هکرها تعداد زیادی از پرینترهای دنیا را در حمایت از «پیودی پای» هک کردند

پیودی پای / PewDiePie
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

این روزها هیچ چیزی از دست هکرها در امان نیست. به تازگی گروهی هکر توانسته تعداد زیادی از پرینترهای دنیا را هک کنند و طی آن به کاربران هشدار دهند که هرچه زودتر در کانال یوتیوب پیودی پای (PewDiePie) عضو شوند.

بحث بر سر اینکه چه کسی بیشترین تعداد دنبال‌کننده را در یوتیوب دارد، در ماه‌های اخیر به شدت افزایش یافته است. البته، این بحث‌ها به نوعی حالت سرگرمی را برای همه کاربران داشته است. اما اخیرا تعدادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی گزارش کرده‌اند که مورد هجوم یک گروه هکر قرار گرفته و به آنها هشدار داده شده که در کانال یوتیوب PewDiePie عضو شوند.

کانال شلبرگ (Kjellberg، نام واقعی پیودی پای) چندین سال است که پرطرفدارترین کانال یوتیوب محسوب می‌شود، اما اخیرا تاج و تخت این کانال به شکل فزاینده‌ای به خطر افتاده و به نظر می‌آید که T-Series (کانالی تحت مالکیت یک شرکت تولید موسیقی هندی) حسابی جایگاه شلبرگ را تهدید می‌کند. نرخ رشد T-Series در سال 2018 بسیار زیاد و در حد انفجار بوده است. این کانال در حال حاضر، 72 میلیون عضو دارد و با کانال شلبرگ از نظر تعداد عضو، حدود 150 هزار طرفدار فاصله دارد. بسیاری از کارشناسان و آنالیزورها معتقدند که تعداد اعضای این کانال در نهایت از شلبرگ بیشتر می‌شوند، اما به تازگی طرفداران PewDiePie نوعی مبارزه را آغاز کرده‌اند.

ویدیوهای اخیر شلبرگ اغلب دارای بخش‌هایی هستند که از هواداران می‌خواهند تا کاربران دیگر را متقاعد کنند که به عضویت این کانال درآیند. در نتیجه، طرفداران پیودی پای هر کاری که از دستشان بر می‌آمده انجام داده‌اند تا جلوی این اتفاق را بگیرند؛ از پوستر نصب کردن تا موارد دیگر. یکی از کاربران یوتیوب نوعی کمپین تبلیغاتی راه‌اندازی کرد و تمامی بیلبوردها، تبلیغات رادیویی و تلویزیونی را به کانال پیودی پای اختصاص داد. همزمان با این مسئله، طرفداران مطمئن شده‌اند که شلبرگ به مدتی طولانی‌تر از T-Series جلوتر خواهد بود.

در طول یکی دو روز گذشته، کاربران توئیتر خبر از هک شدن چاپگرهای خود داده و تصاویری از صفحات کاغذ چاپ شده توسط پرینترشان را به اشتراک گذاشته‌اند که در آنها ذکر شده کانال PewDiePie به طرفداران نیاز دارد. در این برگه‌ها این جملات نوشته شده:

جایگاه کانال پیودی پای که در حال حاضر پرطرفدارترین کانال در یوتیوب است، توسط T-Series به خطر افتاده است. این عنوان کانالی هندی است که تریلرها و ویدئوهای فیلم‌های بالیوودی را منتشر می‌کند.

هک پرینتر

این برگه چاپی در ادامه همچنین از کاربران می‌خواهد تا در کانال شلبرگ عضو شوند و به هر کسی که می‌شناسند این کمپین اینترنتی را خبر دهند. فرستنده این پرینت‌ها مشخص نیست، اما اکثر کاربرانی که آن را دریافت کرده‌اند، از اهالی کانادا و بریتانیا هستند.

همچنین بخوانید :

گروه هکری در توئیتر مسئولیت این پرینت‌ها را بر عهده گرفته و بیان داشته که این حمله به خاطر آن بوده تا نگرانی‌ها در مورد امنیت پرینترها را افزایش دهد. گروه مربوطه که TheHackerGiraffe نام دارد، در توئیت خود آورده:

این خبر را به تمامی دوستان خود بدهید و آنها را از خطر امنیت پایین پرینتر آگاه کنید! این موضوع بسیار هولناک است. به زودی جزئیات این هک و چگونگی انجام آن را به اطلاع‌تان می‌رسانیم.

بر اساس توئیت‌های این گروه هکر، آنها از یک پورت شبکه باز در صدها هزار پرینتر سراسر دنیا استفاده کرده‌اند و به این دستگاه‌ها دسترسی یافته‌اند. این یک نوع آسیب‌پذیری شناخته شده است که باعث می‌شود تا پرینترها اطلاعات دریافت کنند. برای انجام این کار، این گروه هکر ادعا کرده که از نوعی ابزار PRET استفاده کرده که به آنها اجازه می‌داد تا پرینترها را در اختیار بگیرند و به نحوی آنها را دستکاری کنند و به سیستم فایل و یا حافظه آن دسترسی یابند و حتی آسیب فیزیکی به آن وارد کنند. TheHackerGiraffe همچنین در توئیتر آورده:

پرینتر شما در معرض خطر قرار دارد. ما می‌خواهیم به شما هشدار دهیم که آن را خاموش کنید. به چه روش دیگری باید توجه شما را به خود جلب کنیم؟

وبسایت The Verge در گفتگویی با یکی از اعضای این گروه از آنها خواسته تا مدرکی مبنی بر ارتباط با این هک بیاورد. این گروه در پاسخ به سایت The Verge اعلام کرد که آنها زمانی به ایده هک کردن این پرینترها دست یافته‌اند که می‌خواستند عبارت Shodan.io را جستجو کنند. این عبارت نوعی منبع برای دستگاه‌های متصل به اینترنت است. در اینجاست که آنها 800 هزار پرینتر متصل به اینترنت را پیدا کردند و تصمیم گرفتند تا به 50 هزارتای آنها حمله کنند. در بیانیه این گروه آمده است:

کاربران همیشه چگونگی سوءاستفاده یک هکر بدخواه از آسیب‌پذیری یک سایت یا دستگاه را دست کم می‌گیرند. این سوءاستفاده می‌تواند باعث خسارات زیادی شود. هکرها می‌توانند فایل‌ها را به سرقت ببرند، بدافزارهایی نصب کنند، خساراتی فیزیکی به دستگاه‌های پرینتر وارد و حتی از آن دستگاه‌ها برای ورود به شبکه داخلی استفاده کنند.

وحشتناک‌ترین بخش داستان اینجاست که ما هیچ‌گاه پیش از این به هک کردن پرینترها فکر نکرده بودیم. تمام روند یادگیری، دانلود کردن و نوشتن کدها کمتر از 30 دقیقه برای ما طول کشید.

سخن پایانی

برای اخبار بیشتر از دنیای فناوری با پلازا همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
sub2pewdiepie
.
30 مرداد 1398، 19:48
پاسخ
0
0
T-Series اشتباهه باید بگین T-Gei
avatar
Sam
.
24 بهمن 1397، 21:33
پاسخ
0
0
Subscribe to PewDiePie
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401