بهترین فیلم های ابرقهرمانی تاریخ سینما ؛ از شوالیه تاریکی تا لوگان

بهترین فیلم های ابرقهرمانی تاریخ سینما ؛ از شوالیه تاریکی تا لوگان
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بهترین فیلم های ابرقهرمانی کدام فیلم‌ها هستند؟ در طول چندین سال گذشته روز به روز به محبوبیت ژانر فیلم قهرمانی افزوده شده است. در این مطلب می‌توانید با بهترین‌های آن‌ها آشنا شوید.

در طول دو دهه گذشته هیچ ژانری به اندازه داستان‌های ابرقهرمانی با اقبال مواجه نشده است. از کمیک‌بوک‌ها گرفته تا بازی‌ها و سریال‌های تلویزیونی. این ژانر به خصوص در دنیای سینما پرطرفدار است و فیلم های قهرمانانه سینمایی بسیار زیادی در ارتباط با این موضوع هم ساخته شدند. از فیلم‌های مستقل گرفته تا عناوین پرهزینه مارول و دی سی.

به همین خاطر است که ما در این مطلب تصمیم گرفتیم بهترین فیلم های ابرقهرمانی سینما را معرفی کنیم تا شما برای دانلود فیلم های قهرمانی کار راحت‌تری داشته باشید. همچنین برای آشنایی با پرفروش‌ترین فیلم های ابرقهرمانی می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید

بهترین فیلم های ابرقهرمانی سینما

اگر قصد تماشای فیلم های قهرمانانه سینما را دارید و نمی‌دانید از میان تعداد زیاد آن‌ها کدام یک را انتخاب کنید، می‌توانید از این فهرست کمک بگیرید. در این فهرست تلاش کردیم برترین فیلم های ابرقهرمانی تاریخ را گردآوری کنیم.

1. شوالیه تاریکی (The Dark Knight) ؛ پرچمدار فیلم های ابرقهرمانی

Best Superhero Movies / فیلم قهرمانی

کارگردان: کریستوفر نولان | سال انتشار: 2008 | امتیاز راتن تومیتوز: 94% | امتیاز IMDb: نمره 9.0 | بازیگران: کریستین بیل، هیث لجر، ارون اکهارت، مایکل کین، گری اولدمن و مورگان فریمن

دنیای حماسی و بلاک‌باستری شوالیه تاریکی کریستوفر نولان، درست مانند دیگر فیلم‌های او، از ژانری که فیلم در آن روایت می‌شد فراتر رفت و یکی از بهترین فیلمهای ابرقهرمانی تاریخ را خلق کرد. در این قسمت، آشوب و فعالیت‌های مجرمانه‌ای که در انتهای فیلم بتمن آغاز می‌کند نسبت به آن هشدار داده شده بود در شکل یک کاراکتر دیوانه به نام جوکر نمایان می‌شود.

بازی هیث لجر در نقش این مامور آشوب به قدری درخشان و نمادین بود که سبب شد کریستین بیل نیز فرصت بیشتری برای تبدیل بتمن به یک شخصیتی داینامیک‌تر داشته و کاری کند که مخاطب بیش از پیش با او همزادپنداری کند. این فیلم بتمن را تا نزدیکی‌های آخر خط پیش برد و استاندارد جدیدی برای ژانر فیلم های قهرمانانه سینما تعریف کرد. استانداردی که از آن زمان تا کنون دیگر فیلم قهرمانی از آن پیروی می‌کنند. برای دانلود فیلم ابرقهرمانی اولین گزینه‌ای که باید مدنظر داشته باشید شوالیه تاریکی است.

برای معرفی و دانلود فیلم قهرمانانه شوالیه تاریکی می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

2. شگفت‌ انگیزان (The Incredibles)

Best Superhero Movies / فیلم های قهرمانانه سینما / فیلم قهرمانی

کارگردان: برَد بِرد | سال انتشار: 2004 | امتیاز راتن تومیتوز: 97% | امتیاز IMDb: نمره 8.0 | بازیگران: کریگ نلسون، ساموئل جکسون، هالی هانتر و جیسون لی

شگفت‌انگیزان اولین فیلم برد برد برای پیکسار بود، اولین فیلم پیکسار بود که شخصیت‌های آن همگی انسان بودند و همچنین اولین فیلم این استودیو بود که برای درجه سنی PG اکران می‌شد. شگفت‌انگیزان مانند نامش در تمامی جنبه‌ها شگفت‌انگیز بود. این فیلم روایتگر داستان یک خانواده از ابرقهرمان‌ها است که پس از اینکه مدتی به عنوان انسان‌های معمولی زندگی می‌کنند، پس از اینکه سر و کله یک شخصیت شرور پیدا می‌شود، مجبور می‌شوند دوباره به عنوان ابرقهرمان به جامعه برگردند.

این فیلم به عنوان فیلمی که بیشتر برای کودکان ساخته شده از نظر موضوعی بسیار غنی و بزرگسالانه است. برای مثال زمانی که باب دوباره مبارزه با نیروهای شر را شروع می‌کند، همسرش گمان می‌کند که باب دارد به او خیانت می‌کند یا حرف‌هایی که هلن به وایولت می‌زند دارای ته‌مایه‌های فمنیستی است. همچنین به سایر موضوعات مانند مرگ نیز در این فیلم به اندازه قابل توجهی پرداخته می‌شود.

در ویدیوی زیر می‌توانید با تعداد بیشتری از بهترین فیلمهای ابرقهرمانی تاریخ آشنا شوید.

3. لوگان (Logan) ؛ پایان ولورین در فیلم های ابرقهرمانی

Best Superhero Movies / بهترین فیلمهای ابرقهرمانی تاریخ / فیلم قهرمانی

کارگردان: جیمز منگولد | سال انتشار: 2017 | امتیاز راتن تومیتوز: 93% | امتیاز IMDb: نمره 8.1 | بازیگران: هیو جکمن، پتریک استوارت، دفنی کین، بوید هالبروک و استیفن مرچنت

لوگان یکی از بهترین فیلمهای ابرقهرمانی تاریخ سینما است. هیو جکمن بهترین نمایش خود را برای نهمین و آخرین باری که به عنوان ولورین روی پرده می‌رفت کنار گذاشت تا در این فیلم عملکرد فراموش نشدنی از خود به جای بگذارد و این فیلم را تبدیل به گزینه اول بسیاری از علاقه‌مندان برای دانلود فیلم های ابر قهرمانی تبدیل کند.

کارگردانی جیمز منگولد در این فیلم چیزی شبیه به نولان در شوالیه تاریکی بود. همزمان که لوگان در این فیلم خون می‌ریخت، تماشاگران همراه او اشک می‌ریختند. لوگان به عنوان قدیمی‌ترین ستاره سری مردان ایکس، در این فیلم خداحافظی تکان‌دهنده‌ای داشته و در بین تمامی ابرقهرمان‌ها نیز یکی از نامتعارف‌ترین و خارق‌العاده‌ترین داستان‌ها را دارد.

