معتبرترین پاسپورت های جهان ؛ پاسپورت ژاپن و سنگاپور در صدر

معتبرترین پاسپورت های جهان
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یکی از مهم‌ترین مدارک برای سفر در جهان امروز پاسپورت یا گذرنامه است. پاسپورت‌های کشورهای مختلف توانایی سفر به مناطق متنوعی را برای شهروندان خود فراهم می‌کنند. در این مطلب به معتبرترین پاسپورت های جهان می‌پردازیم.

برخورداری از پاسپورت فرصت‌های زندگی و شغلی فراوانی را پیش روی افراد قرار می‌دهد. پاسپورت‌های کشورهای مختلف قدرت‌های مشخصی دارند. پاسپورت کشورهایی چون ترکیه و مراکش، از قدرت متوسطی برخوردار بوده و به افراد توانایی سفر به کشورهای محدودی را می‌دهد. این درحالیست که اعتبار پاسپورت ایران بسیار پایین است و با آن می‌توانید تنها به 39 کشور جهان از جمله ترکیه و اکوادور سفر کنید. صدها کشور بر کره خاکی وجود دارند و قدرتمندترین و قویترین پاسپورت جهان به افراد اجازه سفر به اکثر این کشورها را می‌دهند. در این مطلب از پلازا سعی می‌کنیم تا با معتبرترین پاسپورت های دنیا آشنا شویم.

در ویدیوی زیر می‌توانید با 10 تا از قدرتمندترین پاسپورت های جهان در سال 2019 آشنا شوید.

فهرست مطالب:

2. پاسپورت سنگاپور ؛ از فهرست قویترین پاسپورت جهان
5. پاسپورت اسپانیا ؛ از معتبرترین پاسپورت های جهان
13. پاسپورت فرانسه ؛ از فهرست قویترین پاسپورت جهان

معتبرترین پاسپورت های جهان

مقام با ارزش ترین پاسپورت جهان متعلق به کشورهایی است که پاسپورت آن‌ها اجازه سفر به بیشترین کشورها، بدون نیاز به ویزا را می‌دهد. در ادامه 18 مورد از معتبرترین پاسپورت های جهان را بررسی می‌کنیم.

1. پاسپورت ژاپن ؛ قویترین پاسپورت جهان

قویترین پاسپورت جهان در سال ۲۰۲۲

مقام اول قویترین پاسپورت جهان به ژاپن تعلق دارد.  شهروندان کشور ژاپن می‌توانند از موهبت برخورداری از معتبرترین پاسپورت دنیا لذت ببرند. چندین سال است که پاسپورت این کشور به عنوان قدرتمندترین پاسپورت جهان شناخته می‌شوند. همان‌طور که می‌دانید ژاپن جزیره‌ای کوچک در شرق آسیا و در مجاورت اقیانوس آرام است. دارندگان پاسپورت این کشور توانایی سفر آزادانه به 193 کشور دنیا را دارند.

مدت اعتبار پاسپورت ژاپن بسته به سن و مبلغ پرداختی متقاضیان بین پنج تا ده سال است. یکی از شرایط لازم برای دریافت قدرتمندترین پاسپورت جهان پنج سال زندگی در ژاپن به عنوان یک شهروند رسمی است. راه‌های مختلفی برای دریافت تابعیت این کشور وجود دارد. با این حال باید توجه کنید که ژاپن اجازه تابعیت دوگانه را به شهروندان خود نمی‌دهد؛ بنابراین برای تبدیل به یکی از شهروندان این کشور باید تابعیت پیشین خود را فراموش کنید.

2. پاسپورت سنگاپور ؛ از فهرست قویترین پاسپورت جهان

قوی ترین پاسپورت دنیا در سال 2022

سنگاپور نیز معتبرترین پاسپورت دنیا را به شهروندان خود ارائه می‌دهد. این کشور در جنوب مالزی قرار گرفته و یکی از مراکز مالی دنیا به حساب می‌آید. دارندگان پاسپورت سنگاپور می‌توانند به آسانی به 192 کشور دنیا سفر کنند. افراد در صورت علاقه می‌توانند از مشاوره‌ها و خدمات حمایتی ویژه این کشور استفاده کنند.

