بهترین بازی های قرون وسطی برای کامپیوتر، PS4 و Xbox

بازی قرون وسطی / بازی های قرون وسطی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

از جمله مهمترین درون‌مایه‌هایی که سازندگان بازی های ویدیویی در ساخت عناوین خود تاکنون به آن توجه ویژه‌ای داشته‌اند، دوره قرون وسطی است. در این مقاله بهترین بازی های قرون وسطی را بررسی می‌کنیم.

دوره قرون وسطی از جمله دوره‌های تاریخی است که سازندگان بازی‌های ویدیویی در ژانرهای گوناگون تاکنون توجه زیادی به آن کرده‌اند و بازی‌های مختلفی در این رابطه در ژانرهایی همانند استراتژیک، اکشن، نقش آفرینی و … منتشر شده است. در این مقاله قصد داریم تعدادی از بهترین بازی های قرون وسطی را برای شما معرفی کنیم؛ به عبارت دیگر بازی‌هایی که وقایع اصلی آن‌ها در دوره قرون وسطی اتفاق افتاده و از منظر حال و هوای کلی نیز این دوره را در یادمان زنده می‌کنند. همراه پلازا بمانید.

همچنین بخوانید :

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


بهترین بازی های قرون وسطی برای کامپیوتر، PS4 و Xbox


در ادامه با بهترین بازی های قرون وسطی برای کامپیوتر، PS4 و Xbox آشنا می‌شویم.

 

بازی قرون وسطی Age Of Empires 2

بازی قرون وسطی / بازی های قرون وسطی

 • سازنده: Ensemble Studios
 • ناشر: مایکروسافت و کونامی
 • پلتفرم‌ها: PC – PS2

اولین عنوانی که قصد داریم در فهرست بهترین بازی های قرون وسطایی برای شما معرفی کنیم بازی Age of Empires 2 محسوب می‌شود. در این بازی که دومین نسخه از سری Age of Empires است، 13 تمدن قابل بازی وجود دارد. هدف بازیکنان در نسخه دوم بازی Age of Empires جمع‌آوری منابع جهت ساخت شهرها، ارتش‌ها و از بین بردن دشمنان محسوب می‌شود. همچنین 5 حالت کمپین ساخته شده بر اساس وقایع تاریخی، سه حالت تک نفره و پشتیبانی از حالت چند نفره نیز در این بازی موجود است.

 

بازی Arcania: Gothic 4

بازی های قرون وسطی برای کامپیوتر / بازی های استراتژیک قرون وسطایی

 • سازنده: استودیو Spellbound Entertainment
 • ناشر: Jowood Entertainment
 • پلتفرم‌ها: PC – PS4 – Xbox One – PS3 – Xbox 360

دومین بازی فهرست بهترین بازی های قرون وسطی Arcania: Gothic 4 نام دارد. این بازی که در ژانر اکشن نقش آفرینی (Action role-playing) ساخته شده است، یک اسپین-آف (Spin-off) از سری گوتیک محسوب می‌شود. گیم پلی بازی Arcania: Gothic 4 و مکانیزم‌های آن در مقایسه با نسخه‌های قبلی ساده‌تر شده است. علاوه بر این مکانیزم خواب نیز در این بازی حذف شده است.

داستان بازی Arcania: Gothic 4 در رابطه با جنگ در جزیره Feshyr است که در مناطق دریایی جنوبی واقع شده است. قهرمان داستان از ماجرایی برمی‌گردد تا خانه و روستای خود را در حالی که سوخته است تماشا کند و بر همین اساس در صدد انتقام از دشمنان خود برمی‌آید.

 

بازی قرون وسطی Stronghold

بازی استراتژیک قرون وسطایی برای کامپیوتر / دانلود بازی به سبک قرون وسطی برای pc

 • سازنده: Firefly Studios
 • ناشر: Take 2 Interactive
 • پلتفرم‌ها: PC

عنوان سوم فهرست بهترین بازی های قرون وسطی بازی محبوب Stronghold است که در قالب ژانر استراتژیک هم زمان در سال 2001 منتشر شد. تمرکز اصلی بازی Stronghold روی مبحث گسترش امپراطوری از طریق فعالیت‌های نظامی، اقتصادی و ساخت‌وساز است. دو کمپین مختلف در بازی وجود دارند که یکی از آن‌ها اقتصادی و دیگری یک کمپین نظامی محسوب می‌شود.

وقایع بازی Stronghold در اروپای قرون وسطی و در حوالی سال 1066 رخ می‌دهند. همچنین جا دارد اشاره کنیم که به علت نبود محدودیت زمانی در بازی، سناریوهای ایجاد شده در آن می‌توانند صدها سال پس از این تاریخ نیز ادامه پیدا کنند. بازی Stronghold علاوه بر آنکه سبب بازخورد مثبت منتقدین شد، از آن زمان تاکنون مخاطبان خاص خود را دارد.

