دانلود و بررسی سریال ۱۳ دلیل برای اینکه | معرفی داستان، بازیگران سریال 13 Reasons Why

بازیگران سریال ۱۳ دلیل برای اینکه
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سریال ۱۳ دلیل برای اینکه یک مجموعه درام آمریکایی است که بین سال‌های 2017 تا 2020 از نتفلیکس عرضه شد. داستان سریال 13 Reasons Why درباره دختری به نام هانا بیکر است که بعد از خودکشی‌اش نوارهایی را به جا گذاشته و دلایل این کارش را توضیح داده است. با معرفی کامل سریال سیزده دلیل برای اینکه همراه ما باشید.

سریال 13 Reasons Why یک مجموعه آمریکایی برای شبکه نتفلیکس است که بر اساس رمانی به همین نام نوشته جی اشر (Jay Asher) ساخته شده است. داستان سریال 13 دلیل برای اینکه حول محور پسری به نام کلی جنسون و دوستش هانا بیکر که خودکشی کرده می‌گردد. فصل اول سریال ۱۳ دلیل برای اینکه در سال 2017 از نتفلیکس پخش شد و نقدهای مثبتی دریافت کرد. فصل دوم و سوم نیز به ترتیب در سال‌های 2018 و 2019 منتشر شدند. فصل چهارم سیزده دلیل برای اینکه که فصل پایانی این مجموعه نیز بود در سال 2020 عرضه شد. در این مقاله از پلازا می‌خواهیم نگاهی به داستان و بازیگران سریال 13 دلیل برای اینکه بیندازیم و در انتها هم مروری بر نمرات منتقدین به این سریال خواهیم داشت. با بررسی سریال ۱۳ دلیل برای اینکه همراه ما باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

دانلود فصل 4 سریال 13 Reasons Why + فصل های قبلی

برای دانلود سریال ۱۳ دلیل برای اینکه می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.

داستان سریال ۱۳ دلیل برای اینکه

داستان سریال 13 دلیل برای اینکه در مورد دختری به نام هانا بیکر است که خودکشی کرده و بعد از مرگش نوار کاست‌هایی را برای دوستش کلی جنسون به جا گذاشته و دلایل خودکشی‌اش را در آن‌ها مرور کرده است. در ادامه مروری بر همه فصل‌های سریال 13 دلیل برای اینکه خواهیم داشت.

فصل 1 سریال 13 Reasons Why

دانلود فصل 4 سریال 13 reasons why

فصل اول سریال 13 دلیل برای اینکه در تاریخ 31 مارس 2017 (11 فروردین 1396) از نتفلیکس پخش شد و از سمت منتقدان و مخاطبان نقدهای مثبتی دریافت کرد. موضوع و هنرنمایی بازیگران سریال 13 Reasons Why مورد تقدیر و تحسین قرار گرفت؛ تا جایی که کاترین لانگفورد (Katherine Langford) برای بازی در نقش هانا بیکر نامزد جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر زن در سریال تلویزیونی درام شد.

همچنین بخوانید :

با این حال برخی از سکانس‌های این فصل مانند سکانس خودکشی و تجاوز مورد نقد متخصصان سلامت روانی قرار گرفت. به همین دلیل از مارس 2018 نتفلیکس در ابتدای هر قسمت ویدیویی قرار داد تا در مورد محتوای سریال هشدارهای لازم را به بینندگان بدهد.

داستان سریال 13 Reasons Why از جایی شروع می‌شود که کلی جنسون که یک نوجوان 17 ساله است از مدرسه به خانه برمی‌گردد و در ایوان خانه‌اش جعبه اسرارآمیزی را می‌بیند. داخل جعبه 13 نوار است که توسط هم‌کلاسی مرحومش، هانا بیکر که دو هفته پیش خودکشی کرده است ضبط ‌شده‌اند. در این نوارها هانا به جزئیات تصمیمش برای خودکشی پرداخته است. اما کلی جنسون تنها کسی نیست که یکی از این جعبه‌ها دریافت کرده و به نظر می‌رسد که آن‌ها برای کسانی فرستاده شده‌اند که به نوعی در مرگ هانا مقصر بوده‌اند.