4. انتقام‌ جویان: پایان بازی (Avengers: Endgame)

Best Superhero Movies / فیلم های ابرقهرمانی / فیلم قهرمانی

کارگردان: انتونی و جو روسو | سال انتشار: 2019 | امتیاز راتن تومیتوز: 94% | امتیاز IMDb: نمره 8.4 | بازیگران: رابرت داونی جونیور، کریس ایوانز، مارک رافلو، کریس همسورت، اسکارلت جوهانسون و جرمی رنر

پایان یک دهه از داستان‌ها و فیلم های قهرمانانه سینمایی مارول فیلم انتقام‌جویان: پایان بازی بود که بالاخره این سری که ابتدا با مرد آهنی در سال 2008 شروع شد را به عنوان یکی از بهترین فیلم های ابرقهرمانی مارول پایان رساند. برادران روسو در این فیلم توانستند کار بسیار بزرگی انجام داده و داستان تمامی شخصیت‌ها را به پایان برسانند. به خصوص از آنجایی که تا به حال فیلمی در این ابعاد و مقیاس نتوانسته بود این کار با موفقیت انجام دهد.

البته که داستان فیلم نقاط ضعفی هم دارد ولی کار شخصیت‌های دوست داشتنی مانند تونی استارک و کاپیتان آمریکا در این فیلم آنقدر خوب به اتمام می‌رسد و فیلم با گردآوری تمامی شخصیت‌های این دنیای سینمایی در برابر تانوس، آنقدر لذت زیادی به شما می‌دهد که نقاط ضعف و ایرادات فیلم را فراموش کنید و همیشه آن را به عنوان یکی از بهترین فیلمهای ابرقهرمانی تاریخ به یاد بیاورید.

5. مرد عنکبوتی 2 (Spider-Man 2)؛ از کلاسیک های فیلم های ابرقهرمانی

Best Superhero Movies / فیلم قهرمانی

کارگردان: سم ریمی | سال انتشار: 2004 | امتیاز راتن تومیتوز: 93% | امتیاز IMDb: نمره 7.3 | بازیگران: توبی مگوایر، کریستن دانست، الفرد مولینا، جیمز فرانکو و جی.کی سیمونز

یکی از مشکلات فیلم قهرمانی که بر اساس کمیک ساخته شده باشد این است که بیش از اندازه به داستان کمیک اتکا می‌کنند. به گونه‌ای که تا زمانی که ابرقهرمان فیلم قدرت‌هایش را به دست آورده و لباس مخصوص خود را می‌پوشد تا با شخصیت منفی فیلم مبارزه کند، دیگر وقت نبرد نهایی بین این دو و بعد هم پایان فیلم رسیده است.

در حقیقت دنباله این فیلم‌ها هستند که شخصیت اصلی در آن‌ها می‌تواند بدرخشد یا کاملا فراموش شود. چرا که حالا داستان اصلی روایت شده و تمرکز اصلی بر روی قهرمان است. پیتر پارک در اسپایدرمن 2 پا را از درخشش فراتر گذاشت و به یکی از به یادماندنی‌ترین ابرقهرمانان سینما تبدیل شد.

مرد عنکبوتی در این قسمت حالا در خط مقدم دفاع از شهر نیویورک در برابر تمام تهدیدات قرار دارد. او با وجود اینکه یک قهرمان موفق است اما برای پرداخت قبض‌هایش، کسب نمرات خوب در مدرسه و وقت گذاشتن برای کسانی که دوستشان دارد به طور مداوم به مشکل برمی‌خورد و مانند همیشه همین عدم توازن بین فعالیت‌های ابرقهرمانی و زندگی روزمره او است که پیتر را به یک شخصیت دوست داشتنی تبدیل می‌کند.

این دنباله همچنین یک ضدقهرمان بسیار بهتر از فیلم اصلی دارد. دکتر اختاپوس الفرد مولینا هم یک شخصیت ترسناک و هم شخصیتی بود که مخاطب می‌توانست به راحتی با او همزادپنداری کند. چرا که او در ابتدا الگو پیتر بود و بعد تبدیل به یک دیوانه شد.

6. آسیب‌ ناپذیر (Unbreakable)

Best Superhero Movies / فیلم های قهرمانانه سینما / فیلم قهرمانی

کارگردان: ام. نایت شالامان | سال انتشار: 2000 | امتیاز راتن تومیتوز: 70% | امتیاز IMDb: نمره 7.3 | بازیگران: بروس ویلیس، ساموئل جکسون، رابین رایت و ایمون والکر

حتی دو دنباله نصفه و نیمه آسیب‌ناپذیر نیز نمی‌توانند چیزی از زیبایی و قدرت این فیلم به عنوان یکی از برترین فیلم های قهرمانانه سینما کم کنند. فیلمی که در زمان عرضه تقریبا هیچکس آن را تماشا نکرد ولی الان همه آن را یک شاهکار به حساب می‌آورند. داستانی که شالامان در فیلم روایت می‌کرد بسیار ساده بود. اگر در دنیا تنها یک ابرقهرمان وجود داشت و تنها کسی که متوجه قدرت‌های او شده بود یک طرفدار پر و پا قرص کمیک‌های ابرقهرمانانه بود چه؟

فیلم قهرمانی که تمامی بازیگران آن نمایشی به یادماندنی دارند به خصوص رابین رایت که جای خالیش در دو فیلم بعدی به شدت احساس می‌شود. تماشای این فیلم که یک موضوع سرگرم‌کننده مثل ابرقهرمانان را با موضوعاتی مثل فقدان و از دست دادن ترکیب می‌کند حس شگفت‌انگیز و تکرار نشدنی به شما خواهد داد.

در این فیلم مدت زمان بیشتری به از خط خارج شدن یک قطار در ابتدای داستان داده شده تا مدت زمانی که سایر فیلم‌های ابرقهرمانی به نابودی شهرها اختصاص می‌دهند. همچنین پس از تماشای این فیلم به سختی می‌توانید قهرمانی غمگین‌تر از دیوید دان پیدا کنید. با این حال برخی از جنبه‌های فیلم مثل شات‌های طولانی پیاپی و موسیقی متن پس از گذشت 20 سال کمی از تاریخ گذشته شدند؛ مانند بسیاری از فیلم‌های قدیمی.

اما مهمترین نقطه قوت آسیب‌ناپذیر که آن را به یکی از بهترین فیلمهای ابرقهرمانی تاریخ تبدیل کرده این است که مخاطب را وادار می‌کند تا درباره قهرمان‌هایی که در میان ما و به عنوان انسان‌های عادی زندگی می‌کنند فکر کنیم. آن هم بدون جلوه‌های ویژه آنچنانی و یا مباحث پیچیده و خسته‌کننده فلسفی.

