نوید محمدزاده به کرونا مبتلا شد! بیوگرافی و نکات عجیب درباره او

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

نوید محمدزاده در یک دهه اخیر یکی از موفق‌ترین بازیگرهای سینمای ایران بوده است. او به تازگی اعلام کرد که نتیجه تست کرونای او مثبت بوده و این خبر بسیاری از طرفداران نوید محمدزاده را نگران کرد.

نوید محمدزاده در آخرین پست اینستاگرام خود اعلام کرد که به ویروس کرونا مبتلا شده است. او که این روزها در پروژه «شب، داخلی، بیرون» به کارگردانی وحید جلیلوند ایفای نقش می‌کند با اعلام ابتلایش به کرونا نوشت:

کرونا ببین من خیلی روزهای سختی گذروندم، این دو هفته هم روش!

سریال قورباغه به کارگردانی هومن سیدی، جدیدترین اثری‌ست که نوید محمدزاده در آن بازی کرده‌است و از اوایل آذر امسال پخش خواهد شد. محمدزاده با فیلم «ناهید» و «سیزده» شناخته شد و با فیلم توقیفی «عصبانی نیستم» بیشتر دیده شد. درنهایت هم با فیلم‌های «لانتوری»، «خشم و هیاهو» و به خصوص «ابد و یک روز» به شهرت و البته محبوبیت رسید. نوید محمدزاده تا به حال چه در جشنواره‌های داخلی و چه در جشنواره‌های خارجی جوایز زیادی را دریافت کرده و تبدیل به یکی از پرافتخارترین بازیگرهای جوان ایرانی شده است. در ادامه به بیوگرافی نوید محمدزاده، فیلم‌ها، جوایز، نکات جالب، حواشی و بهترین سکانس‌هایی که بازی کرده است، می‌پردازیم.

بیوگرافی نوید محمدزاده

همچنین بخوانید :

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


بیوگرافی نوید محمدزاده


نوید محمدزاده (متولد 17 فروردین 1365) بازیگر سینما و تئاتر ایرانی است. والدین نوید اصالتا کرد مهران (شهری در استان ایلام) هستند اما خودش در تهران به دنیا آمده است. در سال 1382 بعد از گرفتن دیپلم به آموزشگاه هفت هنر کرج رفت و در آنجا زیر نظر اساتیدی مانند محمد یعقوبی، مهتاب نصیرپور و نوید فرح مرزی آموزش دید.

بیوگرافی نوید محمدزاده

 

همچنین بخوانید :

محمدزاده اولین بار با نمایش پسران آفتاب در سال 1387 به روی صحنه تئاتر رفت. او برای این نمایش جایزه دوم بازیگری بخش بین الملل جشنواره دانشجویی را گرفت. در همان سال هم با فیلم «در میان ابرها» به کارگردانی روح‌الله حجازی به سینما وارد شد. این فیلم که اولین فیلم حجازی هم بود، سیمرغ بلورین بهترین فیلم اول را برای او به ارمغان آورد.

نوید محمدزاده با بازی در فیلم ناهید به کارگردانی آیدا کیخانی شناخته شد. بعد از آن در فیلم عصبانی نیستم بازی کرد و اعتبار بیشتری در عرصه بازیگری به دست آورد. محمدزاده با فیلم‌های لانتوری، ابد و یک روز و خشم و هیاهو به اوج شهرت رسید.

 


فیلم های نوید محمدزاده


نوید محمدزاده از سال 1387 وارد سینما شده است. در جدول زیر می‌توانید تمام فیلم‌های نوید محمدزاده و اطلاعات آنها را مشاهده کنید.

نام فیلمکارگردانسال ساختنقشامتیاز در سینماتیکتامتیاز در سلام سینما
در میان ابرهاروح‌الله حجازی1387باقر7.5
آن دوبهروز قبادی1387سرباز6
لرزاننده چربیمحمد شیروانی13915.1
سیزدههومن سیدی1392مجید7
عصبانی نیستمرضا درمیشیان1392نوید3.27.5
ناهیدآیدا پناهنده1393احمد5.7
ابد و یک روزسعید روستایی1394محسن8.1
خشم و هیاهوهومن سیدی1394خسرو پارسا36.9
لانتوریرضا درمیشیان1394پاشا6.9
خفه‌گیفریدون جیرانی1395مسعود سازگار3.15.7
بدون تاریخ بدون امضاوحید جلیلوند1395موسی3.56.9
مغزهای کوچک زنگ زدههومن سیدی1396شاهین3.48.1
متری شیش و نیمسعید روستایی1397ناصر خاکزاد4.28.4
سرخپوستنیما جاویدی1397سرگرد نعمت جاهد4.18.1

فیلم های نوید محمدزاده

 

نوید محمدزاده همچنین در نمایش‌های زیادی بازی کرده است. نمایش‌های روایت ناتمام یک فصل معلق (1392)، الیور توئیست (1396)، خدای کشتار (1395 و 1397)، بینوایان (1397) و مرد بالشی (1392 و 1398) برخی از معروف‌ترین نمایش‌هایی هستند که محمدزاده در آنها بازی کرده است.