فصل 2 سریال ۱۳ دلیل برای اینکه

بازیگران سریال سیزده دلیل برای اینکه

فصل دوم این سریال در تاریخ 18 می 2018 (28 اردیبهشت 1397) و در 13 قسمت از نتفلیکس پخش شد و نسبت به فصل قبل با نقدهایی منفی مواجه شد. همزمان با پخش این فصل، نتفلیکس ویدیویی را با حضور بازیگران سریال 13 Reasons Why پخش کرد که در آن در مورد موضوعات سریال صحبت می‌کردند و در انتها شماره‌هایی هم اعلام می‌شد تا افرادی که درگیر افسردگی، اضطراب یا مشکلات سلامت ذهنی بودند بتوانند با استفاده از آن‌ها کمک بگیرند.

داستان فصل دوم، ماه‌ها بعد از مرگ هانا بیکر می‌گذرد. همه کسانی که در نوارهای هانا به آن‌ها اشاره شده بود درگیر دادگاهی می‌شوند که در آن والدین هانا دادخواهی کرده‌اند. در این فصل با مادر و پدر هانا و مشکلات آن‌ها بعد از خودکشی دخترشان بیشتر آشنا می‌شویم. در این دادگاه داستان هانا از زبان دیگرانی که درگیر این ماجرا بوده‌اند هم گفته می‌شود. کلی هم که خودش را محافظ شکست‌خورده هانا می‌داند، سعی دارد در این مسیر به والدین هانا بیشتر کمک کند و از طرف دیگر فساد موجود در دبیرستانشان را نیز آشکار سازد.

فصل 3 سریال 13 Reasons Why

فصل چهارم سیزده دلیل برای اینکه

فصل سوم هم 13 قسمت داشت و در تاریخ 23 آگوست 2019 (1 شهریور 1398) پخش شد و در همان ماه هم قرارداد فصل چهارم و پایانی این سریال نیز تجدید شد. داستان این فصل به حوادث 8 ماه بعد از فصل دوم می‌پردازد. در این فصل که دیگر هانا بیکر در آن حضور ندارد، یکی از دانش‌آموزان دبیرستان به نام برایس واکر کشته می‌شود و حالا تمرکز سریال بیشتر روی تحقیقات مربوط به آن است. اکثر نقدها به این فصل منفی بود و این نقدها بیشتر مربوط به فیلمنامه و داستان آن می‌شد. با این حال از لحاظ تکنیکی و هنرنمایی بازیگران مورد تحسین قرار گرفت.

داستان فصل 4 سریال 13 Reasons Why

نقد سریال ۱۳ دلیل برای اینکه

فصل 4 سریال ۱۳ دلیل برای اینکه در تاریخ 5 ژوئن 2020 برابر با 16 خرداد 1399 در 10 قسمت پخش شد. داستان این فصل به عنوان سیزن پایانی سریال، در ادامه حوادث فصل قبلی اتفاق می‌افتد و به سوالاتی که خصوصا از فصل سوم در ذهنمان شکل گرفته‌اند پاسخ داده می‌شود. کلی با کابوس‌ها و توهماتی درباره مانتی و قتل برایس درگیر شده است. فصل چهارم اغلب با نظرات منفی منتقدان مواجه شد و نقد اصلی متخصصان به پرداخت ضعیف موضوعات، فیلمنامه و پرش‌های زمانی بود. با این حال برخی نیز این فصل را نسبت به فصل سوم بهتر می‌دانستند و هنرنمایی بازیگران را ستودند.

کتاب سیزده دلیل برای اینکه

کتاب ۱۳ دلیل برای اینکه در سال 2007 توسط جی اشر نوشته شده است. این کتاب مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و جوایز مختلفی را نیز دریافت کرد. نسخه چاپی این عنوان در جولای 2011 به رتبه اول فهرست کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز رسید و همین موضوع نشان‌دهنده محبوبیت این اثر است. رمان Thirteen Reasons Why به زبان انگلیسی نوشته شده است و به همین دلیل این کتاب 288 صفحه‌ای برای کتاب‌دوستان و زبان‌آموزان می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

رمان Thirteen Reasons Why

از جوایز این رمان محبوب می‌توانیم به جایزه آبراهام لینکلن در سال 2013 و مدال نقره جوایز کتاب کالیفرنیا در سال 2008 اشاره کنیم. سیزده دلیل برای اینکه اولین و البته معروف‌ترین کتاب جی اشر، نویسنده آمریکایی است. او در سال 2011 کتاب The Future of Us، در سال 2016 رمان What Light و در سال 2017 رمان Piper را نوشته و چاپ کرده است.