7. انتقامجویان (The Avengers)

Best Superhero Movies / بهترین فیلمهای ابرقهرمانی تاریخ / فیلم قهرمانی

کارگردان: جاس ویدون | سال انتشار: 2012 | امتیاز راتن تومیتوز: 91% | امتیاز IMDb: نمره 8.0 | بازیگران: رابرت داونی جونیور، کریس ایوانز، مارک رافلو، کریس همسورت، اسکارلت جوهانسون و جرمی رنر

پیامی که به طور مداوم در فیلم های ابرقهرمانی ابتدایی مارول به مخاطبان داده می‌شد این بود که تمام شخصیت‌ها بالاخره در چندین فیلم تحت عنوان انتقامجویان به همراه یکدیگر روی صحنه خواهند آمد. اما در آن زمان هنوز مشخص نبود مارول چگونه قصد انجام این کار را دارد. به خصوص از آنجایی که فیلم‌های اختصاصی هر شخصیت به اندازه زیادی با هم متفاوت بود.

با این همه این جاس ویدون بود که توانست این کار را به بهترین شکل ممکن انجام داده و یکی از بهترین فیلمهای ابرقهرمانی تاریخ را خلق کند. اگر انتقامجویان با اقبال مخاطبین مواجه نمی‌شد، به احتمال خیلی زیادی مارول به حاشیه رانده می‌شد اما در عوض فیلم موفقیت حیرت انگیزی داشت و عصر جدیدی از فیلم های قهرمانی را ایجاد کرد.

بسیاری از موفقیت‌های این فیلم مدیون جاس ویدون با مکالمات تند و سریع و کنایه‌آمیز بین شخصیت‌ها، بازنویسی شخصیت هالک و همچنین خلق صحنه‌هایی بود که انگار از بین صفحات کمیک بوک بیرون آمده بودند.

8. ثور: رگنراک (Thor: Ragnarok)

Best Superhero Movies / فیلم های ابرقهرمانی / فیلم قهرمانی

کارگردان: تایکا وایتیتی | سال انتشار: 2017 | امتیاز راتن تومیتوز: 93% | امتیاز IMDb: نمره 7.9 | بازیگران: کریس همسورت، تام هیدلستون، کیت بلانشت، ادریس البا، مارک رافلو و جف گلدبلام

فقط یک کارگردان خلاق مانند تایکا وایتیتی می‌توانست ثور را به یک شخصیت واقعا دوست داشتنی تبدیل کند. ثور در این فیلم قهرمانی رنگ و وارنگ و خوشحال، به یک سیاره دورافتاده تبعید شده و باید با همراهی هالک به آزگارد برگردد تا با خواهر شرور خود مبارزه کند. وایتیتی در این فیلم از تصویرسازی‌های جک کربی الهام گرفته به طوری که همه چیز دارای خطوط زوایه‌دار بوده و تماشاگر احساس می‌کند یک داروی توهم‌زا خورده است.

وایتیتی توانسته نسخه‌ جدیدی از دنیای مارول را خلق کند. دنیایی عجیب با شخصیت‌های عجیب‌تری مثل ارباب بزرگ جف گلدبلام و مرد سنگی به نام کرگ. او حتی توانسته پیام‌هایی هم در قبال امپریالیسم و همچنین تبعات استعمار به مخاطب انتقال دهد. او ظاهرا هیچ اهمیتی به روال سابق فیلم‌های مارول نداده و دنیای خودش را به بهترین شکل ممکن خلق کرده است. همین موضوع سبب شده بسیاری از طرفداران مارول بی‌صبرانه منتظر دنباله این فیلم یعنی منتظر ثور: عشق و تندر باشند.

9. وی مثل وندتا (V for Vendetta)

Best Superhero Movies / فیلم قهرمانی

کارگردان: جیمز مک‌تیگ | سال انتشار: 2005 | امتیاز راتن تومیتوز: 73% | امتیاز IMDb: نمره 8.1 | بازیگران: ناتالی پورتمن، هوگو ویوینگ، استیون ری، جان هرت و بن مایلز

این فیلم قهرمانی که بر اساس کمیکی به همین نام ساخته شده در فضایی مانند آثار جورج اورول که در آن فساد، ظلم و دروغ حکم‌فرما هستند روایت می‌شود. وی، با بازی هوگو ویوینگ، برخلاف اکثر قهرمان‌ها با مجرمین عادی مبارزه نمی‌کند و در عوض تصمیم گرفته مستقیما با دولت درگیر شود. او در مبارزه خود خط کشی مشخصی برای ابرقهرمان بودن یا تروریست بودن ندارد و در انتها نیز این سوال را مطرح می‌کند که آیا واقعا تفاوت زیادی بین این دو وجود دارد؟

این فیلم که توسط خواهران واچوفسکی نوشته شده با وجود تمام منفی‌بافی‌هایش، در عین حال از کمیک‌ اصلی دید مثبت‌تری به وقایع دارد اما در اصل تمام جذابیت آن به دید ضدقهرمانانه‌اش نسبت به ابرقهرمان داستان است. افسون بر این دیگر المان‌ها مثل فیلمبرداری و مباحث فلسفی مطرح شده داخل فیلم از دیگر عواملی هستند که این فیلم را به یکی از بهترین گزینه‌ها برای دانلود فیلم های ابرقهرمانی دوبله فارسی تبدیل کرده‌اند.

10. مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی (Spider-Man: Into the Spider-Verse)

Best Superhero Movies / فیلم های قهرمانانه سینما / فیلم قهرمانی

کارگردان: باب پرسیچتی، پیتر رمزی و رادنی روثمن | سال انتشار: 2018 | امتیاز راتن تومیتوز: 97% | امتیاز IMDb: نمره 8.4 | بازیگران: شمیک مور، لیو شرایبر، ماهرشالا علی، نیکلاس کیج و هیلی استاینفیلد

فیلم های ابرقهرمانی زیادی با موضوع مرد عنکبوتی ساخته شدند اما بهترین آن‌ها مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی است. این فیلم ساخت سونی بدون هیچ اعمال نظری از سوی استودیوهای بزرگ و یا قواعد و ساختار از قبل تعریف شده ساخته شده است. در مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی تمرکز اصلی بر روی مایلز مورالس است که همزمان با از راه رسیدن ارتش کوچکی از ابرقهرمان‌های یک دنیای دیگر، متوجه قدرت‌های خودش می‌شود.

پیامی که این انیمیشن به مخاطب می‌دهد بسیار ساده است. هرکسی می‌تواند یک ماسک به چهره بزند و به عنوان یک قهرمان به جامعه خود خدمت کند. پیامی که بیشتر از همه مناسب کودکانی است که چندین و چند فیلم ابرقهرمانی تماشا کرده‌ و هیچ وقت نتوانستند خود را جای قهرمان‌های آن فیلم‌ها بدانند.