 


جوایز و افتخارات نوید محمدزاده


نوید محمدزاده یکی از پرافتخارترین بازیگران سینمای ایران است. او در مدت نسبتا کوتاه بازیگری‌اش، جوایز زیادی را برای خود کرده است. البته در سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر به دلیل برخی حواشی موفق به دریافت جایزه نشد. او در این دوره از جشنواره فیلم فجر با کسب آرای داوران به عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد برای کسب سیمرغ انتخاب شد؛ اما به علت فشار گروه‌هایی خارج از سینما فیلم عصبانی نیستم از بخش مسابقه خارج و جایزه به رضا عطاران اهدا شد. نوید در برنامه اینترنتی 35 اعلام کرد که این اتفاق تلخ‌ترین اتفاق در زندگی هنری‌اش بوده ‌است.

جوایز نوید محمدزاده

 

محمدزاده برای بازی در فیلم ابد و یک روز در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و در شانزدهمین جشن دنیای تصویر نیز موفق به دریافت تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد گردید. وی برای بازی در فیلم ناهید جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره بین‌المللی براتیسلاوا 2015 را دریافت کرده‌ است.

همچنین بخوانید :

محمدزاده در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را برای فیلم «بدون تاریخ بدون امضا» از آن خود کرد. او همچنین برای بازی در این فیلم، موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد بخش افق‌های جشنواره ونیز شد. در سال 2017 برای بار دوم در جشنواره فیلم براتیسلاوا جایزه بهترین بازیگر مرد را برای فیلم بدون تاریخ بدون امضا گرفت. او ضمن تشکر از برگزارکنندگان جشنواره فیلم براتیسلاوا که برای دومین بار او را به عنوان برنده جایزه بهترین بازیگر مرد این رویداد سینمایی معرفی می‌کردند، جایزه‌ش را به بازماندگان زلزله کرمانشاه تقدیم کرد. محمدزاده برای آخرین فیلمش یعنی سرخپوست در بیست و یکمین جشن سینمای ایران، برنده تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد شد.

جوایز نوید محمدزاده

 


نکات جالب و حواشی نوید محمدزاده


در این قسمت به نکات جالب و حواشی زندگی نوید محمدزاده می‌پردازیم.

 

1.محمدزاده زمانی فوتبالیست بود

نوید محمدزاده در گذشته و قبل از اینکه به بازیگری روی بیاورد فوتبال بازی می‌کرده و عاشق فوتبال بود. حتی قرار بود به تیم نوجوانان سایپا برود تا اینکه یک روز فیلم «سوته دلان» علی حاتمی را با بازی فوق العاده بهروز وثوقی می‌بیند. همان شب فیلم «قیصر» را هم می‌بیند. روز بعد می‌رود ویدیو کلوپ و فیلم «Scarface» با بازی پاچینو را می خرد و بعد دچار جنون بازیگری می‌شود.

نکات جالب و حواشی نوید محمدزاده

 

2.محمدزاده استقلالی است

نوید هوادار متعصب استقلال است. در جریان بحران مدیریت تیم استقلال در اینستاگرامش نوشت:

استقلال در حال نابودی است و نمایندگان مجلس در حال سکوت!

 

3.صحبت های حمید گودرزی در برنامه دورهمی

حميد گودرزي در یکی از برنامه‌های «دورهمی» گفت:

امروزه يک سری آدم‌های کثيف و چرک که با زير پيراهن بازی می‌کنند و فقط فرياد می‌زنند و رگ گردنشان را باد می‌کنند، ستاره هستند و مخاطبان هشت تومان پول بليت می‌دهند و زمانی که از سينما بيرون می‌آيند ناراضی هستند و زن و شوهرها به همه شک دارند. امروز سينمای بی قهرمان مد شده است و اين خيلی به نظرم برای سينما بد است.

بسیاری معتقد بودند منظور او نوید محمدزاده است. اما گودرزی چند روز بعد اعلام کرد منظور او نوید محمدزاده نبوده و از او معذرت خواست.