مدت اعتبار پاسپورت‌‌های سنگاپور معمولا پنج سال بوده و شهروندان پس از آن برای تمدید این مدرک باید به اداره مهاجرت این کشور مراجعه کنند. قدرت بالای پاسپورت این کشور، آن را به هدفی برای جاعلان مدارک تبدیل کرده است. مقامات دولتی این کشور برای مقابله با این مشکل دست به اقدامات فراوانی چون به کارگیری تکنولوژی بیومتریک، عکس‌های دیجیتال و ثبت شده از افراد و جوهرهای مخصوص زده‌اند.

3. پاسپورت کره جنوبی ؛ از لیست قویترین پاسپورت جهان

اعتبار پاسپورت ایران

کره جنوبی یکی از کشورهای شرقی آسیا است که در کنار سنگاپور رتبه دوم قوی ترین پاسپورتهای جهان در سال 2022 را از آن خود کرده. این کشور در بخش جنوبی شبه جزیره کره قرار دارد. کره جنوبی با همسایه شمالی خود مرز مشترک دارد. این کشور در مجاورت دریای شرقی، دریای چین و دریای زرد قرار گرفته است.

شهروندان کره جنوبی توانایی سفر به 192 کشور مختلف را دارند. پاسپورت این کشور مدرک شناسایی معتبری بوده و برای تایید هویت، تاریخ تولد و ملیت افراد در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. وظیفه صدور پاسپورت در کره جنوبی بر عهده وزارت امور خارجه این کشور بوده و چاپ آن نیز توسط سازمان چاپ امنیتی کره انجام می‌شود.

4. پاسپورت آلمان ؛ از لیست قویترین پاسپورت جهان

رتبه پاسپورت امریکا

یکی از معتبرترین پاسپورت های دنیا متعلق به کشور آلمان است. آلمان و اسپانیا هر دو در رتبه سوم از لحاظ ارزش پاسپورت قرار دارند. برخورداری افراد از این مدرک توانایی سفر به 190 کشور مختلف را فراهم می‌کند. در سال‌های گذشته قدرت پاسپورت این کشور سیری کاملا صعودی داشته است. دارندگان پاسپورت آلمانی، شهروندان اتحادیه اروپا محسوب می‌شوند.

مدت اعتبار گذرنامه آلمان برای افراد بزرگ‌تر از 24 سال، 10 سال و برای کوچک‌ترها شش سال است. شهروندان این کشور می‌توانند از مزایای زندگی در یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین کشورهای دنیا بهره برده و از خدمات آموزشی، فناوری و تکنولوژیکی آن استفاده کنند. علاوه بر این قدرت بالای پاسپورت این کشور در هر لحظه اجازه سفر به دیگر کشورهای اروپا را به افراد می‌دهد.

5. پاسپورت اسپانیا ؛ از معتبرترین پاسپورت های جهان

اعتبار پاسپورت ژاپن

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، اسپانیا نیز در کنار آلمان در رتبه سوم قویترین پاسپورت جهان در سال ۲۰۲۲ قرار دارد. افرادی که پاسپورت این کشور را در دست دارند می‌توانند به 190 کشور جهان بدون ویزا سفر کنند و همین مسئله باعث می‌شود بسیاری از افراد به دنبال راهی برای تهیه پاسپورت این کشور باشند. کسانی که پاسپورت اسپانیا را دارند، شهروند اسپانیا و همچنین شهروند اتحادیه اروپا محسوب می‌شوند.

اعتبار پاسپورت اسپانیا برای شهروندان زیر 30 سال، پنج سال است و برای شهروندان بالای 30 سال سن، ده سال است.

6. پاسپورت فنلاند ؛ از معتبرترین پاسپورت های جهان

قوی ترین پاسپورتهای جهان در سال 2022

فنلاند یکی از شمالی‌ترین کشورهای اروپا است. این کشور از تاریخ و فرهنگ غنی بهره می‌برد. فنلاند مرزهای آبی زیادی با دریای بالتیک، خلیج بوتنی و خلیج فنلاند دارد. کشورهایی که مرز خاکی با فنلاند دارند روسیه، نروژ و سوئد هستند.