رمان سیزده دلیل برای اینکه توسط فرمهر امیردوست به فارسی هم ترجمه شده و در انتشارات میلکان به چاپ رسیده است. اگر به زبان انگلیسی تسلط ندارید، به راحتی می‌توانید نسخه ترجمه شده آن را از کتابفروشی‌ها یا فروشگاه‌های آنلاین تهیه کنید.

رمان سیزده دلیل برای اینکه

بازیگران سریال ۱۳ دلیل برای اینکه

در فوریه 2011 (بهمن 1389) فیلمی بر اساس کتاب 13 دلیل برای اینکه در حال ساخت بود که سلنا گومز (Selena Gomez)، خواننده معروف سبک پاپ نیز قرار بود در آن نقش هانا بیکر را بازی کند. اما بعد قرار شد سریال آن ساخته شود و در اکتبر 2015 (مهر 1394) نتفلیکس سفارش این مجموعه را داد. گومز هم به جای بازی در آن، به عنوان یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی در ساخت سریال 13 Reasons Why حضور یافت. برای خواندن بیوگرافی سلنا گومز می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید.

بررسی سریال ۱۳ دلیل برای اینکه

در سال 2016 بازیگران اصلی سریال 13 دلیل برای اینکه اعلام شدند. دیلن مینت (Dylan Minnette)، کاترین لانگفورد و کریستیان ناوارو (Christian Navarro) برخی از آن‌ها بودند. البته لانگفورد که نقش هانا بیکر را ایفا کرده است، فقط در دو فصل اول این مجموعه حضور داشت. در ادامه با برخی از اصلی‌ترین بازیگران سریال سیزده دلیل برای اینکه و نقش‌هایشان بیشتر آشنا می‌شویم.

کاترین لانگفورد در نقش هانا بیکر

داستان سریال ۱۳ دلیل برای اینکه

هانا بیکر دختر نوجوانی‌ست که دست به خودکشی زده و تمام حوادث سریال بر محور این اتفاق می‌چرخند. هانا در مدرسه تحت فشارها و آزارهای روانی زیادی قرار گرفته و با مشکلاتی همچون شایعه‌پراکنی، توهین، زورگویی و در نهایت تجاوز درگیر بوده است.

کاترین لانگفورد، بازیگر 24 ساله استرالیایی به خوبی از پس نقش هانا بیکر برآمده است و شخصیتی کاملا ملموس و واقعی و در عین حال دردناک را به نمایش گذاشته است. لانگفورد بازیگر تازه‌کاری است و در آثار زیادی هنوز حضور نداشته است. با این حال از فیلم‌های او می‌توانیم به Love, Simon و فیلم Knives Out اشاره کنیم.

دیلن مینت در نقش کلی جنسن

تریلر سریال 13 reasons why

کلی جنسن را می‌توانیم اصلی‌ترین شخصیت سریال 13 Reasons Why بدانیم. او پسر گوشه‌گیری است که به نظر می‌رسد دوست صمیمی‌ای در مدرسه ندارد؛ با این حال او به هانا علاقه‌مند بوده و به همین دلیل بعد از خودکشی او، بیشتر از هم‌کلاسی‌های دیگرش تحت تاثیر قرار می‌گیرد و سعی دارد تا به نوعی کسانی که مقصر مرگ هانا هستند را رسوا کند.

دیلن مینت بازیگر و خواننده آمریکایی و متولد سال 1996 (24 ساله) است. شاید پیش از این، این هنرپیشه را در سریال Lost دیده باشید؛ او در این سریال نقش پسر جک شپرد را بازی کرده بود. با این حال دیلن مینت بیشتر با همین نقش کلی جنسن شناخته می‌شود. او در فیلم‌هایی مانند Don’t Breathe و Prisoners نیز حضور داشته است.