نکات جالب و حواشی نوید محمدزاده

 

4.قربانی اسیدپاشی

سلفی نوید محمدزاده و قربانی اسیدپاشی موجی از بازتاب در شبکه‌های اجتماعی داشت. عکس دو نفره نوید محمد زاده با مرضیه ابراهیمی، دختری که در جریان اسید پاشی در اصفهان نیمی از صورتش را از دست داده است به صورت گسترده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. محمدزاده نیز به مناسبت عروسی او عکسش را منتشر کرد و نوشت :

این عکس درس زندگیه، مرضیه جان هم غم تو این عکس هست، هم قربانى بودن و درست می‌گى قربانى بودن از خود اسیدپاشى بدتره، تو این عکس هم اُمید وجود داره، هم نشون دادى می‌شه با نصف صورت هم زندگى کرد. درود به شرفت.

نکات جالب و حواشی نوید محمدزاده

 

5.کمک به زلزله زدگان کرمانشاه

محمدزاده با همراهی علی دایی چند میلیارد تومان برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه جمع آوری کردند.

 

6.پوشش متفاوت نوید محمدزاده

نوید محمدزاده اغلب در نوع ظاهر و پوشش با سبکی متفاوت در مراسم‌های مختلف ظاهر می‌شود و یکی از پرحاشیه‌ترین لباس‌های نوید محمدزاده، مربوط به حضور وی در شصت و هشتمین نمایشگاه کن برای بازی در فیلم ناهید بود. پژمان بازغی و نوید محمدزاده برای فیلم ناهید به کارگردانی آیدا پناهنده به عنوان نماینده ایران در فرانسه راهی جشنواره شدند اما پوشش ظاهری نامناسب نوید محمدزاده انتقاد و واکنش های مردم را در پی داشت.

نوید محمدزاده با منتشر کردن عکس زیر بر روی صفحه شخصی‌اش اعلام کرد که ظاهر و پوشش اصلی وی برای نمایشگاه فرق داشته و حالت رسمی‌تری دارد.

نکات جالب و حواشی نوید محمدزاده

 


سکانس های جذاب از نوید محمدزاده


در ویدئوی زیر می‌توانید برخی از بهترین و جذاب‌ترین سکانس‌هایی که نوید محمدزاده در آنها بازی کرده است را تماشا کنید. در این ویدئو سکانس‌هایی از فیلم‌های ناهید، خفه‌گی، عصبانی نیستم، مغزهای کوچک زنگ زده، بدون تاریخ بدون امضا، لانتوری و ابد و یک روز را خواهیم دید.

 


گالری عکس


در این قسمت می‌توانید عکس‌هایی از نوید محمدزاده و عکس‌هایی از بازی‌هایش در فیلم‌های مختلف را مشاهده کنید.

 

نوید محمدزاده از پدیده‌های اخیر سینمای ایران است که در بین مخاطبان سینما طرفداران زیادی پیدا کرده است. این بازیگر با استعداد عموما در فیلم‌های کارگردان‌های جوان مانند هومن سیدی و سعید روستایی بازی کرده است. در این مقاله به بیوگرافی نوید محمدزاده و فیلم‌ها و جوایزش پرداختیم. در انتها هم بعد از مرور برخی از نکات جالب و حواشی زندگی این بازیگر، بهترین سکانس‌هایی که در آنها ایفای نقش کرده است را با هم دیدیم. نظر شما راجع به بازی نوید محمدزاده چیست؟ به نظر شما بهترین هنرنمایی محمدزاده در کدام فیلم او بوده است؟ شما می‌توانید در پایین همین صفحه نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منتخب کاربران
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
امیر حیدری باطنی
.
23 مهر 1398، 14:01
پاسخ
0
0
بازیش توی بدون تاریخ بدون امضا استثنایی بود. توی متری شیش و نیم هم دوستش داشتم. از متری شیش و نیم سکانس نذاشتین!
avatar
مونا جلالی
.
24 مهر 1398، 12:15
پاسخ
0
0
@امیر حیدری باطنی
سلام تو این ویدئو سکانس‌هایی از فیلم‌های قدیمی‌تر محمدزاده آورده شدن. در مطلب مفصل دیگه‌ای به نقد و بررسی فیلم متری شیش و نیم پرداخته شده که می‌توانید به اون مطلب هم مراجعه کنید. https://www.plaza.ir/mag/139807/191715/metri-shisho-nim-review-movie/
جدول فروش فیلم ها
 • 1.691 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 241 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 105 میلیون دلار
  The Kings Man
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 84 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 58 میلیون دلار
  West Side Story
  اکران: 10 دسامبر 2021
 • 23 میلیون دلار
  American Underdog
  اکران: 25 دسامبر 2021
 • 16 میلیون دلار
  The 355
  اکران: 07 ژانویه 2022
 • 16 میلیون دلار
  Licorice Pizza
  اکران: 25 دسامبر 2021
plaza-ads