شهروندان فنلاند از پاسپورت قدرتمند این کشور برخوردار می‌شوند. این پاسپورت به افراد اجازه سفر به 189 کشور جهان را می‌دهد. وضعیت پاسپورت فنلاند در سال‌های گذشته بهبود مناسبی داشته و روند رو به رشدی را طی کرده است. فنلاندی‌ها می‌توانند از پاسپورت خود به عنوان کارت شناسایی در کشورهای مختلف نیز استفاده کنند. این مهم نشان از قدرت بالای پاسپورت این کشور دارد. مدت اعتبار پاسپورت فنلاند 5 سال است. تمامی شهروندان این کشور، شهروند اتحادیه اروپا به حساب می‌آیند.

7. پاسپورت ایتالیا ؛ از لیست قویترین پاسپورت جهان

رتبه بندی اعتبار پاسپورت های جهان

کشور ایتالیا یکی از ارزشمند ترین پاسپورت های دنیا را در اختیار شهروندان خود قرار می‌دهد. این پاسپورت رسما با عنوان برقراری امکان سفرهای بین‌المللی به ساکنین این کشور عطا می‌شود و امکان سفر به 189 کشور دنیا را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. ایتالیا در سال 2006 تکنولوژی بیومتریک را به پاسپورت‌های فیزیکی خود افزود. هدف از به کارگیری این تکنولوژی، تسهیل کنترل و امور مدیریتی است.

شهروندان ایتالیا می‌توانند بسته به سن خود پاسپورت‌های 10، پنج یا سه ساله دریافت کنند. هر کدام از این افراد، شهروند اتحادیه اروپا نیز به حساب آمده و می‌توانند در صورت برخورداری از پاسپورت ایتالیایی در هر کدام از کشورهای اروپایی زندگی کنند. دارا بودن پاسپورت ایتالیایی به افراد اجازه تابعیت دوگانه را می‌دهد.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
کیش، بهترین مقصد سفر زمستانی / جاذبه های دیدنی و خوراکی ...
سارا زارع01 دی 1399 10:33
thumbnail
سفری ماجراجویانه به بهترین و ترسناک ترین شهربازی های ...
تیم پلازا15 خرداد 1399 16:00
thumbnail
جاذبه های دیدنی، کوفته تبریزی، سوغات و نقشه در تبریز ...
سارا زارع20 اسفند 1398 18:00
thumbnail
18 فیلم که باید قبل از سفر به دور دنیا تماشا کنید
داوود کاظمی زاده17 شهریور 1398 18:00

8. پاسپورت لوکزامبورگ ؛ از فهرست قویترین پاسپورت جهان

معتبرترین پاسپورت های جهان

لوکزامبورگ یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که از سه طرف توسط آلمان، فرانسه و بلژیک محاصره شده است. این کشور کوچک در کنار بروسل، فرانکفورت و استراسبرگ، یکی از چهار پایتخت رسمی اتحادیه اروپا به شمار می‌آید.

وضعیت پاسپورت این کشور نسبت به سال گذشته بهبود یافته است. لوکزامبورگ به شهروندان خود یکی از معتبرترین پاسپورت های دنیا را ارائه می‌دهد و در کنار کشورهای ایتالیا و فنلاند، چهارمین پاسپورت ارزشمند جهان را دارد. این پاسپورت ارزشمند به افراد اجازه سفر به 189 کشور مختلف، بدون نیاز به ویزا را می‌دهد. کشور لوکزامبورگ مشابه با فرانسه به شهروندان خود اجازه تابعیت یک کشور دیگر را نیز می‌دهد.

9. پاسپورت استرالیا ؛ از لیست قویترین پاسپورت جهان

قویترین پاسپورت جهان

در جایگاه پنجم قوی ترین پاسپورت دنیا در سال 2022، کشورهای استرالیا، دانمارک، هلند و سوئد قرار دارند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم. کشور استرالیا به شهروندان خود پاسپورتی ارائه می‌دهد که سفر به 188 کشور جهان را امکان‌پذیر می‌کند.

اعتبار پاسپورت استرالیا نیز با توجه به سن شهروندان متغیر است. برای مثال اعتبار این پاسپورت برای افراد زیر 16 سال، پنج سال و برای سایر افراد 10 سال است.