کریستیان ناوارو در نقش تونی پادیلا

سریال 13 reasons why

تونی پادیلا شاید تنها دوست کلی جنسن باشد. گویا او با هانا هم رابطه خوبی داشته؛ چراکه از طرف هانا بعد از مرگش ماموریت‌های ویژه‌ای مانند مراقبت از کلی را نیز دریافت کرده است.

کریستیان ناوارو که نقش تونی را بازی کرده، از بازیگران جوان آمریکایی است. او علاوه بر سریال 13 دلیل برای اینکه، در مجموعه‌های دیگری مانند Vinyl و Rosewood و در فیلم‌هایی مانند Can You Ever Forgive Me و Bushwick حضور داشته است.

آلیشا بو در نقش جسیکا دیویس

بازیگران سریال ۱۳ دلیل برای اینکه

جسیکا در ابتدا رابطه دوستانه‌ای با هانا داشت، اما بعد از مدتی دوستی آن‌ها بر هم می‌خورد که یکی از دلایل آن دوستی جسیکا با جاستین بود. جسیکا هم همانند هانا با برخی مشکلات مانند آزار جنسی مواجه بوده، اما در مورد آن سکوت کرده است.

بازیگر 23 ساله (متولد سال 1997)، آلیشا بو (Alisha Boe) که اصلیتی سومالی-نروژی دارد، نقش جسیکا را ایفا کرده است. معروف‌ترین هنرنمایی آلیشا همین حضورش در سریال 13 Reasons Why است. او در سریال‌های Casual و Days of Our Lives و فیلم‌هایی مانند Yes, God, Yes و Paranormal Activity 4 ایفای نقش کرده است.

برندون فلین در نقش جاستین فولی

دانلود فصل 4 سریال 13 reasons why

جاستین خانواده خوبی ندارد. مادرش درگیر اعتیاد است و پدرش آن‌ها را ترک کرده است. او کسی است که اولین اتفاق‌های سریال را رقم زد و موجب به سخره گرفته شدن هانا در بین دانش‌آموزان مدرسه شد.

برندون فلین (Brandon Flynn) بازیگر آمریکایی به خوبی از پس نقش پیچیده و خاکستری جاستین برآمده است. اصلی‌ترین حضور فلین در عرصه سینما و تلویزیون مربوط به همین نقشش است؛ البته او در 3 قسمت از سریال True Detective هم بازی کرده است.

جاستین پرنتیس در نقش برایس واکر

بازیگران سریال سیزده دلیل برای اینکه

برایس واکر پسری ثروتمند و محبوب در دبیرستان است. او از دوستان صمیمی جاستین است، اگرچه دوستی آن‌ها ریشه‌های قوی و محکمی ندارد. برایس واکر و رابطه‌اش با هانا بیکر یکی از اصلی‌ترین دلایل خودکشی هانا محسوب می‌شود.

بازیگر 26 ساله آمریکایی، جاستین پرنتیس (Justin Prentice) به خوبی این نقش منفی را ایفا کرده است. او هم همانند اکثر بازیگران جوان سریال 13 دلیل برای اینکه، تجربه زیادی در سینما و تلویزیون ندارد. با این حال در سریال‌های مختلفی مانند Preacher و iZombie نقش‌های کوتاهی داشته است.

از دیگر بازیگران سریال 13 Reasons Why می‌توانیم به افراد زیر اشاره کنیم:

 • مایلز هایزر (Miles Heizer) در نقش الکس استندال
 • راس باتلر (Ross Butler) در نقش زک دمپسی
 • دون دروید (Devin Druid) در نقش تایلر داون
 • ایمی هارگریوس (Amy Hargreaves) در نقش لینی جنسن
 • درک لوک (Derek Luke) در نقش کوین پورتر
 • کیت والش (Kate Walsh) در نقش اولیویا بیکر
 • برایان دارسی جیمز (Brian d’Arcy James) در نقش اندی بیکر
 • گریس صیف (Grace Saif) در نقش انی آچولا
 • برندا استرانگ (Brenda Strong) در نقش نورا واکر
 • تیموتی گرانادروس (Timothy Granaderos) در نقش مانتی دلا کروز
 • مارک پلگرینو (Mark Pellegrino) در نقش بیل استندال