این فیلم که از لحاظ فناوری ساخت شبیه به یک معجزه در دنیای فناوری است با نبوغی که در داستان‌گویی از خود نشان می‌دهد و همچنین شجاعتی که برای برهم زدن قواعد و ساختارهای از پیش تعیین شده دارد، سزاور بیشترین تعریف و تمجیدها است و بدون شک از بهترین فیلم های قهرمانانه سینما به حساب می‌آید.

11. شوالیه تاریکی برمی خیزد (The Dark Knight Rises)

Best Superhero Movies / فیلم های قهرمانانه سینما

کارگردان: کریستوفر نولان | سال انتشار: 2012 | امتیاز راتن تومیتوز: 87% | امتیاز IMDb: نمره 8.4 | بازیگران: کریستین بیل، مایکل کین، گری الدمن، ان هتوی، تام هاردی

پس از وقایع فیلم شوالیه تاریکی، نظم نسبی بر گاتهام حاکم شده است و تقریبا تمامی جرم و جنایت‌های سا زمان یافته، از بین رفته‌اند. هشت سال است که بتمن ناپدید شده است و خبری از او به گوش نمی‌رسد. به جز آلفرد کسی بروس را ملاقات نمی‌کند. در عین حال شرکت وین نیز در آستانه ورشکستگی قرار دارد و در مجموع اوضاع برای بروس خوب پیش نمی‌رود. با ظهور جنایتکار جدیدی به نام بین، بتمن بر سر دو راهی بازگشت و نجات شهر از دست او یا ادامه زندگی عادی خود قرار می‌گیرد.

فیلم شوالیه تاریکی برمی خیزد به موفقیت بسیاری در گیشه دست یافت و جز بهترین فیلم های قهرمانانه سینما است.

12. کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (Captain America: Civil War)

Best Superhero Movies / فیلم قهرمانی

کارگردان: آنتونی روسو | سال انتشار: 2016 | امتیاز راتن تومیتوز: 90% | امتیاز IMDb: نمره 7.8 | بازیگران: کریس ایوانز، رابرت داونی جونیور، اسکارلت جوهانسون، سباستین استن، آنتونی مکی

در این داستان شاهد رویارویی آیرون من و کاپیتان آمریکا هستیم. در این زمان دولت آمریکا تصمیم به تصویب قانونی جدید می‌گیرد که طی آن ابرقهرمانان باید تحت کنترل و دستورات دولت فعالیت‌های خود را محدود کنند. اما کاپیتان آمریکا این قانون را قبول ندارد. این دوگانگی سبب دو دسته شدن ابرقهرمانان و بروز نزاع داخلی میان آنان می‌شود.

سومین فیلم ابرقهرمانی Captain America و دومین کار برادران روسو یک اکشن نفس‌گیر بود که حکم یک Avengers کوچک (بدون حضور هالک و ثور) را داشت. Civil War با نمایش وجهه تاریکی از انتقام جویان که با نقشه یک نابغه اطلاعاتی از «سوکوویا» به اسم «هلموت زیمو» به جان هم می‌افتند، اشتهای بینندگان را برای یکی از بهترین فیلمهای ابرقهرمانی تاریخ یعنی Infinity War باز کرد.

با تأثیرات پی درپی گذشته استیو راجرز روی زندگی حالش، کاپیتان آمریکا متوجه می‌شود که ادامه اهدافش او را در مسیری مقابل تونی استارک و در نهایت قهرمان آمریکا بودن قرار خواهد داد. ورود «آنت من»، معرفی شخصیت «بلک پنتر» و «اسپایدرمن» (جدید) و سناریویی که اختلاف بین تونی استارک و استیو راجرز را با دو هدف منطقی روایت می‌کند، چیزی نیست که در هر فیلم ابر قهرمانی مارول پیدا شود.

راستش ما هم معتقدیم که این بیشتر یک فیلم Avengers است تا Captain America، اما هنوز هم رفاقت «تا سر حد مرگ» استیو راجرز با «باکی» محرک مرکزی داستان است و زیمو از همین دوستی برای تفرقه بین قدرتمندترین قهرمانان دنیا سواستفاده می‌کند.

13. مرد آهنین (Iron Man)

Best superhero movies / فیلم قهرمانی

کارگردان: جان فاورو | سال انتشار: 2008 | امتیاز راتن تومیتوز: 94% | امتیاز IMDb: نمره 7.9 | بازیگران: رابرت داونی جونیور، ترنس هاوارد، جف بریجز، شان توب، گوئینت پالترو

تونی استارک دانشمند نابغه‌ای است که شرکت تولید اسلحه استارک را از پدرش به ارث برده و اداره می‌کند. او برای تولید و توسعه موشک جدید خود به افغانستان سفر می‌کند. در این سفر طی اتفاقاتی به دست یک گروهک تروریستی به نام ده حلقه گروگان گرفته می‌شود. تونی با فرد دیگری به نام بینسین در یک غار زندانی شده است. بینسین آهنربایی اختراع می‌کند تا گلوله‌های اصابت شده به تونی را از قلب او دور نگه دارد. ادامه توسعه این آهنربا منجر به تولید یک زره هوشمند آهنی شد. این تنها ابتدای راه متولد شدن شخصیتی به نام مرد آهنین است.

اکثر ابر قهرمانان مارول مثل اسپایدرمن، هالک و مردان ایکس از حداقل محبوبیتی برخوردار بودند تا برای فروششان در باکس آفیس روی این شناخت حساب باز کنند. اما در عوض Iron Man عنوانی کمتر شناخته‌ای بود که تنها نظر طرفداران کمیک را جلب کرد. البته این موضوع پس از اولین شب اکران دستخوش تغییر شد و اکنون Iron Man به شهرت و محبوبیتی میان فیلم های ابر قهرمانی رسیده که رهبری تیم ابرقهرمانان «انتقام جویان» را خودش برعهده دارد.

Iron Man تمامی المان‌های لازم برای تبدیل شدن به یک از برترین فیلم های قهرمانانه سینما اقتباسی از کمیک بوک را در خود جای داده است. جلوه‌های ویژه‌ای خیره کننده دارد که طراحی زره Iron Man را به متقاعد کننده‌ترین شکل ممکن به نمایش در می‌آورد، قهرمانی جدید در مسیر خودباوری معرفی می‌کند و برای متوقف کردنش شخصیت شروری پرداخت شده‌ در ارائه می‌دهد. کارگردانی جان فاورا و شیوه‌ای که لهجه طنز را در فیلم جای داده، در حدی با دنیای مارول اجین شده که هنوز هم در این فرنچایز باقی مانده است.