 

بازی Dark Souls

بهترین بازی های قرون وسطایی / بازی قرون وسطایی برای pc

 • سازنده: FromSoftware
 • ناشر: Namco Bandai Games
 • پلتفرم‌ها: PC – Xbox 360 – Xbox One – PS3 – PS4

در چهارمین جایگاه فهرست بهترین بازی های قرون وسطی بازی Dark Souls قرار دارد. Dark Souls یک بازی در ژانر اکشن نقش آفرینی است که توسط استودیو FromSoftware ساخته شده و کمپانی Namco Bandai آن را منتشر کرده است. این بازی که به نوعی دنباله عنوان قبلی همین شرکت با نام Demon’s Souls است، در قلمرویی رویایی به نام لوردرن (Lordran) اتفاق می‌افتد.

بازیکن بازی Dark Souls در نقش یک شخصیت Undead ظاهر می‌شود که برای پی بردن به سرنوشت نژاد خود به سفری دور و دراز می‌رود. بازی Dark Souls با انتشار خود سبب بازخورد مثبت منتقدین و مخاطبان شد و اغلب به عنوان یکی از بهترین بازی های ویدیویی تمام دوران‌ها شناخته می‌شود.

 

بازی قرون وسطی Skyrim

بازی قرون وسطی / بازی های قرون وسطی

 • سازنده: Bethesda Game Studios
 • ناشر: Bethesda Softworks
 • پلتفرم‌ها: PC – Xbox 360 – Xbox One – PS3 – PS4 – Nintendo Switch

بازی پنجمی که قصد داریم در فهرست بهترین بازی های قرون وسطی برای شما معرفی کنیم The Elder Scrolls V: Skyrim نام دارد. اسکایریم یک بازی به سبک اکشن نقش آفرینی است و داستان آن که پنجمین نسخه از سری The Elder Scrolls محسوب می‌شود، حول محور شخصیت اصلی که از نژاد Dragonborn است می‌چرخد. این شخصیت ماموریت دارد اژدهایی به نام Alduin که قصد دارد دنیا را نابود کند را از بین ببرد.

جا دارد بگوییم که وقایع بازی اسکایریم حدود 200 سال پس از وقایع نسخه قبلی یعنی بازی Oblivion اتفاق می‌افتند. بازی اسکایریم موفقیت تجاری عظیمی را برای سازندگان خود به بار آورد و یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌‌ترین بازی های ویدیویی تاریخ محسوب می‌شود.

 

بازی The Witcher 3: Wild Hunt

بازی استراتژیک قرون وسطایی برای کامپیوتر / دانلود بازی به سبک قرون وسطی برای pc

 • سازنده: CD Projekt Red
 • ناشر: CD Project
 • پلتفرم‌ها: PC – PS4 – Xbox One – Nintendo Switch

عنوان ششم فهرست بهترین بازی های قرون وسطی بازی The Witcher 3: Wild Hunt محسوب می‌شود که در ژانر اکشن نقش آفرینی ساخته شده است. سری بازی‌های ویچر بر اساس رمان‌هایی با همین نام اثر آندره ساپکووسکی (Andrzej Sapkowski) ساخته شده‌اند. بازی Wild Hunt دنباله نسخه قبلی خود یعنی Assassin’s of Kings محسوب می‌شود و بر پایه مکانیزم دنیای باز و از دید سوم شخص دنبال می‌شود.

بازیکنان قهرمان سری گرالت (Geralt of Rivia) را که یک هیولاکش محسوب می‌شوند دنبال می‌کنند. گرالت در این نسخه به دنبال دختر ناخوانده مفقود شده خود می‌گردد. بازی The Witcher 3: Wild Hunt چه از منظر روایی و چه از منظر گیم پلی و جلوه‌های بصری از سوی منتقدین تحسین شده و نظر عموم مخاطبان را به شکلی گسترده به سوی خود جلب کرد.

 

بازی Dragon Age: Inquisition

بازی استراتژیک قرون وسطایی برای کامپیوتر / دانلود بازی به سبک قرون وسطی برای pc

 • سازنده: BioWare
 • ناشر: Electronic Arts
 • پلتفرم‌ها: PC – Xbox 360 – PS3 – PS4 – Xbox One

به عنوان هفتمین بازی فهرست بهترین بازی های قرون وسطی بازی Dragon Age: Inquisition را می‌خواهیم برای شما معرفی کنیم. این بازی در ژانر اکشن نقش آفرینی و توسط کمپانی Bioware ساخته شده است. بازی Inquisition سومین بازی اصلی در سری Dragon Age محسوب می‌شود و داستان آن فردی به نام کاوشگر (Inquisitor) را دنبال می‌کند که ماموریت یافته است تا هرج‌ومرج‌های داخلی را در سرزمین تداس (Thedas) فروکش کرده و سر از سوراخ مرموزی بر پهنای آسمان با نام Breach در بیاورد.