نمرات و نقد سریال ۱۳ دلیل برای اینکه

علیرغم همه جنجال‌هایی که سریال ۱۳ دلیل برای اینکه به پا کرد، این مجموعه هواداران خودش را دارد. امتیاز IMDb این سریال به 7.5 از 10 رسیده است و 91 درصد از کاربران گوگل این سریال را پسندیده‌اند که آمار خیلی خوبی است. از طرف دیگر در راتن تومیتوز فصل اول سریال 13 Reasons Why امتیاز خوب 78% را گرفته است، اما از فصل دوم به بعد امتیاز آن به بالاتر از 30 نرسیده است: فصل دوم 28%، فصل سوم 11% و فصل چهارم 25%. در مجموع بر اساس نقدهایی که در راتن تومیتوز ثبت شده‌اند، در مجموع 35 درصد از نقدها مثبت ارزیابی شده‌اند. در متاکریتیک نیز 38 نقد و میانگین امتیاز 60 از 100 برای سریال سیزده دلیل برای اینکه ثبت شده است. از این 38 نقد، 18 نقد مثبت، 12 نقد متوسط و 8 نقد منفی هستند. در ادامه مروری بر نمرات منتقدین به این سریال خواهیم داشت.

Salon / ملانی مک فارلند: 90

فصل اول: لانگفورد و مینت هسته مرکزی این سریال هستند. چه در کنار هم و چه به صورت جداگانه، شیمی و رابطه پویایی میان آنها برقرار است که وقتی روی صفحه هستند می‌درخشند و به این سکانس‌ها و دیگران انرژی می‌بخشند.

The Boston Globe / متیو گیلبرت: 90

فصل اول: این سریال حساس، غافلگیرکننده، به طور مداوم درگیرکننده و مهمتر از همه، چشمگیر است به گونه‌ای که هنگام تماشای آن حتی نمی‌توانید پلک بزنید.

UPROXX / آلن سپینوال: 90

فصل اول: داستان سختی است. یک داستان واقعی. و داستانی که به زیبایی حوادثی که برای بیکر اتفاق افتاده و شخصیت‌ها را با یکدیگر و با مخاطبان مرتبط می‌سازد.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
دانلود سریال مانی هیست فصل پنجم ؛ داستان Money Heist بالاخره ...
الهه بیات25 مهر 1401 16:30
thumbnail
دانلود و معرفی سریال Ted Lasso ؛ داستان، بازیگران و نمرات ...
الهه بیات11 مهر 1400 20:00
thumbnail
فصل چهارم سریال اوزارک (Ozark) ؛ تریلر، تاریخ انتشار و ...
الهه بیات05 مهر 1400 09:22
thumbnail
دانلود فصل 1 و 2 سریال پسران (The Boys) ؛ قهرمانانی که علیه ...
نسیبه عسکری29 شهریور 1400 11:00

CNN / برایان لاوری: 85

فصل اول: با اینکه سرنوشت هانا به گونه‌ای که در این سریال کشنده تصویر شده دلپذیر نیست، اما نمی‌توان از آن چشم برداشت.

Entertainment Weekly / کریستن بالدوین: 83

فصل دوم: فصل 2 سریال ۱۳ دلیل برای اینکه به گونه‌ای تمام می‌شود که به اندازه‌ای که بعدتر قدردان آن خواهید بود از آن لذت نمی‌برید، دقیقا همانند دوران بلوغ.

IndieWire / لیز شنون میلر: 83

فصل اول: در ارزیابی روش‌هایی که ما به صورت عمدی یا تصادفا به یکدیگر آسیب می‌زنیم، در این سریال قسمت‌هایی که مربوط به بزرگسالان است با صداقت و راستی به تصویر کشیده شده‌اند.

فصل چهارم سیزده دلیل برای اینکه

Los Angeles Times / لورین علی: 80

فصل اول: استعدادهای مینت و بازیگر تازه کار لانگفورد بیشتر بار این قصه را بر دوش می‌کشند.