اما در نهایت این رابرت داونی جونیور بود که از این فرمول آشنا استفاده و آن را به شکل جدیدی پیاده کرد. طریقه‌ای که داونی به شخصیت «تونی استارک» غالب شد، از کمتر بازیگری بر می‌آید. مخاطبان به خاطر جذابیت، انرژی و طنز تند و تیز او شیفته شخصیت استارک شدند و به زمان محدودی که تونی از زره آهنیش استفاده می‌کرد، اهمیتی نشان نمی‌دادند. داونی تمام تلاشش را کرد تا شخصیت تونی به اندازه «آیرن من» جذاب و دوست داشتنی باشد و در این راه موفق هم شد و این اثر تبدیل به یکی از بهترین فیلمهای ابرقهرمانی تاریخ شده است.

 14. ددپول (Deadpool)

Best superhero movies / فیلم قهرمانی

کارگردان: تیم میلر | سال انتشار: 2016 | امتیاز راتن تومیتوز: 85% | امتیاز IMDb: نمره 8.0 | بازیگران: رایان رینولدز، مورنا باکارین، اد اسکرین، جینا کارانو، تی جی میلر

وید ویلسون مردی است که پس از ازدواجش با دختر مورد علاقه خود متوجه می‌شود که سرطان دارد. به همین علت همسرش را ترک می‌کند. به طور اتفاقی با مردی به نام آژاکس آشنا می‌شود که ادعا می‌کند قادر است سرطان وید را درمان کند. وید با تمایل خود تحت آزمایش‌های آژاکس قرار می‌گیرد. در طی این درمان‌ها و مصرف داروهای جهش یافته، سرطان وید درمان می‌شود اما برخی قدرت‌های عجیب در او بروز کرده و زخم‌های گسترده‌ای سراسر بدن او را فرا می‌گیرد.

Deadpool با بازی رایان رینولدز که زاده شده برای نقش این آدمکش خشن، بی‌ادب و با حال (به قدری که حتی نسخه لال ددپول در X-Men Origins: Wolverine را هم خودش بازی کرد) موقعی روی پرده‌های سینما رفت که مردم از ابرقهرمانی‌های شست و رفته اشباع شده و آماده بودند تا یک فیلم ابرقهرمانی خونین و بزرگسال تماشا کنند.

شکست دائم دیوار چهارم توسط وید ویلسون و صحبتش با بینندگان حین فیلم شاید کمی افراطی به نظر برسد، اما این سکانس‌ها پر بودند از شوخی‌های خنده‌دار، ارجاعات به فیلم‌های عام و استفاده درست و به جا از آهنگ Careless Whisper گروه «Wham»! رینولدز که همیشه دنبال یک عنوان دهن پرکن برای خودش بود، بالاخره توانست با لباس قرمز این ضد قهرمان دوست داشتنی در دل طرفداران مارول (و تا حدودی ایکس من) جا خوش کند. اگر قصد دارید به دانلود فیلم سینمایی ابرقهرمانی بپردازید، حتما ددپول را به عنوان یکی از بهترین فیلمهای ابرقهرمانی تاریخ در صدر لیست خود قرار دهید.

15. فیلم قهرمانی بتمن آغاز می کند (Batman Begins)

Best superhero movies / فیلم قهرمانی

کارگردان: کریستوفر نولان | سال انتشار: 2005 | امتیاز راتن تومیتوز: 84% | امتیاز IMDb: نمره 8.2 | بازیگران: کریستین بیل، مایکل کین، لیام نیسون، کیتی هلمز، گری الدمن

وقایع این داستان در زمانی اتفاق می‌افتد که شهر گاتهام در اوج فساد و جنایت قرار دارد و هرگونه اقدامی برای نجات این شهر از وضع موجود بی‌فایده به نظر می‌رسد. بروس وین پسر یک تاجر ثروتمند اهل گاتهام است که سال‌ها پیش پدر و مادرش توسط یکی از جنایت‌کاران گاتهام به قتل می‌رسند و آلفرد خدمتکار وفادارشان او را بزرگ می‌کند. بروس طی اتفاقاتی تصمیم می‌گیرد تا به ترس‌های خود غلبه کند. به همین دلیل به دور دنیا سفر کرده و روش‌های مبارزه با جنایتکاران را می‌آموزد و دوباره به زادگاه خود یعنی گاتهام بازمی‌گردد تا این شهر را از جرم و فساد نجات دهد.

فیلم بتمن آغاز می‌کند اولین فیلم از مجموعه سه‌گانه شوالیه تاریکی به کارگردانی کریستوفر نولان است. با ساخت این فیلم کریستین بیل به عنوان بتمن جدید سینما به مخاطبان معرفی شده و کریستوفر نولان نیز به عنوان کارگردان جدید سری فیلم‌های بتمن جایگاه محبوب‌تری در دل طرفداران فیلم های قهرمانانه سینما پیدا می‌کند.

16. فیلم ابرقهرمانی نگهبانان کهکشان (Guardians of the Galaxy)

Best superhero movies / فیلم قهرمانی

کارگردان: جیمز گان | سال انتشار: 2014 | امتیاز راتن تومیتوز: 91% | امتیاز IMDb: نمره 8.0 | بازیگران: کریس پرت، زوئی سالدانیا، دیوید باتیستا، وین دیزل، بردلی کوپر، لی پیس، مایکل روکر

سال‌ها پیش، پسری به نام پیتر کوئیل، توسط دزدان فضایی از مادرش جدا شده و ربوده می‌شود. سال‌ها بعد پیتر سنگ قدرت نیرومندی را می‌رباید که باعث ورود دردسرهای بسیاری به زندگی او می‌شود. از سویی دیگر افراد دیگری از سوی نیروی شروری به نام تانوس در پی یافتن این سنگ قدرت و ربودن آن از پیتر هستند.

در یکی از ریسکی‌ترین حرکات مارول، شخصیت‌های کمتر شناخته شده‌اش با نام Guardian of the Galaxy پا به دنیای سینما گذاشتند. دنیای مارول با فیلم های ابرقهرمانی Thor و تهاجم بیگانگان فضایی در The Avengers راه را برای اتمسفر فضایی باز کرده بود، اما سرمایه گذاری کلان روی قهرمانانی که مردم کمتر از بقیه اسمشان را شنیده بودند، حرکتی منطقی به نظر نمی‌رسید. با این حال Guardians از پس وظیفه‌ای که به آن محول شده بود برآمد و با روایت داستانی حول اتحاد، دوستی و انتخابات درست در زمره بهترین فیلم های ابرقهرمانی قرار گرفت.

جیمز گان، کارگردان/ نویسنده فیلم با طنزی منحصر بفرد، تمرکز روی خانواده و موسیقی دهه هفتادی، پلی ارتباطی با کهکشان‌های دور برقرار کرد و به روایت داستان تیمی پرداخت که علی‌رغم جاه‌طلبی و شوخی‌های کودکانه‌شان، قلبی از طلا دارند و مانع دستیابی تانوس به سنگ اینفینیتی می‌شوند. کریس پرت با بازی در نقش «کوئل» یک شبه به یکی از ستاره‌های معروف هالیوود تبدیل شد و زوئی سالدانا، دیو باتیستا و صدای بردلی کوپر و ون دیزل موجب شدند این محصول به عنوان یکی از برترین فیلم های قهرمانانه سینما به محبوب‌ترین محصول مارول هم تبدیل شود.