10. پاسپورت دانمارک ؛ از معتبرترین پاسپورت های جهان

قویترین پاسپورت جهان در سال ۲۰۲۲

دانمارک یکی دیگر از کشورهای اسکاندیناوی است که از شبه جزیره بزرگ جاتلند و چندین جزیره دیگر تشکیل می‌شود. این کشور شهروندان خود را از یکی از معتبرترین پاسپورت های دنیا بهره‌مند می‌سازد. پاسپورت‌های دانمارکی رسما به شهروندان پادشاهی دانمارک اعطا می‌شوند.

پاسپورت کشور دانمارک به افراد اجازه سفر آزادانه به 188 کشور مختلف را می‌دهد. علاوه بر این، شهروندان دانمارکی دارنده پاسپورت این کشور اجازه زندگی در سوییس و سایر کشورهای اتحادیه اروپا را دارند. ساکنین بخش‌های مختلف دانمارک انواع مختلفی از پاسپورت این کشور را دریافت می‌کنند. پاسپورت‌های صادر شده در جزایر گرین‌لند و فارو مشمول قوانین اتحادیه اروپا نمی‌شوند.

11. پاسپورت هلند ؛ از لیست قویترین پاسپورت جهان

قوی ترین پاسپورت دنیا در سال 2022

هلند یا پادشاهی هلند یکی از کشورهای غرب اروپا است. پاسپورت این کشور در رتبه بندی اعتبار پاسپورت های جهان، جایگاه پنجم را در کنار چند کشور دیگر دارد. با داشتن این پاسپورت نیز شما می‌توانید بدون هیچ محدودیتی به 188 کشور دنیا سفر کنید. پاسپورت هلند برای کودکان پنج سال و برای بزرگسالان ده سال اعتبار دارد. کسانی که این پاسپورت را در اختیار دارند می‌توانند آزادانه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشور سوئیس کار یا زندگی کنند.

12. پاسپورت سوئد ؛ از معتبرترین پاسپورت های جهان

اعتبار پاسپورت ایران

پاسپورت کشور سوئد یکی از معتبرترین پاسپورت های دنیا بوده و به افراد اجازه سفر به 188 کشور مختلف را می‌دهد. سوئد یکی از کشورهای اسکاندیناوی در شمال اروپا است. این کشور از سمت غرب با نروژ و از سمت شرق با فنلاند مرز مشترک دارد. شهروندان این کشور در زمره شادترین مردمان جهان قرار دارند؛ مسئله‌ای که قدرت بالای پاسپورت آن‌ها در آن بی‌تاثیر نیست.

13. پاسپورت فرانسه ؛ از فهرست قویترین پاسپورت جهان

رتبه پاسپورت امریکا

فرانسه یکی از کشورهای غربی اروپا است. این کشور یکی از غنی‌ترین مناطق دنیا از منظر تاریخی، هنری و فرهنگی به حساب می‌آید. روزانه گردشگران زیادی برای تجربه زیبایی‌های این کشور به آن سفر می‌کنند. فرانسه از جهات مختلف با هشت کشور دیگر مرز مشترک دارد؛ این کشورها ایتالیا، آلمان، اسپانیا، بلژیک، موناکو، آندورا، سوییس و لوکزامبورگ هستند.

کشور فرانسه به شهروندان خود اجازه برخورداری از تابعیت دوگانه را می‌دهد. این بدین معنی است که اگر افراد شهروند کشور دیگری باشند، می‌توانند علاوه بر پاسپورت آن کشور از پاسپورت قدرتمند کشور فرانسه نیز بهره ببرند. فرانسه به شهروندان خود اجازه می‌دهد با در اختیار داشتن پاسپورت، به 187 کشور دنیا سفر کنند.

ویدئو های مرتبط
thumbnail
پشت صحنه فیلم Tenet (زیرنویس فارسی)
00:09:4710 آذر 1399، 09:45
thumbnail
معرفی آیفون 11 پرو اپل (با زیرنویس فارسی)
00:03:0210 اسفند 1402، 09:30
thumbnail
تیزر فیلم جمشیدیه
00:01:0614 دی 1399، 10:35
thumbnail
تریلر فیلم FATMAN (زیرنویس فارسی)
00:02:5422 آذر 1399، 22:00

14. پاسپورت ایرلند ؛ اعتبار پاسپورت در جهان

اعتبار پاسپورت ژاپن

کشور ایرلند که با نام جمهوری ایرلند نیز شناخته می‌شود، در شمال غربی اروپا واقع شده است. این کشور به دارندگان پاسپورتش این امکان را می‌دهد که به 187 کشور مختلف سفر کنند. از این پاسپورت همچنین به عنوان یک مدرک شناسایی برای تأیید هویت افراد استفاده می‌شود. شهروندان ایرلند از شهروندان اتحادیه اروپا نیز محسوب می‌شوند و می‌توانند بدون هیچ محدودیتی در این کشورها زندگی کنند یا مشغول به کار شوند.

