیدترین بررسی‌ها، گوشی‌های می A1 ، وان پلاس 5 تی و می مکس 3 در بین گوشی هایی با بیشترین مقدار پرتوزایی قرار گرفته‌اند!

گوشی‌های هوشمند، امروزه از ضروری‌ترین وسایل روزمره ما هستند ولی جالب است بدانیم که این وسایل الکترونیکی که همیشه همراه ما هستند گاهی می‌توانند در بلند مدت مضر هم باشند. هر گوشی یک مقدار خاص اشعه از خود ساطع می‌کند که تا مقداری کمی از این اشعه‌ها برای انسان ضرر خاصی ندارد. مقدار اشعه ساطع شده از یک گوشی در واحد SAR اندازه گیری می‌شود و معمولا می‌تواند عدد آن را از روی جعبه فروش آن‌ها خواند. سایت Statista یک گزارش جالب در مورد میزان اشعه ساطع شده از گوشی‌های مختلف منتشر کرده است. در این گزارش می‌بینیم که گوشی شیائومی می A1 بالاترین میزان SAR را به خود اختصاص داده است! تصویر زیر 16 گوشی را از نظر مقدار SAR از بیشترین به کمترین مرتب کرده است.

HIGH RADIATION EMITT/بیشترین اشعه ساطع شده

شیائومی می A1 با عدد 1.75 (وات در هر کیلوگرم) بالاترین عدد را به خود اختصاص داده و بعد از آن گوشی وان پلاس 5 تی با عدد 1.68 در رده دوم قرار دارد. گوشی می مکس 3 سابق هم با عدد 1.58 جایگاه سوم را اشغال کرده است. بعد از این گوشی، وان پلاس 6 تی در رده بعدی و با عدد 1.55 قرار گرفته است. خبر خوب این است که اکثر گوشی‌های هوشمند جدید عمدتا در انتهای این لیست قرار گرفته اند. شایان ذکر است که هیچ مقدار استاندارد و قابل اتکایی در سطح جهانی برای مقدار اشعه ساطع شده وجود ندارد. البته گواهینامه ای به نام گواهینامه دوست دار محبط زیست آلمان، تنها دستگاه‌هایی با SAR کمتر از یا مساوی عدد 0.6 را قبول دارد. این عدد نشان می‌دهد که تمامی گوشی‌های لیست بالا در محدوده خطرناک قرار می‌گیرند. برای اخبار بیشتر از دنیای فناوری با پلازامگ همراه باشید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha