رازها و سلاح های بازی God of War ؛ گنجینه های مخفی و سلاح های قدرتمند

رمز و رازهای بازی God of War 4 یکی از جالب‌ترین بخش‌های بازی هستند که پیدا کردنشان لذت‌بخش است. در این مطلب به برخی از جالب‌ترین رازهای بازی و سپس به قدرتمندترین سلاح های بازی God of War و نحوه به دست آوردن آن‌ها می‌پردازیم.

معمولا بازی ها رازهای کوچک و بزرگی در خود دارند که پیدا کردن آن‌ها یکی از هیجان انگیزترین بخش‌های بازی است؛ اما گاهی خود سازندگان هم اشاره می‌کنند که هنوز هم رازهایی وجود دارند که کشف نشده‌اند. این مورد برای بازی گاد آف وار 4 هم رخ داده بود و حدود یک سال پیش بود که کارگردان بازی در کامیک کان اعلام کرد که آخرین رمز بازی گاد اف وار 4 پیدا نشده است. در این مطلب قصد داریم به برخی از رازهای بازی God of War 4 بپردازیم و ببینیم که آیا این رمز آخر پیدا شده است یا خیر. همچنین در انتها مروری بر سلاح های بازی God of War از ابتدای مجموعه تاکنون خواهیم داشت.

god-of-war / رمز های بازی گاد اف وار

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


رازهای بازی God of War 4


در ابتدا به رازهای بازی God of War 4 می‌پردازیم. برخی از این رازها باعث به دست آوردن تجهیزات و توانایی‌های بیشتر می‌شوند و برخی هم اشاراتی مخفی به آینده این مجموعه دارند.

 

گنجینه مخفی Brok and Sindri در نقشه نسخه Collector’s Edition

نقشه فیزیکی همراه نسخه Collector’s Edition بازی شامل یکی از رازهای بازی God of War 4 است. کاربران توانسته‌اند نشانه‌های روی نقشه را ترجمه کرده و موقعیت و کارهایی که برای افشای این رمز و به دست آورد گنجینه آن نیاز است را پیدا کنند. نام گنجینه، Forbidden Grip of the Ages است که یک قبه یا دسته قابل آپگرید Legendary است که 8 امتیاز به Strength و 6 امتیاز به بقیه توانایی‌های شما می‌دهد. در زیر می‌توانید نقشه ترجمه شده را مشاهده کنید (برای دانلود نسخه بزرگتر، روی آن کلیک کنید):

CollectorMapTranslate-small / راز های بازی god of war 4

برای افشای این رمز بازی گاد اف وار 4 باید به Muspelheim Tower در بخش جنوبی Lake Of Nine بروید. وقتی به آنجا رسیدید، بین دو آتشدان و در وسط بخش دایره‌ای روی زمین قرار بگیرید. در این حالت باید به سمت معبد Tyr نگاه کنید و سپس با استفاده از آنالوگ سمت راست، به جهت‌های زیر نگاه کنید:

معبد Tyr، آتشدان چپ، معبد Tyr، آتشدان راست، آتشدان چپ، معبد Tyr، زمین، آتشدان راست، آتشدان چپ، معبد Tyr

اگر این کار را درست انجام دهید، صداهای گانگ (ناقوس نعلبکی شکل) می‌شنوید و در جلوی شما یک Tear ایجاد می‌شود که می‌توانید از طریق آن Forbidden Grip of the Ages را به دست آورید. برای نحوه انجام این رمز بازی گاد آف وار 4 می‌توانید ویدیوی زیر را تماشا کنید.

 

تجربه نامحدود

در بازی God of War 2018 یک حقه وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید تجربه یا XP نامحدود کسب کنید. برای این کار یک Skill Labor دلخواه مثل Quick Reflexes را از نوع طلایی انتخاب کرده و تا 99 بار از آن استفاده کنید، سپس به منطقه دیگری بروید تا بازی ذخیره شود و حال با استفاده دوباره از آن مهارت روی یکی از دشمنان، 3500 XP به دست می‌آورید. اکنون می‌توانید آخرین چک پوینت را لود کرده و دوباره با یک بار استفاده، 3500 تجربه کسب کنید و این کار را هر چند بار که خواستید انجام دهید. به همین سادگی می‌توانید در مدت زمان کم، مقدار زیادی XP کسب کنید. البته این روش در نسخه‌های آپدیت نشده بازی کار می‌کند و اگر بازی شما آپدیت شده است، احتمالا نتوانید این کار را انجام دهید. برای آموزش دقیق این رمز بازی گاد آف وار 4 می‌توانید ویدیوی زیر را تماشا کنید.

 

پایان مخفی

بعد از اتمام بخش داستانی بازی، به خانه کریتوس برگردید و به خواب بروید. حال یک پیش نمایش مخفی از بازی بعدی God of War را تماشا می‌کنید.

 

آیا تمام راز های بازی God of War 4 پیدا شده اند

کوری بارلوگ (Cory Barlog) کارگردان نابغه بازی God of War در مصاحبه‌ای با سایت GamingBolt اعلام کرده بود که هنوز یک راز در این بازی باقی مانده که هیچکس آن را کشف نکرده‌ است؛ او در نمایشگاه کامیک‌کان سال 2019 هم در پنل استودیو سانتا مونیکا، دوباره یادآوری کرد که این راز مذکور هنوز هم مخفی مانده است. همچنین در این پنل، استودیو سانتا مونیکا (Sony Santa Monica) کامیکی از پسر کریتوس (آترئوس) را پرده‌برداری کرد.

god of war / رمز بازی گاد آف وار 4

پس از این پنل، جو کندی (Joe Kennedy) طراح مفهومی ارشد بازی God of War در توییتی به‌طور غیر مستقیم اعلام کرد که این راز مخفی یا همان ایستر اگ (Easter Egg)، مربوط به کامیکی است که در نمایشگاه کامیک‌کان توسط سانتا مونیکا از آن پرده‌برداری شد. بازیکنان مدت‌ها است می‌دانند این راز در منطقه خانه کریتوس که بازی از آنجا شروع می‌شود، مخفی شده است.

god of war secret / راز های گاد اف وار 4

پس از این هم طولی نکشید که آخرین مورد از راز های بازی God of War افشا شد و معلوم شد که این راز، مربوط به 4 نماد موجود در خانه کریتوس هستند. وقتی این چهار نماد به شکل صحیح کنار هم قرار fگیرند، کلمه Loki شکل می‌گیرد که نمی‌خواهیم بیش از این وارد جزئیات شویم!

 


سلاح های بازی God of War از ابتدا تاکنون و چگونه می توان آن ها را بدست آورد


بازی گاد اف وار 4 تغییرات زیادی را نسبت به چیزی که قبلا طرفداران درباره بازی می‌دانستند داشت. دیگر خبری از آن اکشن هک اند اسلش سریع نبود و شاهد مبارزت آرام‌تر و قدتمندتری بودیم. با وجود این تغییرات، در ادامه می‌خواهیم به بهترین سلاح‌های کریتوس در تمام بازی‌های این مجموعه بپردازیم.

 

نیزه سرنوشت / Spear of Destiny

سلاح های بازی گاد آف وار

این سلاح را می‌توان در بازی God of War 2 با کشتن Dark Rider که رهبر Griffin Riderها است و نیزه سرنوشت را در دست دارد، به دست آورد. کریتوس او و گریفینش را با همین سلاح از بین می‌برد و آن‌ها به زمین سقوط می‌کنند. بعدا در طول بازی می‌توانید جنازه گرفین را پیدا کرده و نیزه را به دست آورید، اما خبری از سواره‌اش نیست.

این سلاح دارای برد زیادی بوده و حملات سریعی را انجام می‌دهد؛ بنابراین برای مبارزاتی که می‌خواهید دشمنان را از خود دور نگه دارید به کار می‌آید. علاوه بر این‌ها، این سلاح تکه‌های کریستالی و بمب‌های جادویی شلیک می‌کند و قطعا یکی از بهترین سلاح های بازی God of War است.

 

شلاق نمسیس / Nemesis Whip

سلاح های بازی گاد آف وار

این سلاح را در بازی گاد اف وار 3 با دادن سنگ اومفالوس (Omphalos Stone) به هفاستوس (Hephaestus) کسب می‌کنید که آن هم از کشتن کرونوس به دست آید. البته هفاستوس ابتدا می‌خواست از این سلاح برای کشتن اسپارتان استفاده کند.

شلاق نمسیس ممکن است کمی شبیه به شمشیرهای آشوب باشد، به همین دلیل ممکن است به آسانی فراموش شود. با وجود این، این سلاح بازی God of War توانایی انتقال الکتریسیته را درست مانند پدرش دارد.

 

تبر لوایاتان / Leviathan Axe

سلاح های بازی گاد اف وار

این یک سلاح نمادین از جدیدترین بازی مجموعه برای پلی استیشن 3 است. کریتوس این سلاح را از همان ابتدای بازی دارد و توسط همسر دومش فی (Faye) قبل از مرگش به او داده شده بود. این سلاح افسانه‌ای توسط دو کوتوله با نام‌های براک (Brok) و سیندری (Sindri) ساخته شده بود تا با سلاح ثور مقابله کند.

تبر لوایتان دارای قابلیت منجمد کردن است و می‌توان آن را درست مانند چکش ثور به دشمنان پرتاب کرده و سپس آن را فراخواند. مشاهده استفاده کریتوس از یک سلاح کندتر، واقعا قدرت خالص او را به خوبی نشان می‌دهد.

 

شمشیرهای آشوب / Blades of Chaos

سلاح های بازی گاد اف وار

شمشیرهای آشوب، نمادین‌ترین سلاح کریتوس است. مشاهده استفاده او از این شمشیرها درست مانند تماشای یک رقص است؛ رقصی که بعد از اتمامش چیزی جز مرگ و نابودی برجای نمی‌گذارد. این شمشیرها توسط خدای جنگ، یعنی آرس به او داده شده بود و در آندرورلد (Underworld) ساخته شده‌اند.

زنجیرهایی که به این شمشیرها متصل شده‌اند، به بازوهای کسی که از آن‌ها استفاده می‌کند داغ‌زده شده و چسبیده می‌شود تا یادآور سوگند آن‌ها به آرس باشند و تنها می‌توانند توسط خدای جنگ یا پایان یافتن خدمت آن‌ها جدا شوند. در طول داستان، این سلاح‌ها با گزینه مشابهی جایگزین می‌شوند و بعد از اینکه کریتوس خدای جنگ می‌شود، سوگند می‌خورد که دیگر از آن‌ها استفاده نکند.

 

دستکش نمین / Nemean Cestus

سلاح های بازی گاد اف وار

هرکول در ابتدا در بازی گاد اف وار 3 از این دستکش‌ها استفاده می‌کرد. این سلاح‌های آهنین دارای شکل شیر هستند و استفاده از آن‌ها کند است؛ اما در عوض قدرت و کمبوهای بسیار قدرتمندی دارند. کریتوس این سلاح را با کشتن هرکول با همین دستکش‌ها به دست می‌آورد. دستکش نمین بسیار قدرتمند بوده و تنها سلاحی است که می‌تواند اونیکس را نابود کند.

 

اسلحه اسپارتا / Arms of Sparta

سلاح های بازی God of War

این سلاح تنها مورد دیگری است که کریتوس از یک سپر هم استفاده می‌کند. این نیزه و سپر، غرور ارتش اسپارتان محسوب شده و سلاح‌های کریتوس قبل از خدمتش به آرس بودند. این سلاح‌ها تنها در بازی God of War: Ghosts of Sparta وجود دارند که ابتدا برای کنسول PSP عرضه شده بود و کریتوس آن‌ها را به آخرین اسپارتان قبل از جداییش داده بود و بعد از بازگشتش، دوباره اسلحه اسپارتا به او بازگردانده شد. این نیزه عملکردی شبیه به نیزه سرنوشت دارد؛ اما وقتی با یک سپر و قدرت یک خدا ترکیب می‌شود، به او اجازه می‌دهد تا دفاع کرده و حرکات رو به جلوی سریعی را انجام دهد.

 

پنجه‌های هادس / Claws of Hades

سلاح های بازی گاد اف وار

این‌ها سلاح‌های مورد علاقه هادس برای نبردها بودند و در جنگ‌های بزرگ مشاهده می‌شود که هادس از آن‌ها استفاده می‌کند. این سلاح با کشتن برادر زئوس در بازی گاد اف وار 3 به دست می‌آیند. این سلاح درست مانند شمشیرهای آشوب است، اما به جای آتش، می‌توان ارواح را فراخواند که یعنی کریتوس می‌تواند از ارواح دشمنانش برای حمله به سایر دشمنانش استفاده کند؛ درست مانند هادس.

 

شمشیر آرتمیس / Blade of Artemis

سلاح های بازی God of War

این شمشیر، قدرتمندتر از شمشیرهای آشوب بود؛ اما درعوض بسیار بسیار کندتر هم بود. استفاده از این سلاح نیاز به دو دست دارد و توسط آرتمیس به کریتوس داده شده بود که خدای شکار محسوب می‌شود. این سلاح زمانی برای کشتن یک تایتان استفاده شده بود. در بازی God of War: Betrayal، کریتوس از شمشیر آرتمیس حتی بعد از اینکه خدای جنگ می‌شود هم استفاده می‌کند؛ اما این آخرین باری است که این سلاح را می‌بینید زیرا احتمالا آرتمیس بعد از اینکه کریتوس انتقام خود را گرفت، این سلاح را پس گرفته است.

 

پتک بربر / Barbarian Hammer

سلاح های بازی God of War

این پتک بزرگ توسط آلریک (Alrik) که پادشاه بربرها بود، در بازی God of War 2 استفاده می‌شد و درست مانند تمام سلاح های بازی God of War بعد از کشتن صاحبش به دست آورده می‌شود. این یکی از سلاح‌های کندتر مجموعه است، اما در عین حال یکی از قدرتمندترین سلاح های بازی God of War هم محسوب می‌شود. درست مانند پنجه‌های هادس، این پتک بربر هم می‌تواند ارواح را از آندرورلد فرابخواند.

 

شمشیر المپ / Blade of Olympus

سلاح های بازی God of War

شمشیر المپ، در کنار جعبه پاندورا و دستکش زئوس، یکی از سه ابزاری است که می‌تواند به خدایان آسیب رسانده و آن‌ها را بکشد. این شمشیر جادویی توسط زئوس ساخته شد تا به جنگ بزرگ پایان دهد و تایتان‌ها را به تارتاروس تبعید کند.

در بازی گاد آف وار 2 زئوس کریتوس را گول می‌زند تا از این شمشیر استفاده کند و کریتوس تمام قدرت‌های خود را از دست می‌دهد. متاسفانه این شمشیر تنها در داستان بازی حضور دارد؛ اما اگر بازی جدیدی را در حالت Bonus Play اجرا کنید، می‌توانید از این شمشیر در تمام طول بازی استفاده کرده و حتی سطح آن را ارتقا دهید تا قدرت آن را افزایش داده و توانایی‌های جدید یاد بگیرید.

در این مطلب به برخی از رازهای بازی 4 God of War و نحوه به دست آوردن برخی قابلیت‌های جدید پرداختیم. در بخش دوم هم به معرفی قوی‌ترین سلاح های بازی God of War 4 پرداختیم و نحوه به دست آوردن آن‌ها را در تمام بازی‌های مجموعه، شرح دادیم. اگر شما هم رازهایی از بازی گاد آف وار 4 که اینجا ذکر نشده‌اند را می‌دانید، می‌توانید در بخش نظرات، آن را با ما به اشتراک بگذارید.

1
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
سینا 16 مرداد 1398، 16:28

منم عاشق رمز و راز ، اونم از نوع رمز و رازهای گاد آو وار

بابک 17 مرداد 1398، 00:42

همیشه دوس داشتم داستان بازی رو زودتر تموم کنم،هیچوقت به این فکر نمیکردم که ممکنه بعضی اتفاقای مهم بازی رو از دست بدم.همین که با اون مراحل سختش تموم کردم کلیی ذوق داشتم :))

مریم 26 بهمن 1398، 19:37

بازی God of War 4 عالیه

دانیال 26 بهمن 1398، 23:27

مطلبتون عالی و جذاب بود

Mehran 27 اسفند 1398، 00:46

سلام میشه بگید چه جوری قدرت پر کنم من تازه شروع کردم بلد نیستم

دیدگاههای بیشتر ...