15. پاسپورت پرتغال ؛ از معتبرترین پاسپورت های جهان

قوی ترین پاسپورتهای جهان در سال 2022

پاسپورت پرتغال برای شهروندان این کشور و به منظور سفرهای خارجی صادر می‌شود. شهروندان پرتغال با در دست داشتن این پاسپورت و کارت شهروندی می‌توانند آزادانه در کشورهای اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و کشور سوئیس سفر یا زندگی کنند. شهروندان پرتغال همچنین از شهروندان اتحادیه اروپا نیز محسوب می‌شوند. در اختیار داشتن پاسپورت پرتغال به شهروندان اجازه سفر به 187 کشور را می‌دهد و اعتبار آن نیز برای همه‌ی شهروندان صرف نظر از سن آن‌‌ها، پنج سال است.

16. پاسپورت انگلستان ؛ از فهرست قویترین پاسپورت جهان

رتبه بندی اعتبار پاسپورت های جهان

پاسپورت انگلستان نیز در کنار پاسپورت کشورهای فرانسه، ایرلند و پرتغال جایگاه ششم معتبرترین پاسپورت های جهان را به خود اختصاص داده. این پاسپورت نیز امکان سفر به 187 کشور را محیا می‌کند. این پاسپورت برای تمام کسانی که شهروند انگلستان یا ممالک متحده بریتانیا هستند صادر می‌شود. داشتن این پاسپورت یک امتیاز محسوب می‌شود و حقی برای شهروندان ایجاد نمی‌کند. به این معنا که در صورت صلاحدید مقامات، این امتیاز از شهروندان سلب شده و پاسپورت آن‌ها باطل می‌شود.

اعتبار پاسپورت انگلستان برای بزرگسالان 10 سال و برای کودکان 5 سال است.

17. پاسپورت بلژیک ؛ از معتبرترین پاسپورت های جهان

معتبرترین پاسپورت های جهان

کشور بلژیک به همراه چهار کشور دیگر در رتبه هفتم قویترین پاسپورت جهان قرار می‌گیرد؛ این کشورها عبارتند از آمریکا، نیوزیلند، نروژ و سوئیس. در ادامه به دو مورد از این کشورها می‌پردازیم. بلژیک یا پادشاهی بلژیک یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که در غرب اروپا واقع شده. این کشور با کشورهای فرانسه، لوکزامبورگ، هلند و آلمان همسایه است. افرادی که پاسپورت بلژیک را دارند می‌توانند آزادانه به 186 کشور دنیا سفر کنند. آن‌ها از شهروندان اتحادیه اروپا نیز به حساب می‌آیند و می‌توانند در این کشورها کار یا زندگی کنند.

18. پاسپورت ایالات متحده آمریکا ؛ از لیست قویترین پاسپورت جهان

قویترین پاسپورت جهان

رتبه پاسپورت امریکا نیز بین قوی‌ترین پاسپورت‌های جهان است. کسانی که پاسپورت این کشور را دارند می‌توانند به 186 کشور دنیا سفر کنند. آمریکا به شهروندانش اجازه داشتن دو پاسپورت را نیز می‌دهد اما این شهروندان باید برای ورود به آمریکا یا خروج از آن، حتما از پاسپورت آمریکایی خود استفاده کنند.

اعتبار پاسپورت آمریکا نیز مانند بسیاری از کشورهای این لیست، برای بزرگسالان ده سال و برای کودکان پنج سال است.

کلام آخر

در این مطلب به بررسی 18 پاسپورت قدرتمند دنیا پرداختیم. آیا شما علاقه‌ای به دریافت پاسپورت این کشورها دارید؟ نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402