Guardian of the Galaxy علی‌رغم بودجه‌ کمش یک فیلم ابرقهرمانی دوست داشتنی و جز بهترین فیلمهای ابرقهرمانی تاریخ است.

17. سوپرمن (Superman) ؛ از اولین فیلم های ابرقهرمانی

فیلم قهرمانی

کارگردان: ریچارد دانر | سال انتشار: 1978 | امتیاز راتن تومیتوز: 94% | امتیاز IMDb: نمره 7.3 | بازیگران: کریستوفر ریو، مارلون براندو، جین هکمن

کال ال نوزادی است که به همراه مادرش لارا و پدرش جور ال در سیاره کریپتون زندگی می‌کرد.زمانی که جور ال در می‌یابد که کریپتون به زودی منفجر خواهد شد فرزند خود را داخل یک سفینه فضایی کرده و به زمین می‌فرستد. سفینه کال ال در مزرعه‌ای دور افتاده سقوط کرده و زن شوهری روستایی او را پیدا کرده و با نام کلارک بزرگ می‌کنند. کلارک به مرور متوجه وجود قدرت‌های ویژه‌ای در وجود خود می‌شود.

فیلم ابرقهرمانی Superman ریچارد دونر در سال 1978 درست‌ترین قدم را در بین این فرنچایز برداشت. این فیلم شبیه به هیچ یک از قسمت‌های گذشته یا سریال‌های آبکی نبود که نمایشی ضعیف از قهرمان شنل پوش داشته باشد. فیلم سینمایی ابرقهرمانی سوپرمن حق مطلب را ادا می‌کرد و حول یک بیگانه فضایی جریان داشت که از سیاره کریپتون به زمین آمده بود. از بسیاری جهات استانداردهای این ژانر در حد و اندازه فیلم های ابرقهرمانی امروزی بود. فهرست بازیگران پرقدرت فیلم را می‌توان یکی از عوامل موفقیت این فیلم به عنوان یکی از بهترین فیلمهای ابرقهرمانی تاریخ دانست. کریستوفر ریو خیلی ساده و شست و رفته در نقش سوپرمن و کلارک کنت قرار گرفت و لکس لوتر برای اولین بار طنز را با هویت آدم بد ماجرا تلفیق کرد و در عین حال ذات شیطانیش را حفظ نمود.

از جلوه‌های ویژه فیلم ابرقهرمان سوپرمن نیز نباید گذاشت؛ سوپرمن در آسمان به پرواز در می‌آید و با تعقیب موشک هسته‌ای جلوی انفجارش را می‌گیرد. بینندگان اولین باری بود که به این زیبایی پرواز کسی را در آسمان  می‌دیدند. لازم به ذکر است که فیلم سوپرمن 1978  قدیمی‌ترین عضو حاضر در این فهرست بهترین فیلمهای ابرقهرمانی تاریخ است که توجهات بسیاری به این ژانر جلب کرد.

18. فیلم قهرمانی دکتر استرنج (Doctor Strange)

فیلم قهرمانی

کارگردان: اسکات دریکسون | سال انتشار: 2016 | امتیاز راتن تومیتوز: 89% | امتیاز IMDb: نمره 7.5 | بازیگران: بندیکت کامبربچ، چیوتل اجیوفر، ریچل مک آدامز، بندیکت وانگ

دکتر استیون استرنج یک جراح حرفه‌ای مغز و اعصاب است که توانایی خارق‌العاده‌ای در استفاده از دستانش در انجام کارهای ظریف دارد. شهرت او در جراحی به مرور بسیار زیاد شده و ثروت فزاینده‌ای برای او به ارمغان می‌آورد. این شهرت و ثروت سبب غرور و طمع استیون استرنج می‌شود تا اینکه طی یک حادثه تصادف استرنج آسیب شدیدی می‌بیند و دچار فلج عضلانی می‌شود و توانایی استفاده از دستانش را از دست می‌دهد.

استرنج برای یافتن درمان راهی آسیا شده و در معبدی تحت آموزش قرار می‌گیرد. به مرور این آموزش‌ها گسترش یافته و به فنون و شگردهای جادویی می‌رسد. این فنون زندگی دکتر استرنج را تغییر داده و از او انسان دیگری می‌سازد. در این فیلم ابر قهرمان جدیدی وارد دنیای مارول شد که در طی زمان کوتاهی از محبوبیت بسیاری برخوردار شد و شخصیت پردازی آن به حدی قوی بود که به زودی جایگاه ویژهای در میان سایر فیلم های قهرمانانه سینمایی تیم اونجرز برای خود باز کرد.

19. مردان ایکس: کلاس اول (X-Men: First Class)

Best superhero movies / فیلم قهرمانی

کارگردان: متیو وان | سال انتشار: 2011 | امتیاز راتن تومیتوز: 86% | امتیاز IMDb: نمره 7.7 | بازیگران: جیمز مک‌آووی، مایکل فاسبندر، کوین بیکن، جنیوری جونز، رز بیرن

چارلز اگزیویر پسری جهش یافته است که پس از آشنایی با شخصی به نام میستیک درمی‌یابد که مورد او تنها مورد نادر دنیا نیست و افراد جهش یافته دیگری نیز مانند او وجود دارند. او در بزرگسالی لقب پروفسور ایکس را برای خود برمی‌گزیند و در پی یافتن افراد جهش یافته دیگر و تشکیل تیمی قدرتمند است.

با وجود شایعات مختلف مبنی بر تولید عجله‌ای و مشکلات متعدد فیلم ابر قهرمانی X-Men: First Class، این فیلم به یک پیش‌درآمد درجه یک تبدیل شد که با ترسیم مجدد این فرنچایز، برای طرفداران این فرصت را فراهم آورد تا داستان را از زوایه‌ای دیگر و یک خط زمانی جداگانه شاهد باشند.

First Class از بازیگران طراز اولی (مثل جیمز مک‌آووی، مایکل فاسبندر، جنیفر لارنس) بهره‌مند بود که تحت کارگردانی متیو وان، با یکدیگر همکاری می‌کردند، کسی که بهترین فیلمهای ابرقهرمانی تاریخ X-Man کلاً با او شناخته می‌شوند. (البته به جز X-Men: The Last Stand که وان چند هفته قبل از شروع فیلم‌برداری پروژه را ترک کرد و نتیجه کار هم به یک فاجعه ابرقهرمانی تبدیل شد).