گیم پلی بازی Inquisition نسبت به عناوین قبلی به ویژه در مقایسه با بازی Dragon Age: Origins ساده‌تر شده و بیشتر بر پایه مکانیزم‌های یک عنوان اکشن نقش آفرینی استاندارد بنا شده است. بازخوردهای منتقدین نسبت به این بازی چه از لحاظ روایت و چه از لحاظ صداپیشگی، موسیقی، طراحی محیط‌ها و نهایتا گیم پلی مثبت بوده است.

 

بازی قرون وسطی Risen

بازی استراتژیک قرون وسطایی برای کامپیوتر / دانلود بازی به سبک قرون وسطی برای pc

 • سازنده: Piranha Bytes
 • ناشر: Deep Silver
 • پلتفرم‌ها: PC – Xbox 360

هشتمین جایگاه فهرست بهترین بازی های قرون وسطی به بازی Risen تعلق دارد. بازی Risen یک عنوان در سبک اکشن نقش آفرینی تک نفره با درون‌مایه فانتزی است. جا دارد اشاره کنیم که دو دنباله دیگر نیز برای Risen به ترتیب با نام‌های Risen 2: Dark Waters و Risen 3: Titan Lords منتشر شده است.

وقایع بازی در جزیره‌ای به نام فارانگا (Faranga) اتفاق می‌افتند؛ جزیره‌ای که با الهام از منطقه سیسیل (Sicily) ایتالیا ساخته شده است. محیط‌های بازی بیشتر شامل کوه‌ها و کوهپایه‌ها می‌شود؛ به همراه آب‌وهواهای مختلف و همچنین فضای سبز مدیترانه‌ای. شخصیت اصلی بازی Risen کاوشگری به نام مندوزا (Mendoza) است که به همراه لشکر خود با عنوان Warriors of the Order برای اکتشاف در جزیره فارانگا در آن مستقر می‌شوند.

 

بازی Assassin’s Creed

بهترین بازی های قرون وسطایی / بازی قرون وسطایی برای pc

 • سازنده: Ubisoft Montreal
 • ناشر: Ubisoft
 • پلتفرم‌ها: PC – PS3 – Xbox 360

بازی نهمی که قصد داریم در فهرست بهترین بازی های قرون وسطی برای شما معرفی کنیم بازی محبوب Assassin’s Creed محسوب می‌شود که در سبک اکشن ماجراجویی ساخته شده است. کشمکش اصلی روایت شده در سری بازی‌های Assassin’s Creed در شکل کلی آن کشمکش میان اساسین‌ها به عنوان طلایه‌داران صلح از طریق اراده آزاد و تمپلارها به عنوان پرچمداران صلح از طریق اعمال کنترل است.

در بازی Assassin’s Creed روایت‌های علمی تخیلی با وقایع تاریخی درهم آمیخته شده‌اند تا شاهد عنوان منحصربه‌فردی باشیم که چه از لحاظ روایی و چه از لحاظ قابلیت خود به عنوان یک بازی ویدیویی ما را شگفت‌زده می‌کند.

 

بازی Sekiro Shadows Die Twice

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

 • سازنده: FromSoftware
 • ناشر: Activision
 • پلتفرم‌ها: PC – PS4 – Xbox 360

به عنوان دهمین و آخرین عنوان فهرست بهترین بازی های قرون وسطی قصد داریم بازی Sekiro: Shadows Die Twice را برای شما معرفی کنیم که یک عنوان به سبک اکشن نقش آفرینی است.

وقایع بازی سکیرو در دوره سنگکو (Sengoku) و در کشور ژاپن اتفاق می‌افتند. قهرمان اصلی ماجرا یک شینوبی (Shinobi) است که با نام مستعار گرگ شناخته می‌شود و قصد دارد از یک قبیله سامورایی که قبلتر به او حمله کرده‌اند انتقام بگیرد. بازی سکیرو از منظرهای مختلف از سمت منتقدین و مخاطبان تحسین شده است.

بازی استراتژیک قرون وسطایی برای کامپیوتر / دانلود بازی به سبک قرون وسطی برای pc

بهترین بازی های قرون وسطی را برای پلتفرم‌های کامپیوتر، پلی استیشن و ایکس باکس برای شما معرفی کردیم و امیدواریم از خواندن مقاله‌مان نهایت لذت را برده باشید. البته عناوین مختلف دیگری با درون مایه قرون وسطی وجود دارند که در فهرست امروزمان مجال اشاره به آن‌ها را پیدا نکردیم. در هر صورت امید می‌رود با خواندن مقاله‌مان نسبت به تجربه این بازی‌های خوب ترغیب شده باشید.

نظر شما در رابطه با فهرست امروزمان چیست؟ نظرات خود را از قسمت پایین و از بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022