TV Guide / مگان ویک: 60

فصل سوم: درست همانند بچه‌هایی که در مرکز سریال 13 Reasons Why هستند و باید مسئولیت رفتارهایشان را بپذیرند، این سریال نیز باید مسئولیت پیامی که می‌دهد را بپذیرد. به اندازه کافی خوب نیست که فقط  شاهد چند ضربه و نشانه کوچک باشیم، کل سریال باید منطقی جلوه کند. در غیر این صورت چرا ما اینجا هستیم و چرا باید این مجموعه را تماشا کنیم؟

Boston Herald / مارک ای. پریگارد: 50

فصل دوم: سکانس‌های دادگاه از غیرمنطقی ترین و غیر قابل باورترین صحنه‌های سریال هستند.

The Hollywood Reporter / رابین بر: 10

فصل چهارم: یک آشفتگی گزاف گوی.

سوالات متداول

1. سریال 13 Reasons Why چند فصل دارد؟

4 فصل

2. آیا سریال ۱۳ دلیل برای اینکه ادامه دارد؟

خیر. این سریال در 4 فصل پخش شده و به پایان رسیده است.

3. بازیگران اصلی سریال سیزده دلیل برای اینکه چه کسانی هستند؟

کاترین لانگفورد و دیلن مینت

کلام آخر ؛ برای نوجوانان یا درباره نوجوانان؟

سریال 13 Reasons Why بعد از پخش فصل اولش، با حواشی و نقدهای زیادی از سمت برخی منتقدان و والدین روبرو بوده است. نمایش موضوعات حساسی مانند خودکشی نوجوانان، خود آزاری، تجاوز و زورگویی از دلایل این اعتراضات بوده‌اند؛ خصوصا به خاطر صحنه خودکشی هانا بیکر. برخی از محققان معتقدند آثاری که لحظات خودکشی را به تصویر می‌کشند ممکن است موجب رفتارهایی تقلیدآمیز در بین نوجوانان شوند.

نقد سریال ۱۳ دلیل برای اینکه

با همه این‌ها، چیزی که مشخص است این است که اگرچه اکثر بازیگران سریال ۱۳ دلیل برای اینکه نوجوان هستند و تمام اتفاقات آن عموما در محیط دبیرستان رقم می‌خورند، اما این سریال چندان برای نوجوانان و جوانان کم سن و سال، خصوصا افرادی که با شرایط روحی خاص یا افسردگی دست و پنجه نرم می‌کنند، مناسب نیست. با این حال داستان سریال 13 Reasons Why می‌تواند برای والدین و افراد بالغ‌تر، درس‌های مهم و لازمی را درباره حساسیت‌های روحی افراد (خصوصا نوجوانان) به همراه داشته باشد.

آیا شما هم از بینندگان سریال 13 دلیل برای اینکه هستید؟ می‌توانید در پایین همین صفحه نظراتتان را درباره این مجموعه برایمان بنویسید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
مهرشاد
.
25 خرداد 1399، 02:16
پاسخ
0
6
من خودم قسمت اخر فصل اول رو شاید 6 بار نگاه کردم و هر بار کلی گریه کردم! همش اتفاقای توی سریال رو با زندگی خودم مقایسه میکردم. حقیقتش واقعا همینه ، دوستا همه دروغ و فیک هستن . ادم زخم خورده میشه ، بعد میگه خود کشی کنم . کاش حداقل کسایی که این سریالو دیدن مراقب حرف زدنا و رفتارشون باشن ، همدیگه رو کمتر ناراحت کنن و توی سختی ها هوای همو داشته باشن.
avatar
reza jj
.
12 خرداد 1399، 01:36
پاسخ
0
1
چرا معلوم نیست کی برایس واکر رو کشته!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اون احمق زد دست و پاش رو شکست بعدش اون دوتا احمق دیگه انداختنش رو اب اونجا غرق شد .
avatar
Hassan
.
25 خرداد 1399، 23:57
پاسخ
0
0
@reza jj
توی یه عکس نشون داده شده بود که به پست سرش ضربه خورده و آسیب دیده و شاید دلیل اصلی قتل این بوده.
جدول فروش فیلم ها