ادامه فرنچایز X-Men در خط زمانی گذشته، نمی‌توانست معنا داشته باشد؛ اما دنباله First Class، یعنی Days of Future Past به عنوان یکی از بهترین فیلمهای ابرقهرمانی تاریخ، به بهترین شکل ممکن سه گانه اصلی را به نیمچه پیش‌ درآمد وان متصل کرد. انرژی جدیدی که فیلم تخیلی قهرمانی First Class در خود داشت، کاری کرد که پروژه‌های بدون ولوورین X-Men بار دیگر در فاکس بدرخشند.

20. فیلم قهرمانی واندر وومن (Wonder Woman)

Best superhero movies / فیلم قهرمانی

کارگردان: پتی جنکینز | سال انتشار: 2017 | امتیاز راتن تومیتوز: 93% | امتیاز IMDb: نمره 7.4 | بازیگران: گل گدوت، کریس پاین، کانی نیلسن، رابین رایت

دایانا کودکی است که در جزیره دورافتاده تمیسکرا زندگی می‌کند. او به هنرهای رزمی علاقه وافری دارد و از ساکنان جزیره درخواست می‌کند تا هنرهای رزمی را به او آموزش دهد. در طی یکی از این آموزش‌ها دایانا به طور اتفاقی متوجه نیروی خارق‌العاده خود می‌شود. در همین حین یک هواپیمای نظامی در نزدیکی جزیره سقوط ‌می‌کند که دایانا موفق به نجات خلبان آن، فردی به نام استیو، می‌شود. استیو سرباز و جاسوس ایالات متحده است که در طی یکی از ماموریت‌ها هواپیمایش سقوط می‌کند. با ورود استیو به جزیره و خبردار شدن دایانا از وقایع جنگ جهانی اول، دایانا تصمیم می‌گیرد تا با استیو راهی جنگ شود.

با ساخت فیلم ابر قهرمانی Wonder Woman توسط پتی جنکینز، فرنچایز DC بالاخره رنگ خوشی را هم به خودش دید. گل گدوت بار دیگر با نقشش در Batman vs Superman بازگشت و به شیوه‌ای مفرح داستانی جذاب (و صدرصد کلیشه‌ای) از قهرمانی و فداکاری برایمان روایت کرد.

Wonder Woman به عنوان اولین فیلم مدرن با محوریت پروتاگونیست «زن» موفقیت بالایی کسب کرد، برای اولین بار مرزهای فیلمهای قهرمانی را در هم شکست و انحصار «مردانه‌ای» که DC و برادران وارنر برپا کرده بودند را فرو پاشید. طولی نکشید که پرنسس دایانا با ماجراجویی‌هایش به ستاره دنیای DC تبدیل شد و «بروس» یا «کلارک» را کنار زد. Wonder Woman ریسک به موقعی بود که با جلوه‌های خیره کننده و سکانس‌های پرتنشش، بر اساس نیاز طرفداران و خواسته مخاطبان اتخاد و نتیجه آن یکی از بهترین فیلم های قهرمانانه سینما شد.

21. فیلم ابرقهرمانی انتقام‌جویان: جنگ ابدیت (Avengers: Infinity War)

Best Superhero Movies / فیلم های ابرقهرمانی

کارگردان: برادران روسو | سال انتشار: 2018 | امتیاز راتن تومیتوز: 85% | امتیاز IMDb: نمره 8.4 | بازیگران: رابرت داونی جونیور، کریس ایوانز، کریس همسورث، ساموئل ال جکسون، اسکارلت جوهانسون، جرمی رنر، مارک روفالو

تانوس پس از به دست آوردن سنگ قدرت، نیروی دفاعی انتفام جویان، شامل ثور، هایمدال، لوکی و هالک را در هم می‌کوبد. هایمدال در آخرین لحظات موفق می‌شود که هالک را به زمین بفرستد تا به تیم انتقام جویان در زمین هشدار داده و به آنان برای مبارزه با تانوس هشدار دهد. هالک در معبد دکتر استرنج فرود می‌آید و با هم تلاش می‌کنند که تمام انتقام جویان را دوباره دور هم جمع کرده و برای نبرد بزرگ آماده کنند.

22. بتمن (Batman) ؛ اولین عضو خانواده فیلم های ابرقهرمانی بتمن

Best Superhero Movies / بهترین فیلمهای ابرقهرمانی تاریخ

کارگردان: تیم برتون | سال انتشار: 1989 | امتیاز راتن تومیتوز: 71% | امتیاز IMDb: نمره 7.5 | بازیگران: مایکل کیتون، جک نیکلسون، کیم بیسینگر، رابرت وول

بروس وین یکی از میلیونرهای به نام و شناحته شده شهر گاتهام است که دو زندگی متفاوت از هم را تجربه می‌کند. در عین حال که تاجر موفق و سرشناسی است در زمان اوج گیری آمار جرم و جنایت در شهر یک ابرقهرمان مردمی نیز هست که در قالب شخصیتی به نام بتمن با تبهکاران و خلافکاران شهر گاتهام مبارزه می‌کند. او در این مسیر از کمک و همکاری دونفر از دوستانش در اداره پلیس گاتهام نیز بهره می‌برد. در فیلم فیلم ابر قهرمان بتمن، بتمن باید با سردسته جدید جنایتکاران گاتهام که یک روانی خطرناک به نام جوکر است مبارزه کند.

بتمن اولین فیلم از سری فیلم های قهرمانانه سینمایی بتمن کمپانی دی‌سی و از جمله بهترین فیلم های قهرمانانه سینمایی این کمپانی است. به عبارت دیگر اولین بار شخصیت بتمن و جوکر در سال 1989 و با همین فیلم پا به دنیای سینما نهادند. شاید شرکت دی‌سی در ابتدای ساخت مجموعه فیلم‌های بتمن تصور چنین موفقیت شگفت‌انگیزی را از آن نداشت. این موفقیت، زمنیه‌ساز ادامه پیدا کردن مجموعه فیلم‌های بتمن تا سال‌ها بعد شد.

23. فیلم قهرمانی کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان (Captain America: The Winter Soldier)

Best superhero movies / فیلم های قهرمانانه سینما

کارگردان: برادران روسو | سال انتشار: 2014 | امتیاز راتن تومیتوز: 90% | امتیاز IMDb: نمره 7.7 | بازیگران: کریس ایوانز، رابرت داونی جونیور، اسکارلت جوهانسون، سباستین استن، آنتونی مکی

دو سال پس از جنگ نیویورک، استیو راجرز که اکنون دارای توانایی‌های جدیدی شده است، در واشینگتن و برای سازمان شیلد، کار می‌کند. سرانجام پس از مدتی ماموریت مهمی به استیو سپرده می‌شود و آن آزادی کشتی متعلق به شیلد و خدمه‌اش است که توسط افراد ناشناخته به گروگان گرفته شده‌اند. استیو به همراه همکار خود رومانوف و یک تیم ضد تروریستی برای انجام این ماموریت رهسپار می‌شوند. در نیمه‌های ماموریت، استیو متوجه می‌شود که رومانوف ماموریت دیگری نیز به عهده دارد.

24. پلنگ سیاه (Black Panther)

Best Superhero Movies / فیلم های قهرمانانه سینما / فیلم قهرمانی

کارگردان: رایان کوگلر | سال انتشار: 2018 | امتیاز راتن تومیتوز: 96% | امتیاز IMDb: نمره 7.3 | بازیگران: چادویک بوزمن، مایکل بی.جوردن، لوپیتا نیونگو، دانای گوریرا، مارتین فریمن

وقایع این فیلم پس از وقایع فیلم کاپیتان آمریکا و پس از مرگ پادشاه کشور واکاندا، اتفاق می‌افتد. پسر پادشاه واکاندا به نام تی‌چالا در حالی که هنوز سوگوار مرگ پدرش است برای حفظ تاج و تخت خود به کشورش بازمی‌گردد و آنجا با دو دشمن قدر مواجه می‌شود.

فیلم ابرقهرمان Black Panther از جمله بهترین فیلمهای ابرقهرمانی تاریخ است که درآمد 700 میلیون دلاری و لقب پرفروش‌ترین فیلم ابرقهرمانی را بدون وجود کلمه Avengers در عنوانش دارد و از این رو، به یک موفقیت بی‌چون و چرا دست یافته است. این اکشن پرهزینه با فهرستی از بازیگران و کارگردان سیاه پوست، رکورردها را جابجا کرد و به نیازی که مدت‌ها احساس می‌شد، پاسخ داد. کارگردان/ نویسنده فیلم رایان کوگلر با یک کشور خیالی آفریقایی به اسم «واکاندا» جهانی جدید در دنیای مارول گشود و آن را به میدان نبردی برای شخصیت شرور چند لایه و جذاب ماجرا با بازی مایکل بی مبدل کرد. «جوردن کیل مانگر» برای مبارزه با «چادویک بوزمن» (پادشاه تچالا) قد علم می‌کند و قصد دارد قوانین کهن جامعه (که اسرار مخفی جامعه نباید با دنیای بیرون به اشتراک گذاشته شود) را در این فیلم ابرقهرمانی جدید تغییر دهد.

Black Panther به سرعت به پدیده‌ای عام پسند تبدیل شد و واکاندا راه را برای بازار فروش Infinity War باز کرد. تیمی حرفه‌ای، اساسی دراماتیک و تصورات بی‌حد و حصر باعث شد که این فیلم بین کلی عنوان اسم و رسم دار خوش بدرخشد و تبدیل به یکی از بهترین فیلم های قهرمانانه سینما شد.

25. مردان ایکس: روزهای گذشته آینده (X-Men: Days of Future Past)

Best superhero movies / فیلم قهرمانی

کارگردان: برایان سینگر | سال انتشار: 2014 | امتیاز راتن تومیتوز: 90% | امتیاز IMDb: نمره 7.9 | بازیگران: هیو جکمن، جیمز مک آووی، نیکولاس هولت، مایکل فاسبندر،هلی بری، جنیفر لارنس

این قسمت از فیلم ابرقهرمانان مردان ایکس، ادامه داستان فیلم قبل از آن یعنی بهترین‌ مردان ایکس است. در این قسمت با وقوع اتفاقانی گروه مردان ایکس در پی یافتن چاره برای مشکل نابودی انسان‌ها به خصوص ژن‌های جهش یافته هستند. پس از هم‌فکری‌های فراوان آنان تصمیم می‌گیرند تا ولوورین را به زمان گذشته بفرستند تا بتواند جلوی تمام این اتفاقات را بگیرد.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
بهترین فیلم های درباره موسیقی ؛ از «پیانیست» تا «ستاره ...
سارا زارع13 تیر 1400 10:00
thumbnail
اسکار 2022 ؛ تاریخ برگزاری و اخبار + نامزدهای احتمالی ...
مونا جلالی09 تیر 1400 14:00
thumbnail
بهترین فیلم های ابرقهرمانی 2018 تا 2021 ؛ از ونوم تا بیوه ...
نسترن امین زاده07 تیر 1400 20:00
thumbnail
بهترین فیلم های کمدی 2021 | معرفی 25 فیلم 2021 کمدی
زهرا عزتی07 تیر 1400 16:00

سخن پایانی

در این مطلب با چند نمونه از بهترین فیلم های ابرقهرمانی تاریخ سینما آشنا شدیم. شکی نیست که خیلی از فیلم های قهرمانی دیگر سزاوار قرارگرفتن در این فهرست بودند. اگر فکر می‌کنید جای دیگر فیلم های قهرمانانه سینما در این فهرست خالی است حتما در بخش نظرات نام فیلم را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید. از نظر شما کدام فیلم از بهترین فیلمهای ابرقهرمانی تاریخ است؟

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران18 دیدگاه
مهرداد محمودی
.
21 خرداد 1398، 16:29
پاسخ
2
1
gal gadot بازیگر فیلم wonder woman رو خیلی دوست دارم. ممنون از مطلب خوبتون. عالی بود
مارال
.
10 فروردین 1399، 16:57
پاسخ
1
0
@مهرداد محمودی
منم همین طور
ایمان جوکر
.
23 خرداد 1398، 00:20
پاسخ
2
6
چه مطلب خوب و خفنی بود.نمیدونم من فقط عاشق این فیلمای دنیای مارول هستم یا مثل من زیاده؟!!! :)) الان که نگاه میکنم میبینم چنتا ازین فیلمارو ندیدم که باید توو لیست فیلمام قرار بگیره تشکر از شما و سایتتون
Omid
.
23 خرداد 1398، 17:03
پاسخ
5
1
Wonder Woman ِهیه فیلم فمینستی آشغاله
ghool
.
12 بهمن 1398، 20:28
پاسخ
2
0
@Omid
motmaeni ? =/
مارال
.
10 فروردین 1399، 16:58
پاسخ
1
2
@Omid
فکر نکنم ها نظر شما محترمه ولی اگه خیلی بد بود یکی از بهترین فیلمها نمیشد
immounaaw
.
10 دی 1399، 05:22
پاسخ
1
0
@Omid
عاق نظر نده تو?✋
ابوالفضل
.
03 مرداد 1398، 15:35
پاسخ
3
2
تقریبا تمامش برای مارومه
A j
.
29 شهریور 1398، 16:41
پاسخ
5
1
همش زر مفت بود
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 280 میلیون دلار
  Free Guy
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 273 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 203 میلیون دلار
  Jungle Cruise
  اکران: 30 جولای 2021
 • 94 میلیون دلار
  PAW Patrol: The Movie
  اکران: 20 آگوست 2021
 • 64 میلیون دلار
  Candyman
  اکران: 27 آگوست 2021
 • 45 میلیون دلار
  Dont Breathe 2
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 16.5 میلیون دلار
  Malignant
  اکران: 10 سپتامبر 2021
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.45 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
 • 11.7 میلیون تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
plaza-ads